What's new

Reputacja.

Status
Not open for further replies.

Kamcio003

Senior User
Joined
Oct 11, 2009
Messages
700
Reaction score
85
Age
27
Hej. Wi?kszo?? z nas wie, ?e gdy osoba, kt?ra nie ma odpowiedniej ilo?ci post?w da reputa to on si? nie liczy, nawet jak wbije w p??niejszym czasie te posty to i tak nie dojdzie. Tu jest moja propozycja. Kto? nie ma post?w i da reputa nie liczy si?, ale jak odpowiednio naspamuje do 50(chyba) to ten repucik si? sam doda. I jak ? /// Nie patrze? na powt?rzenia ;d

Do 30. /1
 

Budzik

Senior User
Joined
Apr 5, 2008
Messages
1,408
Reaction score
167
Age
29
Odp: Reputacja.

Zauwa?, ?e niekt?rzy maj? si?? reputacji po 20-30. Kiedy? tam dali par? reput?w, o sile 1. Jak to zostanie zmienione, to i te reputy co mia?y niegdy? si?? 1, wzrosn? do kilku nastu/dziesi?ciu, co by by?o bez sensu. Liczy si? sam fakt otrzymania go, a nie jego si?a, ja przynajmniej tak zawsze to odbiera?em.
 
  • Like
Reactions: One

Flaay

Advanced User
Joined
Nov 23, 2009
Messages
231
Reaction score
43
Age
32
Odp: Reputacja.

Zauwa?, ?e niekt?rzy maj? si?? reputacji po 20-30. Kiedy? tam dali par? reput?w, o sile 1. Jak to zostanie zmienione, to i te reputy co mia?y niegdy? si?? 1, wzrosn? do kilku nastu/dziesi?ciu, co by by?o bez sensu. Liczy si? sam fakt otrzymania go, a nie jego si?a, ja przynajmniej tak zawsze to odbiera?em.
On ma na my?li to ?e kiedy u?ytkownik z rang? 'nowicjusz', bez 30 post?w podaruje komu? punkt reputacji, nie liczy si? on, i nie b?dzie si? liczy? nawet kiedy u?ytkownik przekroczy t? liczb? post?w. Wi?c proponuje to, ?e kiedy u?ytkownik te 30 post?w przekroczy, to punkt b?dzie si? liczy?.

Ja jestem za, dobry pomys?, inne, mniejsze fora to maj?, wi?c dziwi mnie to ?e tnp tego nie ma.
 

Anthony

Active User
Joined
Jun 2, 2010
Messages
83
Reaction score
31
Odp: Reputacja.

Nie wiem po co wprowadza? takie g?wno. Je?li kto? b?dzie chcia? to i po wbiciu paru post?w da Ci kolejnego reputa je?eli znowu mu pomo?esz, rzecz jasna. Takie beznadziejne przyznawanie po uzyskaniu bariery nie ma najmniejszego sensu - zaczn? si? liczne, a nawet liczniejsze od tych kt?re ju? s? znane nam wszystkim wymuszenia punkt?w reputacji.
 

Flaay

Advanced User
Joined
Nov 23, 2009
Messages
231
Reaction score
43
Age
32
Odp: Reputacja.

Nie wiem po co wprowadza? takie g?wno. Je?li kto? b?dzie chcia? to i po wbiciu paru post?w da Ci kolejnego reputa je?eli znowu mu pomo?esz, rzecz jasna. Takie beznadziejne przyznawanie po uzyskaniu bariery nie ma najmniejszego sensu - zaczn? si? liczne, a nawet liczniejsze od tych kt?re ju? s? znane nam wszystkim wymuszenia punkt?w reputacji.
Dobrze, powiedz nam, dlaczego uwa?asz ?e b?dzie wi?cej wymusze? reputacji?
My?l? ?e aktywowanie reputacji po przekroczeniu bariery jest dobrym pomys?em, nie widz? dlaczego ta zmiana mia?a by wprowadzi? wi?cej wymusze?. Musisz te? wzi?? pod uwag?, ?e nie ka?dy mia? rang? jak ty albo ja, wi?c nie dostawa? codziennie reputacji od innych cz?onk?w kadry.
Mam nadziej? ?e pomys? wejdzie w ?ycie!

