What's new

Tibia - op?aca si? jeszcze ?

Status
Not open for further replies.

Barrus

New User
Joined
Jul 18, 2013
Messages
4
Reaction score
2
Cze??.
Mam dylemat, czy zacz?? mo?e gra? w tibie (albowiem 30 dni pacca i podobno mo?na wbi? 100 lvl). S?ysza?em, ?e ludzie marudz? "to nie jest ta sama gra co kiedy?", a jednak graj?.
Pytania nie b?d? powtarza?, macie w temacie.

Pozdrawiam.

PS. Jeszcze mam kilka innych gier i zaj?? wi?c mo?e to nie jest najlepszy pomys?.
 

Kikimora24

Advanced User
Joined
Mar 18, 2013
Messages
246
Reaction score
29
Odp: Tibia - op?aca si? jeszcze ?

Chcesz to graj, nie chcesz to nie graj.
Gra sie troche inaczej niz kilka lat temu. Na wielu serwerach brakuje graczy w tym momencie, ale ogolnie wszystko dziala i mozna sie pobawic.
Z paccem i kasa na wastowanie mozna pograc nawet z przyjemnoscia. Bo nie siedzi sie 100 godzin na jednym respie, tylko co chwile idziesz robic cos innego i mozesz wykonywac ciekawe questy. Wystarczy wczytac sie w historie a nie leciec po spoilerach. Mozna tez postac pod depo i pogadac z ludzmi jak sie lubi. Takze jesli chcesz mozesz grac tak jak kilka lat temu i nic w tym nie przeszkadza... Jest gorzej w niektorych aspektach przez co gra troche mniej ludzi i niektore rzeczy sa po prostu zbyt latwe lub nudne. Ale gra to gra. Od 2 lat wszyscy mowia, ze umiera albo umarla a ledwo o 15% moze spadla liczba graczy. Wiec sie trzyma i trzymac bedzie.
 

Krzkru

Advanced User
Joined
Jan 18, 2012
Messages
253
Reaction score
18
Age
31
Odp: Tibia - op?aca si? jeszcze ?

Chcesz to graj tylko pami?taj, ?e to tylko gra bo po Twoim pytaniu wnioskuje, ?e jak zaczniesz gra? to zrobiesz z niej sw?j 2nd life.

Co do samej gry: ostatnie upy s? na + wi?c ta gra jeszcze si? wybije z 20k graczy online...
 

Barrus

New User
Joined
Jul 18, 2013
Messages
4
Reaction score
2
Odp: Tibia - op?aca si? jeszcze ?

Bez przesady, tibijczykiem jeszcze nie jestem. Jeszcze.
Apropos wybicia. Nie dawno si? ludzie ?alili si?, ?e nie mog? si? wybi? np. w TOP10. No szczerze nie dziwie si?. Po?owa pewnie na tej li?cie to boty i ci kt?rzy kupili postacie. No sorry, ale to ju? o czym? ?wiadczy.

@edit Przypomnia?o mi si?, ?e ostatnio k??ci?em si? z kumplem gdzie b?dziemy gra? (o ile tak si? stanie). Przekonuj?cy warunek jest taki, ?e na real tibii gra wi?cej graczy ni? na np. Shadowcores + Hexana + Vestia. To tak. Ale wyliczaj?c boty, czyli mo?e tak 50% plus brazoli noob?w i nolife?w (to si? ??czy, co do noob?w to nie jestem pewien) czyli 70%. To ju? na OTS gra wi?cej.
 
Last edited:

hadEs

Active User
Joined
Aug 27, 2009
Messages
115
Reaction score
5
Odp: Tibia - op?aca si? jeszcze ?

Czy si? op?aca ? To zale?y jakie umiej?tno?ci posiadasz i czy masz ch?ci.
Je?li chodzi o temat wytrwa?o?ci z Tibi? to jest to samo pytanie i odpowied?, zale?y ile masz ch?ci, wolnego czasu, umiej?tno?ci. Moim zdaniem wracaj?c do Tibii po d?u?szej przerwie nale?y przywr?ci? dawne si?y graj?c chocia? miesi?c na OTS :) Siekn?? par? war?w-ob i poexpi? bez bota :]
 

Don Makos

Advanced User
Joined
Aug 26, 2009
Messages
178
Reaction score
8
Odp: Tibia - op?aca si? jeszcze ?

Z Tibia.com:
Overall Maximum: 64028 players (on Nov 28 2007, 19:26:00 CET)

Teraz gra 21k graczy, to nie jest "ledwo o 15% moze spadla liczby graczy" (na marginesie, ponad po?owa). Tibia umiera, trend jest spadkowy i nic nie wskazuje na to, ?e to si? odmieni
 

Kikimora24

Advanced User
Joined
Mar 18, 2013
Messages
246
Reaction score
29
Odp: Tibia - op?aca si? jeszcze ?

