What's new

Stare Dobre Czasy... Czyli Tibia

Status
Not open for further replies.

Szynka95

Advanced User
Joined
May 4, 2008
Messages
373
Reaction score
19
Stare Dobre Czasy... Czyli Tibia

Witajcie Towarzysze, otwieram ten temat, z powodu poci?gu emocjonalnego do Prawdziwej Starej Tibii


Prosz? was o dowoln? wypowied?, historie, zdj?cie na temat Tibii

Mo?e ja zaczn? sypa? zdj?ciami:
Znalezione w necie


scaled.php

download1567.jpg


Pami?tacie jeszcze te proste ?ciany, brak border?w, proste outfity, pe?en Rookgaard noob?w, zape?nione Depo, brak bot?w, spamer?w? Ahhhh
 

Marolz

Killed by death
Joined
Jan 18, 2012
Messages
388
Reaction score
29
Odp: Stare Dobre Czasy... Czyli Tibia

Heh... Co prawda nie gram w Tibi? jako? potwornie d?ugo, jednak od mojego pierwszego zalogowania sporo si? zmieni?o. Zaczyna?em gr? w 2007 roku, nied?ugo przed updatem 8.00. Pami?tam to jakby by?o wczoraj :) By?em noobkiem, nie umia?em wej?? po drabinie itp. Wtedy Rookgaard by? zupe?nie innym miejscem, gracze zbierali si? na "rynku", przed wej?ciem do biblioteki, aby co? sprzeda? albo po prostu porozmawia? z innymi. Wyspa Nowych nie by?a nudnym miejscem, z kt?rego stara?o si? jak najszybciej wydosta?, a miastem takim jak wszystkie inne. Mo?na by?o znale?? tam przyjaci??, kt?rzy zostawali na d?u?ej... Po wyj?ciu na Mainland by?em zachwycony tym ogromnym ?wiatem, t?umy w depo... T?sknie za noobkami wo?aj?cymi "fre itens plz!!1!!" :') Ludzie byli r??ni, ale na pewno ?atwiej by?o znale?? przyjaci??. Nikomu nawet nie przysz?o do g?owy u?ywanie bota, a dobra zabawa by?a wa?niejsza ni? pogo? za levelem i pieni?dzmi...

Co si? dzieje z t? Tibi?? Spadek graczy jest dramatyczny... Jeszcze nie dawno przy wyborze ?wiata stara?em si? znale?? ten z najmniejsz? liczb? aktywnych graczy, w tym momencie szuka?bym tego najbardziej zaludnionego - jaka jest przyjemno?? w bieganiu po pustym serverze? Niby wolne expowiska, ale w?a?ciwie to co z tego?
 

Szynka95

Advanced User
Joined
May 4, 2008
Messages
373
Reaction score
19
Odp: Stare Dobre Czasy... Czyli Tibia

Oczywi?cie ja zacz??em na Tibii 7.4 w bodaj?e 3 klasie pdst, Rookgaard by?o fascynuj?ce ;d, moje pierwsze dni w Tibii, s? nie zapomniane, gdybym o tym opowiedzia? to chyba wszyscy by uznali moje akcje za najwi?ksze faile Tibii..

No i oczywi?cie jak ju? wspomnia?e? o tym spadku, w por?wnaniu to powiedzmy 7.6, dzisiejsza Tibia jest niczym, dzisiejsi gracze, 80% Bot kontra reszta
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Stare Dobre Czasy... Czyli Tibia

Dla poszukiwaczy starych screenow polecam stronke:


Co do niektorych wypowiedzi tych "pro" "old" "znawcow" "starej" tibii:
taxes.jpg

Taki przyklad na tekst ktory juz padl w temacie:
brak bot?w, spamer?w?
To co sie czyta nie zawsze jest prawda. W przyszlosci niektorzy beda mowic, ze stara dobra tibia 9.0 byla fajna byly boty i troche ludzi jeszcze gralo, a teraz na 11,4 jest pusto i w ogole jakas glupia ta gra i pelno noobow...

Co nie zmienia faktu, ze tibia byla popularna wczesniej dlatego, ze wprowadzila cos nowego, mianowicie pierwsze mmo w ktore mozna bylo pograc za darmo. Byl tez klimat i nie bylo wszystko tak ograniczone, kiedy np te gsy wbiegaly do thais...
W tamtych czasach tibia mogla konkurowac z innymi grami i ludzie interesowali sie rpg, a potem nikogo to nie obchodzilo, tylko te lvle, kasa, questy i pvp... A nawet teraz mozna by pograc "fajnie" z fajnymi ludzmi. Ale lepiej to olac i stwierdzic, ze dawniej bylo lepiej?
@edit
m?g?by wyj?? ciekawy team.
Sa takie teamy. I ciagle graja.
 
