What's new

Polak?w dywagacje polityczne - jedyny s?uszny temat.

Status
Not open for further replies.

Serj_Tankian

You've been - thunderstruck.
Joined
Apr 5, 2009
Messages
1,086
Reaction score
69
Age
29
Witajcie!

Zaobserwowa?em, ?e rozmowa w wielu tematach, g??wnie tu - w Hyde Parku, schodzi cz?sto na tory czysto polityczne. ?eby zapobiec temu w przysz?o?ci za?o?y?em ten oto temat, w kt?rym ka?dy z Was b?dzie m?g? wypowiedzie? si? w wy?ej wspomnianej kwestii. Czego Wy oczekujecie od polityki? Kto Was zawodzi i na kogo w ?yciu nie zag?osujecie? Jakie pogl?dy s? Wam najbli?sze? Piszcie!
 

Laki

정신없이 수다
Joined
Oct 28, 2011
Messages
470
Reaction score
71
Odp: Polak?w dywagacje polityczne - jedyny s?uszny temat.

Jeszcze do niedawna pogl?dy lewicowe, ale w sumie jestem wrogiem m.in. socjalizmu, wi?c teraz najlepszym okre?leniem by?oby centroprawicowe. (Czekam na czasy, kiedy zdecydowan? wi?kszo?ci? b?dzie ateistyczna prawica)
 
Last edited:

Serj_Tankian

You've been - thunderstruck.
Joined
Apr 5, 2009
Messages
1,086
Reaction score
69
Age
29
Odp: Polak?w dywagacje polityczne - jedyny s?uszny temat.

Ateistyczna prawica to wytw?r czysto bajkowy, co? w dese? jednoro?c?w i chaty z piernika ;) Niestety, ja nie mam tak utopijnych wizji i staj?c przed wyborem: pseudo-lewica, populi?ci, czy wizja sp?jnego i silnego pa?stwa, wybieram bramk? nr 3, chocia? nie uto?samiam si? z tym przesadnym przywi?zaniem do religii katolickiej, kt?re prezentuje PiS. S? jednak rzeczy wa?ne i wa?niejsze.
 

Drags

Hennessey
Joined
Aug 5, 2008
Messages
1,024
Reaction score
125
Age
29
Odp: Polak?w dywagacje polityczne - jedyny s?uszny temat.

Przykre jest, ?e wybory w Polsce przypominaj? wyb?r tak zwanego "mniejszego z?a". Wed?ug mnie na obecn? chwil? nie widz? ?adnej na tyle dobrej partii, kt?ra pomog?aby mi ?ci?lej ukierunkowa? moje pogl?dy polityczne.
Przykre czy nie, ale motywuje mnie ?eby w najbli?szej przysz?o?ci ucieka? z tego kraju; mo?e nie jak najdalej, ale jednak ucieka?.

@down
Bardzo blisko dyktatury s? te twoje pogl?dy. Zastanawia?e? si? mo?e nad tym co by by?o jakby na to stanowisko "wodza" trafi?a niew?a?ciwa osoba?
 
Last edited:

Kuzyn

Dziad.
Staff member
Joined
May 3, 2008
Messages
1,937
Reaction score
165
Odp: Polak?w dywagacje polityczne - jedyny s?uszny temat.

"Przykre czy nie, ale motywuje mnie ?eby w najbli?szej przysz?o?ci ucieka? z tego kraju; mo?e nie jak najdalej, ale jednak ucieka?."
Jak wszyscy uciekn? nie b?dzie mia? kto zmieni? systemu.

Przyda?by si? w?dz i chuj. Po co komu prezydent i premier? Jedna osoba + odpowiednicy ministr?w.
Nie wiem gdzie na mapie politycznej znalaz? by si? taki pogl?d tak?e nie b?d? pisa?.
 

Cosades

Active User
Joined
Dec 31, 2011
Messages
80
Reaction score
15
Odp: Polak?w dywagacje polityczne - jedyny s?uszny temat.

