What's new

Samo obrona - narz?dzie .

Status
Not open for further replies.

Slythia

Blondynka
Joined
Oct 15, 2008
Messages
626
Reaction score
107
Odp: Samo obrona - narz?dzie .

Moim za? zdaniem najlepsz? form? obrony... jest ucieczka. Zwyk?a, prosta, klasyczna ucieczka. Wszelkie gazy, spraye maj? to do siebie, ?e najpierw trzeba je znale??, odbezpieczy? i u?y? w kierunku przeciwnika, co w sytuacjach stresowych dla wielu jest niemo?liwo?ci?. Bardzo cz?sto potencjalne ofiary psikaj? sobie tymi rzeczami do oczu...

Podobnie jest w przypadku no?y, pa?ek, kastet?w czy innych ?wi?stw. Zanim si? to wyjmie, przygotuje do walki... to b?dzie ju? po wszystkim. Poza tym, dzisiaj poj?cie honoru nie funkcjonuje, tak wi?c atakuje si? kogo? grup?. Co chcesz robi? tym scyzorykiem paru b?d? parunastu napastnikom dooko?a? Chyba samemu si? poci??. Oczywi?cie, nie nale?y zapomina?, ?e jakakolwiek pr?ba obrony wzmaga agresj? u przeciwnika.

Taka sama sytuacja jest w przypadku sztuk walki. Nale?y by? naprawd? bardzo dobrym, by w takiej sytuacji (stres, paru przeciwnik?w uzbrojonych w dziwne, cz?sto nielegalne rzeczy) mie? jakiekolwiek szanse.

Dlatego naucz si? najlepiej szybko biega?. Troch? duma ucierpi, lecz przynajmniej nie b?dziesz podziurawiony przez jakie? dziwne scyzoryki.
 

Skalar

Advanced User
Joined
Aug 23, 2008
Messages
263
Reaction score
49
Odp: Samo obrona - narz?dzie .

Tw?rco tematy tak w og?le to powiedz mi do czego Ci taki sprz?t bo my Ci tu sypiemy propozycje, a nie wiemy w og?le do czego i po co to.

@Slythia
Powiem Ci, ?e ucieczka te? nie jest dobrym wyj?ciem bo je?li napastnik jest szybszy to co wtedy?

Z w?asnego do?wiadczenie wiem, ?e jeszcze te starsze pokolenia honoruj? walk? 1vs1 bez no?y etc. za to pokolenie JP nie zna ?adnych granic. Cz?sto w swoim mie?cie przechodz? obok jednej z najgro?niejszych ulic. Wida? tam dzieci po 14-16 lat co chodz? w?a?nie z pa?kami i innymi ?mieciami. Atakuj? w grupkach i to za byle co za krzywe spojrzenie albo za co? co im po prostu nie odpowiada, ale atakuj? tylko teoretycznie s?abszych od siebie, a gdy przyjdzie ju? zabra? si? za osob? konkretn? to po prostu ich nie ma.
Ucz? si? ju? sztuki walki od przesz?o 8 lat i wiem, ?e jak napotkamy tak? w?a?nie grup? agresor?w po winie to wystarczy pokaza? na jednym z nich czego si? mo?na po nas spodziewa?, a reszta sobie odpu?ci. Z w?asnego do?wiadczenia wiem, ?e tak jest.
 

kosmos2

Advanced User
Joined
Jul 23, 2009
Messages
339
Reaction score
48
Age
31
Odp: Samo obrona - narz?dzie .

Ale Skalar co ci dadz? kopy? Je?eli idziesz sobie kole? ma r?ce w kieszeni przechodzi obok ciebie i nagle hed. A po za tym psychika przeci?tnego cz?owieka w sytuacji gdy kto? biegnie w twoj? stron? z jak?kolwiek broni? jest taka i? nie wie co zrobi? albo ucieka ze strachu. Sztuka Karate, Teqwondo, Judo, itp to nie miesi?c lecz praca ca?ego ?ycia.
 

Skalar

Advanced User
Joined
Aug 23, 2008
Messages
263
Reaction score
49
Odp: Samo obrona - narz?dzie .

psychika przeci?tnego cz?owieka w sytuacji gdy kto? biegnie w twoj? stron? z jak?kolwiek broni? jest taka i? nie wie co zrobi? albo ucieka ze strachu. Sztuka Karate, Teqwondo, Judo, itp to nie miesi?c lecz praca ca?ego ?ycia.
W?a?nie od tego s? treningi. Ludzie prowadz?cy tam zaj?cia przygotowuj? swoich uczni?w jak zachowa? si? w?a?nie w sytuacji, w kt?rej w nasz? stron? zmierza uzbrojony napastnik. Powiem Ci szczerze, ?e po 2-letnim treningu cz?owiek b?dzie wiedzia?, jak si? w takiej sytuacji zachowa?.
 