Last edited:

Marolz

Killed by death
Joined
Jan 18, 2012
Messages
388
Reaction score
29
Odp: Stare Dobre Czasy... Czyli Tibia

Oczywi?cie ja zacz??em na Tibii 7.4 w bodaj?e 3 klasie pdst, Rookgaard by?o fascynuj?ce ;d, moje pierwsze dni w Tibii, s? nie zapomniane, gdybym o tym opowiedzia? to chyba wszyscy by uznali moje akcje za najwi?ksze faile Tibii..
Nie martw si?, 5 lat temu te? potrafi?em swoje odwali? ^^
No i oczywi?cie jak ju? wspomnia?e? o tym spadku, w por?wnaniu to powiedzmy 7.6, dzisiejsza Tibia jest niczym, dzisiejsi gracze, 80% Bot kontra reszta
Niestety :< Ale nie dajmy si?, mo?e Tibia jeszcze si? podniesie i b?dzie lepsza ni? kiedykolwiek? xD Klimat zale?y w wi?kszej cz??ci od graczy. CipSoft wcale nie stara si? zniszczy? Tibii, jak wielu uwa?a.

To co sie czyta nie zawsze jest prawda. W przyszlosci niektorzy beda mowic, ze stara dobra tibia 9.0 byla fajna byly boty i troche ludzi jeszcze gralo, a teraz na 11,4 jest pusto i w ogole jakas glupia ta gra i pelno noobow...
Prawdopodobnie tak w?a?nie b?dzie :) Stare czasy wydaj? nam si? wspania?e, poniewa? ka?dy by? m?odszy i dopiero poznawa? gr? - wersja klienta na kt?rym zaczynali?my nie ma znaczenia. Jednak faktem jest, ?e nie ma ju? tego klimatu co kiedy?. A co do tego screena, nie s?dzisz, ?e nawet spam wygl?da? epicko w takiej oprawie graficznej? Teraz nie ma znowu takiego spamu, nikt ju? nie krzyczy w depo, ?eby mu da? free items - jedynie boty reklamuj? stronki do kupienia cc, b?d? nowe otsy.
W tamtych czasach tibia mogla konkurowac z innymi grami i ludzie interesowali sie rpg, a potem nikogo to nie obchodzilo, tylko te lvle, kasa, questy i pvp... A nawet teraz mozna by pograc "fajnie" z fajnymi ludzmi. Ale lepiej to olac i stwierdzic, ze dawniej bylo lepiej?
Tutaj si? zgodz?, mimo ?e gracze Tibii og?lnie prezentuj? coraz ni?szy poziom, wcale nie znaczy, ?e nie mo?na ju? mi?o sp?dzi? czasu graj?c, ani ?e jedynym mo?liwym zaj?ciem jest exp. Btw. kto? mo?e ch?tny na wsp?ln? gr? nastawion? na dobr? zabaw? i klimat jak dawniej? :D Swoj? drog? gdyby tak zebra? wi?ksz? grup? ludzi ceni?cy w grze w?a?nie takie warto?ci - m?g?by wyj?? ciekawy team.
 

Parszywy

Active User
Joined
Feb 25, 2012
Messages
85
Reaction score
9
Odp: Stare Dobre Czasy... Czyli Tibia

Ja zaczalem grac w czasach tibi 8.00, jeszcze w ogole nie ogarnialem co i jak :D zostawalem na rookgardzie bo na mainie od razu mnie zabijali :). Pamietam pierwsze uzbierane 50 gp, chcialem kupic speary (na rooku) i wrzucalem kase za lade i sie irytowalem, czemu mi nie daje spearow :D
 

Klyyto

Active User
Joined
Jan 18, 2009
Messages
112
Reaction score
2
Odp: Stare Dobre Czasy... Czyli Tibia

Szanowni koledzy i kole?anki
W tym kr?tkim wywodzie my?lowym pragn? przekaza? wam moje wnioski na temat "miodowych lat tibijskich."

