What's new

Inne Pytania na temat serwera.

Status
Not open for further replies.

arti1194

User
Joined
Feb 18, 2009
Messages
30
Reaction score
0
1. Niegdy? na mintshost.pl by? zakaz stawiania ots'?w czy dalej on obowi?zuje?
2. Czy kto? korzysta? ju? z oferowanych us?ug? Jaka opinia?
3. Lepiej VPS wersj? Standard( ) czy Serwer dedykowany wersja mini( )? Prosz? o uzasadnienie.
4. Przy mapie 40MB ile os?b b?dzie mog?o gra? bez lag?w na wcze?niej wymienionych serwerach? System: Linux debian 7.6
5. mintshost.pl czy ovh? Mo?e jeszcze jaka? inna serwerownia?

Dzi?kuj? za odpowiedzi :)
 

Thorge D

Advanced User
Joined
Jul 24, 2014
Messages
300
Reaction score
29
Odp: Pytania na temat serwera.

1. Wed?ug mnie normalnie postawisz teraz.
2. Nie, ale z opinii innych wiem, ?e warto w po?owie zainwestowa? w serwer.
3. Je?li spodziewasz si? wi?kszej ilo?ci graczy do Dedykowany, ale je?li mniejszej to VPS.
4. 20-40(?) je?li si? nie myle.
5. OVH, zdecydowanie.
 

arti1194

User
Joined
Feb 18, 2009
Messages
30
Reaction score
0
Odp: Pytania na temat serwera.

Dzi?ki za odp. Thorge D. Czekam na wi?cej wypowiedzi :)
 

danio4don

Advanced User
Joined
Oct 6, 2011
Messages
233
Reaction score
6
Age
28
Odp: Pytania na temat serwera.

polecam Mints dobra firma :) dobry support i vps jak i dedyki te? dobre :) i do tego jeszcze prawie codziennie jakie? promocje s? jak podwajanie do?adowa?, wi?c np kupisz paysafecart za 20z? i ci podwoj? i dostaniesz 40z? :D tak samo z p?atno?ci? przez bank jak i sms do tego dochodz? kody rabatowe na 20 i 30% i cz?sto s? konkursy np nic nie musisz robi? wystarczy, ?e si? zg?osisz dostajesz numerek i tyle losowanie jest mo?esz wygra? vps,dedyki albo kas? do portfela a najlepsze jest to, ?e za sam udzia? dostaje si? po 5z? przewa?nie tak jest :), wi?c wiesz prawie siana nie musisz wydawa? :) ja tak po ma?u zbieram siano, ?e raz tylko p?aci?em za vps a do teraz mam u nich Hosting na strone www na rok i vps 3 miech leci :) i jeszcze jedno jak zawsze ci brakuje na sp?at? np masz 40z? a vps czy co tam chcesz kupi? albo przed?u?y? kosztuje np 45z? to napiszesz do nich i mo?esz si? ugada?, ?e dasz, im 40z? i t? 5z? zap?acisz p??niej jak siano b?dziesz mia? :) raz mi brakowa?o napisa?em i bez s?owa przed?u?yli mi vps :) Polecam t? firme :)
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Pytania na temat serwera.

1. Niegdy? na mintshost.pl by? zakaz stawiania ots'?w czy dalej on obowi?zuje?
2. Czy kto? korzysta? ju? z oferowanych us?ug? Jaka opinia?
3. Lepiej VPS wersj? Standard( ) czy Serwer dedykowany wersja mini( )? Prosz? o uzasadnienie.
4. Przy mapie 40MB ile os?b b?dzie mog?o gra? bez lag?w na wcze?niej wymienionych serwerach? System: Linux debian 7.6
5. mintshost.pl czy ovh? Mo?e jeszcze jaka? inna serwerownia?

