What's new

Recenzje OTS VI - Altaron.pl!

Sco

Senior User
Joined
Mar 6, 2011
Messages
551
Reaction score
62
recenzje_hsxhnen.png
Witam w kolejnej recenzji ots, tym razem opisujemy Altaron. Niestety kilka os?b nie chcia?o si? podj?? zrobienia recenzji tego serwera, inni si? sp??niali b?d? w og?le nie oddali artyku?u, wi?c recenzja b?dzie nieco ubo?sza ni? inne, niestety.

Po ostatnim warze w temacie hexany stara?em si? poprawi? niekt?re na?ogowo pope?niane b??dy oraz tekst kt?ry pisz? staram si? lekko formatowa?, ?eby niekt?rym z was dogodzi?, inni nie powinni mie? problem?w bo nie b?dzie to oczojebne, poza tym pod tematem mo?ecie napisa? czy wam si? to bardziej podoba, czy wam si? to nie podoba, p?jd? za g?osem wi?kszo?ci.

Kolejn? wa?n? spraw? jest m.in. wywiad, robiony dwa/trzy(?) miesi?ce temu, tak wi?c jego tre?? gdzieniegdzie mo?e by? nieaktualna, mam nadziej?, ?e nie obrazicie si? zbytnio. Niedawno by? update altaronu gdzie poprawiono par? profesji, jednak artyku? kt?ry napisa? gracz Obro?ca Tytu?u - swoj? drog? jest to stary wyjadacz kt?ry wie co pisze - jest z poprzedniej wersji gry, wiele si? nie zmieni?o, ale jednak. A przez co recenzja nie jest do ko?ca aktualna? A przez to w?a?nie, ?e ludzie kt?rzy j? opisywali albo nie oddali prac, albo oddawali je z tygodniowym op??nieniem, a ekipa altaronu pozytywnie pracuje nad nim i s? aktualizacje, tak wi?c na wst?pie mo?emy da? plusa.

Jeszcze bonusowo dwie informacje, autorami artyku??w jestem ja, Obro?ca Tytu?u oraz iSanto, a recenzja bardziej mia?a by? gdzieniegdzie opisem, gdy? oceniaj?c prawdziwy rpg jakim jest Altaron nie ma zbytnio do czego minusowa?.



aac.png


scaled.php
Logo bardzo ?adne, estetyczne oraz wzbudzaj?ce klimat, grafika jak i kodowanie ca?ej strony jest na wysokim poziomie, grafika jak grafika - wa?ny w?tek reklamuj?cy oraz przyci?gaj?cy, praktycznie zawsze jest tak, ?e jest wysoka poprzeczka, wi?c przejd?my do kodowania, znam si? na tym ?rednio, jednak na pierwszy rzut oka w altaronie nie ma statystyk, co czasem si? przydaje, wi?c plus za odwag? i minus za to, ?e ich w?a?nie nie ma. Jednak jestem pewien, ?e nie zosta?o to zrobione bez celu i ma to jaki? g??bszy sens, kt?rego nie b?dziemy w tym artykule szuka?. Poza statystykami wida?, ?e acc maker altaronu by? bardzo mocno edytowany lub napisany od nowa, poniewa? ci??ko go podporz?dkowa? pod jaki? tam dost?pny za darmo/odp?atnie account maker, tak?e plus. Strona posiada r?wnie? galeri? oraz minispis poradnik?w, a galeria naprawd? estetycznie wygl?da co musz? przyzna?, nic nie wyje?d?a, rozje?d?a i tak dalej, do tego s? jedno-linijkowe opisy do zdj??.

Przejd?my do kolejnej wa?nej cz??ci strony - forum. Forum u?ywa p?atnego skryptu vBulletin co samo w sobie jest plusem, ju? wzbudza si? jakie? tam poczucie profesjonalizmu. Na forum s? jak na ka?dym innym - s? dzia?y, grupy spo?eczne, dyskusje w profilach i tym podobne, rzeczy organizacyjne jak i tematy ze zdj?ciami.

Dalej id?c tym tropem dochodzimy do w?asnej prywatnej 'wikipedii' Altaronu. Tutaj r?wnie? wszystko bardzo ?adnie wygl?da, w '-pedii' s? informacje o potworach, miastach, npc... Przyk?adowy screen z tabelki z informacjami:

smok.png

Z b??d?w na stronie jest tylko jeden - gdy ju? si? zalogujemy to nie da si? wylogowa? przez account maker, trzeba to robi? przez forum, nie jest to straszny b??d jednak to nie zmienia faktu, ?e jest.
Autor: Sco. Ocena: 4.5/5.


mapafs.png

Mapa - konstruktywna ocena!