Wszyscy m?wi? ?e tibia 7.x by?a najlepsza ( poniek?d to prawda) , sam tak?e tak twierdzi?em. Jednak to nie za tym t?sknimy, nie t?sknimy za t? star? grafik?, brakiem hot?w itp. T?sknimy za klimatem, za t? Magi? kiedy to si? zaczyna?o gr?.
Kiedy zaczyna?em gr? by?em w podstaw?wce. By?em noobem , ale ta gra mia?a w sobie wtedy TO CO? r??ne sceny mi si? przewijaj? np moja pierwsza podr?? z Thais do carlin!
Zapyta?em kogo? czy da sie doj?? z jednego miasta do drugiego i powiedzieli ?e si? wybieraj? i mog? i?? z nimi no i poszed?em ale w po?owie drogi zabi?o nas pk :D.
Albo pami?tam jedne ?wi?ta, magiczne ?wi?ta, zimowe ?wi?ta sp?dzone w tibi razem z 3/4 moimi kolegami z klasy to by?o co?!
Kiedy? nie liczy? si? lvl wog?le.

Podsumowuj?c cho?by nawet CipSoft postawi? serwy 7.x, cho?by ska?y sra?y nigdy nikt ju? nie odczuje takiego klimatu jaki mia? gdy zaczyna? gra?.
na pewno gdzie? w ?rodku ka?dy z was to czuje!
Miodowe lata tibijskie [*]
 
Joined
Jan 22, 2012
Messages
17
Reaction score
0
Odp: Stare Dobre Czasy... Czyli Tibia

Pami?tam jak zaczynali?my z kumplem gra? na tibii 7.4 i po przej?ciu na maina kumpel zacz?? si? zastanawia? jak te h lvle tak szybko biegaj? , rozkmini? sobie ?e im szybciej b?dzie naciska? klawisze na klawiaturze tym szybciej b?dzie mu char chodzi? , niestety nie podzia?a?o :hah:
 

malsoft

Active User
Joined
Mar 3, 2012
Messages
54
Reaction score
1
Odp: Stare Dobre Czasy... Czyli Tibia

moja przygoda z tibia zacze?a sie podczas wersji 7.6 to by?y czasu .... bez zadnych hotkey?w ... czyste wyczucie ... dobrze to pamietam .... mia?em wtedy 29 sorka sd wchodzi?y jak swie?e bu?eczki ...
brakuje mi tego ;<
 

Marolz

Killed by death
Joined
Jan 18, 2012
Messages
388
Reaction score
29
Odp: Stare Dobre Czasy... Czyli Tibia

Sa takie teamy. I ciagle graja.
Rozwiniesz to jako?? :>
Wszyscy m?wi? ?e tibia 7.x by?a najlepsza ( poniek?d to prawda) , sam tak?e tak twierdzi?em. Jednak to nie za tym t?sknimy, nie t?sknimy za t? star? grafik?, brakiem hot?w itp. T?sknimy za klimatem, za t? Magi? kiedy to si? zaczyna?o gr?.
[...]
Podsumowuj?c cho?by nawet CipSoft postawi? serwy 7.x, cho?by ska?y sra?y nigdy nikt ju? nie odczuje takiego klimatu jaki mia? gdy zaczyna? gra?.
Kiedy? nie liczy? si? lvl wog?le.
Zgodz? si? tutaj, znaczna wi?kszo?? os?b kt?re znam uwa?a za najlepszy protok?? ten, na kt?rym zaczyna?a gr?. Jak ju? gdzie? pisa?em, nie t?sknimy za star? grafik?, t?sknimy za tym, kiedy byli?my m?odsi i dopiero poznawali?my tajemnice Tibii. Wi?c przesta?cie p?aka?, ?e CipSoft niszczy gr?, bo w rzeczywisto?ci to gracze doprowadzili do upadku Tibii, a updaty, wbrew pozorom, nie s? wprowadzane po to, aby?cie mili na co narzeka?.

Powiem jeszcze jedno. Tibia wcale nie jest ju? martw? gr?, w kt?r? graj? tylko boty i dzieci. Tak jak powiedzia? Kikimora, dalej mo?na si? dobrze zabawi?, graj?c w ni?. Ja np. wczoraj odczu?em Tibijski klimat, przez pogaw?dk? z dwoma h-lvlami (oni co? ko?o 200, ja 20 lvl :p). Rozmawiali ze mn? jak z r?wnym sobie, cyferka przy nicku mojej postaci nie mia?a dla nich znaczenia. Mi?o czasem sp?dzi? czas z innymi, porozmawia?, a nie tylko goni? za levelem. Ten temat tylko pokazuje, ?e wci?? jest wiele ludzi, dla kt?rych liczy si? klimat. Zamiast m?wi?, ?e Tibia ju? nigdy nie b?dzie taka fajna jak kiedy?, mo?na zebra? podobnych sobie i sprawi?, aby by?a ; ) Zgodzicie si? ze mn??

