What's new

Tworzenie serwera od 0.

Nevox

Advanced User
Joined
Aug 22, 2012
Messages
342
Reaction score
20
Witam. Pisz? ten temat poniewa? mam troch? pyta?, a w zasadzie pytanie na kt?re chyba ju? sam znam odpowied?.. ale dobra mniejsza z tym przejd? do sedna. Wiem, ?e tibia ju? upada jednak to w og?le jako? mnie nie zniech?ca do zrobienia serwera. Problem jest taki, ?e opr?cz mappowania nigdy nie mia?em z czymkolwiek innym zwi?zanym z powstaniem otsa styczno?ci. I teraz brzmi moje pytanie, je?li kompletnie jestem zielony je?li chodzi o skrypty, itd. czy po prostu jest jaka? szansa ?eby si? teraz tego jako? nauczy?. Zdaje sobie spraw? z tego, ?e wi?kszo?? poradnik?w ju? wygas?a i nawet one s? pisane ju? nie dla kompletnych amator?w, tylko dla takich kt?rzy mieli ju? styczno?ci z tworzeniem serwera. Jak my?licie czy nawet przy sporej determinacji jest jaka? szansa nauczy? si? tego wszystkiego samemu "od A do Z" ? Chcia?bym stworzy? dobry serwer, w?asna mapa, nowe czary, og?lnie nie chce si? teraz w tym temacie o tym rozpisywa? tylko pytam w?a?nie jak my?licie czy to jest w og?le mo?liwe ? Jaka odpowied? by nie pad?a to czy kto? kto ma troch? do?wiadczenia w tworzeniu serwera mo?e powiedzie? czego zacz?? si? uczy?, jakiego j?zyka programowania na pocz?tek, co si? przydaje si? najbardziej, a najlepiej jak w miar? mo?liwo?ci ta osoba mog?a by podes?a? jakie? linki do nauki. Aha, opr?cz mappowania, ogarniam troch? grafiki wi?c ze stron? www (layout) b?d? mniejsze problemy, tylko znowu z kodowaniem ju? wi?ksze. Podsumowuj?c co my?licie, mo?e jakie? ciekawe linki do nauki, w miar? zrozumia?e poradniki. B?d? wdzi?czny za jaka? pomoc, pozdrawiam :)
 

Kuzyn

Dziad.
Staff member
Joined
May 3, 2008
Messages
1,936
Reaction score
165
Odp: Tworzenie serwera od 0.

czy po prostu jest jaka? szansa ?eby si? teraz tego jako? nauczy?. Zdaje sobie spraw? z tego, ?e wi?kszo?? poradnik?w ju? wygas?a i nawet one s? pisane ju? nie dla kompletnych amator?w, tylko dla takich kt?rzy mieli ju? styczno?ci z tworzeniem serwera. Jak my?licie czy nawet przy sporej determinacji jest jaka? szansa nauczy? si? tego wszystkiego samemu "od A do Z" ?
Naucz si? LUA, a p??niej poprzegl?daj poradniki zwi?zane z Tibi?. Je?li tak jak ja masz s?ab? g?ow? do programowania to sobie odpu?? ju? teraz.

Silnik to je?li si? nie myl? C++, a stronki to wiadomo PHP, CSS, HTML.
 

Mefisto94

Senior User
Joined
Jun 22, 2010
Messages
656
Reaction score
24
Odp: Tworzenie serwera od 0.

Mysle ze nie ucz sie programowania od postaw bo to nie ma sensu jezeli zalezy ci tylko na tibi, sprawdz sobie jak wygladaja skrypt i o co w nich chodzi wtedy bd wiedzial jak je przerobic a z czasem napisac swoje.
 

Nevox

Advanced User
Joined
Aug 22, 2012
Messages
342
Reaction score
20
Odp: Tworzenie serwera od 0.

@up
Dzi?ki za odpowiedzi. A mam jeszcze inne pytanie, do tych kt?rzy ju? tworzyli serwery. Jak d?ugo zaj??a im nauka, aby wiedzie? co i jak, i samemu sobie radzi?. Czy trudno by?o ??
 