65289261.png

13507771.png

28012489.png

29997147.png

58960736.png

31332292.png

68518145.png

21386459.png

33065363.png

90385612.png

51005663.png

54316594.png







Na wst?pi? pragn? powiedzie?, ?e nie przypad?y mi do gustu ich nowe grafiki. Podmieniaj? cipsoftu (?adniejsze) na ich (brzydsze). Jako, i? zajmuje si? mappowaniem mog? stwierdzi? z r?k? na sercu, ?e pozna?em ju? prawie wszystkie grafiki jakie oferuje klient 8.6. Nie mniej jednak, loguj?c si? na altaron, trudno mi by?o stwierdzi? przy niekt?rych grafikach, jaki ma odpowiednik w kliencie cipsoftu.
Pisz? o tym dlatego, ?e nowe sprity, s? cz??ci? mappingu. Czasami polepszaj? efekt mapy, a innym razem pogarszaj? go. Wydaje mi si?, ?e w tym wypadku je?li chodzi o pierwszy efekt, nowe grafiki powoduj?, ?e cz?owiek nie zwraca a? tak du?ej uwagi na architektur? oraz detale. Co wi?cej, te grafiki powoduj?, ?e wzrok gracza nie zawsze dostrzega, ?e mapa jest prosto wykonana, bo tak w?a?nie wi?kszo?? miejsc jest zrobiona - prosto i prymitywnie. W kilku miejscach powiem szczerze, ?e widoczny jest autoboarder.
Mimo tego, autorzy mapy, nie byli amatorami, a przynajmniej ich cz???. Dlaczego? Ano, gdy si? przyjrzymy to widoczne s? jednak jakie? pomys?y na map?, co w dzisiejszych czasach jest rzadko?ci?. G??wne miasto by?o wykonywane przez kogo? bardziej do?wiadczonego, gdy? jego architektura, mimo ?e nie idealna, to jednak na pewno nie zas?uguje na miano amatorskiej.

Co jeszcze mo?na powiedzie? o mapie? Na pewno nie by?a robiona pod showoff. Jest grywalna, z ?rednia ilo?ci? detali i do?? dobr? architektur? (przynajmniej w miastach). Z tego co mi wiadomo to, mapa posiada ?redni? ilo?? expowisk, a od 100lvla tylko na 3-4 op?aca si? expi? w pojedynk?. Autorzy jednak wykonali kilka/kilkna?cie miejsc do zdobywania do?wiadczenia,gdzie gracze mog? polowa? z dru?yn?.


Miasta

Gra oferuje nam 3 miasta.
Stolica i zarazem najwi?ksze miasto Neolith. Jest ono napawd? wielkie, wi?ksze od Carlin jak i r?wnie? ni? Thais. Tam w?a?nie gracz zaczyna swoj? przygod? po wyj?ciu z tzw. rooka. Neolith zawsze zaskakuje czym? nowy. Jest do?? przyjemnym miastem w dobrze dobranym stylu.
Ankardia to odskocznia od trwaj?cej wojny z Abita?skimi naje?dzcami. Jednak by zaw?drowa? w te dalekie strony gracz musi wykupi? status szlachecki (pacc). Co ciekawe na Ankardii mo?emy spotka? w przybli?eniu tyle samo ludzi co w stolicy, co jest do?? niespotykane. Ka?de expowisko ankardyjskie jest przemy?lane i oddzielone od siebie, co jest dobrym rozwi?zaniem.
Trzecim miastem jest Raidar. Znajduje si? na po?udniu altaro?skiej mapy. To miejsce zosta?o przedzielone na p?? szerok? rzek?. Co ciekawe, jego mury, domki, chatki oraz inne zabudowania s? zniszczone.


Ocena z perspektywy przeci?tnego gracza

Jak oceniaj? mape, gracz? kt?rzy nie znaj? si? na mappingu?
Po rozmowie z graczami, musze powiedzie?, ?e moja ocena jest do?? surowa. Dlaczego? Wi?kszo?? graczy nie dostrzega tych wad kt?re wy?ej wymieni?em. Altaro?czycy (cho? nie wszyscy) lubi? t? map?, taka jak jest. Jak na ka?dym serverze, zda?a si? gorsza i lepsza cze?? mapy lecz na og??, altaro?skie zak?tki s? lubiane. Kto? kto nie interesuje si? mappingiem ocenia mape jako bardzo dobr? do gry. W?a?ciwe to i dobrze, bo ilu z nas tak naprawd? zna si? na mappingu?


Minimapa - mapa z lotu ptaka!

