What's new

Randomowy OTS

Ematerion

Advanced User
Joined
Feb 18, 2013
Messages
176
Reaction score
5
Witam, ot?? ostatnimi czasy mam ca?kiem sporo wolnego czasu, tak?e wpad?em na pomys?, aby ma?ymi kroczkami tworzy? sobie jakiego? OTS na silniku TFS'a, opartym o jakie? anime. Tutaj pytanie do Was, forumowicz?w - pod jakie anime jest najwi?cej grafik, skrypt?w itd. dost?pnych w internecie? My?l?, ?e Dragon Ball oraz Naruto odpadaj?, poniewa? po prostu ju? rzygam tymi anime i wszystkim z nimi zwi?zanym. Zastanawia mnie Bleach, ale mo?liwe, ?e kto? da jaki? inny sensowny pomys?. Zaznaczam jeszcze raz, ?e jest to tylko i wy??cznie moje "widzimisi?", robi?, bo si? nudz?. Do?wiadczenie mam bardzo ma?e, tak?e b?d? korzysta? z og?lnodost?pnych poradnik?w, plik?w oraz innych potrzebnych rzeczy. Pozdrawiam.
 

DawToreq

Deus est.
Joined
Feb 14, 2010
Messages
356
Reaction score
46
Odp: Randomowy OTS

Witam, ot?? ostatnimi czasy mam ca?kiem sporo wolnego czasu, tak?e wpad?em na pomys?, aby ma?ymi kroczkami tworzy? sobie jakiego? OTS na silniku TFS'a, opartym o jakie? anime. Tutaj pytanie do Was, forumowicz?w - pod jakie anime jest najwi?cej grafik, skrypt?w itd. dost?pnych w internecie?

Dragon ball i Naruto only XDDD i moze pokemony ale jak poszperasz po necie to znajdziesz jakies GTA, Digimony, Zombie
 

Ematerion

Advanced User
Joined
Feb 18, 2013
Messages
176
Reaction score
5
Odp: Randomowy OTS

Po przemy?leniu wszystkiego oraz przegl?dni?ciu paru poradnik?w itd. postanowi?em zrobi? sobie jakiego? tam randomowego Dragon Ball'a, jednak?e nieodbiegaj?cego od Anime. Teraz pytanie - lepiej zacz?? od czystego TFS'a (je?eli tak to 8.54 czy 8.6?) czy przerabia? jakiego? gotowca (je?eli tak, to by?bym wdzi?czny za podpowied? jakiego najlepiej). Pozdrawiam.
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Randomowy OTS

Do niczego innego nie ma "masy" grafik dostepnych, wiec wszystko by trzeba robic. Jedynie db, naruto i poksy. No moze jeszcze bleach, bo pare serwerow bylo. Reszta to juz jakies znikome rzeczy do czego spritow dobrych nie znajdziesz. Wiec jak sie zabierasz za to to od razu wez pod uwage to, ze bedziesz jednak tych grafikow potrzebowac. No chyba, ze walniesz db albo inne poksy ;P
 

Azuusiek

Advanced User
Joined
May 11, 2015
Messages
258
Reaction score
36
Odp: Randomowy OTS

Po przemy?leniu wszystkiego oraz przegl?dni?ciu paru poradnik?w itd. postanowi?em zrobi? sobie jakiego? tam randomowego Dragon Ball'a, jednak?e nieodbiegaj?cego od Anime. Teraz pytanie - lepiej zacz?? od czystego TFS'a (je?eli tak to 8.54 czy 8.6?) czy przerabia? jakiego? gotowca (je?eli tak, to by?bym wdzi?czny za podpowied? jakiego najlepiej). Pozdrawiam.

najlepiej z czystego, ale jakby? mia? przerabia? gotowca, to polecam DBViolent lub MoDB, chocia? te odbiegaj? od db i nie maj? nawet sag. Jest jeden dragon ball pod 8.54 - dobry. Jest to DBKO 8.54, ale bez source.
 