@down
Bardzo blisko dyktatury s? te twoje pogl?dy. Zastanawia?e? si? mo?e nad tym co by by?o jakby na to stanowisko "wodza" trafi?a niew?a?ciwa osoba?
Np. ja.

C?? dyktatura najlepszym systemem nie jest. Demokracja! Ta... Tutaj chocia? dyktatora mo?na wybra?, a nawet w choler? wi?cej ni? 1(!).
 

Laki

정신없이 수다
Joined
Oct 28, 2011
Messages
470
Reaction score
71
Odp: Polak?w dywagacje polityczne - jedyny s?uszny temat.

Przecie? ateistyczna prawica to nie jest wytw?r tak bardzo bajkowy. Mo?e nie zobaczymy go teraz, ju?, ale za kilkana?cie/kilkadziesi?t lat jak najbardziej. Zreszt? wydaje mi si?, ?e to najrozs?dniejsza wizja pa?stwa ?wieckiego, jaka istnieje - zachowanie m.in. tradycji (w kt?r? poniek?d wpisany jest katolicyzm, ale to inna sprawa) oraz innych warto?ci.
 

Kuzyn

Dziad.
Staff member
Joined
May 3, 2008
Messages
1,937
Reaction score
165
Odp: Polak?w dywagacje polityczne - jedyny s?uszny temat.

Np. ja.

C?? dyktatura najlepszym systemem nie jest. Demokracja! Ta... Tutaj chocia? dyktatora mo?na wybra?, a nawet w choler? wi?cej ni? 1(!).
Demokracja nie istnieje. Same jej za?o?enia wykluczaj? poprawne funkcjonowanie tego g?wna

Zagadnienie stworzenia ustroju, w kt?rym z jednej strony wszyscy obywatele maj? rzeczywisty wp?yw na rz?dy, a z drugiej strony jest on technicznie sprawny, stanowi jeden z najwa?niejszych i wci?? nierozstrzygni?tych problem?w w teorii demokracji.

Niby rz?dy wi?kszo?ci, a w Polsce wygrywa partia, kt?ra ma ok. 30% g?os?w. Jaki wniosek? Rz?dzi partia, kt?ra jest popierana przez 1/3 (oko?o oczywi?cie) spo?ecze?stwa. Gdzie tu wi?kszo???

@down
Bardzo blisko dyktatury s? te twoje pogl?dy. Zastanawia?e? si? mo?e nad tym co by by?o jakby na to stanowisko "wodza" trafi?a niew?a?ciwa osoba?

Duktatur?, kt?ra sprawuje si? ?le zazwyczaj si? obala. Mo?e to by? r?wnie dobrze nowy system, w kt?rym na kr?tki okres wybieramy ma?? grup? ludzi (na co komu darmozjady w sejmie).
 

Serj_Tankian

You've been - thunderstruck.
Joined
Apr 5, 2009
Messages
1,086
Reaction score
69
Age
29
Odp: Polak?w dywagacje polityczne - jedyny s?uszny temat.

Niby rz?dy wi?kszo?ci, a w Polsce wygrywa partia, kt?ra ma ok. 30% g?os?w. Jaki wniosek? Rz?dzi partia, kt?ra jest popierana przez 1/3 (oko?o oczywi?cie) spo?ecze?stwa. Gdzie tu wi?kszo???

Nie dzieje si? tak tylko w Polsce. Popatrz na USA, gdzie w czasie wybor?w prezydenckich kandydat, kt?ry zdoby? nawet teoretycznie mniej g?os?w od swojego konkurenta mo?e wygra?, ze wzgl?du na to, ?e wi?ksze poparcie zyska? w du?ych stanach, co da?o mu wystarczaj?c? przewag?.
U nas wszystko uzale?nione jest od frekwencji. Je?li policzymy, ?e uprawnionych do g?osowania jest 30 mln Polak?w (jest blisko 31, ale bajka), a idzie ich na wybory nieca?e 50%, z czego 30% g?osuje na zwyci?sk? parti?, to mamy sytuacj? gdzie faktycznie zdanie 5 mln ludzi decyduje o tym kto ma w?adz?. Poniek?d jest to wina systemu, bo w praktyce rzadko zdarza si?, by zwyci?zca w demokracji wyra?a? zdanie wi?kszo?ci spo?ecze?stwa, ale lepsz? mieliby?my demokracj?, gdyby frekwencja wynosi?a 70-80% jak w cywilizowanych krajach.
 