Autorzy nie udost?pnili minimapy z Map Editora lecz uda?o mi si? znale?? na altaro?skim wiki, minimape altaornu wyci?gni?t? z klienta. Moje wra?enia? Mapa jest do?? obszerna, bogata w g?ry, jednak nie mog? si? oprze? my?li, ?e jednak prosto jest wszystko zrobione. Lecz nie mo?na ocenia? mapy servera tylko po minimapie.

Mapa1.jpg


Ni?ej pokazan? minimap?, mo?na znale?? na stronie g??wnej Altaronu.

MapaAltaronu.jpg


Moja ocena!

Je?li chodzi o showoff to mapa w og?le nie jest robiona pod to, jednak jest do?? bogata w detale. Architektur? miasta oceniam na 7/10 lecz reszt? na 5/10. Wida?, ?e nie by?a robiona przez amator?w poniewa? rozmiar domk?w oraz ich uk?ad w mie?cie jest zrobiony bardzo dobrze. Mapperzy zrobili map? bardzo starannie, poniewa? nie posiada ?adnych b??d?w boarder?w ani innych drobnych bug?w. Wi?c? O to ocena w liczbach!

Showoff - 1.5/5
Detale - 3/5
Architektura - 3/5
Rozmiar pomieszcze?, domk?w, chatek - 4.5/5
Staranno?? wykonanej mapy - 5/5​
Ocena og?lna 4/5
Autor: iSanto



systemyj.png
Witajcie, w moim artykule postaram si? przedstawi? pewne r??nice pomi?dzy systemem walki na altaro?skim ?wiecie. Zacznijmy od tego, ?e nasz altaro?ski ?wiat posiada trzy profesje a nie cztery jak to jest w tibii, s? dodane r?wnie? subprofesje - ka?da profesja mo?e zaopatrzy? si? w dwie subprofesje jest to
nekromanata, duchowny, alchemik, elemetalista, ka?dy jest wyj?tkowy i ma specyficzne czary dla swojej profesji.
Jeszcze raz od pocz?tku zaczynaj?c przygod? z altaronem wychodz?c z rooka musimy mierzy? si? z pewnym postrachem (zale?ne kogo wybierzemy) b?dzie to postrach ?ucznika, wojownika b?d? maga (bo takie s? w?a?nie profesje)
Pokonuj?c go wychodzimy na maina wbijaj?c 20 lvl mo?emy kupi? pierwsz? promocj? kt?ra daje nam wi?ksz? ilo?? kt?ra zmienia nasz? rang? z ?ucznika na zwiadowce z wojownika na rycerza i z maga na czarodzieja, mo?emy wtedy wybra? jedn? z subprofesji, lecz na tym poziomie i tak wi?kszej r??nicy nam ona nie robi. Gramy dalej, wbijamy 50 poziom i stajemy si? elitarnym! Na 55 mo?emy wybra? kolejn? subprofesj? kt?ra daje nam mas? nowych czar?w na wi?kszym lvlu.
Opiszmy po trochu ka?d? posta? czarodziejem nekromantom i elementalist? mo?emy bi? UE z dw?ch ?ywio??w lodowe, kt?rym mo?na uderzy? a? 5 hit?w i zada? obra?enia ko?o 2 tysi?cy lecz, jest to bardzo ci??kie do trafienia, UE ogniste 3 hity bardzo ?atwe do trafienia i wysokopoziomowym magiem mo?na zada? obra?enia nawet do 1500, wi?c dw?ch ogarni?tych mag?w bez problemu sk?ada 100+ zwiadowc?, je?li w por? nie zdo?a uskoczy?! Posiada te? nutki, s? to 3 hity co? w stylu exori lecz ze ?mierci i mo?na zada? obra?enia do 1000 w trapach bardzo przydatny czar, lecz trzeba uwa?a? na swoich koleg?w z dru?yny czy aby napewno maj? ringi, bo mo?na ich odes?a? do temple. Na 100 lvlu mag dostaje czar zaklinacz czasu, nic innego jak obszarowy paral na ca?? mapk?. Przejd?my do maga duchownego, posiada on tibisk? exur? gran mas res oraz tibijskiego siocha, bycie alchemikiem nic magowi nie daje, wi?c najwi?kszym b??dem jest wybieranie alchemika magiem. Przejd?my do jego plus?w i minis?w:
Plusy:
  • Wielka si?a ra?enia
  • Masa czar?w ofensywnych
  • Bardzo mocne leczenie kompan?w
Minusy:
  • Bardzo niska prze?ywalno?? (ilo?? hp)