//Do tego dodam, ?e nie powiniene? od razu gasi? ten pomys?, i nazywa? go g?wnem, bo g?wno to ty wiesz, jeste? na tym forum od paru miesi?cy a ju? my?lisz ?e jeste? nie wiadomo jak wa?ny, a tak naprawd? pewnie i tak ka?dego jebie twoja opinia, wi?c mo?esz przesta? si? wypowiada?, albo chocia? nie zgrywa? kozaka ; )
 

Fluos

We are many!!!
Joined
Apr 28, 2009
Messages
1,942
Reaction score
260
Odp: Reputacja.

R?wnie? by?bym za tym pomys?em, otrzyma?em wiele reputacji od u?ytkownik?w poni?ej 30 post?w. Nie tylko z tego wzgl?du jestem za, lecz prawda jest taka, ?e je?eli kto? komu? kiedy? pom?g? to powinien zosta? za to wynagrodzony.
 

Cynna

Senior User
Joined
Jul 2, 2009
Messages
952
Reaction score
111
Age
29
Odp: Reputacja.

Nie wiem po co wprowadza? takie g?wno. Je?li kto? b?dzie chcia? to i po wbiciu paru post?w da Ci kolejnego reputa je?eli znowu mu pomo?esz, rzecz jasna. Takie beznadziejne przyznawanie po uzyskaniu bariery nie ma najmniejszego sensu - zaczn? si? liczne, a nawet liczniejsze od tych kt?re ju? s? znane nam wszystkim wymuszenia punkt?w reputacji.

Najwi?cej ludzi szukaj?cych pomocy nosi rang? nowicjusz wi?c je?li kto? pomaga takiej osobie, a ona to widzi i chce da? pkt reputacji, to nie b?dzie on dodany do licznika. Je?li taka osoba zostanie na forum, wbije 30 post?w, wtedy punkt si? doda wi?c jakie wymuszenia? R?wnie dobrze mo?na by by?o najpierw nabi? 30 post?w, p??niej da? reputa.

Tak wi?c, jestem na nie. Macie wiele konkurs?w z nagrodami jakimi s? punkty reputacji, s? one do?? ?atwe, wi?c czego wy wi?cej wymagacie?
Dostanie reputacji za konkurs, a za pomoc to dwie r??ne rzeczy. Gdyby zrobi? konkursy, w kt?rych nagrodami by?yby punkty reputacji, ale te wliczaj?ce si? do licznika, to ile os?b wzi??oby w nim udzia?? Zapewne ma?o, albo nikt bo komu chce si? marnowa? czas na pisanie, szukanie czego? za nic. Tak samo jest z pomoc?.
 

Marcin24

Ja i Kazia
Joined
Oct 14, 2008
Messages
1,620
Reaction score
222
Age
29
Odp: Reputacja.

Moim zdaniem jest to zb?dne, poniewa? ci nowicjusze, kt?rzy szukaj? pomocy tak naprawd? nigdy nie wbij? 30 post?w. Zwykle ich przygoda z forum ko?czy si? gdy uzyskaj? pomoc, wtedy zamykaj? okno i nigdy nie pami?taj? o forum, a gdy nie uzyskaj? odpowiedzi m?wi? "pojebane forum, nikt nie umie mi tutaj pom?c" i r?wnie? zamykaj? okno. Tak naprawd? dostaniecie maksymalnie 3 reputy, wi?c robicie wi?cej zamieszania ni? jest to tego warte.

Pozdrawiam.
 

Laughiiz

Advanced User
Joined
Nov 28, 2009
Messages
154
Reaction score
19
Age
27
Odp: Reputacja.

Wed?ug mnie pomys? bezsensu. Za???my, ?e Nowicjusz to jakie? ma?e dziecko, b?d? starsza osoba, a kiedy pomagasz komu? starszemu to nie ??dasz za to nic, tak samo powinno by? tutaj, dlatego jestem na NIE.
 

