What's new

Serce&prawdziwe serce

Status
Not open for further replies.

Faith

Advanced User
Joined
May 7, 2009
Messages
249
Reaction score
37
Witam.

Nie b?d? si? rozpisywa? na ten temat po prostu z g?ry si? zapytam i mo?e zaczn? dyskusj? na temat serca, a racze jego wygl?du. Gdy poka?e si? dziecku taki obrazek:
images

Powie bez problemu, ?e to jest serce. Ale jak ju? si? poka?e
ludzki-serce-chirurg_%7E008c1103ll.jpg
ludzki-serce-chirurg_%7E008c1103ll.jpg
images

Anatomia-Model-Serca-Czlowieka-4D-Puzzle_HCM-Kinzel,images_product,6,556052.jpg

To nie b?dzie wiedzia?o co to takiego, a wi?c teraz drodzy u?ytkownicy-sk?d si? wzi??o wsp??czesne serce(obrazek 1)? Czemu akurat taki wygl?d, taki kszta?t kt?ry w og?le nie przypomina ludzkiego serca? Zapraszam do dyskusji na ten temat(no chyba, ?e jeden post za?atwi ca?? spraw?) :)

 

nabi12

Advanced User
Joined
Jul 11, 2009
Messages
252
Reaction score
12
Odp: Serce&prawdziwe serce

Te? mnie zawsze to zaciekawia?o ;) Mo?e dlatego po tym kszta?cie troch? podobnym do serca i czerwonym lecz nie mam poj?cia ;) na pocz?tku mys?a?eem ze serce nr.2 to jaka? skarpetka zawini?ta w k??bek :D
 

Terilus

User
Joined
Nov 15, 2009
Messages
10
Reaction score
2
Odp: Serce&prawdziwe serce

Witam.
Pierwszy obrazek to jest symbol serca (symbol a serce roznica) a drugi jak wyglada naprawde,
pozatym jak nie patrzyc jest dosc podobne akurat nie ztej perspektywy co na drugim obrazku ale podobne.
@edit
Znalazlem taki tekst w googlach
Symbol serca ma korzenie si?gaj?ce jeszcze czas?w paleolitycznych my?liwych. Oczywi?cie nie mia? wtedy nic wsp?lnego z mi??niem sercowym Do kt?rego nie jest podobny w ?aden spos?b. Symbolizowa? on schodz?c? si? ku do?owi lini? kr?g?ych kobiecych po?ladk?w (je?eli kto? nie wierzy niech spojrzy na le??c? na brzuchu kobiet? stoj?c na wysoko?ci jej st?p). Mia? on oczywiste konotacje seksualne (a wi?c zwi?zane z p?odno?ci?) dopiero p??niej w miar? gdy czasy stawa?y si? coraz bardziej puryta?skie, a sfera seksualna zosta?a obj?ta spo?ecznym tabu, mi?o?? zacz?to traktowa? w spos?b mniej fizyczny, a bardziej duchowy. Wtedy w?a?nie mi?o?? zacz?to kojarzy? z mniej wulgarnie kojarz?cymi si? organami wewn?trznymi. Co prawda jej lokalizacja si? zmieni?a, ale symbol pozosta? (cho? te? zmieni? lokalizacj? :p)
 
Last edited:

Faith

Advanced User
Joined
May 7, 2009
Messages
249
Reaction score
37
Odp: Serce&prawdziwe serce

Tu w?a?nie chodzi o ten symbol czemu taki, a nie inny. Doda?em model serca poniewa? to serce kt?re chcia?em da? co? z nim jest nie tak i jak daje to go nie wida? =d Niby dziecinne pytanie, a jednak daje do zastanowienia.
 