Kuzyn

Dziad.
Staff member
Joined
May 3, 2008
Messages
1,937
Reaction score
165
Odp: Polak?w dywagacje polityczne - jedyny s?uszny temat.

@UP
Mo?e warto p?j?? tropem Belgii, je?li si? nie myle. Kara za niestawienie si? na wyborach (pami?tam jakie? wykresy z ksi??ki od WOSu, gdzie mimo tego i tak chyba ok. 10% nie stawia?o si? na wyborach).
 

Ulfur

Senior User
Joined
Aug 20, 2010
Messages
782
Reaction score
106
Age
30
Odp: Polak?w dywagacje polityczne - jedyny s?uszny temat.

@kuzyn
Partia A - 10%, B - 10%, C - 20%, D - 30% [30% os?b si? wstrzyma?o]

Partia D otrzyma?a WI?KSZO?? G?OS?W. Chodzi w?a?nie o wi?kszo?? g?os?w, a nie o to, ?e trzeba otrzyma? minimum 50% poparcia... Przecie? nikt nie wygrywa?by wybor?w XD

@UP
To moja sprawa czy chce g?osowa? czy nie. Przybij pion? z sejmowymi przekr?tami :)

@TOPIC
Demokracja jest zjebana. Co z tego ?e ludzie maj? "w?adz?"? Tak czy siak wi?kszy odsetek spo?ecze?stwa to banda debili, kt?rzy przez dziesi?tki lat mieli prane m?zgi przez propagandow? machin? medialn?, wi?c to nie jest optymalny ustr?j. Je?eli ju? mia?bym zosta? przy tej demokracji, to ludzie z wi?kszym wykszta?ceniem i bardziej zas?u?eni powinni mie? wi?ksz? "si?? g?osu".

G?OS KRETYNA PO PODSTAW?WCE = G?OS PROFESORA NAUK ?CIS?YCH

:D

Tak poza tym co to za "w?adza ludu" skoro ludzie wybieraj? grup? z?odziei, kt?rzy nawet nie stosuj? si? do konstytucji? Prze?ladowanie legalnych zgromadze?, odmawianie przeprowadzenia referendum, przepychanie ustaw mimo sprzeciwu ludno?ci, wciskanie ustaw "po cichu" - to jest ta pi?kna Demokracja <3

Niespe?nione obietnice, k?amstwa, demagogia - na chuj to? Trzeba przepisa? konstytucj? i powa?nie zmodyfikowa? ustr?j, ale p?ki co jest to niemo?liwe, bo ludzie wol? narzeka? z pilotem i piwem w r?kach ni? wyj?? na ulic? z transparentami albo wypierdoli? to byd?o z Sejmu. Dawniej to si? nie pierdolili :)
 
Last edited:

Kuzyn

Dziad.
Staff member
Joined
May 3, 2008
Messages
1,937
Reaction score
165
Odp: Polak?w dywagacje polityczne - jedyny s?uszny temat.

Tak poza tym co to za "w?adza ludu" skoro ludzie wybieraj? grup? z?odziei, kt?rzy nawet nie stosuj? si? do konstytucji?

No to w?a?nie nie zaprzeczaj tego co napisa?em. To g?wno wcale nie oznacza w?adzy ludu. Partia D otrzyma?a wi?kszo?? g?os?w, ale na tle ca?ego kraju to znikomy procent wiec w cale to wi?kszo?? narodu, ludu nie jest.
 

Ulfur

Senior User
Joined
Aug 20, 2010
Messages
782
Reaction score
106
Age
30
Odp: Polak?w dywagacje polityczne - jedyny s?uszny temat.

