What's new

Tibia-Przesz?o?? Czy Przysz?o???Zobacz [you]!

Status
Not open for further replies.

PunisherMapper

Advanced User
Joined
Aug 3, 2009
Messages
277
Reaction score
7
Witam!Ostatnio my?l? tak nad tibi?, w kt?r? ju? nie gram czy w?a?nie zacz?? na RL czy znowu gra? na OTS.Ka?dy m?wi ?e tibia straci?a sw?j klimat.Ale w czym bo nie rozumiem?tibia nadal jest gr? 2D ze zryt? grafik?(mnie ona odpowiada bo ten kto nie rozumie poj?cia "grafika" to nie wie o co chodzi i wymy?la bzdety".Owszem kiedy? gdy by?a m?oda to gra?o si? w ni? z zawzi?to?ci?, gdy si? poznawa?o ?wiat Tibii.By?oby to pewnie do teraz bardzo ciekawa gra w kt?re ludzie by si? szanowali i szukali wsp?lnie quest?w...Tak!S? questy, kt?re nie zosta?y jeszcze odkryte a support ich nie rozg?osi?! Ostatnio cho?by id? sobie w Ank obok D-Lair i wpadam w dziure w kt?rej s? 4 ghoule i 1 beholder a po pokonaniu ich podchodz? do le??cych zw?ok i znajduje jaki? klucz.Nie wiem do czego on jest i raczej si? nie dowiem sprzedam go albo wyrzuc?(nie spamujcie ?e do skarbca w Kazoo czy co? bo to bezsensu).Mnie to w?a?nie zainspirowa?o i chyba znowu zaczn? gra? w tibi?.Wiecie co tak naprawd? zniszczy?o tibi??Botterzy i OTS-y.Niestety taka jest prawda.Ja mog? Wam wszystkim obieca? ?e nigdy nie tkn??em takiego urz?dzenia i nigdy si? nim nie pos?ugiwa?em.Tylko co to da?o skoro po?owa populacji tej gry to robi?No trudno przesta?em gra? i teraz czekam co Wy my?licie czy poszukiwa? dalej jakich? quest?w szuka? tych drzwi czy da? sobie spok?j i za?o?y? interes na OTS.Podzielcie si? swoimi wra?eniami i swoj? histori? z t? gr? czy mieli?cie podobne rozwa?ania :)
Pozdrawiam!
 

Nixodin

Advanced User
Joined
Mar 31, 2010
Messages
197
Reaction score
10
Odp: Tibia-Przesz?o?? Czy Przysz?o???Zobacz [you]!

A wi?c,
Tibia straci?a sw?j urok na realu przez:
- liczne u?atwienia
- spojlery do quest?w
- boty
- noob?w

Ja lubi? tak si? czasami um?wi? z kolegami na jakie? hunty,
rozwi?zywanie Quest?w.
Lubi? si? z czym? pom?czy? aby p??niej mie? z tego satysfakcj?...

Na realu o to jest ju? trudno liczy si? tylko lvl.....
Ja na razie wol? OTS RPG takie gdzie jest w?asna mapa, questy, skrypty
no i co niekonieczne, ale nadaje smaczku - nowe grafiki ^.-
 

snipers

Advanced User
Joined
Oct 24, 2009
Messages
366
Reaction score
20
Odp: Tibia-Przesz?o?? Czy Przysz?o???Zobacz [you]!

PunisherMapper masz racj? lecz zosta?a ona wyg?oszona w kilkudziesi?ciu ju? sposobach.
Bo stara tibia by?a lepsza zapewne kto? powie, ja te?.
Postulowa?em ju? o postawienie jakiego? serwera, widzia?em gdzie? link do silnika na 5.0.
Powspomina? stare dobre czasy, w kt?rych 90% z nas nie wiedzia?a co to tibia.
 

PunisherMapper

Advanced User
Joined
Aug 3, 2009
Messages
277
Reaction score
7
Odp: Tibia-Przesz?o?? Czy Przysz?o???Zobacz [you]!

Dok?adnie. Dobrze m?wicie.Sniper gdyby? za?atwi? silnik pod 5.0 z ch?ci? bym przy??czy? si? do Ciebie bo ja zaczyna?em od tibi 5.8.
 

dzozio

Banned
Joined
Apr 5, 2008
Messages
36
Reaction score
6
Odp: Tibia-Przesz?o?? Czy Przysz?o???Zobacz [you]!