Dzi?kuj? za odpowiedzi :)

1. Postawisz i nie ma zadnego problemu.
2. Korzystalem. Jakos to tam dziala, jak nie ma problemu to jest ok, jak sie zaczyna wszystko pieprzyc to juz ci zbytnio nie pomoga, jesli potrzebne sa jakiekolwiek ogarniete umiejetnosci.
3. Dedyk w zasadzie to chyba zawsze bedzie lepsze wyjscie pod ots i nie tylko. Masz caly serwer praktycznie dla siebie i mozesz go uzywac. W vpsach masz dzielone zasoby na wszystkich i czasem moga byc problemy.
4. 150 bez problemu powinno wejsc. Moze i nawet cos pod 200 czy 250, ale tu juz bym nie ryzykowal, bo serwer powyzej 100 graczy zarabia bez problemu na lepszy hosting ;P
5. ovh zdecydowanie. mints jest na poczatek ok, ale nic wiecej. Poza tym to jesli juz szukasz lepszych rozwiazan to cos innego. Generalnie ustawil bym to w takiej kolejnosci mniej wiecej:
mints > ovh > lepsze serwerownie ;P
Co do innych serwerowni to...
Dedykowane pod tibie: cuddi, don daniello
Ogolne: hosteam, ultimahost, hetzner
Jeszcze by sie znalazlo kilka wartych polecenia mniej lub bardziej, ale w sumie tyle starczy i jest juz w czym wybierac.

1. Wed?ug mnie normalnie postawisz teraz.
2. Nie, ale z opinii innych wiem, ?e warto w po?owie zainwestowa? w serwer.
3. Je?li spodziewasz si? wi?kszej ilo?ci graczy do Dedykowany, ale je?li mniejszej to VPS.
4. 20-40(?) je?li si? nie myle.
5. OVH, zdecydowanie.

1. Nie chodzi o to czy wg ciebie... Chodzi o to czy jest to zabronione. Bo jesli jest to moga ci wywalic serwer z tego powodu mimo, ze jest oplacony..
2. Sam nie rozumiem odpowidzi twojej xd
3. Bzdura lekka. Co mi po dedyku ktory by mial przykladowo slabsze parametry niz vps w tej samej cenie? Jesli mi bedzie akurat cos konkretnie potrzebne do wykorzystania. Chociaz w zasadzie i tak lepiej zazwyczaj brac dedyka, to jesli ktos tnie koszty jak moze...
4. Mylisz sie ;P Ja na tym tanszym vpsie na podobnej mapie trzymalem troszke wiecej osob xd
5. Tu sie zgadzam.
 

arti1194

User
Joined
Feb 18, 2009
Messages
30
Reaction score
0
Odp: Pytania na temat serwera.

Spr?buj? tak jak pisa? Placek Mints > Ovh > lepsze serwerownie.
A jeszcze takie pytanie dlaczego cuddi jest dedykowane pod open tibia? (Don Daniello ma jak?? przerw? w hostingu (chyba) bo na ich stronie jest komunikat o zmianach)
Hmmm zastanawiam si? nad ilo?ci? rdzeni procesora. Czy silnik TFS dzia?a na jednym rdzeniu czy mo?e pracowa? np. na 3? Lepiej np. dwa szybkie rdzenie(po 3GHz) czy 6 wolniejszych (po 2.2GHz)?
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Pytania na temat serwera.

Z cuddim chodzi o to, ze on sie rozwinal i wyklul z tibii jesli mozna tak powiedziec, wiec jesli idziesz do niego to bierzesz konkretnie serwer pod otsa i moze on ci wszystko skonfigurowac tak jak ma byc + dostajesz panel specjalnie polaczony z otsem bezposrednio... Mniejwiecej ;p
 

arti1194

User
Joined
Feb 18, 2009
Messages
30
Reaction score
0
Odp: Pytania na temat serwera.

Narazie wybieram jednak www.mintshost.pl/dedykowane.php wersj? mini. Placek m?wisz ?e do 100 os?b spokojnie bez lag?w? (hehe i tak tyle nie b?d? mia? przez najbli?szy miesi?c lub dwa a mo?e i wi?cej)

Rep++ dla Placek :)
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top