What's new

Skrypty & Kody Problem z action

Status
Not open for further replies.

Syryniss

Active User
Joined
Feb 11, 2014
Messages
63
Reaction score
8
Witam. Od niedawna bawi? si? z OTS'em i napotka?em pewien problem, kt?rego rozwi?zanie jest zapewne banalne, ale musz? poprosi? o pomoc, bo nie mam ju? koncepcji.
Chcia?em zrobi? item, kt?ry po u?yciu odnawia procent ?ycia, jednak pr?bowa?em na wiele sposob?w, nawet wykorzystywa?em zupe?nie inne skrypty nie zwi?zane z moim celem, a item w grze nie wywo?uje ?adnej akcji. W pliku .dat oraz w items.otb ustawiony jest na "stackable" oraz "pickupable". Gdy nie ma zaznaczonego "useable" nie dzieje si? nic, gdy zaznacze pojawia si? napis "this item cannot be used".

Plik lua w actions/scripts :

[LUA]function onUse(cid, item, fromPos, itemEx, toPos)
percent = 30
doCreatureAddHealth(cid, getCreatureMaxHealth(cid)/100*percent)
end[/LUA]

actions.xml :

[XML]<action itemid="2675" event="script" value="other/pills.lua"/>[/XML]

items.xml :

[XML]<item id="2675" article="a" name="Pill" plural="Pills">
<attribute key="weight" value="100" />
</item>[/XML]

Z g?ry dzi?kuj? za pomoc, pozdrawiam.
 

Kahras

Senior User
Joined
Aug 26, 2011
Messages
2,714
Reaction score
167
Age
25
Odp: Problem z action

Nie wiem jak to tam dokladnie jest ale jezeli nei ma zaznczonego useable to mozesz zrobic opcje z movements(onStepIn) po wejsciu na kratke by odnawialo zycie a jak chcesz by ktos nie spamowal dajesz np. exehuset.
Albo poprostu zmieniasz item.
 

Gandhi

Active User
Joined
Aug 7, 2013
Messages
80
Reaction score
19
Odp: Problem z action

[xml]<action itemid="2675" event="script" value="other/pills.lua"/>[/xml]


Item jest przypisany do innego skryptu. Zmie? value="other/pills.lua" na ?cie?k? do swojego skryptu (je?li ten skrypt actions, kt?ry zamie?ci?e?, nazwa?e? healpercent.lua i znajduje si? w data/actions/scripts, to zamie? value="healpercent.lua" i zr?b /reload actions).

Je?eli jednak masz dobr? ?cie?k?, to mo?e dodaj do skryptu
[lua]return true[/lua]


przed ostatnim end
 
Last edited:

Syryniss

Active User
Joined
Feb 11, 2014
Messages
63
Reaction score
8
Odp: Problem z action

?cie?ka by?a dobra, zmiany w skrypcie te? ju? pr?bowa?em i ci?gle to samo.
Co ciekawe wstawi?em m?j skrypt do zwyk?ego hp pota z rl tibii i zadzia?a?. Po czym podmieni?em grafik? tego potiona .dat, a potem .otb editorem na moj? (tak btw, nie jest moja, tylko tak j? nazywam, ale jakie to ma teraz znaczenie) i item zacz?? crashowa? clienta. Nie zmieniaj?c grafiki (ci?gle by?a ta "moja") odznaczy?em stackable i zostawi?em tylko jedn? grafik?, wcze?niej by?o ich 8 w zale?no?ci od ilo?ci. I teraz najdziwniejsza cz??? : w grze item dosta? nie wiadomo sk?d star? grafik? hp potiona, gdy w dat i otb editorze ci?gle jest "moja" i zn?w zacz?? dzia?a?, to znaczy nie crashowa?. Nie mam poj?cia o co chodzi.
 

Syryniss

Active User
Joined
Feb 11, 2014
Messages
63
Reaction score
8
Odp: Problem z action

@ REFRESH

?adnych post?p?w. Item nie crashuje, ale r?wnie? nie dzia?a. ?cie?ka do actions jest dobra, a konsola pisze :
PHP:
[Warning - Actions::registerEvent] Duplicate registered item id: 2675

Przeszuka?em ca?y plik actions.xml oraz ka?dy plik znajduj?cy si? w actions/scripts i nie ma ?adnego innego itemu o tym ID. Dodam, ?e obecnie ma zaznaczone stackable oraz pickable.
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Problem z action

Nie masz przeszukac calego scripts, masz przeszukac actions.xml, masz 2 razy zadeklarowany skrypt do tego itemu. W ten sposob po prostu nie moze to dzialac.
Otworz actions.xml, znajdz wszystkie linijki z id 2675 i usun je. Zostaw tylko ta jedna prowadzaca do wlasciwego skryptu.
A skoro przeszukales i nie mozesz znalezc to daj plik actions.xml to ci pokaze, ze da sie znalezc. Bo skoro serwer znalazl, to na pewno tam jest.
 

Syryniss

Active User
Joined
Feb 11, 2014
Messages
63
Reaction score
8
Odp: Problem z action

Ok, prosz? oraz .
Mam nadziej?, ?e co? znajdziesz, bo troch? mnie wkurza, ?e utkn??em na takiej banalnej rzeczy.
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Problem z action

Prosze bardzo:
[xml] <action fromid="2666" toid="2691" event="script" value="other/food.lua"/>[/xml]
Linijka w ktorej jest zawarte 2675.

Zamien ja na takie dwie:
[xml] <action fromid="2666" toid="2674" event="script" value="other/food.lua"/>
<action fromid="2676" toid="2691" event="script" value="other/food.lua"/>[/xml]
I powinno byc ok jesli chodzi o ten blad.
 

Syryniss

Active User
Joined
Feb 11, 2014
Messages
63
Reaction score
8
Odp: Problem z action

Ehh, g?upi ja, jaki wstyd... Zwracam honor i stokrotne dzi?ki!
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Problem z action

Nie ma za co.
W kazdym razie, jak bys dorzucal kolejne takie itemki to na przyszlosc pamietaj, id moga byc deklarowane na 2 sposoby tak, zebys nie trafil na to przez find w notatniku czy czymkolwiek.
fromid="2362" toid="2364"
Lub
itemid="2362-2364"

Jesli uwazne przegladanie linijki po linijce jest trudne i meczace, a jest, to proponuje szukac od tylu, jesli troche sie zna silnik.
Na tym przykladzie z tematu dla pomaranczy. Sprwadzilem, ze to pomarancza, pomarancza to jedzenie. A skoro w actions jest skrypt food, to warto bylo by zerknac. I co tam znajduje? W skrypcie to id. Wiec na pewno musi byc zadeklarowane. Zostaje mi ledwie kilka linijek do sprawdzenia, a nie okolo setki lub wiecej ;P
 
Status
Not open for further replies.
Top