Ta bo przez jakis czas wzroslo troche. Przez 4 lata ponad jest od 20-30 tys graczy. Wczesniej bylo wiecej. Ale przez to, ze teraz jest mniej i spada powoli gra nie umarla. Wtedy dosc szybko spadla liczba graczy i to o dosc duzo. Teraz przez 4 lata spadla moze o 20%... Zreszta sprawdz sobie na tibiastats. Spadek jest, zobaczysz date z teraz i 2 lata temu. Ale nie o 100%, ale wlasnie o jakies 20. Bo gralo po 30k osob a gra po 22-25...
Od najlepszych czasow? Ok spadla duzo. Ale co z tego. Od 5 lat wszyscy mowia, ze umiera a nadal te 20 tys osob ponad jest i gra... A cip zarabia najlepiej od poczatku istnienia. Hell yeah! To sa mocne dowody, ze upada, prawda?
Moze spasc do 1000 osob i moga zostac 2-3 swiaty a i tak beda ludzie grali jeszcze troche. I tak bedzie mozna dalej grac i grac sie bedzie dalo. To zalezy tylko od ludzi czy beda chcieli grac, bo gra sie tak samo jak bylo 70k i jak jest 20k, czy pojda grac w nowsze gry z super grafika itp.
Upadnie to jak bedzie 0 graczy online i wszystko wylacza w pizdu. Jak wejdziesz na tibia.com i ci wyskoczy informacja, ze serwery sa wylaczone i swietnie sie tworzylo gre dla ludzi i dziekuja wszystkim itp etc... Albo jak ci wyskoczy 404... Wtedy mozesz mowic, ze jest zle i slabo.
 

Barrus

New User
Joined
Jul 18, 2013
Messages
4
Reaction score
2
Odp: Tibia - op?aca si? jeszcze ?

Widz?, ?e prawda jest taka: grasz sam, lepiej nie graj. Ta zasada przenios?a si? oczywi?cie z OTS.

@offtop
swietnie sie tworzylo gre dla ludzi
Chyba dla bot?w, ale ja nie wnikam. Nigdy w to nie gra?em tylko nonstop patrzy?em jak kto? gra.
 

Don Makos

Advanced User
Joined
Aug 26, 2009
Messages
178
Reaction score
8
Odp: Tibia - op?aca si? jeszcze ?

To zalezy tylko od ludzi czy beda chcieli grac, bo gra sie tak samo jak bylo 70k i jak jest 20k

Spoko, co za r??nica lata? po mapie z 70 graczami online(na niekt?rych serwerach w tym momencie jest tylu graczy online) czy 400 (jak to dawniej by?o). ?ADNA R??NICA. Jest nawet Calvera z n?dznymi kur** 6 graczami online. Wbije i b?dzie zajebi?cie mi si? gra?o widz?c i rozmawiaj?c z 6 graczami na serwie.

Nie zauwa?y?e? za to jak zmienili sami gracze, dzi? ogromna ilo?? graczy to boty. To one najbardziej zabijaj? gr?. Z botem nie pogadasz, z botem nie pograsz. Nawet sfragowanie takiego bota to 0 przyjemno?ci.

Raz m?wisz ?e, "ludzie m?wi?, ?e umiera" od 2, a teraz od 5 lat. Zdecyduj si?, r??nica jest kolosalna.
Ko?cz? dyskusj? skoro gra si? tak samo jak jest 70k czy 20k


@edit
Lubisz statystyki wi?c, mam dla Ciebie ich gar??:
Calvera - 6
Trimera - 19
Arcania - 33
Calva - 9
Eternia - 31

Wbijamy na kt?ry?? ;)
 
Last edited:

misztrz440

Banned
Joined
Dec 15, 2012
Messages
1,032
Reaction score
39
Odp: Tibia - op?aca si? jeszcze ?

Kole? chcesz to graj nie to nie twoja sprawa ja polecam OTS ni? real tibie, bo jest po prostu ciekawiej mniej nudniej i wgl.
Lecisz sb na najazd napierdalasz si? mam wgl taki OTS co stoi 3 lata i mo?na bota u?ywa?, bo i tak ka?dy mia? wi?c zalegalizowali.
 

Dubler

Lua Factory =)
Joined
Apr 8, 2009
Messages
1,874
Reaction score
112
Odp: Tibia - op?aca si? jeszcze ?

Moze ots? Przynajmniej wspierasz polakow a nie szwabow

Wytapane z neo v przy pomocy taptalk 2
 

Astra Shooter

Active User
Joined
Jan 23, 2010
Messages
60
Reaction score
6
Odp: Tibia - op?aca si? jeszcze ?

'Za kilka lat zn?w w tym samym miejscu powiesz mia?em z?y start' :)
Tak ode mnie, radzi?bym Ci wbi? na tydzie?, spodoba Ci si? nowsza Tibia - zostaniesz. Nie b?dzie Ci pasowa?o - po?egnasz sie na zawsze, lub na jaki? czas z t? gr?.
~Tyle w temacie, Pozdrawiam.
 

