What's new

Tolerancja

Status
Not open for further replies.

Always

Advanced User
Joined
Jul 31, 2008
Messages
429
Reaction score
105
Age
28
Dos?ownie minut? temu na forumowym shoutboxie toczy?a si? za?arta dyskusja o homoseksualizmie i r??nych podej?ciach do tej?e orientacji. Tu rodzi si? pytanie: jak Wy do tego podchodzicie?

By? mo?e g?upot? jest pytanie o taki temat na takim forum. Ale licz? na Was, ?e dyskusja b?dzie toczy?a si? bez przekle?stw i innych podobnych, kt?re, pami?tajcie, ?wiadcz? o Waszym poziomie.
 

Vrael

Porzuci? wszystko to wszystko odzyska?
Joined
Aug 13, 2008
Messages
589
Reaction score
87
Odp: Tolerancja

Jak ju? m?wi?em: pochodz? ze ?rodowiska, gdzie homoseksualizm jest wyj?tkowo rzadko spotykany. Mieszkam w swoim mie?cie ponad 18 lat, przez ten czas przewin??o mi si? przed oczami mn?stwo ludzi, mn?stwo zwi?zk?w, ale jak ?yj? tak nie widzia?em ani geja, ani lesbijki. Wr?? - mo?liwe, ?e widzia?em, ale ?e nie ka?dy gej chodzi z pomalowanymi paznokciami i drugim gejem w odbycie, to prawdopodobnie wygl?da? jak ka?dy inny cz?owiek i nie by?em w stanie go zidentyfikowa?. Co wi?cej, gdyby faktycznie istnia?a grupa takich osobnik?w w okolicy, to informacje o tym rozchodzi?yby si? po szkole z pr?dko?ci? ?wiat?a. P?ki co jednak nie mia?em z tym styczno?ci.

M?j stosunek do homoseksualizmu? Ograniczona tolerancja. Istniej?? W porz?dku. Nie mam nic przeciwko temu, ?e si? urodzili, ?e ?yj?, ?e chodz? za r?k?, ?e si? ca?uj? w miejscach publicznych i ?e wchodz? w siebie tylnym wej?ciem. Grunt, ?eby nie robili tego na moich oczach. O ile widok dw?ch li??cych si? dziewczyn jestem w stanie znie??, tak nie chcia?bym by? zmuszany do ogl?dania tego samego czynu w wykonaniu dw?ch facet?w. Ja toleruj? ich istnienie i orientacj?, wi?c niech oni r?wnie? toleruj? to, ?e nie mam ochoty ich ogl?da?. De facto w ?yciu codziennym nie interesuje mnie czy kto? zaspokaja si? przed zdj?ciem kobiety czy m??czyzny. Kolega-gej? Czemu nie, je?li jest lojalny, inteligentny, mog? z nim porozmawia? o wszystkim i nie usi?uje mnie obmacywa?. Nie wpierdalam si? ludziom w ?ycie, je?eli oni nie usi?uj? wpierdoli? si? w moje. Proste.
 

thorge

Active User
Joined
Aug 17, 2008
Messages
78
Reaction score
13
Odp: Tolerancja

Koniec z shoutboxowymi wyg?upami - czas napisa? co? na powa?nie.

Osobi?cie uwa?am, ?e nie powinno si? stawia? im granic. To, ?e wol? wi?za? si? z osobami z swojej p?ci to ich prywatne odczucia, kt?rych nikt nie ma prawa kszta?towa?.
Kiedy? kobiety wysz?y na ulic?, domagaj?c si? tych praw, jakie zarezerwowane by?y tylko dla m??czyzn. Teraz nasta? czas na r?wno?? lesbijek i gej?w. S? takimi samymi lud?mi jak Ty i ja.

Smutne jest jednak nie to, ?e s? ludzie uwa?aj?cy homoseksualizm za chorob?, lecz politycy kt?ry udaj?, ?e nic si? nie dzieje. Wiedz?, ?e problem istnieje, ale wol? si? nie anga?owa?, bo mog? straci? stanowisko czy te? poparcie spo?eczne.

Osoby homoseksualnie s? do?? rzadko spotykane, ale... My?l?, ?e homoseksualist?w jest wi?cej, po prostu boj? si? wyalienowania, wi?c ??cz? si? z p?ci? przeciwn?, chocia? wewn?trznie czuj? si? obco. Taka ambiwalentna postawa mo?e w przysz?o?ci owocowa? za?amaniem psychicznym, czy nawet samob?jstwem.
 

