What's new

Konfiguracja Polaczenia XAMPP - prawdopodobnie port 80

Status
Not open for further replies.

turlakos

New User
Joined
Sep 10, 2014
Messages
5
Reaction score
0
Witam! Od ponad 6 godzin m?cz? si? z komunikatem, kt?ry pojawia mi si? przy pr?bie w??czenia Apache i MySQL w XAMPP, brzmi on tak:

20:04:02 [mysql] Error: MySQL shutdown unexpectedly.
20:04:02 [mysql] This may be due to a blocked port, missing dependencies,
20:04:02 [mysql] improper privileges, a crash, or a shutdown by another method.
20:04:02 [mysql] Press the Logs button to view error logs and check
20:04:02 [mysql] the Windows Event Viewer for more clues
20:04:02 [mysql] If you need more help, copy and post this
20:04:02 [mysql] entire log window on the forums


Pr?bowa?em sposobu na odblokowanie portu 80 w zaporze systemowej, zgodnie z podpi?tym poradnikiem, nic to nie da?o.
Zmieni?em domy?lne porty w Windows SQL Maganger w Webservice URL oraz Report Manager URL, nadal nic.
Program TCPViev pokaza? kilka proces?w systemowych o PID=4, a z tego co doczyta?em odpowiada on w?a?nie za port 80.
Skype mam ca?y czas wy??czony, wi?c to te? nie jest problemem.

Od kilku godzin przegl?dam zagraniczne i polskie fora lecz nigdzie nie spotka?em si? z tym komunikatem.

Czy kto? z Was wie, co m?g?bym z tym zrobi?? Nie mam ju? kompletnie pomys??w, a bardzo ch?tnie postawi?bym ju? serwer :)
 

Kikimora24

Advanced User
Joined
Mar 18, 2013
Messages
246
Reaction score
29
Odp: XAMPP - prawdopodobnie port 80

Przeczytaj b??d ze zrozumieniem.
Port 80 nie ma nic do mysqla. Defaultowo jest to 3306, ale to nie ma nic do rzeczy...

- blocked port
- missing dependencies
- improper privileges
- a crash
- a shutdown by another method

To mo?liwe przyczyny.
A co nale?y zrobi??
- Press the Logs button to view error logs
- check the Windows Event Viewer for more clues

I ostatnie, ale nie najmniej wa?ne(po angielsku ten zwrot brzmi lepiej xP)
- If you need more help, copy and post this entire log window on the forums

Tak generalnie, nie chodzi?o o tneta. Ale jak b?dziesz mia? farta to i tu ci kto? pomo?e...
Poza tym, proponowa? bym sprawdzi? faktyczny port mysqla, zastanowi? si?czy przy instalacji si? nic nie pomin??o i nie pogubi?o, lub po instalacji czego?nie usun??o, sprawdzi? czy uruchomienie jako admin pomo?e... Zagl?dn?? w logi, bo po to s?.

Jak si? nie ogarnie, to dopiero w konkretny spos?b z konkretnymi danymi pisa? do ludzi o pomoc.
Poda?info co si?zainstalowa?o i sk?d. Jaka wersja. Jaki system. Jakie operacje si? przeprowadza?o w zwi?zku z tym. Co jest w logach.
 

turlakos

New User
Joined
Sep 10, 2014
Messages
5
Reaction score
0
Odp: XAMPP - prawdopodobnie port 80

Nie umiem za bardzo pos?ugiwa? si? Panelem zdarze?, nie wiem gdzie mam tam szuka? wskaz?wek. A co do log?w to jest o tyle problem z XAMPPem, ?e gdy klikam logs pokazuje mi si? pusty plik notatnika i komunikat "Nie mo?na znale?? pliku ... . Czy chcesz utworzy? nowy?" Reinstall programu na nie wiele si? zda?
[MENTION=15656]edi[/MENTION]t
No nie wierz?, starczy?o uruchomi? jako administrator ........ nosz ... :DD

Ale z kolei teraz w kratkach po prawej stronie pokazuj? mi si? krzy?yki, a nie wiem czy tak powinno by?
 

Zbizu

Luakami
Joined
Mar 13, 2010
Messages
719
Reaction score
104
Age
28
Odp: XAMPP - prawdopodobnie port 80

jak b?dziesz mia? problemy z portem 80 albo 443 to na przysz?o?? sprawd? jeszcze czy skype ich przypadkiem nie u?ywa (mo?na to wy??czy? w narz?dzia > opcje > zaawansowane > po??czenie > u?yj port?w 80 i 443)
i przy okazji jak ci b?dzie dzia?a? serwer lokalnie a nie b?dzie ci? wida? z neta to sprawd? czy masz porty przekierowane jak u?ywasz routera i czy masz ip uzupe?nione w config.lua
 

turlakos

New User
Joined
Sep 10, 2014
Messages
5
Reaction score
0
Odp: XAMPP - prawdopodobnie port 80

B??d
MySQL zwr?ci? komunikat: Dokumentacja

Nie uda?o si? nawi?za? po??czenia: b??dne ustawienia.
phpMyAdmin pr?bowa? po??czy? si? z serwerem MySQL, a serwer odrzuci? po??czenie. Powiniene? sprawdzi? nazw? hosta, nazw? u?ytkownika i has?o w pliku config.inc.php i upewni? si?, ?e odpowiadaj? one informacjom danym przez administratora serwera MySQL.


No co by tu du?o m?wi?, znowu co? pad?o, ale tym razem jasno napisane co. Tylko, ?e problem polega na tym, ?e wszystkie dane w tym pliku s? poprawne, i login i has?o, ale nie mam pewno?ci jak sprawdzi? poprawno?? hosta. Pr?bowa?em te? zmiany ip w pliku z domy?lnego na swoje, bez zmian. Jakie? pomys?y?
Problemy zacz??y si? po tym jak do localhost zaimportowa?em plik z silnika i chcia?em ustawi? has?o na u?ytkownika root
 
Status
Not open for further replies.
Top