Prototype

Pomocnik Faitha
Joined
Aug 15, 2008
Messages
410
Reaction score
82
Odp: Serce&prawdziwe serce

Pf ... Jako? to ju? si? przyj??o. Co do rysowania serca w spos?b, kt?ry nie przypomina ono prawdziwego organu ludzkiego moja teoria jest nast?puj?ca:
Jakby nie patrze? serce bez tej g?rnej cz??ci (rurki etc.) wygl?da tak jak te na pierwszym rysunku wi?c mo?e dlatego si? tak przyj??o, ?eby mo?na by?o to ?atwiej pokaza? dzieciom i serce, kt?re w ca?o?ci nie przypomina prawdziwego ?atwiej mo?na by?o narysowa?. No bo przecie? dzieciak 5 letnie na przyk?ad, raczej nie narysuje tych all rurek (kurwa, czemu ja nie uwa?am na biologi ; d) itp.
No c??, takie jest moje zdanie.
 

Don Wakeful

Senior User
Joined
Nov 29, 2008
Messages
982
Reaction score
243
Odp: Serce&prawdziwe serce

Sam si? z kumplem zastanawia?em sk?d takie por?wnanie, doszli?my do tego, ?e serce to mi?o??, a serce, kt?re znajduje si? w naszym wn?trzu jest r?wnie? cz?sto wymawiane przez lekarzy, czy te? starszych os?b, no i chc?c nie chc?c jest nam niezb?dne do ?ycia.
 
Last edited:

Kurtis1

Advanced User
Joined
Apr 4, 2008
Messages
319
Reaction score
128
Odp: Serce&prawdziwe serce

Serce to symbol mi?o?ci. Wiadomo, ?e bez serca nie mo?na ?y?, tak jak niekt?rzy nie mog? ?y? bez mi?o?ci - dlatego te? jako dow?d naszej mi?o?ci ofiarowujemy komu? serce, jednak trudno by?oby komu? da? co? takiego:

ludzki-serce-chirurg_~008c1103ll.jpg


Dlatego dajemy co? takiego:

images


Wygl?da to tak tylko ze wzgl?d?w estetycznych, a nie dlatego, ?e jaki? pajac tak 'namalowa?'.

Don Wakeful:

Fuck, the same.
 

Unnamed

Advanced User
Joined
Apr 28, 2008
Messages
267
Reaction score
32
Odp: Serce&prawdziwe serce

r?wnie? chcia?em powiedzie? ,?e serce to symbol mi?o?ci , no i r?wnie? tak si? przyje?o , serce to narz?d uk?adu krwiono?nego jak spojrze? na obrazek poprostu kojarzy si? z tym:) ,ja tak uwa?am nie mam jakiego? wielkiego zdania na ten temat , nigdy o tym nie my?la?em dobre pytanie ;)
 

Faith

Advanced User
Joined
May 7, 2009
Messages
249
Reaction score
37
Odp: Serce&prawdziwe serce

Kojarzy si? z tym poniewa? znasz takie serce od dziecka. Jakby kto? kiedy? namalowa? czerwona kresk? i by si? przyj??o to te? by Ci si? ta kreska kojarzy?a z sercem wi?c nie gadaj ^^

Zrozumcie, ?e ja wiem o co chodzi z mi?o?ci? i to dziwne serce jako jej dow?d, ale tematem jest dlaczego akurat taki wz?r =d
 

Kurtis1

Advanced User
Joined
Apr 4, 2008
Messages
319
Reaction score
128
Odp: Serce&prawdziwe serce

My?l?, ?e najtrafniejsz? odpowiedzi? na to pytanie jest ta: Bo taki, a nie inny.
 

Dranzerpl

Advanced User
Joined
Jul 16, 2008
Messages
340
Reaction score
16
Odp: Serce&prawdziwe serce

Serce nr.1... A wi?c podejrzewam ?e wygl?d wzi?? si? z walentynek :] Mo?liwe ?e ?w. Walenty zapocz?tkowa? takie serduszko. Patron mi?o?ci chcia? pokaza? dzieciom ?e serce nie jest obrzydliwe, a PI?KNE! Albo da? swojej ukochanej jaki? obrazek kt?ry nie wyszed? i wygl?da?o jak obrazek numer jeden! Jest to tak samo trudne zjawisko jak Arka Noego :]
 
Status
Not open for further replies.
Top