Flaay

Advanced User
Joined
Nov 23, 2009
Messages
231
Reaction score
43
Age
32
Odp: Samo obrona - narz?dzie .

W?a?nie od tego s? treningi. Ludzie prowadz?cy tam zaj?cia przygotowuj? swoich uczni?w jak zachowa? si? w?a?nie w sytuacji, w kt?rej w nasz? stron? zmierza uzbrojony napastnik. Powiem Ci szczerze, ?e po 2-letnim treningu cz?owiek b?dzie wiedzia?, jak si? w takiej sytuacji zachowa?.
Dobrze Skalar, rozumiemy. Jestes mistrzem kung-fu, i innego gowna.
A teraz odpusc sobie, i przestan chlopakowi gadac bzdury.. Pojdzie na trening karate przez miesiac, potem napadnie go jakis koles z bejsbolem i skopie mu dupe. To ze ty umiesz sie obronic i trenowales sztuke walki przez pare lat(?) to nie znaczy ze kazdy bedzie tak umial..

Kup sobie pistolet gazowy / spray / paralizator. (Nie polecam pistoletu gazowego, moze on wygladac fajnie na filmie ktory jest na stronie na ktorej go sprzedaja, ale tak naprawde pomysl gdzie go wlozysz.. Do kieszeni? Z tylu za spodnie? To nie film... ;-))
 

Skalar

Advanced User
Joined
Aug 23, 2008
Messages
263
Reaction score
49
Odp: Samo obrona - narz?dzie .

Dobrze Skalar, rozumiemy. Jestes mistrzem kung-fu, i innego gowna.
A teraz odpusc sobie, i przestan chlopakowi gadac bzdury.. Pojdzie na trening karate przez miesiac, potem napadnie go jakis koles z bejsbolem i skopie mu dupe. To ze ty umiesz sie obronic i trenowales sztuke walki przez pare lat(?) to nie znaczy ze kazdy bedzie tak umial..
Kup sobie pistolet gazowy / spray / paralizator. (Nie polecam pistoletu gazowego, moze on wygladac fajnie na filmie ktory jest na stronie na ktorej go sprzedaja, ale tak naprawde pomysl gdzie go wlozysz.. Do kieszeni? Z tylu za spodnie? To nie film... ;-))
Rozumiemy?? My to znaczy kto ? Nie pisze tu, ?e jestem jakim? mistrzem czy b?g wie czym, ale wiem co to znaczy dosta? wpierdol, jak i r?wnie? dzi?ki w?a?nie treningom wiem jak si? obroni? przed napastnikiem. W wieku 10 lat by?em ma?y w?t?y jednym s?owem taka ciota. Nie raz by?em popychad?em starszych ode mnie. Z wiekiem czasu gdy zacz??em trenowa? i nabiera? wprawy jak i praktyki w samoobronie starsi przestali mi dokucza?, nabra?em masy od ok. 3lat ?wicz? na si?owni i nie mam ju? problem?w z takimi w?a?nie gnojkami, ale wszystko to wymaga?o ci??kiej pracy.

Czyli, ?e od sztuki samoobrony b?dzie lepszy paralizator b?d? sprey? Dlaczego?

Przypu??my na to, ?e masz ju? ten paralizator czy tam co? i idziesz przez miasto wchodzisz w ciemn? uliczk? i nagle za plecami masz kolesia. W KravMage zrobisz wtedy unik i je?eli chcia? Cie za atakowa? od ty?u mo?esz mu wykr?ci? r?k? i i obezw?adni?. Maj?c ten jebany spray zanim go wyci?gniesz i odbezpieczysz to ju? b?dziesz le?a? przekopany i okradziony. Tak? mam teori? na ten temat.
 

Exedras

Senior User
Joined
Jul 31, 2008
Messages
701
Reaction score
25
Odp: Samo obrona - narz?dzie .

Dobra przedstawie wam moj? sytuacje . Codziennie no prawie kozacz? do mnie jakie? fajfusy wczoraj dosta?em w ?eb po??dnie . Chodz? w grupach 2-3 osobowych no i mysle ,?e wiecie co dalej . Powiem wam ,?e nie s? to jakie? koxy tylko no przeci?tni . Ale ja im poprostu nie dma rady jak podejd? w 3 ...
 

Slythia

Blondynka
Joined
Oct 15, 2008
Messages
626
Reaction score
107
Odp: Samo obrona - narz?dzie .

