What's new

- Pozostałe System Obronny Cipsoftu[WYPOWIEDZI]

areczekkk1

Advanced User
Joined
Feb 22, 2009
Messages
279
Reaction score
8

CipSoft_Logo.jpg


[size=+2]Witajcie[/size]
Dzi? chcia?bym om?wi? w z wami pewien temat :

[size=+1] Zabezpieczenia Cipsoftu Anty-Bot[/size]

A wi?c po d?ugich namys?ach od 2 dni zastanawiaj?c si? czego cipsoft mog? uzy? aby nas wykry? i zadaj?c sobie pytanie "Co robi cz?owiek czego nie robi bot?" oraz "Co robi bot czego nie robi cz?owiek?" doszed?em do kilku odpowiedzi(kt?re sam sobie udzieli?em)
1.Cz?owiek potrafi odpowiedzie? wi?c mo?e systemy cipsoftu dzia?aja tak ?e gdy nie piszemy,odpowiadamy i nie udzielamy ?adnych rozm?w zaczyna si? to by? podejrzane?
2.Drug? opcj? mo?e by? tak?e poruszanie si? ... Wko?cu gracz ?adko kiedy chodzi po tych samych sqmach przez 2 dni :)
3.Opo?nienie castowania czar?w.. hmm tak to wydaj? si? wa?ne ale bior?c pod uwage to i? client ??czy si? z serwerem a rozbie?no?? pomiedzy przepustowo?ci? i si?ami naszego ??cza jest jakby to powiedzie? nieprzewidywalna a wi?c czy dawanie kilkuset [MS] odst?pu ma sens??
4.Napewno zmiana nazwy procesu o tak! to jest bardzo istotne nieprawda? wko?cu cipsoft to pono? sprawdza a sk?d wiemy czy nie sprawdza tak?e innych rzeczy?

[size=+3]Prosz? o wasze opinie,wypowiedzi i propozycje ![/size]
 

Dubler

Lua Factory =)
Joined
Apr 8, 2009
Messages
1,874
Reaction score
112
Odp: System Obronny Cipsoftu[WYPOWIEDZI]

ad 4) jakby to jako? magicznie sprawdzali to z pewno?ci? watacha pseudohakier?w botoprogramer?w ju? by wykry?a pakieciki kt?re by to sprawdza?y, poza tym nie wszyscy boc?cy nawet na tym samym bocie jad?cy dostaj? bana wi?c to raczej odpada
ad 3) w?tpie, przyczyny podobne jak w ad. 4

poza tym to wydaje mi si? ?e oni po prostu jak nazbieraj? z 10-15 raport?w to to sami sprawdzaj? (albo i nie sprawdzaj?) i od razu cisn? bana
 

timej

Active User
Joined
Mar 4, 2012
Messages
60
Reaction score
3
Odp: System Obronny Cipsoftu[WYPOWIEDZI]

1. Nie, kolega botowa? (i zosta? z?apany) b?d?c ca?y czas przy komputerze i nie dosta? ?adnej wiadomo?ci sprawdzaj?cej jego aktywno??, drug? spraw? jest coraz bardziej popularne korzystanie z VT/TSa
2. Bot przecie? te? nie chodzi ci?gle po tych samych kratkach, zmienia kierunki do potwor?w i przecie? si? nie cofa by i?? zawsze po tych samych kratkach.
3. -
4. R?wnie? w?tpi? xd
 

areczekkk1

Advanced User
Joined
Feb 22, 2009
Messages
279
Reaction score
8
Odp: System Obronny Cipsoftu[WYPOWIEDZI]

1. Nie, kolega botowa? (i zosta? z?apany) b?d?c ca?y czas przy komputerze i nie dosta? ?adnej wiadomo?ci sprawdzaj?cej jego aktywno??, drug? spraw? jest coraz bardziej popularne korzystanie z VT/TSa
2. Bot przecie? te? nie chodzi ci?gle po tych samych kratkach, zmienia kierunki do potwor?w i przecie? si? nie cofa by i?? zawsze po tych samych kratkach.
3. -
4. R?wnie? w?tpi? xd

1.Tak lecz nie musi tutaj chodzi? o wysy?anie wiadomo?ci do playera mo?e chodzi o sprawdzanie wysy?ania wiadomo?ci playera do innych graczy (komunikacji)
2.Ale mniejwiecej gdy za?o?ymy ze silnik Cipsoftu jest tak zrobiony i wizualnie sobie wyobrazimy ze 1 kratka to 1 zapadka mozna doj?? do do tego ?e jest to mo?liwe.
Rozwi?zaniem by?o by podzielenie mapy na plansze 3x3 lub (mniejsze/wieksze) i zapisanie x,z w bajtach nastepnie losowanie lecz wydaje mi si? ze to jest niewarte swojego wysi?ku bo podchodzi pod sztuczna inteligencje (dla mnie)
4.Tak ale czemu Neobot mia? chowanie si? wsr?d procesow? czemu zawsze przed jego w??czeniem wyskakiwa? napis i? neobot zmienil nazwe procesu na taka i taka?
 

DanJ93

ElfBot Helper
Joined
Jan 18, 2009
Messages
2,631
Reaction score
200
Odp: System Obronny Cipsoftu[WYPOWIEDZI]

Dla mnie ten CipSoftowy anti bot,
bo jest jedno wielkie dno.
Dlaczego tak uwa?am?

Go?? boci? 24/7 na ghoulach i skeletach przez bardzo d?ugi okres czas (ponad 2 tygodnie),
ja, m?j kumpel, oraz wielu innych raportowali?my go,
nie da?o si? go ztrapowa?, gdy dawali?my ko?o niego koryto od razu je rozwala?, co tylko udowadnia?o ?e jest botem, bo gracz by je odsun??.
Nigdy nie odpisywa?, bi? wszystko co si? rusza.
Omin?? 2 mass kicki (sprawdza?em, bo mia?em go w VIP).

Jak dla mnie to CipSoftowy system jest co? ko?o tego:
Zaznaczanie/odznaczanie potworka w czasie X sec. od pojawienia si? go na ekranie
Atakowanie tylko potwork?w, kt?re nas atakuj?
Anti idle! Tzw. ta?czenie co X sec.
Spamowanie czaru jak X many i jedzenie
Wracanie na SQMa gdy kto? nas pushnie

Raporty nie maj? nic do anti bota CipSoftu.
 

areczekkk1

Advanced User
Joined
Feb 22, 2009
Messages
279
Reaction score
8
Odp: System Obronny Cipsoftu[WYPOWIEDZI]

Oczywi?cie ?e nic nie maja raporty z tym si? zgodze poza tym pytam tutaj o system antybotterski a raporty niby s? jak?? jego cz?sci? ale wed?ug mnie mo?na to zaliczy? do osobnego dzia?u.
Dzi?kuje prosz? o wiecej przemy?len wskaz?wek bo pisz?c bota przyda mi si? to a chyba ka?dy botter chcia?by mie? takiego bota hihi :).
 
Top