What's new

Propozycja KONKURSU rzeczowego

Status
Not open for further replies.

Zawsze Blazen

Advanced User
Joined
Jan 27, 2013
Messages
181
Reaction score
11
Witam,
za?o?y?em ten temat poniewa? mam propozycj? zrobienia konkursu rzeczowego, my?l? tutaj o wynagradzania U?ytkownik?w za Aktywno??,
nagrodami by?y by na pewno Oficjalne gad?ety CipSoft, ( Koszulki, kubki etc.)
Raz w miesi?cu wynagradzano by 2-3 osoby najbardziej Aktywne, nie mog? by? to osoby spamuj?ce ( tzn. Aktywno?? nie jest oceniana po liczbie nabitych post?w w ci?gu danego miesi?ca ) Aktywna osoba to nie ta kt?ra nabije 10000 bez sensownych odpowiedzi, tylko ta kt?ra skrupulatnie pomo?e innym u?ytkownikom i za?o?y warto?ciowe, tematyczne tematy. Opr?cz Gad?et?w mo?na by tak?e jako dodatek dawa? punkty Reputacji. Konkursy tego typu zazwyczaj maj? charakter zach?cenia u?ytkownik?w do aktywno?ci w spo?ecze?stwie danego forum. Istnieje tak?e mo?liwo?? nagr?d w postaci premium account, 30,90, 180 ,[-]360[/-] Dni. Je?li chodzi o koszt i wydatki zwi?zane z takim konkursem to naprawd? nie jest najwa?niejsze w tej chwili, u?ytkownik?w czyli Was prosz? jednak o wyra?enie swojej opinii na ten temat, czy ci si? podoba i ew. pytania, kosztem prosz? si? nie przejmowa?.
Je?li Administracja by?a by zainteresowana, prosz? o kontakt z mn? PRIV, Pieni?dze to nie wszystko.

Pozdrawiam,
Blazen
 

Wildhells

Senior User
Joined
Feb 4, 2012
Messages
2,346
Reaction score
119
Odp: Propozycja KONKURSU rzeczowego

Nie przejdzie. Zreszt? wy?o?ysz kas? na pacca?
 

Shikate

Nie przejdziesz!
Joined
Feb 11, 2011
Messages
946
Reaction score
92
Odp: Propozycja KONKURSU rzeczowego

Nie mog? si? zgodzi?, bo by?oby po pierwsze zbyt du?o liczenia warto?ciowych post?w, a po drugie wywo?a?y by si? niepotrzebne dyskusje, ?e ten post by? warto?ciowy, ten nie. Nagrody rzeczowe mo?na przyzna? w znacznie lepszych konkursach.
 

SanninStory

https://www.twitch.tv/sdrn
Joined
Oct 13, 2012
Messages
1,778
Reaction score
119
Odp: Propozycja KONKURSU rzeczowego

@UP,
Popieram.

Mo?na by wykorzysta? te nagrody dla konkurs?w o wi?kszej wadze ni? Posty.
Nie mam pomys?u jakich, ale na pewno jaki? pomys? si? znajdzie.

Pozdrawiam.
 

Zawsze Blazen

Advanced User
Joined
Jan 27, 2013
Messages
181
Reaction score
11
Odp: Propozycja KONKURSU rzeczowego

Nie przejdzie. Zreszt? wy?o?ysz kas? na pacca?
w tym ju? nie tw?j interes.

A je?li chodzi o wykorzystanie w innych konkursach, wi?c tak to jest tylko wst?pny pomys?, nic nie stoi na przeciwko ?eby to inaczej zorganizowa?, prosz? tak?e nie wmawia? ?e zbyt du?o liczenia, ka?dy cz?onek teamu ma prawo kontrolowa? swoje tematy, a je?li to robi to zna ich warto?ciowo?? .
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Propozycja KONKURSU rzeczowego