@kuzyn
Ju? ?atwiej ci tego nie potrafi? wyt?umaczy?, a neguj?, bo b??dnie rozumujesz. To nie dzia?a tak jak my?lisz i staram si? ci to u?wiadomi?. Poczytaj troch? o obecnym systemie.

Demokracja dzia?a w?a?nie tak, ?e 51% narzuca swoje racje 49% ludno?ci. Tak to dzia?a i musisz si? z tym pogodzi?. Wygra?a partia D, bo mia?a wi?cej g?os?w od innych partii. Gdyby by? wym?g, ?e partia musi mie? min. 50% g?os?w (tak jak ty to wymy?li?e?, bo gadasz bzdury o w?adzy wi?kszo?ci ludu) to w Polsce nikt nie wygrywa?by wybor?w...

Jak mo?e ca?y lud mie? w?adz?? To niemo?liwe, bo ka?dy cz?owiek ma nieco inne pogl?dy. 50% ludzi, owszem, mo?e mie? zbli?one pogl?dy, ale rzadko kiedy jakakolwiek partia uzyskuje 50%-we poparcie. Ju? rozumiesz?

@moderatorzy
przepraszam, mog?em edytowa? wcze?niejszego posta :<
 
Last edited:

Kuzyn

Dziad.
Staff member
Joined
May 3, 2008
Messages
1,937
Reaction score
165
Odp: Polak?w dywagacje polityczne - jedyny s?uszny temat.

@UP
Po chuj mi to t?umaczysz jak demokracja w og?le nie dzia?a.

Demokracja dzia?a w?a?nie tak, ?e 51% narzuca swoje racje 49% ludno?ci.
No i tak w?a?nie powinna dzia?a? ta demokracja, ALE TAK NIE JEST. Bo to za???my 20% narzuca swoje racje 80% przy obecnym stanie gdzie nie wszyscy mog? g?osowa? + po?owa w og?le nie g?osuje.
 

Serj_Tankian

You've been - thunderstruck.
Joined
Apr 5, 2009
Messages
1,086
Reaction score
69
Age
29
Odp: Polak?w dywagacje polityczne - jedyny s?uszny temat.

No i tak w?a?nie powinna dzia?a? ta demokracja, ALE TAK NIE JEST. Bo to za???my 20% narzuca swoje racje 80% przy obecnym stanie gdzie nie wszyscy mog? g?osowa? + po?owa w og?le nie g?osuje.

Dlatego nie ma co gada?, tylko trzeba grzecznie odczeka? swoje i w wieku lat 18 spe?ni? ten, jeden z niewielu, obowi?zek. B?dzie wi?cej akcji mobilizuj?cych do g?osowania, b?d? zmiany w prawie - b?dzie lepiej. Nie - dalej b?dzie tak samo.
 

Drags

Hennessey
Joined
Aug 5, 2008
Messages
1,024
Reaction score
125
Age
29
Odp: Polak?w dywagacje polityczne - jedyny s?uszny temat.

b?dzie lepiej.

Tak z ciekawo?ci - Co Ty by? zrobi? by przyczyni? si? do zmiany na lepsze? Jaka partia wed?ug Ciebie powinna by? u w?adzy i dlaczego by?aby lepsza od obecnej?
Ciekawi mnie czy potrafi?by? na ten w?a?nie moment wskaza? jaki? ma?y punkt zaczepienia dla przysz?ych wyborc?w :)
 

Serj_Tankian

You've been - thunderstruck.
Joined
Apr 5, 2009
Messages
1,086
Reaction score
69
Age
29
Odp: Polak?w dywagacje polityczne - jedyny s?uszny temat.

Tak z ciekawo?ci - Co Ty by? zrobi? by przyczyni? si? do zmiany na lepsze? Jaka partia wed?ug Ciebie powinna by? u w?adzy i dlaczego by?aby lepsza od obecnej?