Przejd?my teraz do zwiadowcy, jest to najcz??ciej wybierana posta? na serwerze, na 55 lvlu b?d?c duchownym dostajemy czar na wz?r exury vity, na pvp palek ma ciekawe mo?liwo?ci, posiada te? strza? kt?ry w ci?gu sekundy wystrzela 3 be?ty, tym czarem trzech palk?w z setnym poziomem sk?ada na spam 100 maga, du?a ilo?? hp oraz bardzo dobre leczenie czyni go lepszym tankiem ni? rycerza. Troszk? si? zagalopowa?em, przejd?my do palka duchownego i elementalisty, ten drugi posiada czar, kt?ry podczas ucieczki jest bardzo przydatny, mo?e pozwoli? nam uciec przed przeciwnikami nie wyposa?onymi w maczety, czar ten polega na pojawieniu si? za nami trzech krzak?w, kto? kto ogarnia mo?e to bardzo ?atwo wykorzysta?. Palladyn duchowny z jego leczeniem plus miksturami mo?e by? spokojnie stawiany na trapach zamiast rycerza.
Palek nekromanta jest troszk? skrzywdzony, od 55 lvlu ma bardzo szybkie bieganie kt?re trwa 5 sekund, ma 'niewidk?',kt?rej nie posiada duchowny i czar z rzucaniem sztyletami kt?ry zadaje ca?kiem ciekawe dmg, lecz przez jego bardzo s?abe leczenie ma?o os?b decyduje si? na wybranie tej subprofesji, na ob jest targetowany jako drugi, zaraz po magach,walcz?c w teamach 30 osobowych by? tylko 1 palek nekromanta w dru?ynie przeciwnej, na serwerze wyexpi? si? jeszcze jeden, wi?cej palk?w nekromant?w p?ki co si? nie wybi?o.
Przejd?my do jego plus?w i minus?w:
Plusy:
  • Bardzo du?a prze?ywalno??
  • ?wietne leczenie
  • W miar? dobre leczenie kompan?w
  • W towarzystwie kilku palk?w jego bu?a mo?e by? pot??na

Minusy:
  • Sam ma problem z?o?y? 50 maga
  • W por?wnaniu z magiem niskie dmg
Mimo to moja ocena co do palka to 5/5, expienie nim jest ?wietne, sam gram palkiem i bardzo go sobie chwal? lecz monotonia na wy?szym lvlu staje si? przyczyn? zako?czenia gry - schemat prosty, elfy (kt?re s? troszk? wzmocnione ni? te z rl tibii) na kt?rych zarabiamy (wypadaj? warto?ciowe itemki), wastujemy hajsik na czarnoksi??nikach i jeszcze ciekawsza opcja to ko?ciane smoki, exp ciekawy do 400-500k na godzin? na bonusie i mo?na nie?le czasem zarobi?, lecz i czasem mog? si? okaza? mniej hojne i mo?emy wr?ci? z waste.
Teraz opiszmy rycerza, kt?ry zosta? przez w?adze altaronu skrzywdzony najbardziej, do pvp si? nie nadaje w og?le wi?c nie ma sensu opisywa? jego subprofesji, jedynym jego zastosowaniem jest rzucanie bomb i trzymanie pz uciekaj?cym wrogom. Bomba jest nowym wynalazkiem altaronu, jej dmg waha si? od 250 do a? 500, rzucona przez 10 os?b daje bardzo ma?e szanse naszemu rywalowi na prze?ycie i ma rozrzut na 9 kratek, czyli o jedn? wi?cej jak exori. Chcia?bym napisa? o nim co? pozytywnego, lecz jest mi naprawde ci??ko, expienie nim to totalna pora?ka, po rozmowie z kilkoma zaprzyja?nionymi rycerzami dowiedzia?em si?, ?e exp nim jest bardzo wolny i ci??ko nawet osi?gn?? te 200k/h (gdzie palek robi 400 bez problemu z zarobkiem). Jedynym jego plusem jest du?a ilo?? hp lecz jego leczenie jest ch.... s?abe! Uhem leczy si? po 500-600 gdzie palek uhem leczy po 900, je?li jest w trapie i ma kogo? kto go uha to mo?e sta? bardzo d?ugo,dzi?ki jego du?ej ilo?ci ?ycia. Plus?w i minus?w wypisywa? nie musz?, my?l?, ?e te pare zda? wy?ej wypisanych zniech?ci ka?dego do robienia rycerza bo na tym serwerze poprostu nie ma sensu go robi?.

