What's new

Sheyki Maniac - Pokemon

Status
Not open for further replies.

Sheyki

Advanced User
Joined
Jan 23, 2011
Messages
188
Reaction score
8
Witam wszystkich. Chcia?bym pokaza? wam efekt mojej ci??kiej i mozolnej pracy - Pokemon OTS. Grafiki oczywi?cie nie moje tylko z PO BR. Skrypty w 100% moje.
Pokedex​
1_hnewsxq.JPG

Ju? zapewne zauwa?yli?cie rado??/szcz??cie, g??d, poziomy i maximum 4 ruchy. Dlaczego tylko 4? Bazowa?em na Pokemon FireRed na GameBoyAdvance. A po co ta rado??/szcz??cie i g??d? Je?li pokemon jest nieszcz??liwy robi si? mozolny, chodzi strasznie wolno. Je?li natomiast ,,zabraknie mu g?odu'' zaczyna traci? ?ycie (element losowy).
Co do systemu emocji (rado??/szcz??cie) - m?j Bellsprout mnie kocha :)
2_hnewsnp.JPG

Dzikie pokemony​
Pokemony jak na wszystkich serwerach s? spawnowane, nie wyskakuj? ju? z trawy (przej?cie po 4 kratkach na wysokim poziomie grozi?o wyskoczeniem 4 bulbasaur?w). Jednak ka?dy z nich ma przypisany poziom w?asny. Ma to wp?yw na do?wiadczenie jakie dostanie nasz pokemon.
3_hnewsnh.JPG

Pokemony ?apiemy za ?ycia tak jak w Pokemon FireRed. Z?apa?em Caterpie :D
6_hnewsne.JPG

Ruchy / Moves​
4_hnewsnr.JPG

To co na PO BR by?o pod komend? m1-m9 u mnie jest w r 1-r 4 (ZE SPACJ?). Wszystkie pokemony s? podzielone na ?ywio?y i ze wzgl?du na te ?ywio?y mog? si? uczy? specjalnych ruch?w, np. nie nauczymy Rattaty/Raticate (typ - normalny) ruchu Firethrower (jak sama nazwa wskazuje - ogie?). Wymagany tak?e jest poziom. Wszystkich ruch?w mo?na nauczy? si? u specjalnych NPC rozsianych po ca?ej mapie, ale wi?kszo?? jest w okolicach 1. miasta.
5_hnewsnx.JPG


Misje​
Na chwile obecn? jest ju? kilka misji takich jak:
* Id? do NPC Dojo Master, wyzwij go na walk? i wygraj. Nagroda: Hitmonlee lub Hitmonchan na 20 poziomie.
* Odznaki.

Mini-Mapka
Mapa tymczasowo ma spok?j, wi?c mo?ecie si? jej przyjrze? z g?ry w wersji pikselowej. Mapa nie jest moja, tylko z serwera POD. Jest kilka zmian, a na dodatek spawny s? inaczej roz?o?one. Nie powiem co gdzie jest! To jest zagadka dla beta tester?w.
73486086256124272206.png




Nadchodz?ce zmiany​
[v1.2.0]
- Zrobi? NPC od ruch?w [18/18].
- Zrobi? wszystkich NPC od odznak [3/6].
- Upi?kszenie systemu je?dziectwa, latania i p?ywania [100%].
- Safari Zone [5%].

[v1.3.0]
- Misje Specjalne: Ditto [DACC], Porygon [FACC].
- Stworzenie przemiany u Ditto [90%].

Termin nieznany
- Duel System [ok. 30%].
- Trening pokemon?w wzmacniaj?cy pr?dko?? (5 pr?dko?ci za 10 hundred dollars) lub si?? atak?w specjalnych/ruch?w (cios silniejszy o 0,01 za 10 hundred dollars) [0%].

Lista Zmian​
03.05.2011 [v1.0.0] - Stworzenie serwera i pokazanie go ?wiatu.

14.07.2011 [v1.1.0] - Dodanie 5 NPC odpowiadaj?cych za nauki ruch?w. Ustawienie wszystkich spawn?w pokemon?w. Quest na Hitmonlee lub Hitmonchan [FACC]. Dodanie mo?liwo?ci wbicia poziomu pokemonowi do 50 (wkr?tce dodam tabelk?). Gotowi s? 2 NPC od odznak - Misty i Brock (system uznaj? za sprawny, wi?c reszta p?jdzie szybko).

