What's new

Skrypty & Kody Reborn system

Status
Not open for further replies.

creedqa

Advanced User
Joined
Dec 11, 2011
Messages
211
Reaction score
4
Witam.

Posiadam skrypt na reborn ale mam pewien problem poniewa? chc? aby graczom sumowa? si? lvl. A ja mam tak, ?e zrobi? reborn to mam 1k lvl i 1 reborn a ja chc? ?ebym mia? 700000. Przy 2 rebornie chc? mie? 1,4 mil lvl rozumiecie xD.

Tutaj jest skrypt:

Code:
local config = {
	price = 0, -- Price of first rebirth
	priceIncrease = 0, -- Works as 'price' + current rebirths * priceIncrease.
	rebirthLevel = 700000, -- Level for first rebirth.
	rebirthIncrease = 0, -- Works as 'rebirthLevel' + current rebirths * rebirthIncrease.
	maxRebirths = 10000, -- Number of times a player can rebirth.
	level = 1000, -- The level the player is set to apon rebirth.
	healthPercent = 1.00, -- 1.00 = 100%.
	health = 100, -- Only used if 'healthPercent' = 0.
	manaPercent = 1.00, -- 1.00 = 100%.
	mana = 100, -- Only used if 'manaPercent' = 0.
	keepSkills = true, -- Wether players keep skills and level apon rebirth.
	skillLevel = 10, -- Only used if 'keepSkills' = false.
	magicLevel = 0, -- Only used if 'keepSkills' = false.
	capacity = 10000, -- The capacity players are set to apon rebirth.
	templePos = {x = 2000, y = 2000, z = 7}, -- The place where players reset to should there town id return 0.
	storage = 85987 -- Player storage rebirth count is kept on.
}
 
local focuses = {}
local function isFocused(cid)
	for i, v in pairs(focuses) do
		if(v == cid) then
			return true
		end
	end
	return false
end
 
local function addFocus(cid)
	if(not isFocused(cid)) then
		table.insert(focuses, cid)
	end
end
local function removeFocus(cid)
	for i, v in pairs(focuses) do
		if(v == cid) then
			table.remove(focuses, i)
			break
		end
	end
end
local function lookAtFocus()
	for i, v in pairs(focuses) do
		if(isPlayer(v)) then
			doNpcSetCreatureFocus(v)
			return
		end
	end
	doNpcSetCreatureFocus(0)
end
 
function onCreatureDisappear(cid)
	if(isFocused(cid)) then
		selfSay("Goodbye.")
		removeFocus(cid)
	end
end
 
function onCreatureSay(cid, type, msg)
	if((msg == "hi") and not (isFocused(cid))) then
		selfSay("Welcome, ".. getCreatureName(cid) ..".", cid, true)
		selfSay("I can {rebirth} you!", cid)
		addFocus(cid)
		status = 1
	elseif((isFocused(cid)) and (msg == "rebirth") and (status == 1)) then
		if (getCreatureStorage(cid, config.storage) < config.maxRebirths) then
			storage = getCreatureStorage(cid, config.storage)
			rebirthLevel = config.rebirthLevel + (config.rebirthIncrease * storage)
			if (getPlayerLevel(cid) >= rebirthLevel) then
				money = config.price + (config.priceIncrease * storage)
				if (getPlayerMoney(cid) >= money) then
					selfSay("I can rebirth you for " .. money .. " gold.", cid)
					selfSay("Do you want me to rebirth you?", cid)
					status = 2
				else
					selfSay("You need at least " .. money .. " gold before you can rebirth.", cid)
					status = 1
				end
			else
				selfSay("You need to be at least level " .. rebirthLevel .. " before you can rebirth.", cid)
				status = 1
			end
		else
			selfSay("It seems you can not rebirth anymore.", cid)
			status = 1
		end
	elseif((isFocused(cid)) and (msg == "yes") and (status == 2)) then
		selfSay("Ok then i will rebirth you.", cid)
		selfSay("You will now be logged out.", cid)
		doPlayerRemoveMoney(cid, money)
		addEvent(doRebirthPlayer, 2000, {cid=cid})
		removeFocus(cid)
	elseif((isFocused(cid)) and (msg == "no") and (status == 2)) then
		selfSay("Maybe one day you will wise up and change your mind!", cid)
		status = 1
	elseif((isFocused(cid)) and (msg == "bye" or msg == "goodbye" or msg == "cya")) then
		selfSay("Goodbye!", cid, true)
		removeFocus(cid)
	end
end
 