Og??em maga oceniam na 4/5 bo gdyby nie jego kiepska prze?ywalno?? to by?by naprawd? dobr? profesj?, je?li potrafi si? nim expi?, to expi si? nim szybko i przyjemnie, palladynowi daje r?wnie? czw?rk?, a najta pomin?. Og?lny balans postaci oceniam jako 2/5 s? bardzo kiepsko zbalansowane.
Autor: Obro?ca tytu?u.



Klient i grafika gry
Jest to kompletnie dodatkowy i osobny temat kt?ry warto poruszy?. Altaron jest ca?kowicie po polsku! By?a zabawa w t?umaczenie, oj by?a. Pojawiaj? si? tu te? takie umiej?tno?ci jak alchemia, zr?czno??, przy czym zr?czno?? wcale nie polega na walce wr?cz, lecz na przyk?adowo zbieraniu sk?adnik?w do mikstur! ?wietne. Za sam klient widz? dwa plusy i ?adnego minusa. Grafika gry wyr??nia si? uczuciem staro?ci patrz?c na ni?, co zale?y ju? tylko od gusty, moim zdaniem jest klimat starej, przez niekt?rej uwa?anej lepszej tibii. Moim zdaniem najnowsza tibia mo?e tak fajnie nie wygl?da, jednak nowe dodatki/poprawki s? lepsze ni? te, kiedy by?y wcze?niej, jedyne co bym usun?? to hotkeye. :) Wracaj?c do Altaronu, klienta, widz? dzia?aj?cy i wykorzystywany questlog, za co kolejny plus, a outfity z tego co widz? (przynajmniej tak mi si? wydaje) s? edytowane a ich nazwy nie tylko spolszczone ale r?wnie? pozmieniane, jedyne co mi si? nie podoba to to, ?e nie ma tutaj wierzchowc?w, jest to domy?lne, ?e by?o by to bardzo ci??ko zrealizowa? ale ots i tak nie by? robiony na odpierdol wi?c mogliby autorzy si? postara?, poniewa? cenie sobie to udogodnienie w tibii. Jeszcze taka ciekawostka kt?ra podpada bardziej pod funkcje, nie mo?na przesuwa? rzeczy z blatu.
Autor: Sco. Ocena: 5/5.



Wywiad
Sco: Witaj, czy chcia?by? udzieli? wywiadu dla tibia.net.pl?
Obro?ca tytu?u: Witam, nie widz? problemu, zaczynajmy wi?c.

Sco: Mo?esz si? na pocz?tek przedstawi??
Obro?ca tytu?u: Na imi? mam Pawe?, pochodz? z niewielkiego miasta na g?rnym ?l?sku, wnet stuknie 19 lat. Na altaronie oko?o roku, dwie wojny za sob?. Obecnie 106 zwiadowca - by? wi?kszy, lecz wojna troszk? mi go zjecha?a. Stary nick Eldoka Na Wolno, obecny nick Obronca Tytulu.

Sco: Jak my?lisz, ile aktualnie mo?e w godzinach szczytu gra? os?b na altaronie?
Obro?ca tytu?u: Oko?o 50, po zako?czonej wojnie aktywno??? graczy mocno spad?a, gracze nie maj? ?atwo po mie??cie przechadza si? wielu peker?w, dochodzi wielu nowych graczy lecz w wi?kszo?ci rezygnuj? na starcie.

Sco: Przewidujesz upadek serwera czy mo?e wr?cz na odwr?t - odrodzenie wraz z kolejnym, letnim update?
Obro?ca tytu?u: Hmm, to update jest oczekiwane od wielu miesi?cy, sam nie wiem jakie zmiany mo?e przynie???, ale licz?, ?e altaron p?jdzie do przodu, tak d?ugie przygotowywania tego update musz? by? udane. A co do dalszej przysz?o??ci serwera to je?eli kula si? tak d?ugo, to my?l?, ?e pokula si? jeszcze troszk?.

Sco: A co Ci wiadomo na temat tego update?
Obro?ca tytu?u: Z niewielkich przeciek?w s?ysza?em, ?e maj? os?abi? palladyna, zwi?kszy? exhaused na odes kpiro i zwi?kszy? potrzebn? man? na ten czar, co? mi si? obi?o o uszy o potrzebie wytwarzania mikstur samemu i zwi?kszenia ilo??ci domk?w, lecz ile w tym prawdy wiedz? tylko Ci kt?rzy nad tym pracuj?. SG* s? bardzo tajemniczy.
*SG - Stra?nicy gry

Sco: Uwa?asz, ?e serwer jest s?abo reklamowany?
Obro?ca tytu?u: Nie mnie to ocenia?, mnie do gry tutaj zach?ci? kolega, wcze??niej nie widzia?em ?adnej reklamy altaronu, jak i w ci?gu roku kiedy w niego gra?em tak owej nigdzie nie ujrza?em. Co? tam mi si? obi?o o uszy ?e reklamowanie tego jest nie do ko?ca zgodne z prawem, lecz ile w tym prawdy to tylko ludzie z g?ry b?d? wiedzie?.