@Slythia
Powiem Ci, ?e ucieczka te? nie jest dobrym wyj?ciem bo je?li napastnik jest szybszy to co wtedy?
Zdziwi?abym si?, gdyby takie zwierz?tko w og?le biega? potrafi?o. Poza tym, zanim schowa ten scyzoryk, zanim zrozumie, ?e ofiara mu zwia?a... to ju? j? straci z oczy.

Autorze tematu, je?li liczysz na to, ?e za pomoc? jakich? pierd??ek wygrasz walk? z trzema przeciwnikami to gratuluj?. Co im zrobisz? Przecie? nie b?dziesz liczy? na honorow? walk? 1 na 1 ;x.

Ah, i przed znakami interpunkcyjnymi - przecinkami, kropkami nie stawiamy spacji.
 

Archimonde

Suple!
Joined
Aug 18, 2008
Messages
1,215
Reaction score
268
Odp: Samo obrona - narz?dzie .

Dobra przedstawie wam moj? sytuacje . Codziennie no prawie kozacz? do mnie jakie? fajfusy wczoraj dosta?em w ?eb po??dnie . Chodz? w grupach 2-3 osobowych no i mysle ,?e wiecie co dalej . Powiem wam ,?e nie s? to jakie? koxy tylko no przeci?tni . Ale ja im poprostu nie dma rady jak podejd? w 3 ...
Ehh nie masz ziomk?w z osiedla? Bierzesz ludzi wpierdol, wyw?z, przywi?za? do drzewa i odjecha?. Tak to si? u mnie robi. Nie wiem gdzie mieszkasz czy du?e czy ma?e miasto, ale je?eli naprawd? nie masz takich ziomk?w co stan? za tob? murem to ?ap za kij i po kolei ka?dego dorwij, obij, skop i zniszcz. Wy?aduj ca?? agresj?, a jak nie potrafisz wci?gnij krech? i rozjeb trzech na raz. Wielu nazwie to z?ym sposobem, ale agresj? niszcz agresj? mnie tak uczono i jest respekt - proste czy? nie? Je?eli nie potrafisz, masz takie co? jak sumienie(lol) i nie b?dziesz m?g? spa? powiedz tacie by im napierdoli?(lol232).
 

Viper xD

Senior User
Joined
Jun 22, 2009
Messages
693
Reaction score
110
Odp: Samo obrona - narz?dzie .

Samoobrona pisze sie razem.Polecam scyzoryk.
 

Exedras

Senior User
Joined
Jul 31, 2008
Messages
701
Reaction score
25
Odp: Samo obrona - narz?dzie .

Taa tylko w?a?nie w tym problem .. Jest to po szkole miasto nie jest du?e mo?e ponad p?? tarnowa ale chodze do szko?y na 2 ko?cu miasta a na 2 ko?cu mieszkam ... A ziomki z osiedla s? ale ju? pe?noletni wi?c wiecie ju? nie to co dawniej ...
 

kosmos2

Advanced User
Joined
Jul 23, 2009
Messages
339
Reaction score
48
Age
31
Odp: Samo obrona - narz?dzie .

W?a?nie od tego s? treningi. Ludzie prowadz?cy tam zaj?cia przygotowuj? swoich uczni?w jak zachowa? si? w?a?nie w sytuacji, w kt?rej w nasz? stron? zmierza uzbrojony napastnik. Powiem Ci szczerze, ?e po 2-letnim treningu cz?owiek b?dzie wiedzia?, jak si? w takiej sytuacji zachowa?.

Je?eli podejdzie grupka os?b to co, po 2 letnim treningu roz?o?y ich. Trenuje judo od 3 lat na si?ownie chodz? od roku i powiem szczerze w?tpi? ?ebym da? rade grupce os?b. Trenowanie sztuki walki to nie par? lat tylko par?na?cie. Po 2 latach opanuje si? podstawy wystarczaj?ce aby roz?o?y? mo?e 1 max 2 osoby. Zale?y te? na jakiego/jakich przeciwnik?w si? trafi. U nas jest 1 zasada "NIGDY NIE LEKCEWA? PRZECIWNIKA JAKIMKOLWIEK BY NIE BY?" Zapami?tajcie to.
 

Seylit

Ideator
Joined
Apr 18, 2009
Messages
501
Reaction score
41
Age
31
Odp: Samo obrona - narz?dzie .

Mnie wystarcza par? lat trening?w Karate Wado-Ryu, kt?re z reszt? jest jedn? z najskuteczniejszych metod samoobrony. Je?li wystarczaj?co d?ugo po?wiczysz, b?dziesz w stanie powali? do trzech ludzi na raz i zblokowa? wi?kszo?? atak?w z u?yciem broni. Kuli z?bami nie z?apiesz, ale walka z no?ownikiem, czy pa?karzem nie b?dzie wi?kszym problemem.