function onPlayerCloseChannel(cid)
	if(isFocused(cid)) then
		selfSay("Goodbye.")
		removeFocus(cid)
	end
end
 
function onThink()
	for i, focus in pairs(focuses) do
		if(not isCreature(focus)) then
			removeFocus(focus)
		else
			local distance = getDistanceTo(focus) or -1
			if((distance > 4) or (distance == -1)) then
				selfSay("Goodbye.")
				removeFocus(focus)
			end
		end
	end
	lookAtFocus()
end
 
function doRebirthPlayer(cid)
	cid = cid.cid
	if (cid == nil) then
		return true
	end
 
	local guid = getPlayerGUID(cid)
 
	if (config.healthPercent > 0) then
		health = getCreatureMaxHealth(cid) * config.healthPercent
	else
		health = config.health
	end
	if (config.manaPercent > 0) then
		mana = getCreatureMaxMana(cid) * config.manaPercent
	else
		mana = config.mana
	end
	if (getPlayerTown(cid) > 0) then
		pos = getTownTemplePosition(getPlayerTown(cid))
	else
		pos = config.templePos
	end
 
 
	doCreatureSetStorage(cid, config.storage, getCreatureStorage(cid, config.storage) + 1)
	doRemoveCreature(cid, true)
	db.executeQuery("UPDATE `players` SET level = " .. config.level .. " WHERE id = " .. guid .. ";")
	db.executeQuery("UPDATE `players` SET cap = " .. config.capacity .. " WHERE id = " .. guid .. ";")
	db.executeQuery("UPDATE `players` SET health = " .. health .. " WHERE id = " .. guid .. ";")
	db.executeQuery("UPDATE `players` SET healthmax = " .. health .. " WHERE id = " .. guid .. ";")
	db.executeQuery("UPDATE `players` SET mana = " .. mana .. " WHERE id = " .. guid .. ";")
	db.executeQuery("UPDATE `players` SET manamax = " .. mana .. " WHERE id = " .. guid .. ";")
	db.executeQuery("UPDATE `players` SET posx = " .. pos.x .. " WHERE id = " .. guid .. ";")
	db.executeQuery("UPDATE `players` SET posy = " .. pos.y .. " WHERE id = " .. guid .. ";")
	db.executeQuery("UPDATE `players` SET posz = " .. pos.z .. " WHERE id = " .. guid .. ";")
 
	if (not config.keepSkills) then
		db.executeQuery("UPDATE `players` SET maglevel = " .. config.magicLevel .. " WHERE id = " .. guid .. ";")
		db.executeQuery("UPDATE `player_skills` SET value = " .. config.skillLevel .. " WHERE id = " .. guid .. ";")
	end
	return true
end


Jak go edytuje to lvl si? nie zmienia przy rebornie ale zaczynam z 700k lvl :/

Thx z g?ry :).
 

Zielony Pixel

Senior User
Joined
Feb 8, 2010
Messages
544
Reaction score
39
Odp: Reborn system

level = 1000, -- The level the player is set to apon rebirth. zmien na lvl jaki chcesz zeby ustawialo ^.^
 

creedqa

Advanced User
Joined
Dec 11, 2011
Messages
211
Reaction score
4
Odp: Reborn system

No tak jak to ustawi? xD.

700000 8*3/5 Tak czy inaczej?