Mr Kacper

Active User
Joined
Oct 24, 2010
Messages
82
Reaction score
8
Odp: Tolerancja

Szczerze mowiac to mam wyjebane w to co geje i lesbijki robia.
 

xajer

Advanced User
Joined
Jan 16, 2009
Messages
150
Reaction score
7
Odp: Tolerancja

Ja takich ludzi nie toleruj?... dlaczego ? Ot?? przytocz? jeden przyk?ad : Dw?ch m??czyzn adoptuje dziecko z "Domu Dziecka" (rzecz jasna ?e nie sp?odz? sobie ch?opca lub dziewczynki) i potem te dziecko dorasta i koledzy , kole?anki dokuczaj? mu ca?y czas w szkole... jak takie dziecko ma si? czu? wtedy ?? Masakra totalna !! Powinni tego zakaza? w ka?dym pa?stwie -.-
 

Ales kla

Active User
Joined
May 7, 2008
Messages
105
Reaction score
6
Odp: Tolerancja

SIEMANO, u mnie to brak tolerancji do typow ktorzy sobie zamierzaj? w dupie kopa?. jestem homofobem i te ich wymyslanie ze to niby od urodzenia w ogole w to nie wierze. to jakas dewiacja i dziwne fetysze analne. niech siedza ze swoimi zboczeniam i partnerami w domu i nie wychodza z tym na ulice. Te pedaly to najczesciej jakies swinie, ktore w ordynarny sposob wyrzucaja z siebie swoje zachcianki seksualne (jest pare filmikow na yt z nagraniem pedala) pozdro
 

Dtp

Senior User
Joined
Dec 29, 2009
Messages
519
Reaction score
107
Age
29
Odp: Tolerancja

xajer. My?lisz, ?e jak takich dw?ch pan?w przyjdzie do domu dziecka to mog? sobie je od razu "wzi??"? Musz? przej?? przez MAS? papierk?w, komisja musi sporz?dzi? raport, kt?ry b?dzie na korzy?? tych "dw?ch pan?w". Dziecko musi mie? dogodne warunki by dorasta? w takim towarzystwie. Od czego s? prywatne przedszkola? Przecie? ludzie z domu dziecka nie oddadz? "dw?m peda?om" dziecka by mieli je dla picu prawda? Oni musz? by? przytomni i powinni wiedzie? co robi? i w jaki spos?b zadba? o dziecko by wyros?o na kogo?. Zbyt pochopnie wyci?gasz wnioski. Jak ka?dy wie, tolerancja te? ma swoje granice, dla mnie t? granic? jest pokazywanie si? w miejscu publicznym jako para. Jeszcze w ?yciu owej pary na oczy nie widzia?em, wi?c powiem tzw "mam wyjebane".
 

Always

Advanced User
Joined
Jul 31, 2008
Messages
429
Reaction score
105
Age
28
Odp: Tolerancja

SIEMANO, u mnie to brak tolerancji do typow ktorzy sobie zamierzaj? w dupie kopa?. jestem homofobem i te ich wymyslanie ze to niby od urodzenia w ogole w to nie wierze. to jakas dewiacja i dziwne fetysze analne. niech siedza ze swoimi zboczeniam i partnerami w domu i nie wychodza z tym na ulice. Te pedaly to najczesciej jakies swinie, ktore w ordynarny sposob wyrzucaja z siebie swoje zachcianki seksualne (jest pare filmikow na yt z nagraniem pedala) pozdro
A przez pewien czas mia?em nadziej?, ?e poziom dyskusji zostanie utrzymany. Uwa?asz wi?c, ?e nasza seksualno?? jest na tyle wa?n? i istotn? cech?, ?e po niej powinni?my ocenia? ludzi?
 

