What's new

-Średni Zakup i u?ytkowanie Serwera Dedykowanego (Windows) - krok po kroku

Matre

Nie b?dzie ciszy...
Joined
Sep 12, 2008
Messages
789
Reaction score
143
Odp: Zakup i u?ytkowanie Serwera Dedykowanego (Windows) - krok po kroku

mam pytanie czy zadzia?a to na neostradzie (livebox rox -.-), i czy je?li kupie to bede mia? zew i sta?e ip?
@topic
Poradnik super 10/10
rep leci
ekm......
pytasz czy zdalny pulpit Ci zadzia?a je?li masz neo? net nie ma nic do tego byle w?a?nie dzia?a? :p przeczytaj jeszcze raz definicje dedyka bo chyba nie rozumiesz co to jest serwer dedykowany ;)
Jest to osobny komputer wydzielony specjalnie dla Ciebie, do kt?rego masz dost?p tylko wirtualny czyli nie mo?esz sobie pojecha? i odpi?? dysku lub ram?w, ??cze zazwyczaj 100mbit?w/s ... (ok ale nie o tym) Tak b?dziesz mia? zewn. sta?e IP, niczego nie musisz konfigurowa? (no chyba ?e jaki? firewall przed atakami) robisz wszystko zgodnie z poradnikiem, otwiera Ci si? drugi pulpit u Ciebie na kompie, wysy?asz otsa na rapidshare lub inny serwis wchodzisz na pulpit dedyka, w??czasz przegl?darke, wklejasz linka, sci?gasz otsa, uruchamiasz go, podajesz innym IP i gotowe... ;)

offtop
(btw na liveboxie otsa postawi? to te? nie problem, logujesz sie do liveboxa, przekierowywujesz port 7171 i ?wi?to ;) poradniki na forum s? jak to zrobi?)
Pozdro


@down, jak wytykasz b??dy to pasowa?o by ?eby? samemu poprawnie pisa? z polskimi znakami ;)
"Tylko i wy??cznie" znane okre?lenie i z tego co wiem nie jest wcale b??dne..
przyk?ad: youtube.com/watch?v=q9snWpOpuLM
 
Last edited:

Ldrozd

Senior User
Joined
Nov 26, 2008
Messages
572
Reaction score
44
Odp: Zakup i u?ytkowanie Serwera Dedykowanego (Windows) - krok po kroku

Poradnik napisany tylko i wy??cznie? dla tibia.net.pl
Pozdrawiam!

Boli ten blad, ale i tak poradnik bardzo ciekawy. Moze jeszcze napisalbys jak zrobic to na swoim wlasnym kompie, aby on byl tez zdalny
 

lukasz19

New User
Joined
Jun 22, 2009
Messages
1
Reaction score
0
Odp: Zakup i u?ytkowanie Serwera Dedykowanego (Windows) - krok po kroku

Bardzo wyczerpuj?cy poradnik. Daj? 10/10... :)

Mam kilka pyta?:

1.pyt: Jaka jest gwarancja, ?e po kupnie serwera dedykowanego nic si? nie stanie tam u nich z komputerem?
Zadaj? to pytanie, gdy? za???my dana osoba jest na wakacjach i nie ma jej w domu miesi?c, po prostu jest niedost?pna.. Nagle co? si? staje u Kimsufi z serwerem i nasz ots przestaje dzia?a? (chodzi?). Jest to mo?liwe? Je?eli tak to potem kto za to odpowiada? Czy mog? w?wczas zwr?ci? pieni?dze?

2.pyt.: Czy kupuj?c dany serwer dedykowany podpisuj? jak?? umow?? Czy Kimsufi.pl posiada jaki? Regulamin?