Markeer

Active User
Joined
Dec 20, 2010
Messages
105
Reaction score
11
Odp: Reputacja.

Przecie? to dobry pomys?, wtedy wiadomo, ?e gdy u?ytkownik wbi? te 30 post?w, nie jest czyim? noob-kontem i jego punkt reputacji powinien si? liczy?.

Moim zdaniem jest to zb?dne, poniewa? ci nowicjusze, kt?rzy szukaj? pomocy tak naprawd? nigdy nie wbij? 30 post?w. Zwykle ich przygoda z forum ko?czy si? gdy uzyskaj? pomoc, wtedy zamykaj? okno i nigdy nie pami?taj? o forum, a gdy nie uzyskaj? odpowiedzi m?wi? "pojebane forum, nikt nie umie mi tutaj pom?c" i r?wnie? zamykaj? okno. Tak naprawd? dostaniecie maksymalnie 3 reputy, wi?c robicie wi?cej zamieszania ni? jest to tego warte.
Pozdrawiam.

Nie przesadzaj, jak jaki? prawdziwy u?ytkownik zaczyna to dlaczego jego reput ma si? nie liczy? nawet w przysz?o?ci?

Nie wiem po co istnieje ta reputacja, skoro ziomek, np. ca?y czas pomaga i zarobi na tym 1 - 2 rep, a drugi ?epek odgadnie kto jest na zdj?ciu i zarobi 30 - 40 (patrz. "Zgadnij kto to!").
 
Last edited:

Krecioo

Colorful!
Joined
Sep 6, 2010
Messages
416
Reaction score
67
Odp: Reputacja.

Wed?ug mnie pomys? bezsensu. Za???my, ?e Nowicjusz to jakie? ma?e dziecko, b?d? starsza osoba, a kiedy pomagasz komu? starszemu to nie ??dasz za to nic, tak samo powinno by? tutaj, dlatego jestem na NIE.
Wi?kszej g?upoty dawno nie s?ysza?em ^^

Jako, ?e mnie liczba reputacji obchodzi tyle co zesz?oroczny ?nieg, to wedle mnie mo?e zosta? tak jak jest. Poza tym nowicjusze nie rozdaj? a? tyle reputacji ?eby mog?o to jako? znacznie zawa?y? na jej liczbie. Niestety dla niekt?rych nawet takie nieznaczne powi?kszenie si? licznika jest wa?ne, nie wiem czy czerpi? oni z tego jak?? satysfakcje, czy zaspokajaj? swoje chore ambicje...

Punkty reputacji s? dodatkiem na forum, kt?ry powinien pokazywa? czy dana osoba pomaga innym u?ytkownikom lub pisze m?dre posty. Niestety aktualnie wi?kszo?? punkt?w reputacji jest przyznawana za jakie? "?mieszne" posty, g?upie wzmianki i czasami nawet za wr?cz debilne wypowiedzi. Poza tym niekt?rzy u?ytkownicy tocz? wr?cz b?j, pisz?c bezsensowne posty ku uciesze t?umu. Najwi?ksz? wyl?garni? takich pseudo ?miesznych post?w jest G??wny temat bash'a i czasami Hyde Park.

Odrobin? zboczy?em z tematu, ale niestety napisa?em ca?? prawd?. Reasumuj?c na pocz?tku postu by?em za pozostawieniem wszystkiego tak jak jest, ale w miar? pisania posta doszed?em do wniosku, ?e najlepszym pomys?em by?oby wyjebanie reputacji do ?mieci i jak najszybsze zapomnienie, ?e co? takiego w og?le istnia?o.
 

Frags

Mechaniczna pomara?cza
Joined
Jun 19, 2009
Messages
1,112
Reaction score
139
Odp: Reputacja.

Ca?kowicie zb?dne, jak ju? kto? wcze?niej pisa?, liczy si? sam fakt, ?e kto? nas docenia, a nie g?upie kwadraciki.
 
Status
Not open for further replies.
Top