Kest

Advanced User
Joined
Jul 22, 2008
Messages
187
Reaction score
8
Age
29
Odp: Tibia - op?aca si? jeszcze ?

Nie oszukujmy si?. Nic nie jest takie jak by?o. Sam do Tibii wr?ci?em 4-5 dni temu. Us?ysza?em od znajomego, ?e jest jaki? update. Pomy?la?em 'ok, co? ciekawego, wejd?, sprawdz?'. Jaki? rok temu wr?ci?em w podobny spos?b, tylko ?e na ?wiat PvP - 0 ludzi, puste respy. Jednym s?owem nuda. Tym razem postanowi?em wr?ci? na no-PvP. (teraz to jest Optional - nawyki ze starych czas?w). Jedyne co czasami zniech?ca to ilo?? bot?w na samym pocz?tku gry. Biegaj?cy knight 91lvl po kopalniach z dwarfami i rotami to troch? przesada, ale to tyle z wad. Og?lnie atmosfera jest ca?kiem spoko - mo?e nie ma w depo 20 ludzi jak 6-7 lat temu, ale dalej jest ok. Po?wi?ci?em na granie jakie? 3 dni i nie ?a?uj? - je?li ma si? kogo? znajomego to na prawd? warto pogra?. Jest du?o nowo?ci, gra nie staje si? tak monotonna. A? fajnie i?? po mapie i odkrywa? zmiany jakie zasz?y. Ja g??boko polecam powr?t chocia?by na czas wakacji dla zabicia czasu :)
 

Patrykoseqrox

Advanced User
Joined
Jul 12, 2009
Messages
359
Reaction score
18
Odp: Tibia - op?aca si? jeszcze ?

Wed?ug mnie si? op?aca :)
Du?o jest powod?w,nowe mapy,outfity,itemy i nie tylko :)
Rozumiem..s? boty no ale nic na to nie poradzisz - ola? ich :D
Jestem ch?tny do gry z Tob? (i nie tylko) bo kumpel z kt?rym gra?em odszed? wi?c nie ma z kim gra? ;/
Jak to napisa? Pan UP warto gra? z kim?,a nie solo bo jest wi?ksza zabawa
 

Astra Shooter

Active User
Joined
Jan 23, 2010
Messages
60
Reaction score
6
Odp: Tibia - op?aca si? jeszcze ?

Nie oszukujmy si?. Nic nie jest takie jak by?o. Sam do Tibii wr?ci?em 4-5 dni temu. Us?ysza?em od znajomego, ?e jest jaki? update. Pomy?la?em 'ok, co? ciekawego, wejd?, sprawdz?'. Jaki? rok temu wr?ci?em w podobny spos?b, tylko ?e na ?wiat PvP - 0 ludzi, puste respy. Jednym s?owem nuda. Tym razem postanowi?em wr?ci? na no-PvP. (teraz to jest Optional - nawyki ze starych czas?w). Jedyne co czasami zniech?ca to ilo?? bot?w na samym pocz?tku gry. Biegaj?cy knight 91lvl po kopalniach z dwarfami i rotami to troch? przesada, ale to tyle z wad. Og?lnie atmosfera jest ca?kiem spoko - mo?e nie ma w depo 20 ludzi jak 6-7 lat temu, ale dalej jest ok. Po?wi?ci?em na granie jakie? 3 dni i nie ?a?uj? - je?li ma si? kogo? znajomego to na prawd? warto pogra?. Jest du?o nowo?ci, gra nie staje si? tak monotonna. A? fajnie i?? po mapie i odkrywa? zmiany jakie zasz?y. Ja g??boko polecam powr?t chocia?by na czas wakacji dla zabicia czasu :)
Grasz na n-pvp? hmm Harmonia? tez od 3 dni zacze?em gre od nowa :)
 

Vernoth

Active User
Joined
Jul 1, 2012
Messages
103
Reaction score
2
Odp: Tibia - op?aca si? jeszcze ?

S? otsy na ktorych gra po 1500-1600 osob , tak wiec musi byc to serwer znakomicie przygotowany pod wzgledem technicznym ale nie tylko. Tak wiec dla tych ktorzy nie chca odbierac sobie przyjemnosci z gry i wola grac recznie bez uzycia lewych programow a nie maja zbyt duzo czasu , polecam gre na otsie.
 

Dubler

Lua Factory =)
Joined
Apr 8, 2009
Messages
1,874
Reaction score
112
Odp: Tibia - op?aca si? jeszcze ?

@vern JEDEN taki ots

Wytapane z neo v przy pomocy taptalk 2
 

RPK1906

Active User
Joined
Jan 19, 2013
Messages
146
Reaction score
1
Odp: Tibia - op?aca si? jeszcze ?

No pewno ?e graj ;d a co do tego ?e to nie jest ta sama gra to si? zgodz? ale nie jest Najgorzej :) Pozdrawiam
 
Status
Not open for further replies.
Top