Akurat nie mam (jeszcze ; )) wielkiego pola manewru, bo jestem tylko w m?odzie??wce a nie w sejmie, jednak, je?eli zale?a?oby to ode mnie, to w?adz? odda?bym na dzi? dzie? w r?ce Prawa i Sprawiedliwo?ci. Przede wszystkim mamy tu do czynienia z wizj? silnego przyw?dcy, a nie uleg?o?ci wobec nacisk?w innych pa?stw, rozprawienie si? raz na zawsze z przesz?o?ci? (t? dalsz? - dekomunizacja, jak i bli?sz? - 2010) oraz liczne przywileje socjalne, tak potrzebne dzi?, przy chocia?by ujemnym przyro?cie naturalnym.
Z pewnymi kwestiami programowymi si? oczywi?cie nie zgadzam (lub zgadzam si? nie do ko?ca), ale nie u?miecha si? mi, przysz?emu kierowcy p?aci? 6 z? za litr benzyny i harowa? do 67 roku ?ycia.
 

Kuzyn

Dziad.
Staff member
Joined
May 3, 2008
Messages
1,937
Reaction score
165
Odp: Polak?w dywagacje polityczne - jedyny s?uszny temat.

Akurat nie mam (jeszcze ; )) wielkiego pola manewru, bo jestem tylko w m?odzie??wce a nie w sejmie, jednak, je?eli zale?a?oby to ode mnie, to w?adz? odda?bym na dzi? dzie? w r?ce Prawa i Sprawiedliwo?ci. Przede wszystkim mamy tu do czynienia z wizj? silnego przyw?dcy, a nie uleg?o?ci wobec nacisk?w innych pa?stw, rozprawienie si? raz na zawsze z przesz?o?ci? (t? dalsz? - dekomunizacja, jak i bli?sz? - 2010) oraz liczne przywileje socjalne, tak potrzebne dzi?, przy chocia?by ujemnym przyro?cie naturalnym.
Z pewnymi kwestiami programowymi si? oczywi?cie nie zgadzam (lub zgadzam si? nie do ko?ca), ale nie u?miecha si? mi, przysz?emu kierowcy p?aci? 6 z? za litr benzyny i harowa? do 67 roku ?ycia.

No to dojeba?e?. Wyobra?asz sobie psychopate na miejscu premiera? Bo ja nie.
Jeszcze odno?nie ostatniego zdania.

To, ?e PiS mo?e ma w swoich planach obni?ke akcyzy czego pewnie i tak nie zrobi?by to nie zmieni nam zbytnio ceny. Teraz paliwo w por?wnaniu do maja stania?o o prawie 50gr dla PB95 i o w porywach 30gr dla PB98. Dla twojej informacji nie wysz?o tak bo Tusk nagle obni?yl ciut akcyz? tylko Arabowie postanowili zni?y? ceny. W sierpniu ju? tak fajnie ma nie by?, a nie trzeba chyba uswiadamia? Ciebie jak du?y % w wydobyciu ropy maj? Arabowie.

Teraz na temat pracy. Polskie pa?stwo dziwnie funkcjonuje, samo zaci?ga kredyty, ?ebrze z tej pieprzonej UE i jeszcze udziela po?yczek. Ci??ko ?eby w takiej sytuacji i przy starzej?cej si? Europie ludzie mieli pracowa? kr?tko. ?wiat idzie w takim kierunku a nie innym, ?e trzeba wyd?u?y? ten okres. Tak to by nam za kilkana?cie lat rozpizdzi?o si? wszystko bo emeryci ??dali by kasy a by?oby ich tylu, ?e nie mia?by kto ich op?aci?.

Odno?nie tego paliwa, pami?tam jak by?y k??tnie o ten VAT 23%. Nie jestem jako? super mega zadowolony z rz?d?w PO, wr?cz przeciwnie ale to nie wina Tuska, ?e wszystko podro?a?o. 1% w wi?kszo?ci podstawowych produkt?w, kt?re w og?le s? obj?te tym VATem to tak naprawd? znikome grosze. Na takiej podwy?szce VATu mog? zarobi? nieucziciwi sprzedawcy, kt?rzy podbij? pokolei swoje ceny i w ostateczno?ci mamy sytuacj? gdzie typowy Polak pomy?li, ?e ten jeden procent wi?cej w VAT to koniec ?wiata. W ko?cu jakim? kosztem polska gospodarka jako jedyna musia?a by? na zielono.
Coraz wi?cej kasy z funduszy i wi?ksze ceny to si? pewnym przedsi?biorcom powodzi.
 