Pozdro. :D
 

Matre

Nie b?dzie ciszy...
Joined
Sep 12, 2008
Messages
789
Reaction score
143
Odp: Zakup i u?ytkowanie Serwera Dedykowanego (Windows) - krok po kroku

Bardzo wyczerpuj?cy poradnik. Daj? 10/10... :)
Mam kilka pyta?:
1.pyt: Jaka jest gwarancja, ?e po kupnie serwera dedykowanego nic si? nie stanie tam u nich z komputerem?
Zadaj? to pytanie, gdy? za???my dana osoba jest na wakacjach i nie ma jej w domu miesi?c, po prostu jest niedost?pna.. Nagle co? si? staje u Kimsufi z serwerem i nasz ots przestaje dzia?a? (chodzi?). Jest to mo?liwe? Je?eli tak to potem kto za to odpowiada? Czy mog? w?wczas zwr?ci? pieni?dze?
2.pyt.: Czy kupuj?c dany serwer dedykowany podpisuj? jak?? umow?? Czy Kimsufi.pl posiada jaki? Regulamin?
Pozdro. :D

1. Zwrot za ka?d? godzin? niedost?pno?ci wynosi 1% od ceny dedyka, maksymalna miesi?czna cena zwrotu to 10% od ceny dedyka.
Teraz tak: Windows mo?e si? zawiesi? w ka?dej chwili, chocia? nie mia?em takiego przypadku (je?li nie majsterkowa?em) wtedy jak posiada?em dedyki... wi?c to raczej znikome, je?li padnie co? ze sprz?tu, za???my pami?? ram si? spali, to wiadomo ?e dedyk si? wy??czy noi co za tym idzie ... ots r?wnie? ;) Interwencja ovh do 48h w takim przypadku...

Jak wyje?d?asz na 1 miesi?c to daj jakiej? normalnej osobie kt?ra gra na Twoim otsie nr kom?rki, a znajomemu passy do dedyka i wyt?umacz co ma zrobi? wrazie wy??czenia sie otsa ;) Kiedy ots padnie, typek dzwoni do Ciebie a Ty do znajomego...
(wow mini poradnik)

Tak czy siak raczej nie uprz?ta?bym sobie tym g?owy, pr?dzej ots padnie z winy silnika ni? systemu lub sprz?tu ;)

2. Nie podpisujesz umowy natomiast akceptujesz regulamin ;)

Pozdro
 

bockwurstpaule

Active User
Joined
Dec 28, 2008
Messages
61
Reaction score
7
Odp: Zakup i u?ytkowanie Serwera Dedykowanego (Windows) - krok po kroku

Witam,
Mam tylko pare pyta?:
Pod??cze si? do dedyka odpale tfs'a i ju? mog? wy??czy? zdalny pulpit ots bedzie caly czas dzialal?
A co np. jak wy??cze zdalny pulpit i za niedlugo bedzie crash? Sam mi odpali tfsa?
Aha i jeszcze jedno jak pod??cze si? to co b?de mia? na tym pulpicie z dedyka? Kosz i te inne programy co s? po przeinstalowaniu Windowsa, czy b?d? mia? tam wszystko to co jest na moim pulpicie?

Prosze o wyrozumia?o??, poniewa? jestem zielony w tym temacie.

Pozdrawiam,
Bockwurstpaule
 

Matre

Nie b?dzie ciszy...
Joined
Sep 12, 2008
Messages
789
Reaction score
143
Odp: Zakup i u?ytkowanie Serwera Dedykowanego (Windows) - krok po kroku

Witam,
Mam tylko pare pyta?:
Pod??cze si? do dedyka odpale tfs'a i ju? mog? wy??czy? zdalny pulpit ots bedzie caly czas dzialal?
A co np. jak wy??cze zdalny pulpit i za niedlugo bedzie crash? Sam mi odpali tfsa?
Aha i jeszcze jedno jak pod??cze si? to co b?de mia? na tym pulpicie z dedyka? Kosz i te inne programy co s? po przeinstalowaniu Windowsa, czy b?d? mia? tam wszystko to co jest na moim pulpicie?
Prosze o wyrozumia?o??, poniewa? jestem zielony w tym temacie.
Pozdrawiam,
Bockwurstpaule


1. Tak, jak wy??czysz zdalny pulpit to dedyk normalnie zostaje w??czony wi?c ots tak samo... Jak wy??czysz zdalny pulpit i b?dzie crash otsa to pod??czasz si? jeszcze raz i uruchamiasz otsa - dedyk sam tego nie zrobi, mo?esz poszuka? programu do auto uruchamiania si? otsa po crashu i problem z g?owy (widzia?em kilka na forum - program specjalnie pod otsa oczywi?cie)

2. Jak pod??czysz si? do nowo zakupionego dedyka to b?dziesz mia? normalny pulpit (no graficznie ubogi) tak jakby? zainstalowa? ?wie?ego windowsa ;) To co jest na Twoim kompie zostaje na nim :)


Pytaj, od tego jest ten temat ;)
 

Czubas

User
Joined
Jun 16, 2008
Messages
40
Reaction score
1
Odp: Zakup i u?ytkowanie Serwera Dedykowanego (Windows) - krok po kroku

10/10 ?wietny poradnik ale mam pytanie czy dedyk na tej stronie dzia?a 100% czy np: 99,8%?
 