Ciamciaj Bigos

ก้้้้้้&
Joined
Jun 6, 2013
Messages
2,081
Reaction score
192
Odp: Tworzenie serwera od 0.

Przeciez to 2 godziny max ogarniania co gdzie jak i po co. CSS, php, html, lua mozesz sie uczyc, krzywdy ci to nie zrobi, a te jezyki w dodatku sa proste.

http://tibia.net.pl/threads/227341-Od-zera-do-skryptera-czyli-poradnik-LUA!
http://tibia.net.pl/threads/505421-Przewodnik-po-lua!
http://tibia.net.pl/threads/558487-Wirtualny-poradnik-Czyli-od-zera-do-OTS-Mastera!
http://tibia.net.pl/threads/200234-LUA-dla-zaawansowanych
http://tibia.net.pl/threads/186608-Poradnik-dla-początkujących-skrypterów!


Twoje pierwsze skrypty mozesz testowac np tutaj

Wyswietli ci popelnione bledy np brak zakonczenia ifa, nawiasy etc
 
Last edited:

Nevox

Advanced User
Joined
Aug 22, 2012
Messages
342
Reaction score
20
Odp: Tworzenie serwera od 0.

@up Na pocz?tku dzi?ki za odpowied?. Lecz chyba troch? przeceniasz mo?liwo?ci swoje i kogo?. Na miliard % nikt nie nauczy? si? stworzenia ca?ego otsa od a do z w 2 godziny, to jest nie mo?liwe... Nie chcesz mi chyba te? powiedzie?, ?e j?zyki, kt?rych jest 4-5 te? mo?na nauczy? si? w tym czasie. Nie wiem czy tylko ja tak mam ale wchodz? w 1 link kt?ry poda?e? doszed?em do tabel i niestety tych tabel nie da si? chyba zrozumie?. Wydaje mi si?, ?e piszesz to bo ju? to umiesz a korzysta?e? z innych poradnik?w, lub jeste? fenomenem, bo to nie spos?b zrozumie?... M?wi? oczywi?cie o tabelach, lecz punkty przed nimi te? nie s? jasne. Tak?e jeszcze raz dzi?ki ale wydaje mi si?, ?e takie poradniki to du?o nie pomog?.
 
Last edited:

GM Xero

New User
Joined
Jan 14, 2016
Messages
9
Reaction score
0
Odp: Tworzenie serwera od 0.

Pozwolisz ?e si? wtr?ce ale tak jak napisa? Ciamciaj Bigos j?zyk lua jest szybki do zrozumienia, jeszcze z 1h temu nie wiedzia?em co to lua a po przeczytaniu tych poradnik?w umiem ju? napisa? prosty skrypt kt?ry po klikni?ciu na dzwignie daje item/kase.
 

Sooh

Advanced User
Joined
Jun 26, 2014
Messages
489
Reaction score
26
Age
30
Odp: Tworzenie serwera od 0.

Je?eli jeste? zainteresowany tworzeniem serwera mog? pom?c wiem wszystko.

Wys?ane z mojego GT-I8200 przy u?yciu Tapatalka
 
Last edited:

ErMex

Egzekucja
Joined
Dec 1, 2010
Messages
574
Reaction score
181
Odp: Tworzenie serwera od 0.

Powiem Ci tak. Teraz na pewno nauczysz si? wi?cej i ?atwiej jak kiedy?. Jak masz jakie? pytania pisz do mnie na GG:28148144 ch?tnie udziel? odpowiedzi.
 

messenoire

User
Joined
Mar 19, 2016
Messages
17
Reaction score
0
Odp: Tworzenie serwera od 0.

Posciagaj sobie jakies datapacki/silniki i sie baw. Wszelkie narzedzia masz na OTLandzie, clienty masz na otservlist. Jak chcesz cos prostego na poczatek to sciagnij sobie jakis XML na 8.00 - 8.11.

Ale cos mi sie wydaje ze trzeba by bylo znowu jakies poradniki napisac.
 

Partyzanty

Banned
Joined
Jul 4, 2016
Messages
38
Reaction score
0
Odp: Tworzenie serwera od 0.

Nigdy nie jest za p??no ?eby zacz??. Powodzenia! :D
 
Top