What's new

Pytania z OT by lucas20

lucas20

Active User
Joined
Jun 30, 2010
Messages
54
Reaction score
1
Odrazu m?wi?, ?e nie chc? hostowa? serwera teraz. Mo?e p??niej. Na razie chc? ogarnia? z wami poszczeg?lne w?tki, kt?re b?d? narasta? z kolejnymi dniami. Jestem zielony w tych sprawach cho? znam si? dobrze na projektowaniu stron internetowych, php, ?rednio na Corelu, Photoshopie, Flashu cho? w tych przypadkach mo?e si? przydadz? albo nie, sam nie wiem. Mam nadzi?j?, ?e tak. Aha, chc? co? si? nauczy? robi? w tej db bo mam lip? z tym. Trzeba r?wnie? wzi?? pod uwag?, ?e zaczynam dopiero zabaw? z OT. Kiedys bawi?em si? zaledwie 2 tyg. z OT na xml, ale potem co? mi nie wysz?o dobrze:lol:

Zaczn? mo?e od tego:
- NET - ROUTER - IP STA?E
- mam sql TFS, poprawnie zaistalowany - TAK
- bez wir?w - TAK
- baza danych w Xampp zgodnie zaimportowana - TAK
- zabezpieczony Xampp - TAK
- pliki DLL i inne wypakowane do g?ownego folderu serwera, silnika - TAK

Nast?pnie..

1. Tylko te ip globalne
"127.0.0.1"
mog? u?ywa?, aby po??czy? si? z serwerem jedynie na swoim kompie? Czy mo?e to by? w?asne ip te??

2. Na jakim id ma by? ustawiony:
worldId = 0
Ustawia?em r??nie i dzia?a?o. A dlaczego ustawia?em? Kiedy daj? shutdown serwera i ponownie chc? go w??czy? i wyskakuje komunikat o worldID m?wi?cy o multiple, czyli wielokrotno?ci, jakby si? chyba nie zamkn?? do ko?ca i nadal pozosta? na id = 0.

3. Wchodz?c dzisiaj na mapke TFS zupe?nie nie wiedzia?em jak to zrobi?. Wszed?em do bazy danych szukaj?c Accounts i Players czy co? jest utworzone. By?o tylko Account Menager. Wszed?em po pasach 1/1. Chcia?enm pr?bowa? stworzy? konto, ale mog?o si? to uda? tylko w przeci?gu 30 sec bo z wi?kszym oczekiwaniem stawa?o si? tak, ?e po prosto dostawa?o si? takjakby kicka. Sprawdzi?em to z 2x, dalej si? tak sta?o.

4. Zrobi?em wreszcie posta?. Przelogowa?em si?. Wszystko ?adzia. Wchodz? do bazy danych. Te konto, kt?re utworzy?em - nie ma jego. Czy?by trzeba zrobi? Account Maker na stronie?

5. Czy mog? doda? posta? jedynie w bazie danych jak na razie? Czy odbywa si? to inaczej ?

Na razie to tyle. :)
 

Eturl

We shall know no fear!
Joined
May 21, 2008
Messages
2,280
Reaction score
463
Age
32
Odp: Pytania z OT by lucas20

1. "127.0.0.1" <<-- to jest ip lokalne takie jak localhost.

2. World id zostaw na 0 bo nie masz 2 server?w na 1 kompie. To ?e wyskakuje komunikat ?e server jest uruchomiony to nic. Przed w??czeniem ponownie servera odczekaj jakie? 10 sek

3. Najlepiej zr?b sobie stronke do tego OTSa

4. A zmieni?e? w config.lua
Code:
	sqlType = "sqlite"
na
Code:
	sqlType = "mysql"

5. Mo?esz (troche zabawy z tym), ale naj?atwiej jest zrobi? po przez stronke
 

lucas20

Active User
Joined
Jun 30, 2010
Messages
54
Reaction score
1
Odp: Pytania z OT by lucas20

Zmieniaj?c sqlite na mysql wyskakuje mi o to taki b?ad:
Couldn't establish connection to SQL database!

M?wi?e?, ?eby odczeka? oko?o 10 sekund. Odczeka?em ponad 30minut i dalej to samo. Jedyny ratunek to w??czenie komputera ponownie. Nie wiem czemu nie chc? si? mi restartowa? to worldID. :eek:ps:
 

Eturl

We shall know no fear!
Joined
May 21, 2008
Messages
2,280
Reaction score
463
Age
32
Odp: Pytania z OT by lucas20

Couldn't establish connection to SQL database!
To oznacza ?e nie stworzy?e? bazy danych lub stworzy?e?, ale ?le wype?ni?e? te linijki
Code:
        sqlPass = ""       <has?o do bazy
	sqlDatabase = ""  < nazwa bazy
 

lucas20

Active User
Joined
Jun 30, 2010
Messages
54
Reaction score
1
Odp: Pytania z OT by lucas20

Nie wype?ni?em has?a tylko, ale zaraz to zrobi?em. Po w??czeniu serwera w silniku pojawi?y si? b??dy:
[15/06/2010 19:40:43] > ERROR: Failed to load motd!
[15/06/2010 19:40:43] > ERROR: Failed to load players record!

Wchodz?c na tibie nie wyskakuje po wpisaniu pasow 1/1 Account Menager.

6. ?le zaimportowana tabela, rekord?