Sco: Jak oceniasz map? Altaronu, rodzi ona klimat czy mo?e mog?aby by? lepsza?
Obro?ca tytu?u: Dla graczy RPG jest napewno fajna, jest wiele ciekawych zada? z kt?rymi gracze mog? si? zmaga?. Lecz jak dla mnie mapa jest za ma?a, brakuje resp?w i m?wi? to jako wysokopoziomowy zwiadowca kt?ry ma ograniczone pole manewru je?li chodzi o expienie, schemat prosty, idziesz na elfy, zarabiasz kas?, idziesz na warlocki przewastowa? i tak ca?y czas, jak kto? nie ma elf?w to mo?e zarabia? kas? na ko?cianych smokach i exp tam te? jest dla palka bardzo op?acalny jest to jedno z trzech najlepszych miejsc do expienia i zarabiania. Uwa?am, ?e jest potencja? i mog?oby powsta? wiele ciekawszych i op?acalnych resp?w na wi?ksze lvle, demony w og?le nie s? tutaj op?acalne itemki lec?ce z nich s? warte bardzo ma?o, poniewa? brak graczy kt?rzy chcieliby je kupowa?.

Sco: Jak ??wi?towali?cie rocznice altaronu, by?y jakie? huczne eventy czy mo?e przeciwnie, nie by?o nic?
Obro?ca tytu?u: Co najdziwniejsze ?adne eventy w rocznic? si? nie odby?y, ju? wi?ksz? popularno??? chyba zyska?o sobie hallowen. :)

Sco: A c?? odby?o si? w hallowen?
Obro?ca tytu?u: By?y do wykonania zadania (nie wiem konkretnie jakie, nie bra?em w tym udzia?u) po kt?rych wykonaniu otrzymali?my mo?liwo??? sprzedawania zwoj?w u npc, mo?na na tym ?adnie zarobi?, poniewa? niewielu graczy posiada t? misj? sko?czon?.

Sco: Wiemy, ?e na serwerze nie ma statystyk, ale czy istnieje jaka? posta? w grze, kt?ra zapisa?a si? w pami?ci graczy i jest szanowana? Czy mo?e jaki?? sk?ad, klan?
Obro?ca tytu?u: Bez w?tpienia Wawro, jak zaczyna?em swoj? gr? i przegl?da?em graczy wysokopoziomowych to na prawie ka?dej li??cie ??mierci wpisywa? si? w?a?nie Wawro, by? on 130 magiem w czasach kiedy lvle wrog?w nie by?y a? tak wysokie, budzi? postrach w szeregach wrog?w, p???niej do wojny wyexpi? "na szybko" 150 palka. Wed?ug mnie posiada? najlepsze umiej?tno??ci do pvp na ca?ym serwerze. Ciekaw? postaci? by? te? Sadysta, razem z Wawrem wybiegali we dw?ch na du?o wi?ksz? ilo??? wrog?w przy czym udawa?o im si? ich zabiija?.

Sco: Zagl?dasz na kana? TeamSpeak?
Obro?ca tytu?u: Raz tam zajrza?em, albo i dwa, ale nic ciekawego si? tam nie dzia?o, wol? siedzie? z ch?opakami na vc, uwa?am teamspeaka za niewypa?.
*Vc - Voice chatter - ulepszona wersja ventrilo.

Sco: A orientujesz si? mo?e, ile os?b tam zagl?da i czy w og?le jest wykorzystywany?
Obro?ca tytu?u: Nie mam poj?cia, ale z tego co mi wiadomo, wi?kszo?? gildii korzysta z voice chatter?w, ale ca?kiem mo?liwe, ?e kto? tam si? jednak pojawia.

Sco: Uwa?asz, ?e na serwerze istnieje dobry balans profesji?
Obro?ca tytu?u: Oczywi??cie, ?e nie, rycerz jest kompletnym zerem je?li chodzi o pvp i expienie, bardzo ci??ko mu wycisn?? wi?ksz? ilo??? expa, expienie nim jest monotonne i bardzo nudne, w pvp ma gorsze leczenie od palka i ?ywotno??? te? ma gorsz?, jedynym jego plusem jest doganianie uciekaj?cych rywali czarem repito kt?ry dodaje nam du?ego speeda na kr?tki czas. Por?wnywanie go z palkiem b?d?? magiem jest zb?dne, jego hity s? du?o du?o s?absze a bro? 2h nie ma wi?kszej r??nicy jak 1h. Palek z magiem, w miare dobry balans, mag ma s?ab? ?ywotno??? lecz ma bardzo silne uderzenia, dw?ch dobrych mag?w mo?e posk?ada? 100 palka.

