What's new

TFS - b??d z fragami

Sinner

ChoSen|One
Joined
Apr 6, 2008
Messages
350
Reaction score
58
Age
30
Witam,
nadszed? czas na kolejny b??d, kt?rego rozwi?zania nie mog? si? doszuka?. Mianowicie, gdy ludzik zabije kogo? innego (dostaje fraga) w silniku pokazuje si? b??d odno?nie MySQL, komenda !frags nie dzia?a, system nie liczy frag?w (gdy posta? zabije ilo?? graczy potrzebn? na RS'a, truskaweczka si? nie pojawia).
Zawarto?? b??du w silniku:

1. Wersja obrazkowa:
20s6j9k.png


2. Wersja tekstowa:
mysql_real_query(): SELECT `pd`.`date` FROM `player_killers` pk L EFT JOIN `killers` k ON `pk`.`kill_id` = `k`.`id`LEFT JOIN `player_deaths` pd ON `k`.`death_id` = `pd`.`id` WHERE `pk`.`player_id` = 2 AND `k`.`unjustified` = 1 AND `pd`.`date` >= 1269460058 AND `k`.`war` = 0 - MYSQL ERROR: Unknown column ' k.war' in 'where clause' (1054)

mysql_real_query(): INSERT INTO `killers` (`death_id`, `final_hit `, `unjustified`, `war`) VALUES (3, 1, 1, 0) - MYSQL ERROR: Unknown column 'war' in 'field list' (1054)

Rozumiem na czym polega b??d, jednak nie rozumiem dlaczego nigdy wcze?niej takowej tre?ci na silniku nie widzia?em. Importowa?em oryginaln? baz? MySQL z folderu TFSA (0.4V Dev 3660 (?)). Nie bawi?em si? na razie w ?adne Guild Wary. Wed?ug mojej interpretacji b??du, musz? doda? tabele w bazie danych, jednak nie mog? tego zrobi? bez wiedzy na temat struktury. Plik frags.lua, w folderze talkactions mam taki jaki jest na innych serwerach, gdzie ten bug nie wyst?puje.
Mam nadziej?, ?e wyja?ni?em spraw? wystarczaj?co jasno.

Prosz? o wypowiedzi ludzi ogarni?tych.
 

Xart Irok

Senior User
Joined
Sep 7, 2008
Messages
2,925
Reaction score
419
Age
32
Odp: TFS - b??d z fragami

No ?adny brak w tabeli, ale jest jeden problem tylko ?e to wyst?puje w?a?nie przy War Systemie Elf, a ze to wynika z tego cudownego b??du:
PHP:
MYSQL ERROR: Unknown column 'war' in 'field list'
To jedynie dodanie kolumny tej mo?e ci pom?c:
PHP:
ALTER TABLE `killers` ADD `war` INT NOT NULL DEFAULT 0;
 
Last edited:

mickula

Advanced User
Joined
Aug 26, 2008
Messages
203
Reaction score
12
Odp: TFS - b??d z fragami

TFS skompilowany z -D__ENABLE_WAR_SYSTEM__ inaczej problem by nie wyst?pi?. Rozwi?zanie takie jak poda? Xart.
 

Sinner

ChoSen|One
Joined
Apr 6, 2008
Messages
350
Reaction score
58
Age
30
Odp: TFS - b??d z fragami

Owe rozwi?zanie za?atwia b??d w bazie danych, jednak je?eli zastosuje si? je nie wyst?puj? na serwerze fragi, tak czy siak pewien dobroczy?ca pom?g? mi w dogodniejszy spos?b ; >
 
Top