Serj_Tankian

You've been - thunderstruck.
Joined
Apr 5, 2009
Messages
1,086
Reaction score
69
Age
29
Odp: Polak?w dywagacje polityczne - jedyny s?uszny temat.

No to dojeba?e?. Wyobra?asz sobie psychopate na miejscu premiera? Bo ja nie.
Jeszcze odno?nie ostatniego zdania.

To, ?e PiS mo?e ma w swoich planach obni?ke akcyzy czego pewnie i tak nie zrobi?by to nie zmieni nam zbytnio ceny. Teraz paliwo w por?wnaniu do maja stania?o o prawie 50gr dla PB95 i o w porywach 30gr dla PB98. Dla twojej informacji nie wysz?o tak bo Tusk nagle obni?yl ciut akcyz? tylko Arabowie postanowili zni?y? ceny. W sierpniu ju? tak fajnie ma nie by?, a nie trzeba chyba uswiadamia? Ciebie jak du?y % w wydobyciu ropy maj? Arabowie.

Teraz na temat pracy. Polskie pa?stwo dziwnie funkcjonuje, samo zaci?ga kredyty, ?ebrze z tej pieprzonej UE i jeszcze udziela po?yczek. Ci??ko ?eby w takiej sytuacji i przy starzej?cej si? Europie ludzie mieli pracowa? kr?tko. ?wiat idzie w takim kierunku a nie innym, ?e trzeba wyd?u?y? ten okres. Tak to by nam za kilkana?cie lat rozpizdzi?o si? wszystko bo emeryci ??dali by kasy a by?oby ich tylu, ?e nie mia?by kto ich op?aci?.

Odno?nie tego paliwa, pami?tam jak by?y k??tnie o ten VAT 23%. Nie jestem jako? super mega zadowolony z rz?d?w PO, wr?cz przeciwnie ale to nie wina Tuska, ?e wszystko podro?a?o. 1% w wi?kszo?ci podstawowych produkt?w, kt?re w og?le s? obj?te tym VATem to tak naprawd? znikome grosze. Na takiej podwy?szce VATu mog? zarobi? nieucziciwi sprzedawcy, kt?rzy podbij? pokolei swoje ceny i w ostateczno?ci mamy sytuacj? gdzie typowy Polak pomy?li, ?e ten jeden procent wi?cej w VAT to koniec ?wiata. W ko?cu jakim? kosztem polska gospodarka jako jedyna musia?a by? na zielono.
Coraz wi?cej kasy z funduszy i wi?ksze ceny to si? pewnym przedsi?biorcom powodzi.

Psychopate? Kogo masz na my?li?
Rozumiem, ?e aktualny premier-le? Ci odpowiada.

1. Tak, ceny benzyny s? uzale?nione w znacznym stopniu od cen ropy i jest to jasne. Musimy jednak pami?ta?, ?e ta cena stanowi ok. 60% ceny paliwa jak? p?acimy na stacji. Ostatnio by?o g?o?no o eksperymencie pewnej stacji w Polsce, kt?ra zrezygnowa?a na 1 dzie? z doliczania do ceny paliwa akcyzy i podatk?w. Efekt? Kierowcy przez 1 dzie? cieszyli si? tankowaniem po 3,5 za litr, co w znacznym stopniu ukazuje z?odziejsk? rol? pa?stwa w tym procederze. Zmniejszenie akcyzy nie za?atwi problemu i oczywi?cie, ?e ceny nie spadn? nagle o z?ot?wk? na litrze, ale spadn? cho? troch? - lepiej zrobi? co?, by Polakom zaoszcz?dzi? tych kilkudziesi?ciu z? w domowym bud?ecie w skali miesi?ca, ni? nie robi? nic, nieprawda??