Macie racj?. Ja od siebie dodam, ?e pracownicy cipsoftu s? kretynami, bo to co im wiara napisze na forum to zaraz mamy to w update. Po prostu oni sami s? winni temu, ?e coraz mniej os?b gra w tibi? :)
 

Szara Eminencja

Advanced User
Joined
Jun 28, 2010
Messages
230
Reaction score
19
Odp: Tibia-Przesz?o?? Czy Przysz?o???Zobacz [you]!

Je?eli chodzi o samo to czy zacz?? gra? na tibii czy ots to powiem tak, je?li jeste? neo-kid i b?dzie cie korci? wysy?anie sms?w ?eby mie? full seta i szpanowa? przed znajomymi to proponowa?bym zacz?? gr? na realu, bo tam je?li wydasz te 30 czy 50 z?oty nie p?jdzie si? ono j^ba$ po trzech dniach dlatego, ?e typ kt?ry utrzymuje otsa ma ochot? zrobi? resa char?w i nic nie zwraca?. Jeszcze co?.

1. W tibii nigdy gracze si? nie szanowali, jakikolwiek klimat je?li by? kiedykolwiek utrzymywany by? zawsze sztuczny bo nie ma co ukrywa? - gracz tibii czeka tylko na okazj? w kt?rej to b?dzie m?g? okra?? znajomego w ?atwy spos?b, czy to invite do domku, czy wybranie si? na questa z kumplem co ma rs.

2. Wspomn? nieco o botach, je?eli nigdy nie u?ywa?e? bot?w to jeste? sko?czony i lekko m?wi?c, zacofany bo teraz ta gra sk?ada si? w?a?nie z tych programik?w kt?re pomagaj?, najlepsi z nich korzystaj? bo sami nie maj? ?adnego skilla w pvp. : [

3. Teraz ju? b?dzie og?lnik, pyta?e? czemu tibia straci?a sw?j klimat, ja ci odpowiedzia?em dwoma punktami ale zrobi? to raz jeszcze, kiedy? boty by?y na prawd? na podstawie tego ?eby mie? full ekran o?wietlony i pracowa?e? sam hotkeyami, co lepsze, sam pisa?e? kiedy? czary bo hotkey?w nie by?o (najlepsze czasy), dlatego tyle os?b twierdzi co twierdzi.
 

Daniel36

Active User
Joined
Sep 12, 2010
Messages
113
Reaction score
3
Age
25
Odp: Tibia-Przesz?o?? Czy Przysz?o???Zobacz [you]!

Ka?demu u?ytkownikowi forum ODRADZAM gra? na Realnej Tibi. Czemu oto powody:

*Boty
*Nooby
*Neo Kidy
*GM itp nic nie robi? z botami (sam wys?a?em ponad 20 report?w i ani jeden bot bana nie dosta?)
*Tibia straci?a klimat.
Tibia straci?a klimat z tych powod?w co wypisa?em up oraz przez to ?e s? ju? +400 lvl'e i to jest do dupy. Pami?tam co si? dzia?o jak w Ab'Darnel pojawi? si? demon. To by?y czasy a teraz pojawi si? tam i po 1-2 minutach go ju? nie ma gdy? teraz 65% graczy tibijskich we 3-5 poradzi sobie z demonem w 30 sekund. Wed?ug mnie powinny si? cofn?? LVL'e updaty itp do tibi 7.6 to by?y czasy. Tak wi?c radze ci gra? na jakim? OTS'ie gdzie nie ma sms shopu gdy? zgadzam si? z "Szara Eminencja". Sam z 2 kolegami robi? OTS z w?asn? mapa pod exp x1. Bez SMS Shopu itd. Lecz odbija si? to na Uptime serwera. Ale o tym jak ju? powstanie. Dzi?kuje za przeczytanie postu.
 

snipers

Advanced User
Joined
Oct 24, 2009
Messages
366
Reaction score
20
Odp: Tibia-Przesz?o?? Czy Przysz?o???Zobacz [you]!

Sniper gdyby? za?atwi? silnik pod 5.0 z ch?ci? bym przy??czy? si? do Ciebie
Intensywnie szukam a jak znajd? to powiadomi?.

