What's new

Skrypty & Kody Pomoc w znalezieniu skryptu.

Status
Not open for further replies.

mial123

Advanced User
Joined
Apr 2, 2009
Messages
307
Reaction score
24
Witam szukam skrypt: kt?ry po zalogowaniu Gracza do gry, wy?wietli mu wiadomo??(za ka?dym logowaniem), jak i 2 podobny skrypt tylko ?e co pewien czas b?dzie wysy?a? jakie? informacje[naprzyk??d co 2godziny](wystarczy mi og?lnie ?eby dzia?a?o, reszte sobie sam przerobie pod siebie). Je?eli kto? si? zna na tym to prosz? o pomoc w 2 moim temacie: Link. Za pomoc jak zawsze Rep i moja wdzieczno?? :D
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Pomoc w znalezieniu skryptu.

W config.lua masz wiadomosc ktora sie wyswietla po zalogowaniu:
loginMessage = "wiadomosc"

Jesli nie masz albo nie dziala w creaturescripts znajdz login.lua i pod linijka function wpisz:
PHP:
doPlayerSendTextMessage(cid,"cos tam co ma wyskakiwac po logowaniu",TALKTYPE_ORANGE_1)

Co do 2 to zwykly skrypt boardacast do globaleventow...
function onThink(interval, lastExecution)
doBroadcastMessage("wiadomosc")
end
A w globalevents.xml w taki sposob:
<globalevent name="nazwa" interval="43222" event="script" value="skrypt.lua"/>
Gdzie w interval podajesz co ile czasu...

Btw. Jak masz zamiar pisac wiecej tematow z pytaniami o skrypty ktore tak na prawde nie sa skryptami, tylko pojedynczymi linijkami w ktorych jest wklepana odpowiednia funkcja to lepiej sobie odpusc i zobacz kilka poradnikow. Podstawy angielskiego i sama dokumentacja tfsa wystarczy zebys mogl zrobic proste skrypty.
Wiele wiedziec nie trzeba, zeby sie domyslic, ze funkcja doPlayerSendTextMessage wysyla wiadomosc do gracza... A jej wykorzystanie jest opisane w dokumentacji, wiec nie problem skopiowac linijke i wpisac co sie chce w odpowiednim miejscu.
 

mial123

Advanced User
Joined
Apr 2, 2009
Messages
307
Reaction score
24
Odp: Pomoc w znalezieniu skryptu.

Co do Login.lua to mam pytanie, poniewa? gdy daje ?e ma wysy?a? wiadomo?? po zalogowaniu, to wyskakuje informacja ?e nie ma ''adresata'' :d

---------- Tre?? dodana o 02:18 ----------

Dosz?em do tego, dzieki.
 
Status
Not open for further replies.
Top