Witam,
za?o?y?em ten temat poniewa? mam propozycj? zrobienia konkursu rzeczowego, my?l? tutaj o wynagradzania U?ytkownik?w za Aktywno??,
nagrodami by?y by na pewno Oficjalne gad?ety CipSoft, ( Koszulki, kubki etc.)
Raz w miesi?cu wynagradzano by 2-3 osoby najbardziej Aktywne, nie mog? by? to osoby spamuj?ce ( tzn. Aktywno?? nie jest oceniana po liczbie nabitych post?w w ci?gu danego miesi?ca ) Aktywna osoba to nie ta kt?ra nabije 10000 bez sensownych odpowiedzi, tylko ta kt?ra skrupulatnie pomo?e innym u?ytkownikom i za?o?y warto?ciowe, tematyczne tematy. Opr?cz Gad?et?w mo?na by tak?e jako dodatek dawa? punkty Reputacji. Konkursy tego typu zazwyczaj maj? charakter zach?cenia u?ytkownik?w do aktywno?ci w spo?ecze?stwie danego forum. Istnieje tak?e mo?liwo?? nagr?d w postaci premium account, 30,90, 180 ,[-]360[/-] Dni. Je?li chodzi o koszt i wydatki zwi?zane z takim konkursem to naprawd? nie jest najwa?niejsze w tej chwili, u?ytkownik?w czyli Was prosz? jednak o wyra?enie swojej opinii na ten temat, czy ci si? podoba i ew. pytania, kosztem prosz? si? nie przejmowa?.
Je?li Administracja by?a by zainteresowana, prosz? o kontakt z mn? PRIV, Pieni?dze to nie wszystko.

Pozdrawiam,
Blazen
Ogolnie w sumie ok, moze by sie pare osob wiecej wzielo za cokolwiek na forum i by sie wiecej dzialo.
Jesli chodzi o nagrody to szkoda kasy na te syfy cipsoftowe, lepiej to co ludzie wybierali w temacie z glosowaniem na nagrody z konkursow, bo tego wlasnie wszyscy chca.

Nie przejdzie. Zreszt? wy?o?ysz kas? na pacca?
Byly juz konkursy z nagrodami rzeczowymi wiec nei wiem w czym problem...

Nie mog? si? zgodzi?, bo by?oby po pierwsze zbyt du?o liczenia warto?ciowych post?w, a po drugie wywo?a?y by si? niepotrzebne dyskusje, ?e ten post by? warto?ciowy, ten nie. Nagrody rzeczowe mo?na przyzna? w znacznie lepszych konkursach.
Zbyt duzo? Kazdy sobie w jakichs tam wybranych dzialach siedzi i sprawdza tematy wszystkie albo wiekszosc. Co jakis czas sobie zapamietac/zapisac kto byl aktywny. Potem gdzies tam dla kadry w jakims temaciku propozycje od wszystkich, ustalenie kto byl najbardziej aktywny i tyle. Nie trzeba liczyc kazdego posta i oceniac do 0/10... Tylko wybrane konkretne osoby by sie tym zajely.
Jesli chodzi o lepsze konkursy, to juz je widzialem ostatnio... Nikt nie bral udzialu, wiec podziekuje za takie cos.

@UP,
Popieram.

Mo?na by wykorzysta? te nagrody dla konkurs?w o wi?kszej wadze ni? Posty.
Nie mam pomys?u jakich, ale na pewno jaki? pomys? si? znajdzie.

Pozdrawiam.
Nie masz pomyslu, pomysl sie znajdzie. Jak na razie wiele jest gadania o tym, ze pomyslow jest duzo, ale jakos tego nie widac, bo sa jakies pojedyncze male konkursy a nic konkretnego. Nowych ludzi na forum by sie przyciagnelo nowym konkursem gdzie mozna cos wygrac konkretnego. Bo reputacja nie interesuje kogos kto na forum nie wchodzi lub wchodzi raz na rok... A jak by mial szanse cos wygrac, to moze by wchodzil czesciej?
Mozna by wymyslic cos o wiekszej wadze niz posty, ale tez zeby nie bylo przesady typu zbuduj rzym w jeden dzien dostaniez 5 zl...

w tym ju? nie tw?j interes.