7. Co to jest motd?

8. Zauwa?y?em, ?e przy local ho?cie jak wchodz? na m?j serwer musi by? w??czony Xampp, to prawda?
 

lucas20

Active User
Joined
Jun 30, 2010
Messages
54
Reaction score
1
Odp: Pytania z OT by lucas20

OD?WIE?AM!
Prosz? o odpowiedzi. :)
 

Samik

Advanced User
Joined
Jul 18, 2008
Messages
436
Reaction score
54
Odp: Pytania z OT by lucas20

6. Tak, tak samo jak motd. Skorzystaj z pliku mysql.schema z twojego katalogu schema
7. motd = message of the day, okienko wy?wietlane przy logowaniu si? na acc
8. Xampp? No jasne, ?e tak, je?eli korzystasz z mysql'a. Bo mysql'a w??czasz zapewne w xampp'ie. Mo?esz w??czy? mysql jako service zaznaczaj?c 'svc' w okienku xamppa, wtedy nie b?dziesz go musia? uruchamia? ?eby mysql dzia?a?.
 

lucas20

Active User
Joined
Jun 30, 2010
Messages
54
Reaction score
1
Odp: Pytania z OT by lucas20

9. Czy RME musi by? zgodny wersj? z silnikiem? Silnik mam 8.54 a RME kaza? mi znale?? pliki Tibia.dat i Tibia.spr na kliencie o protokole 8.5, wi?c chyba jest 8.5

10. Jak GODem, GMem na otsie zej?? pi?tro ni?ej? Jaka to jest komenda?

11. Za???my, ?e stworzy?em miasto o nazwie Stary Oboz. Jak nada? temu miasto id, ?eby komend?
/town (numer miasta)
do niego przyj??? Czy robi si? to w map edytorze?
 

andy1995

Senior User
Joined
Apr 12, 2009
Messages
602
Reaction score
100
Odp: Pytania z OT by lucas20

10.
/down
/up
11. Map>Edit Towns>Add Wpisujesz name i pozycje temple, obok nazwy masz id miasta
 

Samik

Advanced User
Joined
Jul 18, 2008
Messages
436
Reaction score
54
Odp: Pytania z OT by lucas20

9. Nie z silnikiem, a z wersj? mapy. Cz?sto mapy s? robione pod 8.5 a silnik pod 8.54 dla przyk?adu. Map? i tak mo?na skonwertowa? na swoj? potrzeb? - wystarczy w ustawieniach zmieni? wersj?. (RME)
 

lucas20

Active User
Joined
Jun 30, 2010
Messages
54
Reaction score
1
Odp: Pytania z OT by lucas20

12. Mam dalej ten sam problem z shutdown server. Kiedy daje shutdown, pokazuje si? komunikat, ?e normalnie serwer zosta? wy??czony itd.:
[16/06/2010 13:21:10] Preparing to shutdown the server- done.
ale okienko dalej jest. Daj?c ponownie exit, zapytuje mnie czy chcesz wy?aczy? serwer, daj? tak i jest to samo. Hmm.. daj?c milimanizuj chowa si? okienko. Dobra wchodz? ponownie na serwer i wyskakuj komunikat o worldID:
[16/06/2010 13:23:15] > ERROR: Another instance of The Forgotten Server is already running with the same worldId.
[16/06/2010 13:23:15] If you want to run multiple servers, please change the worldId in configuration file.
Co? w tym stylu jakby poprzednie wej?? na FSW nie zosta?o wy??czone do ko?ca. Hmm... ?
 

andy1995

Senior User
Joined
Apr 12, 2009
Messages
602
Reaction score
100
Odp: Pytania z OT by lucas20

Wejdz w procesy i wylacz
 

lucas20

Active User
Joined
Jun 30, 2010
Messages
54
Reaction score
1
Odp: Pytania z OT by lucas20

13. Ok. Wy??czy?em, dzia?a wszystko poprawnie. Czy wy te? tak robicie, wy??czaj?c w procesach TFS je?eli chcecie ponownie go uruchomi??
 

andy1995

Senior User
Joined
Apr 12, 2009
Messages
602
Reaction score
100
Odp: Pytania z OT by lucas20

Mi raz na ruski rok sie takie cos zdarza gdy odpale mape co duzo wazy.
 

lucas20

Active User
Joined
Jun 30, 2010
Messages
54
Reaction score
1
Odp: Pytania z OT by lucas20

14. Czy mo?na zrobi? co? takiego: robi? mapk?, zapisuj? j? i bez ponownego w??czania silnika refreshowa? j?. No jest taka zak?adka w Server/Refresh Map. Zapisa?em mapk? i chcia?em od?wie?y?:
Mam will not refresh in a while.
 

andy1995

Senior User
Joined
Apr 12, 2009
Messages
602
Reaction score
100
Odp: Pytania z OT by lucas20

Nie da sie tak, musisz wylaczyc i wlaczyc jeszcze raz. Tak mozna tylko z monsterami, spellami, skryptami itd
 

lucas20

Active User
Joined
Jun 30, 2010
Messages
54
Reaction score
1
Odp: Pytania z OT by lucas20

15. Jak si? pozby? tych natr?tnych brzeg?w?
brzegi.jpg
 

andy1995

Senior User
Joined
Apr 12, 2009
Messages
602
Reaction score
100
Odp: Pytania z OT by lucas20

Wcisnij w map edytorze "A" i usun je
 

lucas20

Active User
Joined
Jun 30, 2010
Messages
54
Reaction score
1
Odp: Pytania z OT by lucas20

16. Nie mog? przej?? na wprost. Dlaczego ?

blokdg.jpg
 

Samik

Advanced User
Joined
Jul 18, 2008
Messages
436
Reaction score
54
Odp: Pytania z OT by lucas20

Bo w tym miejscu jest ?ciana...?

#EDIT
Dawno nie gra?em, ale czy to w?a?nie nie blokuje przypadkiem?
 
Last edited:
Top