---Aktualizacja---

Pomocy !? :)
 

vexler222

Advanced User
Joined
Feb 12, 2012
Messages
337
Reaction score
11
Odp: Reborn system

level = 1000, -- The level the player is set to apon rebirth. zmien na lvl jaki chcesz zeby ustawialo ^.^


Je?li zmieni tam to przy ka?dym rebie b?dzie mia? taki jak ustawi a mu chodzi o sumowanie lvl
 

creedqa

Advanced User
Joined
Dec 11, 2011
Messages
211
Reaction score
4
Odp: Reborn system

Jak napisze tak 700000 8*3/5 Tak czy inaczej?

Jak napisa?em tak to mia?em 3360000 lvl :/
 

KMLK

Active User
Joined
Mar 21, 2011
Messages
142
Reaction score
14
Odp: Reborn system

poczekaj to prosta matematyka jest 700000 8*3/5 = 3360000 policz na kalkulatorze to musisz jak?? tam liczbe pomno?y? przez 24 i potem podzieli? na 5 bym ci pom?g?, ale to jest jakby zgadywanka ;/. Jak wpiszesz 150000 to b?dziesz mia? tak 150000 *24=3600000i to podzielisz na 5 to masz 720000 prawie blisko musisz pokombinowa? z 145000, lub co? bli?szego no nie wiem, ale ja cie pr?boje nakierowa? my?l?, ?e 145700 ale nie jestem pewien. Spr?b?j pokombinowa? w 145900 co? ko?o tego zmniejszy? troche te setki albo doda? dziesi?tek i jedno?ci no nie wiem stary
 
Last edited:

creedqa

Advanced User
Joined
Dec 11, 2011
Messages
211
Reaction score
4
Odp: Reborn system

co reborn mam 3360000 lvl resetuje si? tak w k??ko :/
 

KMLK

Active User
Joined
Mar 21, 2011
Messages
142
Reaction score
14
Odp: Reborn system

wpisz 145900 i spr?boj kalkulatorem obliczy? co razy 24 i podzielone na 5 da ci te 700000. Mi wyliczy?o, ?e 145900 jest blisko tej liczby co chcesz a dok?adniej to 700320 mi wysz?o jak ci te setki nie przeszkadzaj? to tak mo?e zosta?, bo m?wie ci w?tpie, ?eby ci wysz?a liczba r?wna(ko?cz?ca si? na 0 mno?ona razy 24 a potem dzielone na 5) a gdzie masz t? funkcje co ci ka?e mno?y? 24 i dzieli? na 5? to ja ci powiem co napisac
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Reborn system

Czlowieku, wez moze matematyki sie poucz. Wystarczy policzyc 1 niewiadoma w dzialaniu... Ludzie, tego sie uczy w 4 klasie czy cos(700000=x*24/5)?

Ale tak wlasciwie. O co chodzi w tym temacie? Bo piszecie jak popaprani i ja nie rozumiem co ty chcesz. A potem nagle zaczynacie liczyc jakis shit nie potrzebnie pewnie zreszta...
Chcesz zeby na 1 reborn gracz potrzebowal 700k, na drugi 1400k i tak dalej?
Wystarczy ustawic config tak:
rebirthLevel = 700000, -- Level for first rebirth.
rebirthIncrease = 700000, -- Works as 'rebirthLevel' + current rebirths * rebirthIncrease.

Kazdy kolejny rebirth bedzie o 700000 wiekszy od poprzedniego.
A tutaj zeby sie nie zmienial na 1000, tylko zeby zostawal taki jaki gracz ma teraz:
level = getPlayerLevel(cid), -- The level the player is set to apon rebirth.

Nie wiem czy o to chodzi, bo piszesz tak, ze nie idzie zrozumiec ani zdania...
Jak chcesz pomocy to pisz kolejnym razem jasno i zrozumiale. W dodatku po polsku, uzywajac skladni zdan z jezyka polskiego a nie "niewiadomojakiego".
 

creedqa

Advanced User
Joined
Dec 11, 2011
Messages
211
Reaction score
4
Odp: Reborn system

Kikimora przeczytaj to co napisa?e? i si? po?miejesz :).

