What's new

[Tibia] Jak stworzy? w?asnego Klienta Tibi

Status
Not open for further replies.

Yakuza

New User
Joined
Apr 22, 2008
Messages
3
Reaction score
0
Witam,

Pewnie wielu z was chcia?o zrobi? sw?j w?asny odmienny od innych klient do OTS’a. My?licie ,?e to jest trudne i nie macie ochoty nawet si? za to bra?. Ale jeste?cie w b??dzie! Napisz? tutaj jak w ?atwy spos?b edytowa? prawie ca?ego klienta tibi (pisz? prawie poniewa? nie wszystko da si? zrobi? bez ?r?de?). Wi?c zaczynamy.
(wszystkie linki do zdj?? oraz do plik?w b?d? zaznaczane kursyw?.)

Spis tre?ci:

1. Edycja hex?w.
2. Zmiana ikony pliku exe.
3. Edycja tibia.spr.


W tym punkcie opisz? jak zrobi? w?asn? szat? graficzn? interfejsu oraz ekran powitalny. Polega to na tym ,?e program rozdziela nam plik „tibia.pic” na 7 plik?w w formacie PNG ,a te pliki mo?emy edytowa? przez r??ne programy graficzny np. Photoshop, Paint. Pierwsz? spraw? jest to ,?e musimy ?ci?gn?? edytor kt?ry znajduje si?:
rapidshare.com/files/41005253/piceditor.zip.html

?ci?gamy ,a nast?pnie rozpakowujemy to na dysku b?d? gdzie(nie ma to znaczenia), teraz w punktach podam dok?adny opis rozpakowania i spakowania tibia.pic

a) Otwieramy Piceditor.exe
img161.imageshack.us/img161/7749/10001ws5.jpg

b) Powinno nam wyskoczy? takie okienko
img79.imageshack.us/img79/4747/10002zb9.jpg

c) Dajemy „Browse” i szukamy tibia.pic kt?re chcemy rozpakowa?.
img129.imageshack.us/img129/8044/10003pl7.jpg

d) Dajemy „Extract” i ju? mamy roz?o?ony tibia.pic na 7 plik?w w formacie PNG, kt?re mo?emy ju? spokojnie edytowa?.
img71.imageshack.us/img71/3540/10004mw0.jpg

e) Po edycji dajemy „Compile” i mo?emy si? cieszy? nowym wygl?dem naszej tibi.
img265.imageshack.us/img265/1919/10005mc1.jpg



1. O tym programie nie wiem zbyt du?o ale wiem jak si? nim pos?ugiwa? i co pozmienia? ,?eby by?o dobrze. Pierwsza sprawa jest taka ,i? musimy ?ci?gn?? program do edycji hex?w. Mo?na go pobra? st?d:
rapidshare.com/files/41007252/hex_editor.rar.html

Po ?ci?gni?ciu rozpakowujemy w tym przypadku te? nie ma znaczenia gdzie rozpakujemy.

a) W??czamy ten program za pomoc? pliku „XVI32.exe”.
img404.imageshack.us/img404/5531/10001za7.jpg

b) Nast?pnie klikamy na ten ???ty folder i szukamy pliku „tibia.exe” kt?ry chcemy edytowa?.

Ten plik b?dzie wygl?da? mniej wi?cej tak:
img61.imageshack.us/img61/595/10003in2.jpg


Teraz pokr?tce opisz? jaka jest metoda zmieniania rzeczy w tym pliku. Na podstawie zmiany IP z kt?rym si? klient ??czy.(Ja to robi?em pod tibi? 7.6 ale chyba pod inne te? b?dzie dzia?a?)

a) Wi?c je?eli zmieniamy co? musimy najpierw policzy? ile to co? ma znak?w np. server2.tibia.com (to akurat ma 17).
img68.imageshack.us/img68/1963/10004mq8.jpg

b) Nast?pnie zmieni? do wedle w?asnej potrzeby (ja podaje na podstawie zmiany IP) Zmieniamy to na swoje IP. Robimy to w ten spos?b ,?e kasuje „server2.tibia.com” i wpisujemy swoje.

c) Teraz liczymy ile nasze IP/b?d? domena (np. na no-ip.com) ma znak?w je?eli ma tyle samo to mo?emy ju? da? save jednak je?eli nie to czytaj dalej.

d) Je?eli twoje IP nie ma 17 znak?w lub ma wi?cej ni? 17 znak?w, ustaw si? tak jak ja na SS.
img480.imageshack.us/img480/4844/10005ea9.jpg

e) Wci?nij na klawiaturze guzik „TAB”.

f) Teraz musisz tylko wpisa? tyle „00” ile Ci brakuje do 17. Je?eli masz ponad 17 znak?w cofnij si? lub id? dalej i pokasuj jakie? "00".
img460.imageshack.us/img460/5740/10007ty0.jpg

PRZYK?AD:

83.83.123.123 – to IP ma 14 znak?w wi?c musimy wcisn?? TAB i dopisa? „00 00 00” i b?dzie wszystko OK.

