What's new

Przedmioty zwi?kszaj?ce warto??

Status
Not open for further replies.

enkeli

New User
Joined
Apr 7, 2015
Messages
3
Reaction score
0
Czy na RL Tibii s? jakie? przedmioty, kt?re z czasem zyskaj? na warto?ci, a nie strac??
Nie chodzi mi tutaj o przedmioty, kt?rych zdobycie jest praktycznie niemo?liwe np. Blessed Shield.

Chodzi mi konkretnie o to, ?e z czasem kasa traci na warto?ci, wi?c mo?e warto w jakie? przedmioty zainwestowa?, bo nie zamierzam przez jaki? czas gra?.
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Przedmioty zwi?kszaj?ce warto??

Wszystkie rary + premium scrolle... Ceny beda isc w gore i nic tego nie zmieni. Ilosc kasy rosnie caly czas, ilosc itemow jest taka sama, lub nieznacznie sie zwieksza...
Z tym, ze rary to nie koniecznie tylko te ktore na prawde ciezko zdobyc(typu blessed shield). Bo taki blessed shield jest warty kilkaset kk albo kilkadziesiat zwyczajnych rarow z ktorych kazdy jest wart po kilka(nascie) kk.
Jedyny problem to tutaj to, ze moga byc nagle potem itemy dostepne, np demon legi sa dobrym przykladem. Kiedys ich nie bylo, teraz sa z questa.
Ale w sumie, chyba najlepsza mozliwa opcja jest sprzedac kase z tibii za rl kase. Ceny spadaja i beda spadac. Za dana kwote bedziesz mogl potem odkupic wieksza ilosc cc ;p
 

kosmos2

Advanced User
Joined
Jul 23, 2009
Messages
339
Reaction score
48
Age
31
Odp: Przedmioty zwi?kszaj?ce warto??

Bezposrednio nie da sie przewidziec, jaki przedmiot bedzie mniej czy bardziej oplacalny. Przedstawie Ci opcje, dzieki ktorym mozna dobrze zarobic.
1. Musisz obserwowac kazdy update tibi.
Kiedys klucz 4600 otwieral sale treningowa pod akademi? na rookgaardzie. Klucz mozna bylo kupic za 5 gp, wiec przed usunieciem sali treningowej, sporo ludzi kupilo owy klucz za 5 gp i pozniej sprzedawali za wieksza sumke. Jeszcze wczesniej na rookgaardzie mozna bylo kupic antidote rune za 40 gp, gdy zostala usunieta jej cena kolosalnie wzrosla. Niedawno byla aktualizacja, w ktorej na rookgaard mozna bylo przeniesc dawnport set. Aktualnie blad ten zostal zlikwidowany, dlatego ceny takich przedmiotow dochodza od kilku do kilkunastu pacc scroli. Jeszcze niedawno byl blad, o ktorym wiedziala tylko garstka ludzi. Na rookgaard mozna bylo przenosic rzeczy z maina. garstka ludzi przeniosla sobie takie rzeczy jak epee, crystalline sword, boots of haste itp. Pomysl jaka cena dochodzi za takie przedmioty ;)
Update nieraz to doslownie zyla zlota.
2. Mozesz tez probowac na rookgaardzie zdobyc die, ktora wypada z bosa o nazwie Munster. Jest bardzo trudno ja zdobyc, ale jak zdobedziesz, to zostaniesz sowicie nagrodzony przez rookstayera.
3. Za udzialy w konkursach stron fanowskich, mozna wygrac przedmioty tych stron. Jezeli Ci sie poszczesci i wygrasz taki przedmiot, mozesz go sprzedac za wysoka cene, tylko musisz obserwowac takie strony. Slyszalem ze jeden brazylijczyk kupil ferumbras dolla za 40kk, ale nie wiem czy to prawda.
4. Nieraz spory zysk przynosi market. Musisz patrzec na ceny przedmiotow, poniewaz nieraz mozna kupic cos naprawde tanio. Mi raz udalo sie kupic emerald sword za 1 gp. tak szybko kupilem, ze na poczatku nie moglem w to uwierzyc. 10 razy sprawdzalem konto, aby sprawdzic czy mam tyle ile powinienem miec. Jest to bardzo czasochlonne zajecie, ale mozna na tym niezle zarobic.
5. Jest jeszcze jeden sposob zarabiania sporych pieniedzy, ale zachowam go dla siebie, poniewaz im mniej ludzi o tym wie tym lepiej dla mnie ;)
Nikomu o nim nie mowilem, ale widzialem ze pare osob sie domyslilo.

Jezeli cos sobie jeszcze przypomne to napisze.

Pozdrawiam
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Przedmioty zwi?kszaj?ce warto??

@up
Jestes debilem czy tylko udajesz?
Przeczytales chociaz pierwszy post w tym temacie i wiesz czego ten temat dotyczy, czy tak sobie z dupy piszesz jakies informacje ktore nikogo nie interesuja?
 
Status
Not open for further replies.
Top