Pokaza?e? kto tutaj matematyki nie rozumie al dzi?ki za ten config :)
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Reborn system

Kikimora przeczytaj to co napisa?e? i si? po?miejesz :).

Pokaza?e? kto tutaj matematyki nie rozumie al dzi?ki za ten config :)

Kto tu matematyki nie rozumie?
Nie wiem o co ci chodzi w ogole.
Raz, ze w polowie tematow udajesz,ze cos ogarniasz a w drugiej pokazujesz kompletne zero wiadomosci nie tylko jesli chodzi o serwery ale i o samo zycie.
Dwa, ze nie masz pojecia co piszesz tutaj?

Szukasz liczby ktora trzeba wstawic w miejsce x'a w dzialaniu ktore podalem. Przynajmniej tyle zrozumialem z tych waszych calych obliczen.
obliczy? co razy 24 i podzielone na 5 da ci te 700000
Co to jest wlasnie X.
Razy 24 i podzielone przez 5 ma dac 700000.
x*24/5=700000
Cos zmienilem w tym dzialaniu, poza tym, ze przenioslem 700k na koniec? Co akurat nie ma znaczenia bo to jest to samo...
Tak wiec chyba ktos inny tu nie ogarnia matematyki z podstawowki a nie ja.
No chyba, ze nie rozumiem czegos z tego co pisaliscie wczesniej, bo na prawde, po polsku nie piszecie chyba :O
chc? aby graczom sumowa? si? lvl. A ja mam tak, ?e zrobi? reborn to mam 1k lvl i 1 reborn a ja chc? ?ebym mia? 700000. Przy 2 rebornie chc? mie? 1,4 mil lvl rozumiecie xD.

To zdanie musialem przeczytac z 10 razy zeby dojsc do tego do czego doszedlem. No i wychodzi na to, ze dobrze sie domyslilem.
Ale takie oczywiste to to nie jest, bo wchodzilem do tego tematu wczesniej z checia pomocy, no ale jednak nie dalem rady tego rozszyfrowac, bo ani to nie jest logiczne ani jasne i czytelne...
A tobie radze tu wrocic za jakis czas, np z 10 lat, jak juz ogarniesz podstawy matematyki z podstawowki. Wtedy poczytaj swoje posty i sie posmiej. Bo kompletne bzdury piszecie. Jak mozna strzelac jaki jest wynik? Tak sie bawia dzieci w przedszkolu. A tak na prawde wszystko mozna policzyc...
Jak masz dzialanie 2+x=5, dasz odpowiedz x=5-2 czyli 3 i masz policzone, czy bedziesz strzelac, moze 4, moze 2, moze 11? Bo wlasnie ta 2 idiotyczna metoda chcieliscie liczyc...
Mi wyliczy?o, ?e 145900 jest blisko tej liczby co chcesz a dok?adniej
Skoro config ktory podalem dziala tak jak chcesz, to temat do zamkniecia chyba?
 

creedqa

Advanced User
Joined
Dec 11, 2011
Messages
211
Reaction score
4
Odp: Reborn system

nie dzia?a xD

Ale zauwa?, ?e liczba maks.to 10000 a nie 1000 lOL i to nie wyjdzie tak jak obliczy?e? :)
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Reborn system

nie dzia?a xD

Ale zauwa?, ?e liczba maks.to 10000 a nie 1000 lOL i to nie wyjdzie tak jak obliczy?e? :)

Znow gadasz jakies bzdury od rzeczy w ogole.
Nie liczylem tego, nawet nie zaczalem. Po ****?
Ja tylko podalem dzialanie ktore by mozna policzyc zeby miec wynik.
Ale rozwiazanie problemu jest inne, wiec po co mam tracic 30 sekund zycia na liczenie bzdur?