Frags

Mechaniczna pomara?cza
Joined
Jun 19, 2009
Messages
1,112
Reaction score
139
Odp: Tolerancja

Nie mam nic przeciwko temu, ?e s?, ?e maj? takie, a nie inne pogl?dy, byleby nie okazywali tego na ulicach w jaki? ma?o odpowiedni spos?b. Ja homoseksualizm traktuje (nie chc? nikogo urazi?) jako zaburzenia hormonalne/m?zgowe, bo rzecz? naturaln?, okazywan? przez znakomit? wi?kszo?? ludzi jest heteroseksualizm. To tak, jakby kto? urodzi? si? z trzema nogami. Jeszcze raz powiem, nie chc? nikogo urazi?, to jest moje zdanie, nie przeszkadzaj? mi, byleby si? na nie lizali po ulicach.
 

Ales kla

Active User
Joined
May 7, 2008
Messages
105
Reaction score
6
Odp: Tolerancja

A przez pewien czas mia?em nadziej?, ?e poziom dyskusji zostanie utrzymany. Uwa?asz wi?c, ?e nasza seksualno?? jest na tyle wa?n? i istotn? cech?, ?e po niej powinni?my ocenia? ludzi?

Czy twoim zdaniem homoseksualnosc jest normalna pesudointeligencie?
 

Always

Advanced User
Joined
Jul 31, 2008
Messages
429
Reaction score
105
Age
28
Odp: Tolerancja

Czy twoim zdaniem homoseksualnosc jest normalna pesudointeligencie?
Wypraszam sobie. Homoseksualizm nigdy nie by? i nie b?dzie uwa?any za chorob?, a stwierdzili to ludzi m?drzejsi od Ciebie. Za to homofobia jest zaburzeniem l?kowym o pod?o?u psychicznym. Homofobi z regu?y s? lud?mi niewykszta?conymi, kt?rzy osobi?cie nie znaj?, a raczej nie zdaj? sobie sprawy z tego, geja, lesbijki, czy chocia?by biseksualisty.
 

Ulfur

Senior User
Joined
Aug 20, 2010
Messages
782
Reaction score
106
Age
30
Odp: Tolerancja

Jest to zboczenie. Jestem podobnego pogl?du do Vraela. Niech sobie robi? co chc?, niech spe?niaj? swoje potrzeby seksualne, ale niech nie robi? tego na oczach heteroseksualist?w, bo to po prostu obrzydza.

Homoseksualist? pono? jest si? od urodzenia, bo brakuje jakiego? tam chromosomu, ale ile w tym prawdy, to najlepiej wiedz? homoseksuali?ci. Jak dla mnie, to facet jest facetem, a kobieta kobiet?. To ustali?a natura, a wi?c ich "czyny" s? przeciwko naturze.

No c??, ich sprawa. Reasumuj?c - toleruj? ich wtedy, kiedy si? nie afiszuj? z tym publicznie. Nigdy nie widzia?em na oczy zadeklarowanego geja, ale widok kopuluj?cych lub migdal?cych si? facet?w nie by?by zbyt mi?y dla moich oczu. Nie chodzi tu o jak?? nienawi?? tylko o to, ?e taki jestem z natury - zreszt? wi?kszo?? os?b tak ma.
 

Sherlock

User
Joined
Mar 11, 2011
Messages
33
Reaction score
5
Odp: Tolerancja

A przez pewien czas mia?em nadziej?, ?e poziom dyskusji zostanie utrzymany. Uwa?asz wi?c, ?e nasza seksualno?? jest na tyle wa?n? i istotn? cech?, ?e po niej powinni?my ocenia? ludzi?
W takim razie i ja zani?? poziom dyskusji, bo ka?dy ma prawo wyra?a? swoje zdanie nie patrz?c na to czy b?dzie ci si? podoba?o, czy te? nie. Nie mog? znie?? widoku dw?ch m??czyzn kt?rzy mieliby si? jednym s?owem rucha?. Jedni takie co? toleruj?, drudzy pr?buj? tolerowa?, a trzeci natomiast rzygaj? takim czym?. Ja jestem t? trzeci? "kategori?" os?b kt?re nie przepadaj?, ba - wr?cz nienawidz? takiego czego?.
 

kosmos2

Advanced User
Joined
Jul 23, 2009
Messages
339
Reaction score
48
Age
31
Odp: Tolerancja

Ja jestem tolerancyjnym cz?owiekiem wi?c nie nie mam nic do homoseksualist?w. Owszem lubie sobie popatrze? jak dziewczyny si? ca?uj? itp. ale m??czy?ni to ju? przesada przynajmniej jak dla mnie. A niech si? ?eni? w tym Madrycie czy gdzie tam ale niech si? odwal? od dzieci. Chodzi mi tu o adopcje. To ju? jest niszczenie dziecku ?ycia.
 

