What's new

Konfiguracja Polaczenia Serv offline i no-ip = ruter

Status
Not open for further replies.

xemo96

Active User
Joined
Jul 22, 2010
Messages
88
Reaction score
4
Age
29
Witam.
Ot?? bo d?ugiej przerwie (1 rok) powr?ci?em do ?wiata Ots'?w. Przerwa spowodowana zosta?a kupieniem rutera, i brakiem mo?liwo?ci zrobienia ots'a (przynajmniej w moich czasach). Teraz chcia?bym si? dowiedzie? czy si? to zmieni?o i dowiedzie? si? o aktualnych informacjach.

Ot?? chc? postawi? serva 7.6 exp 999x (mam zrobiony all).
Mam ruter i nieco zmienne IP (nie wiem jak to dzia?a ale chyba co miesi?c b?d? dwa mam inne) z UPC 25MB/s oraz laptopa jako hosta. A teraz mam kilka pyta?:
1. Czy gdy mam ruter i rusze Ots'a to inni b?d? mogli na niego wej?? (pomijaj?c to ?e nie b?dzie go na OTSERVLIST)
2. dlaczego w zewnetrzne IP (to na stronie whatismyip.com) jest inne od psianego w Ots'ie Local IP! Co zrobic zeby bylo to samo!
3. Czy z ruterem jak zrobie no-ip to na otservlist sie to pojawi i kazdy bedzie mogl grac?
4. Czy jak mam localne ip inne, a sobie w zewnetrzne ustawie z whatismyip.com to inni beda mogli grac ? jesli tak to jakie ip im podawac? ja sie nie moge z tego zewnetrznego logowac tylko z wew!
 

xemo96

Active User
Joined
Jul 22, 2010
Messages
88
Reaction score
4
Age
29
Odp: Serv offline i no-ip = ruter

Uwaga! Temat do zamkni?cia dowiedzia?em si? co si? sta?o! Ot?? je?eli masz ruter musisz odblokowa? porty. Nie jest to bardzo ?atwe ale nie ci??kie. Musisz zna? IP wew. Wej?? na strone w przegl?darce swojego ip wew. (u mnie to ) zalogowac si? (poszukaj w internecie ka?dy ruter ma inny login lub has?o chyba ?e zmienia?e? - je?eli masz ruter Thomson to login zostawiamy pusty a w polu password piszemy: admin
Spr?bujcie tak?e kombinacji admin/admin admin/password. Je?eli nie mo?esz znale?? has?a zadzwo? do linii pomocniczej (help-line) od rutera. Nast?pnie kliknij port forwarding
Odblokujcie wszystkie porty a wygl?da to tak:
portqb.jpg
Pami?tajcie aby udost?pni? wszystkie porty jak na screenie oraz MUSOWO ZAZNACZY? BOTH (znaczy to obydwa czyli TCP i UTC czy co? tam xP).
Pisz? to gdy? przez problem z g?ry musia?em sko?czy? z otsami, ale wiem co jest ?le i postanowi?em innym te? pom?c ;)
 

Valentine

User
Joined
Mar 20, 2009
Messages
11
Reaction score
0
Odp: Serv offline i no-ip = ruter

Gdy ju? te porty zrobi?em to jakie IP wpisa? w config.lua a jakie w IP changerze?
 

xemo96

Active User
Joined
Jul 22, 2010
Messages
88
Reaction score
4
Age
29
Odp: Serv offline i no-ip = ruter

Zapraszam na stron?: . Tam pojawi ci si? zewn?trzne IP. Do port?w u?ywa?e? Wewn?trznego kt?re zawsze zaczyna si? 192.168... Ale gdy? serwer udost?pniasz w internecie wi?c na logike potrzebny jest globalny (zewnetrzny).

Tak wi?c IP z tej stronki wpisujesz i w config.lua i IP changerze.
Je?eli co? nie chodzi sprawd? na stronie (?ci?gnij program), a nast?pnie wpisz port np. 8080 I powinno pisa? ?e jest otwarty. Je?eli za? nie jest abym ci pom?g? dobrze by by?o gdyby? da? screena z twoich udost?pnionych port?w (na stronie rutera) - czyli taki screen jaki ja da?em :)
 
Status
Not open for further replies.
Top