A je?li chodzi o wykorzystanie w innych konkursach, wi?c tak to jest tylko wst?pny pomys?, nic nie stoi na przeciwko ?eby to inaczej zorganizowa?, prosz? tak?e nie wmawia? ?e zbyt du?o liczenia, ka?dy cz?onek teamu ma prawo kontrolowa? swoje tematy, a je?li to robi to zna ich warto?ciowo?? .
Kazdy czlonek teamu ma prawo kontrolowac swoje tematy? Nie dzialy przypadkiem miales na mysli? Poza tym dzialow nie ma przydzielonych, sa dla teamu wszystkie i oni sie tym zajmuja. A experci nie sa z tej ekipy ktora dba o porzadek.
Poza tym dodam cos od siebie o czym chyba nikt nie pomyslal.
Przywrocenie expertow ma to samo na celu co mial by ten konkurs. Zwiekszenie aktywnosci kilku uzytkownikow zainteresowanych tematem i przy tym troche wartosciowych postow, zeby ludzie nie czekali na pomoc przez miesiac.
Wniosek? Jesli w top 5 nie bylo by 5 expertow to mozna sie pozbyc expertow bo nie nadaja sie do tego co mieli robic. A jesli by to wprowadzic i faktycznie kazde miejsce bedzie zawsze zajmowane przez expertow to nie ma sensu robic takiego konkursu bo oni sa jakby nie patrzec przymuszeni ranga do tego, ze sa aktywni, wiec taki konkurs to tylko dodatkowe nagrody dla nich, ktorych teraz oni nie maja, wiec watpie, zeby ktokolwiek inny mial szanse w ogole na cos, chyba, ze na prawde sie uprze :O
 

Zawsze Blazen

Advanced User
Joined
Jan 27, 2013
Messages
181
Reaction score
11
Odp: Propozycja KONKURSU rzeczowego

Chodzi?o mi o dzia?y, Konkurs mia?by na celu Promocj?, a tak?e zach?ci? u?ytkownik?w do rejestracji i aktywnego sp?dzania czasu na Forum, a my?l? ?e eksperci s? w kadrze czyli nie mog? bra? udzia? w takich konkursach, je?li Kadra by je wygrywa?a opini? publiczn? by?o by ?e to s? fejki, no a przecie? my tego nie chcemy. Nie mo?e wygrywa? osoba kt?ra z przymusu spe?nia swoje obowi?zki a nie ta kt?ra si? stara. W konkursach rzeczowych nie mo?e bra? udzia? Administrator, team, eksperci. Poniewa? to s? g??wne Rangi tego forum, i maj? prawo wype?nia? swoje obowi?zki.
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Propozycja KONKURSU rzeczowego

Jak bym byl expertem to w takim wypadku wyszedl bym z rangi bo za to samo moge cos dostawac... I pewnie nie tylko ja, ale inni tez. A ranga expert to akurat nie glowna ranga forum. To ze wywalili ludzi i inne rangi nie znaczy, ze expert jest jakis wazny dla forum teraz. Pomaga ludziom i tyle. A i tak wiekszoscia spraw zajmuje sie team bo po to on jest. Przynajmniej tak bylo i tak mialo byc, chyba, ze cos sie zmienilo ;P
 

Zawsze Blazen

Advanced User
Joined
Jan 27, 2013
Messages
181
Reaction score
11
Odp: Propozycja KONKURSU rzeczowego

w takim razie mnie o?wieci?e? troszk?, moja propozycja jest taka jaka jest, nie musi to akurat by? taki konkurs, mo?na tematyk? inn? wymy?li?, ale mimo wszystko Prosz? Administracje o Kontakt, w sprawi? koszt?w zorganizowania, my?l? ?e nie ma problemu :]
 

Shikate

Nie przejdziesz!
Joined
Feb 11, 2011
Messages
946
Reaction score
92
Odp: Propozycja KONKURSU rzeczowego

Experci nie maj? obowi?zk?w, experci maj? wolontariat na zasadach xd No, konkursik trzeba jaki? fajny, ale dla ka?dego, ?eby nie by?o tak, ?e tylko programi?ci/pisarze/pixelarty?ci/graficy/mapperzy... Bo b?dzie tak, jak z wcze?niejszym konkursem.
 

Zawsze Blazen

Advanced User
Joined
Jan 27, 2013
Messages
181
Reaction score
11
Odp: Propozycja KONKURSU rzeczowego

rozumiem, ale tak jak pisa?em wszystko do uzgodnienia .
 

Kuzirashi

ASP.NET MVC, JS-SPA, PHP, NODE
Joined
Jul 24, 2010
Messages
772
Reaction score
157
Odp: Propozycja KONKURSU rzeczowego

Ja my?l?, ?eby stworzy? konkursy techniczne, ?eby powsta? nowy przypisany tylko do tego forum warto?ciowy content.
 