Matre

Nie b?dzie ciszy...
Joined
Sep 12, 2008
Messages
789
Reaction score
143
Odp: Zakup i u?ytkowanie Serwera Dedykowanego (Windows) - krok po kroku

10/10 ?wietny poradnik ale mam pytanie czy dedyk na tej stronie dzia?a 100% czy np: 99,8%?

Nie wiem czy Ci? dobrze rozumiem...
Serwer dedykowany jest uruchomiony i ma dzia?a? ca?y czas, wiadomym jest, ?e sprz?t czasami zawodzi i zdarzaj? si? awarie, ale na to jest gwarancja, wi?c co si? posypie ze sprz?tu to wszystko wymieni?...
Nie ma serwisu kt?ry na d?u?sz? met? ma statystyki 100% w dost?pno?ci swoich us?ug ;)
 

diksus94

I ღ Kato
Joined
Apr 19, 2008
Messages
967
Reaction score
175
Age
29
Odp: Zakup i u?ytkowanie Serwera Dedykowanego (Windows) - krok po kroku

A dlaczego jak chc? kupi? dedyka na miesi?c (ten pierwszy za 79.), to w dalszej
cz??ci, wychodzi mi wiadomo??, ?e ja go chc? kupi? na 3 miesi?ce? <z?y>
 

Matre

Nie b?dzie ciszy...
Joined
Sep 12, 2008
Messages
789
Reaction score
143
Odp: Zakup i u?ytkowanie Serwera Dedykowanego (Windows) - krok po kroku

Poniewa? 3 miesi?ce ustawia si? domy?lnie (automatycznie) Tam jest opcja do zmiany okresu dzier?awy, popatrz lepiej :)
 

Dlaczego

Active User
Joined
Apr 10, 2008
Messages
120
Reaction score
1
Odp: Zakup i u?ytkowanie Serwera Dedykowanego (Windows) - krok po kroku

Dobra Matre jeszcze ja mam pytanie ;]
Dajmy na to ?e chce ten najta?szy serwer ale postawi? go na Linuxie. Czy dochodzi op?ata licencyjna? I czy Linuxa musz? mie? u siebie na PC, czy jest on zainstalowany na dedyku.
 

Matre

Nie b?dzie ciszy...
Joined
Sep 12, 2008
Messages
789
Reaction score
143
Odp: Zakup i u?ytkowanie Serwera Dedykowanego (Windows) - krok po kroku

Dobra Matre jeszcze ja mam pytanie ;]
Dajmy na to ?e chce ten najta?szy serwer ale postawi? go na Linuxie. Czy dochodzi op?ata licencyjna? I czy Linuxa musz? mie? u siebie na PC, czy jest on zainstalowany na dedyku.

Linuxy s? darmowe, wi?c nie dochodzi ?adna op?ata za licencje.
Nie musisz mie? go u siebie na kompie, ?eby m?c korzysta? z dedyka z linuxem, ??czysz si? przez konsole z windowsa pod linuxa (nie pami?tam nazwy - musisz poszuka?) A tak og?lnie to nie jest podanik o Linuxach bo na nich si? nie znam :)
Pozdro


edit:

@down

 
Last edited:

FAJAx

New User
Joined
Aug 15, 2009
Messages
2
Reaction score
0
Odp: Zakup i u?ytkowanie Serwera Dedykowanego (Windows) - krok po kroku

a jesli ja wpisuje to mstsc to pisze system windows nie moze odnalesc pliku :/ mam windowsa JG czy to przez windowsa ?
 