Pozdrawiam,
Marolz.
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Stare Dobre Czasy... Czyli Tibia

Rozwiniesz to jako?? :>


Prosze bardzo:



To tylko stronki najbardziej znanych gildi takich jak wlasnie mercenarys czy red rose. Niektore wygasly wiec mam tylko te 3 dzialajace.
Oczywiscie to sa duze stare gildie wiec pewnie ciezko sie do nich dostac, ale sa tez mniejsze nieznane teamy ktore sobie graja dla przyjemnosci. Wiem, bo moj dobry kolega z gry taki team stworzyl z kumplami chyba na valorii, juz jakis czas temu, nawet nie wiem czy jeszcze graja, ale wiem, ze dobrze sie bawili, bo siedzialem na vt czasem. A grac mi sie nie chcialo. :p

Btw. Skoro mowa tez o h-lvlach to przykladowo z furory Dili Eoo, vice lider vision(najwieksza gildia wraz z duskiness ktore czasami sobie rzadzily na serweze) tez jest spoko gostkiem bo nieraz w ab depo go spotykalem i mozna bylo zamienic pare zdan na rozne tematy, i te z polityka furory i pvp i te ze skillowaniem i te z wysylaniem parceli i robieniem questow nawet xd
Mialem wtedy 9 palka i skillowalem na monku pod depo...
 
Last edited:

Marolz

Killed by death
Joined
Jan 18, 2012
Messages
388
Reaction score
29
Odp: Stare Dobre Czasy... Czyli Tibia

Prosze bardzo:



To tylko stronki najbardziej znanych gildi takich jak wlasnie mercenarys czy red rose. Niektore wygasly wiec mam tylko te 3 dzialajace.
Lol, zadziwiasz mnie.
Oczywiscie to sa duze stare gildie wiec pewnie ciezko sie do nich dostac, ale sa tez mniejsze nieznane teamy ktore sobie graja dla przyjemnosci. Wiem, bo moj dobry kolega z gry taki team stworzyl z kumplami chyba na valorii, juz jakis czas temu, nawet nie wiem czy jeszcze graja, ale wiem, ze dobrze sie bawili, bo siedzialem na vt czasem. A grac mi sie nie chcialo. :p
No akurat ja gram na Valorii xD Do takiej gildii jak Red Rose to bym si? nigdy nie dosta?, ale mo?e uda mi si? znale?? jak?? grupk? ch?tn? do wsp?lnej gry. Na pewno by?oby to ?atwiejsze gdybym mia? 300lvl i stosy cc do rozdania, ale jaki sens wtedy mia?aby gra w teamie z 20 lvlami? xD

Je?li kto? jest zainteresowany histori? rozwoju oraz zmian Tibii, zajrzyjcie tutaj:
(to nie jest reklama)
Zapewne wi?kszo?? zna ten artyku?, ale a nu? komu? si? przyda? Mo?na si? dowiedzie? kilku naprawd? ciekawych rzeczy.
 

Szynka95

Advanced User
Joined
May 4, 2008
Messages
373
Reaction score
19
Odp: Stare Dobre Czasy... Czyli Tibia

Mercenaries jest z?? gildi?, zabieraj? pieni?dze graczom
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Stare Dobre Czasy... Czyli Tibia

Mercenaries jest z?? gildi?, zabieraj? pieni?dze graczom

No nie bardzo ;<
Pobieraja podatek w zamian za ochrone, zabijaja pk na fibuli wiec mozna sobie spokojnie expic za drobna oplata. Poza tym graja "rpg", wlasnie takie pobieranie np podatku na ich terenie jest wlasnie czyms fajnym. Nie musza byc dobrzy i mili nawet dla innych graczy, przeciez jak by tylko wszystkich zabijali w imie jakiegos celu i grali tak dla zabawy to tez przecies jest jakas porzadna gra, a nie bocenie lvla zeby byc top 1 i miec 1000000cc. Nieprawdaz?
 

Marolz

Killed by death
Joined
Jan 18, 2012
Messages
388
Reaction score
29
Odp: Stare Dobre Czasy... Czyli Tibia

Popatrzy?em troch? na ich stronk? i jest to bardzo ciekawa gildia. Ciekawie to wymy?lili z t? Fibul? :p Mo?e maj? twarde zasady, ale z?? gildi? bym ich nie nazwa?. W ko?cu Fibula wcale nie jest jakims bardzo znacz?cym miejscem, expi? tam g??wnie low-lvle. Przyjmuj? chyba od 60 lvla, nie jest to zbyt wysoki pr?g. Trzeba jednak dobrze si? zaprezentowa?.

