What's new

Tydzie? podw?jnego expa i skill!

Status
Not open for further replies.

Don Zibi

Active User
Joined
Dec 3, 2011
Messages
62
Reaction score
6
In April, many players repeatedly experienced connection problems such as mass kicks which were caused by heavy DDoS attacks. Since the start of these attacks, we have worked on getting the situation under control again by initiating various countermeasures.

As a temporary measure to alleviate the negative ingame impact of these attacks, we have made all blessings available for free, as we mentioned in a news at the end of April. We have carefully monitored our servers since then. The combination of countermeasures we have taken proved to be quite effective. Therefore, the free blessings option will be taken out of the game on Thursday, May 10, server save.

In addition, we also asked you for suggestions concerning ways of making further amends for the loss of fun you had to deal with. Thanks a lot of the constructive feedback you have given on this matter! Since many players pointed out that especially the skill loss hurts a lot, we have come up with the following combination:
Between the server saves of May 10 and May 17, all monsters will yield twice the usual amount of experience points, and your skill training, including magic level, will advance twice as fast! Having the choice between gaining twice as much experience points and double skill training should also ease the hunting situation a bit which some players were concerned about in case of a double experience week.

We especially like the idea of assigning a pool of bonus experience points and skill training to a character which only gets used up while playing. However, developing and implementing such a feature would require considerable time so it cannot be done quickly. Still, we consider it a promising approach for the future.

We would like to thank you all again for your patience and the confidence you have shown us during these difficult times.

Have fun!
Your Community Managers

W kwietniu wielu graczy do?wiadcza?o ci?g?ych problem?w z ??czno?ci?, takich jak mass kicki. By?y one spodowane ci??kimi atakami DDoS. Od pocz?tku pracowali?my nad przywr?ceniem kontroli nad t? sytuacj?, podj?li?my wiele r??nych ?rodk?w zaradczych.

Tymczasowym rozwi?zaniem by?y darmowe b?ogos?awie?stwa, co og?osili?my pod koniec kwietnia. Od tego czasu uwa?nie monitorowali?my dzia?anie naszych serwer?w, na szcz??cie nasze ?rodki okaza?y si? do?? skuteczne. Dlatego te? darmowe b?ogos?awie?stwa zostan? zlikwidowane wraz z zapisem serwera 10 maja.

Dodatkowo zapytali?my was o wasze pomys?y i propozycje na dalsz? rekompensat? m?k, kt?re musieli?cie prze?y?. Dzi?kujemy bardzo za konstruktywne opinie! Poniewa? wielu graczy wskazywa?o na to, ?e zw?aszcza strata skilli mocno boli, zastosujemy takie oto rozwi?zanie:

Od zapisu serwera 10 maja do 17 maja za zabicie ka?dego rodzaju potwora otrzymacie podw?jn? ilo?? punkt?w expa. Do tego podwoi si? r?wnie? pr?dko?? wzrostu skilli, w tym magic levela. Taki wyb?r powinien z?agodzi? zapchane miejsca polowa?, o co ba?o si? wielu graczy.

Spodoba? nam si? zw?aszcza pomys? przypisywania puli bonusowego do?wiadczenia i skilli do postaci, kt?ry aktywuje si? tylko podczas grania. Jednak?e, wprowadzenie czego? takiego wymaga?oby sporo czasu i nie mo?emy tego zrobi? szybko. Ci?gle jednak uwa?amy to za obiecuj?ce rozwi?zanie na przysz?o??.

Chcemy jeszcze raz podzi?kowa? wam za cierpliwo?? i trwanie z nami w tych trudnych dniach.


Bawcie si? dobrze!
Wasi Community Managerowie




T?umaczenie z Tibiopedii. Wiem ?e nowy jestem ale pozwoli?em sobie wrzuci? tego newsa.
 

eLeXo

C'est la vie
Joined
Apr 15, 2008
Messages
505
Reaction score
58
Odp: Tydzie? podw?jnego expa i skill!

Yeah!! Kolejny chwyt Cipsoftu, ?e niby nagle zebra?o im si? na lito??, bo kilku ludzi popada?o przez lagi...
Btw. w?a?nie mia?em o tym pisa? :d
 
Joined
May 6, 2012
Messages
40
Reaction score
0
Odp: Tydzie? podw?jnego expa i skill!