Zbuntowany Czerlunek

Advanced User
Joined
Jul 5, 2009
Messages
210
Reaction score
7
Odp: Zakup i u?ytkowanie Serwera Dedykowanego (Windows) - krok po kroku

A Jak dodac na dedyka otsa? :D
 

Matre

Nie b?dzie ciszy...
Joined
Sep 12, 2008
Messages
789
Reaction score
143
Odp: Zakup i u?ytkowanie Serwera Dedykowanego (Windows) - krok po kroku

A Jak dodac na dedyka otsa? :D

Gdyby? przeczyta? dok?adnie poradnik wiedzia?by? jak. Otwiera Ci si? nowe okienko, czyli Tw?j drugi pulpit, zarz?dasz nim tak jak w?asnym komputerem tyle, ?e wirtualnie wi?c zadaj sobie pytanie jak wrzucasz co? na swojego kompa za po?rednictwem internetu? Proste... otwierasz przegl?darke na dedyku i sci?gasz co chcesz (np wys?any przez Ciebie server na rapidshare)

@FAJAx - nie mam poj?cia.
 

FAJAx

New User
Joined
Aug 15, 2009
Messages
2
Reaction score
0
Odp: Zakup i u?ytkowanie Serwera Dedykowanego (Windows) - krok po kroku

mi nic to nie pomoglo przeinstalowalem windowsa i juz moglem sie z tym "mstsc" ale jak daje te dane potrzebne z e maila to nic nie chce sie zalogowac jakis blad mi sie pokazuje :/
:down:
 

Matre

Nie b?dzie ciszy...
Joined
Sep 12, 2008
Messages
789
Reaction score
143
Odp: Zakup i u?ytkowanie Serwera Dedykowanego (Windows) - krok po kroku

To nie jest temat z Linuxem tylko z Windowsem wi?c nie piszcie tutaj pr??b, bo nikt wam nie pomo?e... (A ja i tak za du?o nie wiem o Linuxach)
Propozycje na temat nowych poradnik?w mo?ecie pisa? w temacie:

http://tibia.net.pl/propozycje-ot/49272-napisz-poradnik-o.html


@FAJAx - jestem pewny, ?e ?le wpisujesz dane, przeczytaj dok?adnie po kolei i zr?b tak jak jest w poradniku ;)
Pozdro
 

Afgan

Advanced User
Joined
Oct 3, 2009
Messages
253
Reaction score
17
Odp: Zakup i u?ytkowanie Serwera Dedykowanego (Windows) - krok po kroku

Bardzo dobry poradnik, pare pyta? kt?re mnie nurtowa?y , ju? da?y mi spok?j. Oczywi?cie reput leci. Powiedz mi tylko jak to jest z instalacj? xamppa. Dok?adnie tak jak na naszym kompie? I jakiego windowsa mam wybrac? Windows Server Web Edition ?
 

Matre

Nie b?dzie ciszy...
Joined
Sep 12, 2008
Messages
789
Reaction score
143
Odp: Zakup i u?ytkowanie Serwera Dedykowanego (Windows) - krok po kroku

Windows Server Web Edition jest najta?szy wi?c raczej tego wybierz :>
A instalowanie program?w przebiega dok?adnie tak samo jak u siebie na kompie.


@down
No spoko gdybym posiada? tak? wiedz? to ch?tnie bym napisa? poradnik...
poza tym trzeba si? liczy? z tym, ?e nie znajdziesz wszystkiego do zer?ni?cia z poradnik?w, trzeba w?o?y? te? troch? inicjatywy od siebie i zdobywa? wiedz? na ten temat :p A jak nie to pozostaje administracja przez kogo? innego, kto si? zna na rzeczy - przynajmniej ja tak zrobi?em z newline ;)
 
Last edited:

Szybki Tosiek

Active User
Joined
Nov 23, 2008
Messages
73
Reaction score
0
Odp: Zakup i u?ytkowanie Serwera Dedykowanego (Windows) - krok po kroku

Sorki ?e od?wie?am ale :

Tutaj jest poradnik do windowsa - czy za linuxa nic nie placimy ? Czy da sie postawic OTS'a na linuxie ? Czy bedzie tak samo sprawny jak ten na windowsie i czy trudniej robi si? otsa na linuxie ?
 
Top