14.07.2011 [v1.1.1] - Dodane 2 lodowe wyspy. Na jednej jest Mr Mime i b?dzie NPC od ruch?w lodowych, a na drugiej znajdziemy: Jynx, Lapras i kilka innych. Naprawa kilku bug?w.


Temat b?dzie edytowany! Ale je?li kto? chc? ?ledzi? temat na bie??co to b?d? tak?e pisa? Refreshe z ka?dym update'm.
Pozdrawiam,
Sheyki

Zapraszam do oceniania pomys??w i wykonania. Jest to tak?e poniek?d zapowied?.

Aktualizacja 2.0.0 b?dzie r?wnoznaczna z zakupem / za?atwieniem serwera dedykowanego i stworzeniem wersji BETA (p?ki co jest ALPHA). I wbrew pozorom 2.0.0 mo?e nast?pi? zar?wno po wersji 1.3.0, 1.2.0 a tak?e, 1.14.0, wi?c to nic dok?adnego.
 

Parkour

Advanced User
Joined
Jun 18, 2009
Messages
258
Reaction score
15
Odp: Sheyki Maniac - Pokemon

Testowa?em te skrypty i s? super.
Fajny by? by ots z tymi skryptami.

Pozdrawiam.
 

Katio

Advanced User
Joined
Apr 28, 2011
Messages
308
Reaction score
14
Odp: Sheyki Maniac - Pokemon

Kawa? dobrej roboty odwali?e? ;) Wida? ,?e znasz si? na rzeczy pisz?c takie skrypty.
Pozdrawiam.
 

swirek281

User
Joined
Apr 21, 2011
Messages
26
Reaction score
0
Odp: Sheyki Maniac - Pokemon

Gratuluje g?owy kt?ra my?li;pp
Prezetestuje na swoim ;;)
 

Sheyki

Advanced User
Joined
Jan 23, 2011
Messages
188
Reaction score
8
Odp: Sheyki Maniac - Pokemon

P?ki temat nie zosta? zamkni?ty, ani przestarza?y - REFRESH! Wersja 1.1.2 zosta?a zaktualizowana. Zdj?cia s? ju? troch? nieaktualne (kilka ulepsze?), ale nie nasta?y a? tak wielkie zmiany, abym musia? robi? nowe. Ma kto? jakie? pomys?y? Albo opinie na temat serwera? Zapraszam do pisania w temacie / na PW.
 

Kuzirashi

ASP.NET MVC, JS-SPA, PHP, NODE
Joined
Jul 24, 2010
Messages
772
Reaction score
157
Odp: Sheyki Maniac - Pokemon

Moim zdaniem systemy s? dobre. Nie wiem jak wygl?da Gameplay w innych pokemon OTS. Jednak?e wydaje mi si?, ?e poradzi?e? sobie z zadaniem stworzenia dobrego systemu gry. B?de tu zagl?da? i ?ycz? Ci powodzenia z OTS!
 

lordmarian

Advanced User
Joined
May 26, 2009
Messages
366
Reaction score
19
Odp: Sheyki Maniac - Pokemon

O ile mi wiadomo, ?aden polak nie zrobi? stabilnego Poke otsa, cho? wiem ?e du?o os?b nad nimi pracuje. Systemy ?adnie wygl?daj?, br si? all znudzi?o mo?e to tw?j ots b?dzie nast?pny ;]. ?ycz? powodzenia.
 

Jensej

Senior User
Joined
Mar 30, 2009
Messages
1,252
Reaction score
161
Odp: Sheyki Maniac - Pokemon

O ile mi wiadomo, ?aden polak nie zrobi? stabilnego Poke otsa, cho? wiem ?e du?o os?b nad nimi pracuje. Systemy ?adnie wygl?daj?, br si? all znudzi?o mo?e to tw?j ots b?dzie nast?pny ;]. ?ycz? powodzenia.
zrobi?. Po prostu nie s?ysza?e? ale Projekt dobry.

@topic
Co do tematu to jestem pod wra?eniem. Jednak to tylko pokemon ots. Proponuj? zrobi? co? nowego.
 

Zielony Banan

Advanced User
Joined
Nov 11, 2010
Messages
253
Reaction score
7
Odp: Sheyki Maniac - Pokemon

Projekt si? wydaje bardzo fajny, ale nie mia?em okazji go jeszcze testowa?;/ bardzo chcia?bym go testowa? zobaczy? te wszystkie systemy itp, ale fajnie, ?e kto? si? podj?? zrobienia takiego OTS, je?li b?d? jakie? testy to daj zna?, powodzenia!
 
Status
Not open for further replies.
Top