Sco: A czym palladyn si? wyr??nia?
Obro?ca tytu?u: Bardzo szybkimi uderzeniami - czar odes kpiro to wystrzelenie 3 be?t?w w bardzo kr?tkim czasie, je?e?li trzech palladyn?w si?dzie na maga to jest on bardzo szybko likwidowany i jakby nie patrze? z jego leczeniem jest on lepszym blokerem od rycerza.

Sco: Sam grasz zwiadowc?, w dodatku elitarnym, przybli?ysz nam system promocji?
Obro?ca tytu?u: Bycie elitarnym zwi?ksza nam przyrost punkt?w ?ycia i punkt?w many naszej postaci z ka?dym zdobytym lvlem - jak mo?emy zosta? elitarnym? posiadaj?c status szlachecki kt?ry dodaje nam tak?e nowe bardzo przydatne czary dla naszej postaci.

Sco: Zmierzamy do ko?ca rozmowy, jednak jeszcze zd??? Ci? spyta?, spontanicznie, przywi?za?e?? si? do tego serwera?
Obro?ca tytu?u: Na pewno do ludzi, planuj? z paroma osobami si? spotka? w realnym ??wiecie, do kilku os?b mam blisko.

Sco: Chcesz ich pozdrowi??
Obro?ca tytu?u: Ko?cz?c ten wywiad chcia?bym pozdrowi? Sadyst? kt?ry mnie prawie wszystkiego nauczy?, Z?ego Ona z kt?rym zawsze si? ??wietnie dogadywa?em i te? mnie wiele nauczy?, oraz Assassina kt?ry by? najlepszym moim ziomkiem w ca?ej grze, pozdro te? dla Yobaka kt?ry mimo, ?e by? dla mnie przewa?nie surowy to z wi?kszo??ci jego zjebek wyci?ga?em wnioski i stara?em si? by? lepszy. Oraz ca?? gildi? Exorit!

Sco: Dzi?kuj? za wywiad, to ju? wszystko, ?ycz? powodzenia w grze oraz spe?nienia wszystkich cel?w.
Obro?ca tytu?u: R?wnie? dzi?kuj? i pozdrawiam.




pod_hqrsapn.png
Jak wida? Altaron jest zadbanym serwerem z ambicjami, update'y s?, mo?e nie s? to wielkie pro elo mega kosmos upki, ale s?, gracze lubi? serwer i du?a ich cz??? uwa?a, ?e to rpg z prawdziwego zdarzenia.. Sam r?wnie? tak uwa?am, poza tym cz?sto polacy nie umiej? dobrze angielskiego b?d? dopiero si? ucz?, dlatego te? j?zyk polski jest u?atwieniem, przynajmniej ja to tak odczuwam. Rookgaard r?wnie? jest, o czym wcze?niej podaj?e nie wspomnieli?my, co r?wnie? jest pozytywnym udogodnieniem dla os?b lubi?cych wyzwania - czy te? tylko dla tych kt?rym znudzi? si? ten w?a?ciwy ?wiat. =) Strona pe?na profeska, ??cznie z forum oraz innymi dodatkami, ca?y serwer jest dok?adnie dopracowany, jak wida? autorzy potrafi? my?le? nad "taktyk?" serwera, gdy? nie s?dz?, ?e statystyki ze strony zosta?y usuni?te z kaprysu. Pozytywnie mi si? to wszystko widzi, ?mia?o mog? poleci? ten ots, zreszt?, nie tylko ja.
Sco.



konchqrsapw.png

ocenaapng_rhppqqx.png
 

Colens

New User
Joined
Aug 25, 2012
Messages
1
Reaction score
1
Odp: Recenzje ots IV - Altaron.pl!

Odp: Recenzje ots IV - Altaron.pl!

Recenzja jest bardzo fajna i czyta si? j? z przyjemno?ci?. Jedyn? jej wad? jest cz??? pisana przez Obro?c? Tytu?u - "Systemy". Nie jest ona napisana ?le, jest po prostu nieaktualna. Po letniej aktualizacji balans profesji zmieni? si? ca?kowicie. Autor?w tej recenzji zach?cam do ponownego napisania tej jednej cz??ci aby by?a ona zgodna z prawd? :)
 
  • Like
Reactions: Sco

kwasimodo

User
Joined
Aug 12, 2012
Messages
22
Reaction score
2
Odp: Recenzje ots IV - Altaron.pl!

