What's new

Inne tibia ze statystykami rpg

fridai

Forum friend
Joined
May 13, 2010
Messages
178
Reaction score
9
Witam, jest w tibii mo?liwe wykonanie skryptu rodem z gier rpg gdzie po wbiciu poziomu mo?emy rozdawa? statystyki np +atak +hp +mana itd. pytam czy da si?. Oraz czy kto? ju? co? takiego stworzy?, w razie czego sam si? za to zabior? bo mi si? podoba ten motyw :p
 

Maciek-ChEsTeR

Active User
Joined
Apr 8, 2008
Messages
89
Reaction score
2
Odp: tibia ze statystykami rpg

Owszem, da si?, by?o kiedy? par? serwer?w i projekt?w lecz skryptu og?lno dost?pnego wydaje mi si? ?e nie ma. Z tego co mi wiadomo trzeba przerobi? par? skrypt?w w silniku i potem go skompilowa?, najlepszym potem rozwi?zaniem by?o by tak?e przerobienie klienta gry by mo?na by?o wygodnie rozdawa? takie punkty. Oczywi?cie nie trzeba tego robi? i mog? wystarczy? zwyk?e komendy ale to ma?o intuicyjne dla nowych graczy kt?rzy systemu nie znaj? a wi?kszo?? z potencjalnych graczy mo?e mie? z tym problem.
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: tibia ze statystykami rpg

Zrobi? si? da wszystko.
Podstawowe za?o?enia i inne pierdo?y mo?na zrobi? bardzo prosto. Nie ?adnie. Nie profesjonalnie. Nie optymalnie. Ale prosto.
Starczy jaka? komenda na dodawanie punkt?w, jakie? storage na przechowywanie punkt?w za wbity lvl i kilka storage na r??ne statystyki.
Przez komende przydzielasz punkty z jednego storage na wybrane z dost?pnych.
A do ogarniania reszty wykorzystasz kod odpalany przez onLogin, kt?ry na podstawie warto?ci w storage skonfiguruje ka?d? zalogowan? posta? :D Czy to zmieniaj?c jakie? storage (dost?py, inne pierdo?y), czy to ustawiaj?c hp/man? gracza itp.
Wszystko si? tak na prawd? da zamkn?? w kilkunastu linijkach kodu i masz podstawowy system dystrybucji statystyk.

Jak chcesz co? bardziej sensownego i zrobionego faktycznie tak jak powinno si? to robi?... to...
Sporo dodatk?w i zmian w source odpowiadaj?cych za trzymane info na temat postaci, w praktycznie wszystkich klasach/metodach/funkcjach zwi?zanych z levelowaniem i innymi pierdo?ami :p - np zmiana wszystkich skilli na takie staty jakie chcesz, wywalenie sporej cz??ci kodu dotycz?cej dodawania hp za lvl, skillowania jako takiego (je?li chcesz si? go pozby?), przerobienie formu? do obliczania obra?e?, leczenia i ca?ej reszty... To tak na szybko co mi przychodzi do g?owy z tego co trzeba by ogarn??.
Zmiany w kliencie, ?eby by? ?adny panelik do tego, a nie jaka? z dupy komenda /npc. Tutaj prosto do?? mo?na to wykona? na OTC. Relatywnie prosto...

I wszystko jest jak najbardziej wykonalne.
 
Top