Mo?e skorzystam, trzeba bota za??czy? i expi? ;0

Proponuje powi?kszenie napisu i? to z Tibiopedii.
 

Selius

User
Joined
Apr 29, 2012
Messages
34
Reaction score
2
Odp: Tydzie? podw?jnego expa i skill!

Zapytam tak, masz pozwolenie od redaktora Tibiopedii na skopiowanie tego newsa tutaj?
 

Marolz

Killed by death
Joined
Jan 18, 2012
Messages
388
Reaction score
29
Odp: Tydzie? podw?jnego expa i skill!

No nie?le, teraz mam dylemat na co po?wi?ci? ten tydzie? (exp/skill) :p
Troszk? przesadzili z tymi darmowymi blessami i podw?jnym expem jako rekompensat?, szczeg?lnie ?e graczom z niemieckich server?w nie ma czego rekompensowa?. No ale ludzie si? ciesz?, a CipSoft wreszcie pokaza?, ?e cho? troch? zale?y im na graczach. Mo?e wreszcie zrozumieli, ?e musz? zrobi? wszystko, aby zatrzyma? Tibijczyk?w w grze? Ostatnie zmiany chroni?ce przed kickami r?wnie? o tym ?wiadcz?. Mo?e jest jeszcze nadzieja?

Pozdrawiam, Marolz
 

bialas1908

Advanced User
Joined
Apr 7, 2010
Messages
151
Reaction score
17
Age
30
Odp: Tydzie? podw?jnego expa i skill!

"Taki wyb?r powinien z?agodzi? zapchane miejsca polowa?, o co ba?o si? wielu graczy." ta czesc mnie najbardziej rozbawila xD Z?AGODZI? ZAPCHANE MIEJSCA POLOWA?... przeciez teraz to gdzie sie nie ruszyc to wszystko "zapchane". mogli sobie oszczedzic tego kawalka tekstu. ;)
 

kuno

User
Joined
May 14, 2009
Messages
10
Reaction score
0
Odp: Tydzie? podw?jnego expa i skill!

Mogliby cz??ciej takie rzeczy robi?...
 

Marolz

Killed by death
Joined
Jan 18, 2012
Messages
388
Reaction score
29
Odp: Tydzie? podw?jnego expa i skill!

Mogliby cz??ciej takie rzeczy robi?...
Pewnie, mo?e niech od razu podkr?c? licznik expa na x120, b?dzie fajniej! Nie wiem, czy zdajesz sobie spraw?, ale gdyby robili takie tygodnie cz??ciej, to gra straci?aby stabilno??, a wi?kszo?? os?b logowa?oby si? tylko na podw?jny exp. Poza tym widz?, ?e jeste? typowym Polakiem. Dali Ci podwojny exp i skille, to i tak musisz ponarzeka?, bo mogliby robi? to cz??ciej...
 

HateThisSite

Advanced User
Joined
Feb 14, 2011
Messages
465
Reaction score
60
Odp: Tydzie? podw?jnego expa i skill!

Zajebi?cie, bocik wi?cej wyboci :D
Oby wi?cej kick?w :p
 
Joined
Apr 14, 2012
Messages
45
Reaction score
8
Odp: Tydzie? podw?jnego expa i skill!

Zajebi?cie, bocik wi?cej wyboci :D
Oby wi?cej kick?w :p

Do prawdy nie wiem co to bocenie wam daje, gra si? dla przyjemno?ci a nie dla lepszego numerku na monitorze.

Co do tych kick?w to nie mam ?adnego zdania ani pozytywnego ani negatywnego, ataki to na pewno jakie? niedopatrzenie lub brak pewnych ?atek w ich systemie zabezpiecze?, ale z drugiej strony CipSoft dobrze post?pi? wzgl?dem innych graczy, kt?rzy przez te kicki popadali, wg. mnie powinna by? np. jaka? drobna cofka.
 

bialas1908

Advanced User
Joined
Apr 7, 2010
Messages
151
Reaction score
17
Age
30
Odp: Tydzie? podw?jnego expa i skill!

@up
cofka? pomy?l czasami nad tym co piszesz. wyobra?asz sobie teraz jakiego? gracza kt?ry wbi? duu?o levela i nie spotka? go ?aden kick itp. a teraz mu cofke zrobi?? Post?pili by nie fair w stosunku do tych kt?rzy nie popadali. ;)

@Temat.
Moim zdaniem ten exp, skille, mlvl x2 jest dobr? rekompensat?, ale ju? z tymi target dummy w thais przesadzili... tam 70% bot?w stoi i skilluj?.
 