2. Czy "?ebrze od UE"? Na pewno tak, ale sp?jrz na to, ?e w skali tego, co wk?adamy do europejskiego bud?etu, te zyski nie s? a? tak znaczne. Je?li my "?ebrzemy" to co robi? Grecy, W?osi i Hiszpanie, kt?rzy lata zaniecha? ?ataj? setkami miliard?w euro ze wsp?lnej kasy?
My?l?, ?e tu opcja jest inna - trzeba rozwi?za? ZUS, KRUS i przela? ca?o?? pieni?dzy na OFE, ?wiadczenia na pewno nie zmalej?, a mog? (musz?) by? wy?sze. Dzi?, przy pensji 2000 z? brutto obywatel pozbywa si? na rzecz pa?stwa ponad 1/4 pensji (ok. 300 z? na ZUS, 150 na ubezpieczenie zdrowotne, ok. 120 zaliczki na podatek). Zupe?nie chor? sytuacj? maj? rolnicy, kt?rzy p?ac? symboliczne sk?adki a zyskuj? wysokie ?wiadczenia, ?eruj?c na tym, ?e u w?adzy zawsze jest PSL.

3. Tak, ale popatrz, ?e ta stawka VAT dotyczy chocia?by artyku??w dzieci?cych, a co gorsza, np. ubrania i obuwie dzieci?ce, obj?te dotychczas stawk? preferencyjn? 8% od tego roku skoczy?o na 23% VAT. To jednak jest r??nica w cenie. Dotychczas nieobj?te podatkami ceny szkole? podnosz?cych kwalifikacje pracownik?w nagle rosn? o 23%, przez co nie ka?dego na nie sta?, a pracodawcy z nich rezygnuj?.
To uderza bezpo?rednio nie w najbogatszych, kt?rym to rybka jakim podatkiem obj?ty jest towar (us?uga), ale w ka?dego z nas.
 
Last edited:

Kuzyn

Dziad.
Staff member
Joined
May 3, 2008
Messages
1,937
Reaction score
165
Odp: Polak?w dywagacje polityczne - jedyny s?uszny temat.

@Aramiszon

Nie odpowiada mi aktualny premier a pisz?c psychopata mam na my?li jarka. Ci dwaj bracia to byli/s? ludzie, kt?rzy nie nie ulegaj? naciskom innych pa?stw tylko niszcz? stosunki naszego kraju z innymi. Cz?owiek, kt?ry robi od jakiego? tam czasu miesi?cznice i robi afere ca?y czas o wypadek samolotu jest dla mnie nienormalny. Nie s?dz?, ?e to by? jaki? zamach czy co? a nawet je?li to dobrze si? sta?o tylko szkoda tych ministr?w i innych os?b towarzysz?cych.

1. Przy obecnym systemie a pewnie PiS by go zachowa? to zmniejszenie tej akcyzy by?oby jedn? z wielu akcji, kt?re prowadz? Polsk? do bankructwa.

2. W?tpi?, ?e wk?adamy du?o. W?tpi? te?, ?e nie widzia?e? wielu tablic "projekt dofinsowany blablabla", rzyga? mi si? chce na ich widok. Te kwoty, kt?re tam si? pojawiaj? s? ?mieszne. Gdyby w Polsce po?owy z tych kwot nie kradli albo nie rozdawali sobie premii i kupowlai materia?y nie od przyjaci?? a z takich firm gdzie by?oby to op?acalne to ?adne dofinansowania nie by?yby nam potrzebne.
A to, ?e ZUS i KRUS jest chujowym rozwi?zaniem to ju? chyba ka?dy wie. Miliardy tam przepadaj?.

3. Z tym, ?e nikt ubra? codziennie nie kupuje je?li go na to nie sta?. Ja tu pisa?em o produktach takich, kt?re kupujemy codziennie lub kilka razy w tygodniu.

ps. czemu wr?ci?e? na globala ;x
 
Status
Not open for further replies.
Top