What's new

Skrypty & Kody Wywo?anie okna powitalnego

Status
Not open for further replies.

pxgift2

Active User
Joined
Jun 7, 2015
Messages
86
Reaction score
0
Na rl tibii podczas pierwsszego logowania do gry wyswietla sie okno powitalne, a przy nim obrazki i przyciski Sa jakies funkcje odpowiedzialne za obs?ug? ?w okna czy wszystko odbywa sie na poziomie klienta?
 

Oskar

Forum friend
Joined
Jan 24, 2009
Messages
2,256
Reaction score
331
Odp: Wywo?anie okna powitalnego

Jest funkcja:
PHP:
doPlayerSendTutorial(cid, id)
Ale nie wiem jak ona dzia?a.
 

misztrz440

Banned
Joined
Dec 15, 2012
Messages
1,032
Reaction score
39
Odp: Wywo?anie okna powitalnego

To mo?esz tej u?y?:
[LUA]doPlayerPopupFYI(cid, message)[/LUA]
np.
[LUA]doPlayerPopupFYI(cid, "Elo noby")[/LUA]
Wy?wietla si? okno i klikasz "OK" lub "Cancel".
Te? nie wiem o jakie Ci dok?adnie przyciski chodzi.
 

pxgift2

Active User
Joined
Jun 7, 2015
Messages
86
Reaction score
0
Odp: Wywo?anie okna powitalnego

Chodzi mi, zeby przedstawic przed kazdym etapem gry dana scene; Dzieki piekne za szybka odpowiedz, odezwijcie sie 9 sty to po dyszce macie u mnie, jak chcecie
 

misztrz440

Banned
Joined
Dec 15, 2012
Messages
1,032
Reaction score
39
Odp: Wywo?anie okna powitalnego

Hahah nie no co Ty. Je?li chodzi o takie co? to musisz z poziomu klienta :(
 

Oskar

Forum friend
Joined
Jan 24, 2009
Messages
2,256
Reaction score
331
Odp: Wywo?anie okna powitalnego

W OTCliencie takie akcje tworzy si? z poziomu LUA i s? banalne. W zwyk?ym kliencie musisz u?y? funkcji, o kt?rej pisa?em, ale sam jej nie u?ywa?em nigdy, wi?c nie pomog? bardziej.
 

iSanto

Demetri-World.net
Joined
Jan 8, 2011
Messages
922
Reaction score
87
Odp: Wywo?anie okna powitalnego

W OTCliencie takie akcje tworzy si? z poziomu LUA i s? banalne. W zwyk?ym kliencie musisz u?y? funkcji, o kt?rej pisa?em, ale sam jej nie u?ywa?em nigdy, wi?c nie pomog? bardziej.

Dzia?a bardzo prosto. W tibia.pic znajduj? si? wszystkie obrazki, kt?re s? wy?wietlane na RL tibii za pomoc? tego okienka. W tej funkcji mo?esz poda? ID obrazka. Tekst za? jest pobierany prosto z klienta i mo?na go edytowa? przy pomocy hex edytora. W ka?dym razie, edycja tego jest nie tyle co ci??ka co ograniczona i mozolna. Nie op?aca si? tego rusza?.
 

pxgift2

Active User
Joined
Jun 7, 2015
Messages
86
Reaction score
0
Odp: Wywo?anie okna powitalnego

Rozumiem, ?e w otclient moge sobie doda? dowolne "obrazki", tylko musz? doda? wtedy funkcje w kliencie, abym w tym 'oknie powitalnym' m?g? j? wywo?a? z funkcji, kt?r? dodatkowo opisa? bym musia? w silniku; czy s? jakie? gotowe funkcje do grafiki? Grzebie, grzebie, ale bede musial chyba na sztywno w kliencie to zrobi?,
 
Status
Not open for further replies.
Top