Ematerion

Advanced User
Joined
Feb 18, 2013
Messages
176
Reaction score
5
Odp: Randomowy OTS

Silniki bez source raczej odpadaj?, bo jak wiadomo bez tego nic nie zrobi? a sam te? nie potrafi? robi? source pod silnik. Zastanawia mnie silnik MoDB, wiesz mo?e czy jest do niego source? Ew. pozostan? przy TFS'ie 8.54 ;-).
 

Azuusiek

Advanced User
Joined
May 11, 2015
Messages
258
Reaction score
36
Odp: Randomowy OTS

Silniki bez source raczej odpadaj?, bo jak wiadomo bez tego nic nie zrobi? a sam te? nie potrafi? robi? source pod silnik. Zastanawia mnie silnik MoDB, wiesz mo?e czy jest do niego source? Ew. pozostan? przy TFS'ie 8.54 ;-).

tak, jest source.
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Randomowy OTS

Silniki bez source raczej odpadaj?, bo jak wiadomo bez tego nic nie zrobi? a sam te? nie potrafi? robi? source pod silnik. Zastanawia mnie silnik MoDB, wiesz mo?e czy jest do niego source? Ew. pozostan? przy TFS'ie 8.54 ;-).

Uuuu, to w chuj widac ci wiadomo o_O
Ponad 90% rzeczy na serwerze anime da sie zrobic bez dotykania source. Jedyne co trzeba w source grzebac, to pare drobnostek zmienic zeby kilka funkcji dzialalo, typu fast attack itp. A reszta to do zrobienia jest i na czystym tfsie... Bo na chuj ci do profesji source? Na chuj ci do mapy source? Na chuj ci do sag, npc, misji i questow source? Na chuj ci do czarow source? Na chuj ci do grafik postaci, potworow i przedmiotow source?
No wlasnie. Do gowna ci to source jest potrzebne. Od biedy mozna zrezygnowac w ogole z takich rzeczy ktorych bez edycji silnika sie zrobic nie da, a i tak zrobic przy tym zajebisty serwer anime. Na czystym tfsie chociazby.

Ogolnie ja bym bral czysty silnik. Do tego wrzucic pare rzeczy niezbednych, ktore beda ci potem potrzebne. Reszta nie ma zadnego zwiazku z silnikiem... A to czy bedziesz przerabiac grafiki db na swoje db albo na inne z db, czy zostawisz standardowe tibijskie i je bedziesz przerabiac na swoje to bez znaczenia. Jesli chcesz robic swoj serwer po swojemu zgodnie z anime/manga, to musisz go zrobic sam. Jak wezmiesz gotowca to tam zawsze bedzie jakies gowno porobione niepotrzebne. Wiecej czasu spedzisz na usuwaniu i poprawianiu tego co jest niz na dodawaniu tego co jest ci potrzebne i chcesz zeby bylo.

Dobra, ja sie dalej w dyskusje nie wdaje, bo jmnie slag trafia jak widze, ze ktos sie do roboty zabiera i takie farmazony pierdoli i jeszcze jest przekonany, ze wie co mowi...
 

Ematerion

Advanced User
Joined
Feb 18, 2013
Messages
176
Reaction score
5
Odp: Randomowy OTS

Wyczyta?em gdzie?, ?e source jest potrzebne do chocia?by systemu transformacji, fuzji, rebornu, party oraz kompilacji silnika. Mo?liwe, ?e by?y to b??dne informacje, nie wszystko w internecie jest prawd?. Jak ju? wcze?niej napisa?em mam bardzo ma?e do?wiadczenie, ale od czego? trzeba zacz??, czy? nie? Dzi?ki za info.
 
Last edited:

Azuusiek

Advanced User
Joined
May 11, 2015
Messages
258
Reaction score
36
Odp: Randomowy OTS

nie trzeba do wszystkiego. Aczkolwiek si? przydaje. W razie problemow mozesz pisac na gg
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Randomowy OTS

Wyczyta?em gdzie?, ?e source jest potrzebne do chocia?by systemu transformacji, fuzji, rebornu, party oraz kompilacji silnika. Mo?liwe, ?e by?y to b??dne informacje, nie wszystko w internecie jest prawd?. Jak ju? wcze?niej napisa?em mam bardzo ma?e do?wiadczenie, ale od czego? trzeba zacz??, czy? nie? Dzi?ki za info.