EDIT@
Je?li osoba kt?ra zamie?ci?a tego starego OTSa czyta ten post, niech przypomni mi i reszcie jaki jest link do tego jak?e poszukiwanego postu.
 
Last edited:

Kampa3114

New User
Joined
Sep 19, 2010
Messages
2
Reaction score
0
Odp: Tibia-Przesz?o?? Czy Przysz?o???Zobacz [you]!

Odradzam gry i zgadzam si? ze wszystkimi postami napisanymi powy?ej.. Chocia? tibia mi si? podoba ma i tak wady : Dzieci Neo, Botery, Noobki .

Wi?c zacznij na jakim? ots ja ch?tnie si? przy??cz? .
 

Sekstylion

User
Joined
Sep 16, 2010
Messages
13
Reaction score
5
Odp: Tibia-Przesz?o?? Czy Przysz?o???Zobacz [you]!

Etam ;P
Najlepiej w og?le nie gra? w tibie i i?? na ?wie?e powietrze ;)
TIBIA... pe?no boter?w z?odziei i grom wie czego/kogo jeszcze
Ale z dwojga z?ego to zacznij lepiej bawi? si? na OTSie
Pozdrawiam
 

sSlasheRs

Advanced User
Joined
Apr 30, 2010
Messages
193
Reaction score
15
Odp: Tibia-Przesz?o?? Czy Przysz?o???Zobacz [you]!

No to tak. Je?eli masz gra? w RL to od razu ci m?wi? ?e jak gra?e? w Tibi? i teraz chcesz znowu to raczej musia?by? zakupi? PACC'a poniewa? to by by?o nudne znowu to samo. Opr?cz tego nale?y wybra? w?a?ciwy ?wiat. Co do OTS , to ja my?l? ?e 2x wi?cej(Minimum) os?b gra w OTS ni? w RL. Tak wi?c chyba samo to m?wi za siebie co jest lepsze(A przynajmniej ?atwiejsze i ciekawsze wzgl?dem inno?ci od RL).
Wiesz co ci poradz?? Graj i tu i tu. Sam zdecydujesz co tak naprawd? jest lepsze dla ciebie.
 

Skarottan

Advanced User
Joined
Jan 31, 2009
Messages
173
Reaction score
11
Odp: Tibia-Przesz?o?? Czy Przysz?o???Zobacz [you]!

Wiecie co tak naprawd? zniszczy?o tibi??Botterzy i OTS-y.Niestety taka jest prawda.

Nie zgodz? si? z Tob?, bo tibi? zniszczy? sam CipSoft. Boty by?y zawsze odk?d pami?tam, jeszcze jak nie by?o souli stawia?o si? po 10 mc i robi?o runy. OTS te? by?y jak tibia mia?a sw?j urok. Teraz jest to bardziej w?a?nie OTS. Kiedy? Demon to by?o co?, teraz to nic. Pami?tam jak za bohy mo?na by?o mie? pacc... By?o min??o i to ju? nie powr?ci. W t? gr? grali powa?ni ludzie, teraz jest ona robiona w stron? dzieci i pokolenia komputer?w. Pozdro
 

magiel77

Senior User
Joined
Dec 13, 2009
Messages
518
Reaction score
38
Age
31
Odp: Tibia-Przesz?o?? Czy Przysz?o???Zobacz [you]!

Z jednej strony cipsoft robi dobre update'y (addony m.in). Ale z drugiej strony tibi? robi kolejn? banaln? sieci?wk? w kt?rej liczy si? to czy ci?gle nawalasz paluchem t? exur? na hotkeyu, kiedy? to nie liczy?a si? cz?stotliwo?? nawalania w te hoty, tylko to jak sprawnie pos?ugiwa?e? si? klawiatur? i myszk?, teraz wystarczy te F1 czy F2, tak samo ze strzelaniem runami, klikasz hotkey i klik na typa w battle li?cie, co to za zabawa kiedy zawsze trafiasz z run ? Na tej tibii 7.6 jak pami?tam to trzeba by?o przewidzie? ka?dy nast?pny ruch kolesia w kt?rego si? strzela?o by nie chybi?.
Z jednej strony pochwalam update'y bo czyni? tibi? przyjemniejsz? i bardziej dost?pn? (jak wspomina?em wcze?niej, addony, do tego nowa, lepsza oprawa graficzna), ale z drugiej strony wiele smaczk?w te update'y odebra?y, pocz?wszy od aim bota i na lighthacku ko?cz?c.