Odp: Recenzje ots IV - Altaron.pl!

No po aktualizacji trzeba tutaj wiele zmieni?. Akurat recka zosta?a wypuszczona w premier? letniej aktualizacji :D Poza tym, mo?na wiedzie? jaki poziom zdoby? recenzuj?cy, ?e ocenia ca?? map? z g?ry?
 
  • Like
Reactions: Sco

Sco

Senior User
Joined
Mar 6, 2011
Messages
551
Reaction score
62
Odp: Recenzje ots IV - Altaron.pl!

Odp: Recenzje ots IV - Altaron.pl!

Poza tym, mo?na wiedzie? jaki poziom zdoby? recenzuj?cy, ?e ocenia ca?? map? z g?ry?
Tu raczej nie chodzi o poziom, po prostu kolega zwiedzi? spory kawa? mapy, jednak kt?ry przy tym poziom zdoby? to ju? jego si? pytajcie.
 

kwasimodo

User
Joined
Aug 12, 2012
Messages
22
Reaction score
2
Odp: Recenzje ots IV - Altaron.pl!

Odp: Recenzje ots IV - Altaron.pl!

Tu raczej nie chodzi o poziom, po prostu kolega zwiedzi? spory kawa? mapy, jednak kt?ry przy tym poziom zdoby? to ju? jego si? pytajcie.

No raczej o poziom chodzi. Oceniaj?c map? wypada?oby j? ca?? zwiedzi?, a przynajmniej wi?kszo??. A jak wiadomo z ma?ym poziomem nie dojdzie si? tam gdzie doszed?by wysokopoziomowy rycerz. I rozumiem, ?e recenzja zosta?a napisana przed kilka os?b, skoro kolega ocenia? map?, a ty nie? :lol:
 

Sco

Senior User
Joined
Mar 6, 2011
Messages
551
Reaction score
62
Odp: Recenzje ots IV - Altaron.pl!

Odp: Recenzje ots IV - Altaron.pl!

Map? opisywa? iSanto, a tutaj masz fragment podaj?cy autor?w recenzji:
Jeszcze bonusowo dwie informacje, autorami artyku??w jestem ja, Obro?ca Tytu?u oraz iSanto, a recenzja bardziej mia?a by? gdzieniegdzie opisem, gdy? oceniaj?c prawdziwy rpg jakim jest Altaron nie ma zbytnio do czego minusowa?.
 

kwasimodo

User
Joined
Aug 12, 2012
Messages
22
Reaction score
2
Odp: Recenzje ots IV - Altaron.pl!

Odp: Recenzje ots IV - Altaron.pl!

Zdj?cie wygas?o jedno :p Dobra nie czepiam si? ju?, fajna recka, podoba mi si?. Serwer te?.
 

Mytsubi

User
Joined
Jul 18, 2012
Messages
37
Reaction score
0
Odp: Recenzje ots IV - Altaron.pl!

Odp: Recenzje ots IV - Altaron.pl!

no jeden z lepszych ots?w polecam pe?n? par? :D
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Recenzje ots IV - Altaron.pl!

Odp: Recenzje ots IV - Altaron.pl!

Chujowa recenzja.
 

tomakeo

Advanced User
Joined
Dec 16, 2009
Messages
156
Reaction score
1
Odp: Recenzje ots IV - Altaron.pl!

Odp: Recenzje ots IV - Altaron.pl!

Zapraszam do gry ! Warto ! S?u?? pomoc? dla nowych graczy, wystarczy pisa? na czacie "Pomoc" lub "Czat Gry"
 

Rychu Be

Senior User
Joined
Jul 16, 2009
Messages
641
Reaction score
14
Odp: Recenzje ots IV - Altaron.pl!

Odp: Recenzje ots IV - Altaron.pl!

Gra?em z rok temu - fajnie sie gra?o do czasu. B??d?w jest sporo. Ma?a ilos? graczy, za du?o wyjadaczy:)
 

Martow

Active User
Joined
Feb 9, 2013
Messages
121
Reaction score
4
Odp: Recenzje ots IV - Altaron.pl!

Odp: Recenzje ots IV - Altaron.pl!

Recenzja 1sza klasa, wszystko przejrzy?cie i obszernie opisane.
 

kwasimodo

User
Joined
Aug 12, 2012
Messages
22
Reaction score
2
Odp: Recenzje ots IV - Altaron.pl!

Odp: Recenzje ots IV - Altaron.pl!

Nowa aktualizacja si? zbli?a, du?o, du?o si? zmieni?o od czasu tej recenzji
 
Top