A jesli chodzi ci o cytat. To dowiedz sie tez co to jest. Ja tylko cytowalem wypowiedz kmlk ktory wlasnie w ten sposob ci pomagal liczyc. Dodaj 100, odejmij 100, sprawdz ile wyjdzie, moze ci przypasuje. No ***** mac. Tak sie nie liczy...
Oblicz dzialanie ktore ci podalem to ci wyjdzie wynik dokladny do ∞ miejsc po przecinku...

I o jakie 10000 i 1000 ci chodzi? Czlowieku.

Raz. Czytaj posty ze zrozumieniem.
Dwa. Pisz posty tak zeby sie je dalo zrozumiec.
Trzy. Podstaw matematyki sie naucz a potem rozmawiaj na jej temat...

Piszemy nie na temat juz, wiec jak masz dalej jakies wywody swoje, ktore kompletnie nie trzymaja see rzeczywistosci, to zapraszam na pw.

A jesli dalej masz jakis problem z tym systemem to postaraj sie wyjasnic jak to ma dzialac, bo na razie nie rozumiem z tego nic, co proboje ci przekazac juz 3 raz. Ale widze z marnym skutkiem, bo myslisz na poziomie 3 latka.
 

KMLK

Active User
Joined
Mar 21, 2011
Messages
142
Reaction score
14
Odp: Reborn system

Kto tu matematyki nie rozumie?
Nie wiem o co ci chodzi w ogole.
Raz, ze w polowie tematow udajesz,ze cos ogarniasz a w drugiej pokazujesz kompletne zero wiadomosci nie tylko jesli chodzi o serwery ale i o samo zycie.
Dwa, ze nie masz pojecia co piszesz tutaj?

Szukasz liczby ktora trzeba wstawic w miejsce x'a w dzialaniu ktore podalem. Przynajmniej tyle zrozumialem z tych waszych calych obliczen.

Co to jest wlasnie X.
Razy 24 i podzielone przez 5 ma dac 700000.
x*24/5=700000
Cos zmienilem w tym dzialaniu, poza tym, ze przenioslem 700k na koniec? Co akurat nie ma znaczenia bo to jest to samo...
Tak wiec chyba ktos inny tu nie ogarnia matematyki z podstawowki a nie ja.
No chyba, ze nie rozumiem czegos z tego co pisaliscie wczesniej, bo na prawde, po polsku nie piszecie chyba :O


To zdanie musialem przeczytac z 10 razy zeby dojsc do tego do czego doszedlem. No i wychodzi na to, ze dobrze sie domyslilem.
Ale takie oczywiste to to nie jest, bo wchodzilem do tego tematu wczesniej z checia pomocy, no ale jednak nie dalem rady tego rozszyfrowac, bo ani to nie jest logiczne ani jasne i czytelne...
A tobie radze tu wrocic za jakis czas, np z 10 lat, jak juz ogarniesz podstawy matematyki z podstawowki. Wtedy poczytaj swoje posty i sie posmiej. Bo kompletne bzdury piszecie. Jak mozna strzelac jaki jest wynik? Tak sie bawia dzieci w przedszkolu. A tak na prawde wszystko mozna policzyc...
Jak masz dzialanie 2+x=5, dasz odpowiedz x=5-2 czyli 3 i masz policzone, czy bedziesz strzelac, moze 4, moze 2, moze 11? Bo wlasnie ta 2 idiotyczna metoda chcieliscie liczyc...

Skoro config ktory podalem dziala tak jak chcesz, to temat do zamkniecia chyba?

Skoro taki m?dry jeste? to to licz :) a i pozdro to jest dzia?anie jakie ***** 3? ty wiesz co ty piszesz? to jest dzia?anie poyebane, jak twoja logika
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Reborn system

Skoro taki m?dry jeste? to to licz :) a i pozdro to jest dzia?anie jakie ***** 3? ty wiesz co ty piszesz? to jest dzia?anie poyebane, jak twoja logika
2+x=5
To dzialanie jest dla ciebie po******? Wynik jest inny niz 3 twoim zdaniem? To ja dziekuje bardzo. Nie prowadze dalej konweracji z osoba ktora nawet nie potrafi dodawac i odejmowac.