Chocia? tibia mi si? podoba ma i tak wady : Dzieci Neo, Botery, Noobki .

To nieod??czny element ka?dej gry :p tak samo jak spamerzy, reklamiarze i trolle internetowe na forach :p
 
Last edited:

snipers

Advanced User
Joined
Oct 24, 2009
Messages
366
Reaction score
20
Odp: Tibia-Przesz?o?? Czy Przysz?o???Zobacz [you]!

I jeszcze ?eby co? dla FACC si? rozwija?o a tak to kupuj pacca albo bij level 10 razy d?u?ej i 10 razy wi?ksze waste.
 

Charin

Active User
Joined
Aug 18, 2009
Messages
66
Reaction score
3
Odp: Tibia-Przesz?o?? Czy Przysz?o???Zobacz [you]!

Og?lnie to powiem tak: Tibia straci?a sw?j klimat i jest na drodze do destrukcji. Autodestrukcji. Zawsze by?em za zmianami, bo by?y dobre. Teraz czytam, ?e s? 3 nowe projekty: siedzenie, wierzchowce i domy aukcyjne. Lecz uwa?am, ?e to nie zwi?kszy liczby nowych graczy. Dlaczego? Ano, gdy?:
Co to za radocha gra? w gr?, gdzie wszystko jest ju? znane i odkryte?
Nigdy nie by?em przeciw zmianom, zawsze za, ale tym razem przegi?li. Rozumiem to, ?e wprowadzili czarn? czaszk?. ALE PO JAK? CHOLER? DALI SWAPPING SYSTEM?
Ludzie maj? coraz mocniejsze kompy i graj? w coraz mocniejsze MMO
Ci kt?rzy maj? s?absze zazwyczaj nie graj? albo s? "n00bami", dzie?mi i tego typu ha?astr?.
Niestety Tibijsk? grafik? lubi? tylko niekt?rzy (jak ja, dla mnie jest pi?kna i dopracowana, nie wiem o co chodzi innym)
Tibia jest wy?miewana przez ludzi, kt?rzy nigdy w ni? nie grali. Po zalogowaniu, aby "sprawdzi? to g?wno" najcz??ciej kln?, wyzywaj?, nie zdob?d? nawet 3 lvla albo tutoriala nie sko?cz?. Id? potem do szko?y i "ale to jest popieprzona gra!"
Sytuacja mo?e si? odmieni jak w krajach biednej Azji i Afryki b?d? komputery (kraje typu Nigeria, Etiopia). Ale to i tak droga do pora?ki.
Tibia wybi?a RPG. Pierwszy raz to powiem. Po prostu zach?ci?a n00by do gry. N00by w ko?cu i tak maj? "wyjebane na nasze zdanie i klimat" wi?c zostawi? gr?. A przywi?zani rpgowcy ju? prawie odeszli. Tylko ja, jako jeden z nielicznych dziwnie si? czuj?, loguj?c do pustych miast... Czuj?, ?e ta gra umiera. Kiedy? 30k graczy online by?o non-stop, a teraz tylko jak budzi si? Brazylia. Tibia sama wesz?a na drog? autodestrukcji. Pozostaje zrobi? ten m?j Full RPG OTS, bez poziom?w, leveli, NPC, klas itd.

Bo wszystko co ma sw?j pocz?tek, ma te? sw?j koniec.
 

Eztaz

Active User
Joined
Apr 14, 2009
Messages
120
Reaction score
1
Odp: Tibia-Przesz?o?? Czy Przysz?o???Zobacz [you]!

Tibia Real to ju? nie fajna gra straci?a swoje dobre imi? ju? bardzo dawno i raczej go nie odzyska dlaczego jest du?o powod?w kt?rych nie chc? mi si? wypisywa? koledzy up ju? opisali wystarczaj?co.

Nie zdziwi? si? ?e za jaki? czas na Ots b?dzie gra?o 3x wi?cej ludzi ni? na Real Tibi to fakt bardzo mo?liwy i przyjdzie na to czas szybciej ni? wszyscy my?limy poczekajmy jak zjebi? co? konkretnego w nast?pnym up date xD

Nie grajcie w Real wbija? na Ots

Pozdrawiam Eztaz
 
Status
Not open for further replies.
Top