Z

Zbizu

Guest
Odp: Tydzie? podw?jnego expa i skill!

@up
cofka? pomy?l czasami nad tym co piszesz. wyobra?asz sobie teraz jakiego? gracza kt?ry wbi? duu?o levela i nie spotka? go ?aden kick itp. a teraz mu cofke zrobi?? Post?pili by nie fair w stosunku do tych kt?rzy nie popadali. ;)

@Temat.
Moim zdaniem ten exp, skille, mlvl x2 jest dobr? rekompensat?, ale ju? z tymi target dummy w thais przesadzili... tam 70% bot?w stoi i skilluj?.

Gdzie one s?? Aktualnie nie mam pacca, ch?tnie bym skorzysta?.
Co do cofek nigdy nie zrobi? ich w formie rekompensaty. Jest to forma awaryjnego odzyskania stanu gry w razie bug?w z klonowaniem item?w lub crasha serwera.
Co najwy?ej je?li dalej b?d? kicki zrobi? x4 albo jeszcze co? innego.
 
Joined
May 6, 2012
Messages
40
Reaction score
0
Odp: Tydzie? podw?jnego expa i skill!

Gdzie te Dummisie w Thais? Bo ja ich wgl nie widz?? Niema ich ;[. A ca?e Thais zwiedzi?em, Dotego gracze m?wi? ?e to plotka.
 

bialas1908

Advanced User
Joined
Apr 7, 2010
Messages
151
Reaction score
17
Age
30
Odp: Tydzie? podw?jnego expa i skill!

Byly od przez jeden dzien. Od ss do ss. tam pod dp, obok npc dla palkow ;) jak dochodzilem do tego miejsca to mialem takie lagi ze to masakra jakas.
 

Rey Mysterio

Advanced User
Joined
Apr 15, 2008
Messages
382
Reaction score
27
Age
26
Odp: Tydzie? podw?jnego expa i skill!

No macie wi?kszy exp tak?e "Do roboty, moje boty!!"
A tak na serio.
Przydaj? si? od czasu do czasu taki event. Zawsze wi?cej ludzi wbije, ale znowu problem z expem.
Tak czy inaczej powodzenia w zdobywaniu do?wiadczenia!
 

Navigation

Banned
Joined
May 15, 2012
Messages
160
Reaction score
14
Odp: Tydzie? podw?jnego expa i skill!

Gdzie one s??
Co najwy?ej je?li dalej b?d? kicki zrobi? x4 albo jeszcze co? innego.

Na rl tibi exp 4x? To nie ots, to by by?a drobna przesada.

Zapytam tak, masz pozwolenie od redaktora Tibiopedii na skopiowanie tego newsa tutaj?

Skoro Tibiopedia wzi??a newsa z tibi i przet?umaczy?a, to czemu "Don Zibi" mia? nie post?pi? tak samo? :p

#Topic
Wida?, ?e po zmianie expa jest wi?cej gracz?w jak i bot?w na serwerze, co wi?cej, expy s? pozajmowane na ka?dym ?wiecie...
 

Xuwi

User
Joined
May 16, 2012
Messages
21
Reaction score
0
Odp: Tydzie? podw?jnego expa i skill!

uff , nareszcie sie skaczyl ten tydzien:)<yeah>
beda przynajmiej wolne roty na fibuli
 

adek1243

User
Joined
Sep 13, 2011
Messages
10
Reaction score
1
Odp: Tydzie? podw?jnego expa i skill!

U mnie na Calmerze jeszcze jest 2x ;o
 

Xuwi

User
Joined
May 16, 2012
Messages
21
Reaction score
0
Odp: Tydzie? podw?jnego expa i skill!

u mnie na antice juz lipa;d
 

Wildhells

Senior User
Joined
Feb 4, 2012
Messages
2,346
Reaction score
119
Odp: Tydzie? podw?jnego expa i skill!

Exp ju? si? sko?czy?, ale Cipsoft uzna?, ?e przed?u??, bo inni gracze mieli problemy z po??czeniami.
 
Status
Not open for further replies.
Top