W ten spos?b mo?na wszystko zmieni?, nawet takie rzeczy jak linki do w?asnej strony b?d? przet?umaczenie klienta na j?zyk polski.



2. Wi?c mamy ju? fajn? grafik? do swojego serwera, mamy pozmieniane IP itp, ale jak zmieni? ikon? pliku tibia.exe? Du?o os?b m?wi?o ,?e si? nie da ale z pomoc? przychodzi nam program o nazwie „ExeIco” mo?na go ?ci?gn?? st?d :
rapidshare.com/files/41131354/ExeIcoSetup.exe.html

a) Instaluje program (nie b?d? wrzuca? ss bo chyba ka?dy umie wciska? dalej, dalej)

b) Po instalacji w??czamy program za pomoc? „ExeIcon.exe”. Czekamy 10 sekund i dajemy „Cancel” poniewa? nie chcemy kupowa? licencji.
img63.imageshack.us/img63/3205/10001qm4.jpg

c) Klikamy na „Icons Source” i wybieramy plik z rozszerzeniem ICO. Je?eli mamy np. obrazek 32x32 i chcemy go przerobi? na ikon? wchodzimy na tools.dynamicdrive.com/favicon/ i tam sobie to robimy obs?uga jest tak ?atwe ,?e ka?dy sobie powinien poradzi?.
img225.imageshack.us/img225/1469/10002rs1.jpg

d) Teraz dajemy „Destination” i plik z rozszerzeniem EXE ja wybra?em tibia.exe
img58.imageshack.us/img58/8480/10004cf7.jpg

e) Nast?pnie klikamy na nasz? ikon? 32x32 px i na plik EXE je?eli wszystko dobrze zrobili?my to naszym oczom powinien ukaza? si? takie co?.
img179.imageshack.us/img179/2721/10006wi5.jpg

f) Teraz ju? tylko klikamy „Replace”.
img179.imageshack.us/img179/97/10007eo3.jpg

g) Nast?pnie „Selected” i to ju? koniec, mo?emy si? cieszy? z w?asnej ikonki.
img179.imageshack.us/img179/416/10008wc7.jpg


3. Teraz zajmiemy si? edycj? tibia.spr, plik ten odpowiada za wszystkie „obrazki” kt?re widzimy na ekranie podczas gry takie jak: bronie, potwory, drzewa, ?ciany itp.
O tym progranie nie b?d? pisa? poniewa? jest wspnia?y artyku?, wi?c nie ma sensu si? powtarza?.
forum.tibia.org.pl/showthread.php?p=1073634 by Gniew_Mroku


Je?eli uwa?asz ,?e znajduj? si? tu keylogery itp. to po prostu nie ?ci?gaj.


Art. z Forum Armia Ots

Istnieje poradnik na ten temat kt?ry jest idealny pod wzgl?dem czytelno?ci, w przeciwie?stwie do tego..
 
Last edited by a moderator:

Lorix

Senior User
Joined
Apr 13, 2008
Messages
750
Reaction score
20
Poradnik nie czytelny i s? wklejone linki do zdj?? co utrudni prace czytaj?cym 6/10 ale si? przyda pocz?tkowym hosterom :p
 

Yakuza

New User
Joined
Apr 22, 2008
Messages
3
Reaction score
0
heh ja wed?ug tego poradnika zrobi?em w?asnego klienta w 5 minut :D
 

Hoxee

New User
Joined
Apr 21, 2008
Messages
1
Reaction score
0
Nie da rady ?ci?gn?? PicEditora z rapidshare, gdy? zamiast 4 liter do wpisania w okienko by zacz?? ?ci?ga? jest osiem :/

@ edit

Ju? ?ci?gn??em, cudem :D
 
Last edited:

Gummis

Active User
Joined
Apr 4, 2008
Messages
147
Reaction score
17
Plagiat - temat zamykam.
P?ki co nie wyrzucam, bo wiem, ?e wiele os?b o to pyta?o.
Co do autora, by?oby mi?o gdyby? zrobi? w?asny poradnik od zera : ).
 
Status
Not open for further replies.
Top