 

creedqa

Advanced User
Joined
Dec 11, 2011
Messages
211
Reaction score
4
Odp: Reborn system

Dobra koniec Kikimora twoje dzia?anie do obliczenia jest b??dne nie wierzysz to up da?e? link :).

Jak wiesz jak mi pom?c to pisz a nie pierdolisz :).
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Reborn system

Dobra koniec Kikimora twoje dzia?anie do obliczenia jest b??dne nie wierzysz to up da?e? link :).

Jak wiesz jak mi pom?c to pisz a nie pierdolisz :).

Ja usiluje od ciebie wyciagnac informacje o tym czego potrzebujesz.
Bo na razie piszesz tylko jakies bzdury i nic konkretnego.

Jaki lvl ma byc potrzebny do reborna?
Jaki lvl ma byc po rebornie?
O ile ma sie zwiekszac lvl potrzebny do kolejnego reborna?
Co jest zle w configu ktory ci podalem wczesniej(1 reb 700k, 2 reb 1400k i tak dalej, lvl postaci po rebie sie nie zmienia i zostaje taki jaki jest)?
Umiesz odpowiedziec prosto na te 3 pytania czy znow bedzisz krecic jakies zdania ktorych nie da sie zrozumiec normalnie?


A skoro wracasz dalej do tamtego tematu... No jak mi koles mowi, ze dzialanie 2+x=5 jest bez sensu to ja podziekuje. Zeby dzieci na tnecie matematyki z podstawowki uczyc? To tak na powaznie, czy wy sie tylko wyglupiacie i trollujecie?
 

KMLK

Active User
Joined
Mar 21, 2011
Messages
142
Reaction score
14
Odp: Reborn system

2+x=5
To dzialanie jest dla ciebie po******? Wynik jest inny niz 3 twoim zdaniem? To ja dziekuje bardzo. Nie prowadze dalej konweracji z osoba ktora nawet nie potrafi dodawac i odejmowac.


sam si? poni?asz, a tak apropo pisze si? konwersacji*, bo s?owo konweracja nie istnieje i nie myl mi tu z konserwacj? -.-, a i te twoje dzia?anie jest bezsensu nie ma nic zwi?zanego z tym co ja liczy?em wi?c milcz, a takie przyk?ady, jakie tu podajesz m?wi? same za siebie, jak? ty wszechwiedze znasz z matematyki

Koniec bo robi si? spam, a pan wszystko wiedz?cy mnie tu matematyki b?dzie uczy? :)
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Reborn system

sam si? poni?asz, a tak apropo pisze si? konwersacji*, bo s?owo konweracja nie istnieje i nie myl mi tu z konserwacj? -.-, a i te twoje dzia?anie jest bezsensu nie ma nic zwi?zanego z tym co ja liczy?em wi?c milcz, a takie przyk?ady, jakie tu podajesz m?wi? same za siebie, jak? ty wszechwiedze znasz z matematyki

Koniec bo robi si? spam, a pan wszystko wiedz?cy mnie tu matematyki b?dzie uczy? :)

Czlowieku, wlascie sie przyczepiles do tego, ze walnalem literowke i braklo jednej litery w slowie.
Ok czepiaj sie literowek, ale nie powiazuj tego z nieznajomoscia slow. Bo literowka a pisanie bzdur to co innego.

Ja siebie ponizam? To ty nie potrafisz rozwiazac prostego dzialania i mowisz, ze 2+x=5 nie ma sensu.
Ile ty masz lat? Do podsawowki chociaz chodzisz i wiesz co znacza litery w dzialaniach?
Bo na razie wszystko co piszesz, pokazuje tylko, ze chyba jednak nie.
 

Sir Budo

Advanced User
Joined
Jun 26, 2011
Messages
456
Reaction score
36
Odp: Reborn system

Ale to chyba nie czas i miejsce na k??tnie, panowie dajcie sobie na wstrzymanie! :D jeste?cie na publicznym forum!
 
Status
Not open for further replies.
Top