What's new

-Średni W?asny serwer FTP

Status
Not open for further replies.

Chajtek

Ten prawdziwy...
Joined
Apr 20, 2008
Messages
483
Reaction score
41
Szybki upload zdj?? i plik?w, kt?ry nie wyga?nie!

Witajcie.
Przedstawi? Wam spos?b na w?asny darmowy serwer ftp, czyli mo?liwo?? ?atwego uploadu zdj?? (koniec z imageshack) i r??nych plik?w, kt?re nie wygasn?!
Co robimy najpierw?
Zak?adamy darmowy hosting na stronach typu: republika.pl, prv.pl, yoyo.pl, ja wybra?em yoyo. Wchodzimy tutaj nast?pnie zak?adamy konto, aktywujemy je i si? logujemy.
1.jpg

Wchodzimy tak jak na obrazku (klikamy wed?ug numerk?w)
2.jpg

Wpisujemy nazw? itp.
Oprogramowanie: - NIE INSTALUJ NICZEGO
Dalej, r?bcie tak jak pisze w ramkach.
Ok, teraz sprawd?my czy strona si? aktywowa?a po 15 minutach.
3.jpg

4.jpg

Teraz czas skonfigurowa? FTP, je?li mamy na dysku program Total Comannder uruchamiamy go, je?li nie ?ci?gamy go z
Uruchamiamy i wchodzimy tutaj:
5.jpg

Nast?pnie tutaj, ma by? dok?adnie tak samo pozaznaczane jak na obrazku i w Nazwie hosta wpiszcie to samo co u mnie czyli: v2.yoyo.pl, i nast?pnie wpiszcie swoje dane strony:
6.jpg

Wciskamy Ok. I Klikamy na Po??cz:
7.jpg

Gdy si? poprawnie za?aduje powinno wam wyskoczy? mniej wi?cej co? takiego. Po prawej lub po lewej jest nasz FTP (stronka), a po stronie przeciwnej pliki na komputerze:
8.jpg

Jak wgra? jeden plik na serwer?
Zaznaczamy wybrany plik (prawym przyciskiem myszy) np. zdj?cie. Zaznaczony plik powinien pod?wietli? si? na czerwono, a nast?pnie klikamy na Kopiowanie (obok numeru '2' na obrazku) o tak:
9.jpg

Gdy chcesz wgra? kilka zdj??/plik?w, trzymaj?c PPM zaznaczasz pliki do przes?ania na serwer.
Teraz klikamy na ok
10.jpg

Jak wszystko dobrze zrobili?my to nasze zdj?cie jest ju? na serwerze. Jak je zobaczy? lub wklei? na forum? To proste. Wchodzimy na www.nazwa strony.yoyo.pl/nazwa zdj?cia.rozszerzenie zdj?cia
Przyk?ad:
Potem mo?na w?adowa? to w tagi


Zabraniam kopiowania tego poradnika.

Pozdrawiam,
Chajtek.
 

Magic

3+3=3!
Joined
Aug 4, 2008
Messages
1,338
Reaction score
180
Odp: W?asny serwer FTP

Dobry poradnik, co do r??nych hosting?w - na cba.pl nie pohostujecie :)! A co do p?atnych - najlepszy jest wed?ug mnie linuxpl.com - za te 50z? to szczerze polecam, idealny hosting + dost?p do SSH :D
 
Status
Not open for further replies.
Top