A jak nie masz kasy, czasu i ch?ci, to zainwestuj w porz?dne glany i kop po jajach. Niby trudno z takimi buciorami ucieka?, ale zanim go?ciu si? podniesie...

Je?eli podejdzie grupka os?b to co, po 2 letnim treningu roz?o?y ich. Trenuje judo od 3 lat na si?ownie chodz? od roku i powiem szczerze w?tpi? ?ebym da? rade grupce os?b. Trenowanie sztuki walki to nie par? lat tylko par?na?cie. Po 2 latach opanuje si? podstawy wystarczaj?ce aby roz?o?y? mo?e 1 max 2 osoby. Zale?y te? na jakiego/jakich przeciwnik?w si? trafi. U nas jest 1 zasada "NIGDY NIE LEKCEWA? PRZECIWNIKA JAKIMKOLWIEK BY NIE BY?" Zapami?tajcie to.
Je?eli podejdzie grupka os?b, to nawet kastetem nic nie zdzia?asz. Karate starczy na 3 - 4 mo?e. Jak jest wi?cej, to spierdziela? jak najszybciej, albo gazem pieprzowym po oczach. Je?eli by?by? na tyle trzepni?ty ?eby nosi? w plecaku m?k? kukurydzian?, to m?g?by? w sumie te? spr?bowa? dmuchn?? p?omieniem. Efekt zaskoczenia gwarantowany ; )

Regards,
Sey~
 
Last edited:

Exedras

Senior User
Joined
Jul 31, 2008
Messages
701
Reaction score
25
Odp: Samo obrona - narz?dzie .

Dobra to mo?e teraz tak : Jak polecacie kurs samoobrony/sztuki walki skuteczne i szybkie do nauczenia ?
 

onielen

New User
Joined
Feb 5, 2010
Messages
2
Reaction score
1
Odp: Samo obrona - narz?dzie .

krav maga, poszukaj ofert w twoim mie?cie a jak nie ma to na spryciarze.pl jak kurs krav magi i mo?esz ogl?da? filmy i powtarza? w mieszkaniu.
 

Meksykan

Advanced User
Joined
Mar 30, 2010
Messages
243
Reaction score
11
Odp: Samo obrona - narz?dzie .

Jak chcesz ja bym sie wola? na jakie? lekcje samo obrony zapisa? kolega z klasy chodzi 3-4 lata na karate i potwierdzam dzia?alno??. Dzisiaj jak mi zaci?gna? z r?ki palca czy czego? to przez godzin? mnie brzuch bola?. Ale s? te? jakie? chwyty parali?uj?ce albo inne ;d.

Co do broni Czarno prochowiec i spier.. XD
 
Last edited:

Miszczo

Advanced User
Joined
Nov 15, 2008
Messages
250
Reaction score
14
Odp: Samo obrona - narz?dzie .

Ja polecam aikido. Kolega dzisiaj mnie kopn?? w nog? to nie mog?em wsta?.
ale tak og?lnie to polecam zapisa? si? na boks.

ale je?eli chcesz narz?dzie to mo?e to by? n??, owijasz papierem toaletowym, chowasz pod r?kaw i gitara.
 

Vergil93

Advanced User
Joined
Jun 19, 2010
Messages
263
Reaction score
6
Odp: Samo obrona - narz?dzie .

Jesli chcesz nauczyc sie szybko i dobrze bronic, to polecam tylko Wing Chun, w pare miesiecy nauczysz sie niezle bic.

Ewentualnie Panantukan, ale trudniej znalesc. Nie polecam ci Karate, zeby sie czegos nauczyc potrzeba wiele czasu, tak samo z Aikido. Sam trenowalem juz karate kyokusin, muay thai i kickboxing. Od roku cwicze Wing Chun i nienazekam.
Masz tu film, jak wyglada Panantukan:
 
Last edited:

Fnord912

New User
Joined
May 14, 2010
Messages
3
Reaction score
2
Odp: Samo obrona - narz?dzie .

krav maga rox, bo szybkie efekty.

Teleskop rox, bo jest d?ugi twardy i ma du?o zastosowa?.

Kastet rox ale teleskop lepszy.

gaz pieprzowy/paralizatory/r??owe kajdanki sux, bo nie dzia?aj?.

obronny chomik
 

Xanosta

Kum kumowi kumem.
Joined
Jun 23, 2010
Messages
362
Reaction score
46
Odp: Samo obrona - narz?dzie .

Krav Maga (18+) na ulicy najbardziej si? przydaje ;).
Do tego trzeba czasu, ch?ci oraz pieni?dzy..






 
Status
Not open for further replies.
Top