Transformy zrobisz bez source. Fuzja to nawet nie wiem jak dziala, ale pewnie tez sie da. Reborny 100% bez source. Party? Do czego potrzebne source w party? Kompilacja? No tak, potrzebne source, bo to source sie kompiluje. Ale jak masz gotowy silnik skompilowany to nie musisz kompilowac, chyba logiczne nie?
Wychodzi na to, ze mozemy zalozyc, ze sie nie da zrobic fuzji. No to olac fuzje i zrobic serwer bez fuzji a dodac cos w zastepstwo fuzji albo nie dodawac nawet nic takiego. Ze niby to ma byc rzecz niezbedna do dzialania serwera i ktora sprawi, ze bez tego nie bedzie sie dalo w ogole grac i serwer bedzie chujowy? Nie...
Tak, oczywiscie, mozna niektore te rzeczy zrobic w source albo poza source. Jednym slowem w niektorych przypadkach sie source przyda, ale nie jest niezbedne do zrobienia czegos... Ale jesli nie wiesz nawet o co chodzi z source, tylko sie na forach na czytales, ze potrzeba source, to i tak ci to source nic nie da, bo sam nic tam nie bedziesz umial dodac. Pewnie jakies podstawy lua ogarniasz? A nie wiesz jak jest zbudowany silnik i samego cpp nie ogarniasz juz. Wiec source to bedzie tylko kolejna przeszkoda, bo trzeba bedzie sie z tym meczyc i sie tego nauczyc. A mozesz prosto zrobic wiele rzeczy w kilkulinijkowych skryptach w lua... Jak bys ogarnial, albo bys sie chcial tego nauczyc to by bylo jeszcze ok, bo czasem szybciej i latwiej jest cos dodac w source, pare linijek zmienic, dodac. Jest to wtedy tez lepiej zoptymalizowane w niektorych przypadkach. Ale ktos kto sobie te tematy ogarnia nie zaklada takich tematow na forach. ;)
 
Last edited:

Azuusiek

Advanced User
Joined
May 11, 2015
Messages
258
Reaction score
36
Odp: Randomowy OTS

[MENTION=42316]Placek[/MENTION]
fuzja to transformacja 2 graczy. Da si? zrobi?.
Wed?ug mnie jedyne co trzeba w source to zmiana nazw skilli.
 

Azuusiek

Advanced User
Joined
May 11, 2015
Messages
258
Reaction score
36
Odp: Randomowy OTS

#up
Nie ka?dy chce korzysta? z tych podstawowych.
Przyk?adowo na wodbo jest Speed/Weapon/Strenght/Sword/Ki Blasting/Defense/Fishing(u mnie Critic)
 

Ematerion

Advanced User
Joined
Feb 18, 2013
Messages
176
Reaction score
5
Odp: Randomowy OTS

@Up
Poniewa? to b?dzie Dragon Ball'owy OTS?
[MENTION=83060]ToP[/MENTION]ic
Dzi?ki wszystkim za pomoc.
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Randomowy OTS

[MENTION=42316]Placek[/MENTION]
fuzja to transformacja 2 graczy. Da si? zrobi?.
Wed?ug mnie jedyne co trzeba w source to zmiana nazw skilli.

No kurde, a zrobta porzadny serwer na OTC gdzie sobie skille poustawiasz jak chcesz bez ruszania w najmniejszym stopniu source... Ktos zmusza do wykorzystania klasycznego starego klienta ktory ssie? Nie.
No moze nie do konca w 100% wszystko sie bedzie dalo zrobic ruszajac samego clienta i bez edycji src, ale juz mowilem o tym, ze nie wszystko jest niezbedne na serwerze zeby byl zajebisty i zeby dzialal :)
 
Top