Always

Advanced User
Joined
Jul 31, 2008
Messages
429
Reaction score
105
Age
28
Odp: Tolerancja

To ju? jest niszczenie dziecku ?ycia.
Nie wyci?ga?bym pochopnych wniosk?w. W Japonii widok homoseksualist?w na ulicy nie dziwi nikogo, a w wi?kszych miastach, jak np. Katowice powoli te? to staje si? normalne. Ludzie przechodz? bez zb?dnych uwag, tylko starsze pani czasami rzucaj? zawistne spojrzenia. Do?wiadczy?em na w?asnej sk?rze z racji tego, ?e sporo moich znajomych to pary homoseksualne, a sam kwalifikuje si? jako zdeklarowanego biseksualist?.


@Down
Ale? ja nie m?wi? o tera?niejszo?ci, tylko niedalekiej przysz?o?ci. ?wiat si? coraz bardziej otwiera na "t?czowych", a wida? to chocia?by ogl?daj?c telewizj?, w kt?rej coraz cz??ciej widzimy gej?w i lesbijki.
 
Last edited:

Frags

Mechaniczna pomara?cza
Joined
Jun 19, 2009
Messages
1,112
Reaction score
139
Odp: Tolerancja

Nie, Always, pomy?l. Dziecko dorasta, idzie do gimnazjum w jakimkolwiek mie?cie, np. we Wroc?awiu i jest do tego stopnia poni?ane, ?e pojawiaj? si? my?li samob?jcze, nikt nie ma psychiki ze stali, nikt nie wytrzyma trzech lat ci?g?ego wyzywania. Rz?d ani nikt inny nie ma prawa fundowa? niewinnym dzieciakom takiego losu, bo to jest torturowanie, tyle.
 

Eldryzif

Advanced User
Joined
Aug 21, 2009
Messages
238
Reaction score
14
Odp: Tolerancja

Nie, Always, pomy?l. Dziecko dorasta, idzie do gimnazjum w jakimkolwiek mie?cie, np. we Wroc?awiu i jest do tego stopnia poni?ane, ?e pojawiaj? si? my?li samob?jcze, nikt nie ma psychiki ze stali, nikt nie wytrzyma trzech lat ci?g?ego wyzywania. Rz?d ani nikt inny nie ma prawa fundowa? niewinnym dzieciakom takiego losu, bo to jest torturowanie, tyle.
A to tylko dlatego, ze Polska sama w sobie nie jest krajem tolerancyjnym w porownaniu z zachodem. Pomimo innego ustroju politycznego to konserwatyzm tam panuje.
@down
A no nie, bo spolecznosc i tak juz jest wystarczajaco skazona.
 
Last edited:

Frags

Mechaniczna pomara?cza
Joined
Jun 19, 2009
Messages
1,112
Reaction score
139
Odp: Tolerancja

Jasne, ale nie b?dziesz tego t?umaczy? niedojrza?ym 14to latkom w gimnazjum
 

Sherlock

User
Joined
Mar 11, 2011
Messages
33
Reaction score
5
Odp: Tolerancja

Jasne, ale nie b?dziesz tego t?umaczy? niedojrza?ym 14to latkom w gimnazjum
Co ma w og?le do tego wiek? Mo?e niekt?rzy s? niedojrzali emocjonalnie i nie odczuwaj? pewnych zasad tolerancji o ile mo?na to zasadami nazwa?, ale wydaje mi si?, ?e ka?demu da rad? co? takiego wyt?umaczy? - nie wa?ne ile ma lat. :p Co nie zmienia faktu, ?e nadal podtrzymuj? zdanie dotycz?ce pewnych os?b kt?re za chuj nie szanuj? geji. Najch?tniej naplu?bym takiemu w ryj i przedstawi? szar? rzeczywisto?? i to jak wygl?da z mojej perspektywy, jest ?mieciem. Bo ja szczerze nie rozumiem takiego czego?. Jak mo?na czu? pop?d seksualny do m??czyzn b?d?c w?a?nie t? p?ci?? Dla mnie to pr?ba czego? nowego, a p??niej brak ch?ci do tego aby zn?w uprzyjemnia? sobie chwile i sp?dza? upojne noce z kobitkami.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top