What's new

Mapy Prosze o pomoc

Status
Not open for further replies.

staryju

New User
Joined
Dec 13, 2009
Messages
3
Reaction score
0
A wi?c tak jestem nowym mapperem zacz??em ledwo 2 dni temu.. W tym temacie b?d? zadawa? mn?stwo pyta? mam nadzieje ?e kto? b?dzie na nie odpowiada? :eek: Pierwsze pare pyta?:
Gdzie mog? znale?? kraw?dzie w rme??
Kiedy nacisne zak?adke floors i klikne floor 1 oznacza ?e to jedno pi?tro pod czy nad ziemi??

Z g?ry dzi?ki ;)
 

Gippax

User
Joined
Nov 5, 2008
Messages
28
Reaction score
2
Odp: Prosze o pomoc

A wi?c tak jestem nowym mapperem zacz??em ledwo 2 dni temu.. W tym temacie b?d? zadawa? mn?stwo pyta? mam nadzieje ?e kto? b?dzie na nie odpowiada? :eek: Pierwsze pare pyta?:
Gdzie mog? znale?? kraw?dzie w rme??
Kiedy nacisne zak?adke floors i klikne floor 1 oznacza ?e to jedno pi?tro pod czy nad ziemi??
Z g?ry dzi?ki ;)
Kraw?dzie w RME robi? si? same gdy tylko korzystasz z Terrain Palette.
Je?li chodzi o pi?tra to flor 7 to normalne 6 = +1,5= +2 itd natomiast 8= -1, 9= -2 itd wi?c co do pytania floor 1 = +6
Mam nadziej? ?e pomog?em;)
 

staryju

New User
Joined
Dec 13, 2009
Messages
3
Reaction score
0
Odp: Prosze o pomoc

Jak moge zobaczy? swoj? prac? na ca?ym ekranie??
Jak robie cos z terrai palette (naprzyk?ad ziemie w jaskini) to nie widze tych kraw?dzi :(
 

Gippax

User
Joined
Nov 5, 2008
Messages
28
Reaction score
2
Odp: Prosze o pomoc

Spr?buj CTRL+A lub Edit>>Border Options>>Border Automagic A
Czya jako? tak. Je?li chodzi o oddalanie to rolonem w myszce innej metody szcze?e sam nie znam :eek:
 

mastex1993

User
Joined
Jul 27, 2008
Messages
16
Reaction score
0
Odp: Prosze o pomoc

Bardzo wa?ne jest aby? wy??czy? Auto bordera poniewa? gdzy bedziesz chcia? co? usun?? przystawi? to mog? ci znikn?? twoje brzegii ustawi? si? tak jak by to wygl?da?o przy u?yciu 'boota', aby go wy??czy? kliknij klawisz 'A' poczym upewnij si? czy jest on napewno wy??czony. W lewym dolnym rogu klikaj?c 'A' bedzi Ci si? pokazywa? komunikat:
Automagic disabled- co oznacza ?e boot jest wy??czony lub
Automagic enabled- co ozacza ?e boot jest w??czony
A border?w szukaj w RAW palette, napewno znajdziesz :)
Mam nadzieje ?e Ci co? pomog?em, mo?e ju? to wiedzia?e? ale napisa?em bo ja na pocz?tku nie wiedzia?em jak wy??czy? boota :D
Pozdro:).
 
Status
Not open for further replies.
Top