Zawsze Blazen

Advanced User
Joined
Jan 27, 2013
Messages
181
Reaction score
11
Odp: Propozycja KONKURSU rzeczowego

Ja my?l?, ?eby stworzy? konkursy techniczne, ?eby powsta? nowy przypisany tylko do tego forum warto?ciowy content.
My?l? ?e bardzo fajny pomys?, i tak?e nic nie mia?bym przeciwko.
 

Marcin24

Ja i Kazia
Joined
Oct 14, 2008
Messages
1,620
Reaction score
222
Age
29
Odp: Propozycja KONKURSU rzeczowego

Po co kolejne konkursy, skoro w tych co s? prawie nikt nie bierze udzia?u
 

Zawsze Blazen

Advanced User
Joined
Jan 27, 2013
Messages
181
Reaction score
11
Odp: Propozycja KONKURSU rzeczowego

no a po co bez sensownie odpowiadasz, w tych nie bierze bo widocznie nie kr?ci ludzi ju? Reputacja, wi?kszo?? u?ytkownik?w przelotnie sp?dza czas na forum i na reputacji im nie zale?y, w tym konkursie mo?na by wygra? co? rzeczowego, wi?cej warto?ciowego od samej reputacji na fb.
 

Marcin24

Ja i Kazia
Joined
Oct 14, 2008
Messages
1,620
Reaction score
222
Age
29
Odp: Propozycja KONKURSU rzeczowego

by?y jakie? klawiatury, myszki i przysz?a jedna praca
 

Zawsze Blazen

Advanced User
Joined
Jan 27, 2013
Messages
181
Reaction score
11
Odp: Propozycja KONKURSU rzeczowego

ale my tutaj nie rozmawiamy, o klawiaturze lub myszce ( nie cale ?ycie jest zwi?zane z Komputerem )
 

Xervin

Boxxy <3
Joined
Feb 7, 2010
Messages
814
Reaction score
87
Age
30
Odp: Propozycja KONKURSU rzeczowego

Pieni?dze to nie wszystko.

hahahahah, na jakim Ty ?wiecie ?yjesz, bo na pewno nie na Ziemi

ale my tutaj nie rozmawiamy, o klawiaturze lub myszce ( nie cale ?ycie jest zwi?zane z Komputerem )

Tsa, niech na forum o tematyce tibijskiej nagrod? w konkursie b?dzie roczny zapas konserw rybnych.


Og?lnie wi?cej widz? przeszk?d ni? korzy?ci p?yn?cych z konkursu. Pomijaj?c kwestie finansowe, same 'wewn?trzne' sprawy przywr?ci?yby k??tnie na forum.
"A bo temu zaliczyli?cie tyle post?w, bo ma znajomo?ci w kadrze/a ja pisa?em wi?cej warto?ciowych post?w/a ten od tego pisze ciekawiej".

Poza tym jestem pewien, ?e w statystykach zmiana by?aby ledwo odczuwalna.
 

Marcin24

Ja i Kazia
Joined
Oct 14, 2008
Messages
1,620
Reaction score
222
Age
29
Odp: Propozycja KONKURSU rzeczowego

Tsa, niech na forum o tematyce tibijskiej nagrod? w konkursie b?dzie roczny zapas konserw rybnych.

xDDDDDDDDDD

Mnie te konkursy serio si? przejad?y. Naprawd?, nimi nie uratujecie forum, bo konkurs powinien by? jaki? specjalny, a nie co 2 dni :|
 

Old Qulimax

Active User
Joined
Aug 10, 2012
Messages
64
Reaction score
5
Odp: Propozycja KONKURSU rzeczowego

Zainteresowanie ludzi do tibi spada, przy tym forum te? na tym cierpi i powoli upada. Tak jak to Marcin24 napisa? konkursy nie wystarcz?, ?eby uratowa? forum. Pewnie za ofiarowanie swojej pomocy w postaci pokrycia kosztu za nagrody oczekujesz czego? w postaci jakiej? rangi, co? nie chce mi si? wierzy?, ?e robisz to tylko dla dobra forum.
 
Status
Not open for further replies.
Top