Tu macie jeszcze stronk? Red Rose:


Btw. pami?tacie jeszcze kiedy na Rookgardzie ludzie siedzieli przy banku i handlowali?
znlhts.jpg

(znalezione w necie)
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Stare Dobre Czasy... Czyli Tibia

@up
To przy banku to bylo calkiem nie dawno, no ale jak ktos zaczal np z miesiac temu to moze mu sie wydawac, ze dawno. Dla mnie to bylo chwile temu.
Teraz ogolnie mniej osob gra wiec i na rooku i przy banku jest mniej ludzi. Jak jest online po 5 osob na calego rooka... Wczesniej bylo po 20+ Wtedy te 10 expilo a 10 bylo w miescie albo na rynku przy studni albo przy banku wlasnie.

Przegladalem sobie screeny i trafilem na rajd ferdka.
ferumbra.jpg

ferumbras%205.jpg
 

Marolz

Killed by death
Joined
Jan 18, 2012
Messages
388
Reaction score
29
Odp: Stare Dobre Czasy... Czyli Tibia

#Kikimora
Zacz??em wi?cej ni? miesi?c temu xD Nie gram zbyt d?ugo, bo zaledwie 5 lat. Co do tych ludzi przy banku czy studni, to by?o niedawno (ten screen kt?ry wrzuci?em, wygl?da jakby by? sprzed roku), ale nale?y do przesz?o?ci - teraz przez ca?y pobyt na Rooku mo?na spotka? np. 6 player?w. Napisa?em o tym, bo w?a?nie to kojarzy mi si? z prawdziwym klimatem na Rooku, kt?ry teraz zanika... Og?lnie kiedy? by?o wi?cej ludzi i wi?kszo?? miast t?tni?a ?yciem, teraz id?c np. do Ab'dendriel mo?na nie spotka? ?ywego ducha, jedynie w Thais wci?? lata du?o noobk?w :p
 

woojtazz

New User
Joined
Aug 27, 2010
Messages
3
Reaction score
0
Odp: Stare Dobre Czasy... Czyli Tibia

kurde chlopaki, az sie lezka w oku kreci jak tak wspominacie ^^

ja zaczalem grac od tibiia 7.8~, a dlaczego? oczywiscie byla grupka ludzi u mnie w klasie jakies 6 osob, i mnie wciagneli. pamietam jak zabilem rotworma na rooku, a nastepnego dnia o 8 rano w szkole przed lekcja juz sie tym chwalilem kolegom :D.

pamietam tez jak jeszcze nie gralem chodzilem po szkole do ziomka ktory mial pacca i 20ms. calymi dniami trenowal mlvl przed depo w ankrahmun i pozwolil mi zabic nawet scaraba jednego! to byly czasy.. ehh..
 

Wildhells

Senior User
Joined
Feb 4, 2012
Messages
2,346
Reaction score
119
Odp: Stare Dobre Czasy... Czyli Tibia

ferumbras%205.jpg


Pami?tam te czasy gdy lata?o si? za ka?dym monsterkiem, playerem, aby tylko co? wydropi?. To by?y czasy, a nie teraz same boty :/ Szkoda, ale co by?o to nie wr?ci.
 

Xamos1

New User
Joined
Jan 17, 2009
Messages
1
Reaction score
0
Odp: Stare Dobre Czasy... Czyli Tibia

Ja zaczyna?em jak by?a wersja 7.6. Mi?o si? wspomina te czasy gdy gra?o si? dla samego grania. Bieganie po pe?nym rookgaardzie, odkrywanie nowych miejsc i potwork?w, wtedy sprawia?o to jako? wi?cej rado?ci. Ludzie byli bardziej serdeczni, teraz np. na rookgaardzie nikt z nikim nawet nie rozmawia... Po wprowadzeniu tego nowego systemu kupowania item?w w depo handel mi?dzy lud?mi niemal ca?kowicie wymar?. Tibia sta?a si? miejscem pogoni za lvlem i kas?... to by?a ?wietna gra, gdy wszyscy si? wsp?lnie dobrze bawili. Niezapomniane s? chwile ?miania si? z noob?w czy te "free items plx". Brakuje mi tych ludzi, kt?rzy potrafili godzinami deda? na ka?dym potworku silniejszym ni? rat, ludzi kt?rzy pomimo tego cieszyli si? wsp?ln? gr? z kolegami. Wtedy gra w Tibia sprawia?a mi ogromn? rado?? i do dzi? wspominam starych przyjaci??.


@offtopic no no, pierwszy post od 3 lat, zwykle wchodzi?em ?eby tylko poczyta? :D
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top