What's new

-Windows XP Problem z uruchomieniem komputera

Status
Not open for further replies.

kosmos2

Advanced User
Joined
Jul 23, 2009
Messages
339
Reaction score
48
Age
31
Witam!
Jak widac i ja czasem potrzebuje pomocy.
Odnosnie tematu
Dzisiejszego dnia moj pies biegnac zachaczyl o kable i zwalil komputer z biurka. Gdy go podnioslem i polozylem zrestartowal sie sam. Gdy sie uruchomil zawiesil sie i musialem go wylaczyc recznie. Po uruchomieniu komputera wyswietlal sie taki jakby blad nie wiem co to bylo bo wlanczal sie na 3 sec. Nastepnie pojawial sie sposob uruchomienia komputera tryb avaryjny itp. Potem pojawial sie ten pasek windowsa xp i po 5 sec sie restartowal i tak w kolko. Probowalem wielu zeczy
Min. Przeczyscilem komputer bawilem sie w odlaczanie i podlaczanie procka ramu hdd itp.
Po prostu nic nie pomoglo.
Pisze tego posta z mojej komurki jak co.
Probowalem pisac na paru forach z pomoca komputerowa ale nastapily kaplikacje i na tej komurce sie nie dalo.
Ta sprawa jest wysokiej wagi poniewaz na komputeze mam prezentacje na prawoznawstwo wiec za kazda pomoc serdeczmie dziekuje i oczywiscie posty na temat zostana nagrodzone punktami reputacji oraz podziekowaniem.
Prawoznastwo mam w srode dlatego najpuzniej do jutra do godziny 20 musze go naprawic.
Jezeli potrzebujecie jeszcze jakis informacji to piszcie
P.s
Jestem wkuzony oraz jestem dyslektykiem bleduw nie chce mi sie poprawiac wiec za wszystkie bledy przepraszam.
 

Dolmet

Senior User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
757
Reaction score
55
Age
30
Odp: Problem z uruchomieniem komputera

No to zr?b tak, wsad? p?ytk? windowsa, zbootuj j?, wejd? w repair, wpisz fixboot, tak, potem fixmbr i te? zatwierd? wpisuj?c tak, i potem exit, zatwierd? wpisuj?c tak i zobacz czy si? uruchomi jak nie to format :p
 

kosmos2

Advanced User
Joined
Jul 23, 2009
Messages
339
Reaction score
48
Age
31
Odp: Problem z uruchomieniem komputera

Nie moge wejsc w biosa poniewaz klawiatura mi nie reaguje. Ona zawsze reagowala po uruchomieniu komputera a tak sie dzieje chyba dlatego ze mam klawiature usb a przedtem w biosie nie zmienialem ze zwyk?ej klawiatury na klawiature usb. Juz wiem o co mniej wiecej chodzi lecz moge sie mylic. Jezeli ktos ma jeszcze jakies pomysly to pisac.

EDIT
A to wlasnie ten blad ktory wyskakuje na poczatku.
dsc07933f.jpg
 
Last edited:

Dolmet

Senior User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
757
Reaction score
55
Age
30
Odp: Problem z uruchomieniem komputera

Naci?nij F2, powinno pom?c, a je?li nie, zresetuj bios za pomoc? cho?by baterii, i sprawd? wtedy, jak nie to wejd? do biosu, i naci?nij tam load default
musisz do tego mie? normaln? klawiatur? bo te shity pod usb nie nadaj? si?
 

kosmos2

Advanced User
Joined
Jul 23, 2009
Messages
339
Reaction score
48
Age
31
Odp: Problem z uruchomieniem komputera

Pr?bowa?em ju? zmieni?em klawiatur?, naciska?em te F2 i F8 no i z ciekawo?ci pr?bowa?em z F1 ale nic nie pomog?o. Odno?nie restartu biosu to w wyci?ganie baterii bawi?em si? wczoraj. Teraz spr?buje te opcj? z load default jak znajd? i wtedy edytuje czy pomog?o.
 

GaDuu

Advanced User
Joined
May 9, 2009
Messages
354
Reaction score
64
Odp: Problem z uruchomieniem komputera

spr?buj popod??cza? wszystko od nowa, je?li masz p?yt? jakiego? linuxa (live CD) spr?buj go odpali? i przenie? to co tam chcia?e? na pendrive czy co tam masz. P??niej w razie konieczno?ci zr?b formata.
 
Last edited:

Tusscani

Active User
Joined
Mar 15, 2009
Messages
132
Reaction score
14
Odp: Problem z uruchomieniem komputera

Zdejmij obudowe i sprobuj wszystkie kabelki/karty/podzespoly podociskac moze cos sie zwyczajnie poluzowalo . bios jest bez sensu przeciez komputer spadl z biorka z jakiej racji mial sie zepsuc system ?:|
 

kosmos2

Advanced User
Joined
Jul 23, 2009
Messages
339
Reaction score
48
Age
31
Odp: Problem z uruchomieniem komputera

spr?buj popod??cza? wszystko od nowa, je?li masz p?yt? jakiego? linuxa (live CD) spr?buj go odpali? i przenie? to co tam chcia?e? na pendrive czy co tam masz. P??niej w razie konieczno?ci zr?b formata.

Zdejmij obudowe i sprobuj wszystkie kabelki/karty/podzespoly podociskac moze cos sie zwyczajnie poluzowalo . bios jest bez sensu przeciez komputer spadl z biorka z jakiej racji mial sie zepsuc system ?:|

Wczoraj ca?y dzie? z to pr?bowa?em.

O oko?o 14-15 podj??em decyzje formatowania komputera i nie dopuszcza?em do siebie my?li ?e mo?e to by? trwa?e, mechaniczne uszkodzenie dysku twardego. W trakcie formatowania od 13% ?aden plik nie chcia? si? zainstalowa?, by?a tylko opcja pomi?.
I takie pytanie czy da si? to jeszcze naprawi? w co w?tpi? czy trzeba kupi? nowy dysk?
 
Last edited:

Dolmet

Senior User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
757
Reaction score
55
Age
30
Odp: Problem z uruchomieniem komputera

sprawd? dysk programem HDD TUNE i podaj jego health status
 

kosmos2

Advanced User
Joined
Jul 23, 2009
Messages
339
Reaction score
48
Age
31
Odp: Problem z uruchomieniem komputera

Zastanawia?em si? niedawno nad wymian? dysku na lepszy a ten problem ju? to zapiecz?towa? wi?c zam?wi?em sobie dysk i dodatkowy 1 gb ramu a kumpel za?atwia mi Windowsa 7.
Na razie znalaz?em sobie komputer zast?pczy z procesorem durona kt?rego nie produkuj? chyba ju? ponad 10 lat ale to szczeg?? a jutro jad? po cz??ci.

Dzi?kuj? wszystkim za pomoc i ch?ci.
Pkt i podzi?kowania rozdane wi?c temat do zamkni?cia.
 
Joined
Mar 4, 2011
Messages
41
Reaction score
1
Odp: Problem z uruchomieniem komputera

Spr?buj z innym zasilaczem. Jak masz tam wa?ne informacje to wyjmij dysk i za?atw spraw? u kumpla.

A co do problemu z w??czaniem komputera to te? tak mia?em, tylko, ?e ja mia?em zajechany zasilacz. Spr?buj z innym- taka ma?a rada ode mnie.
 
Status
Not open for further replies.
Top