What's new

- ElfBot zbieranie loot items

Status
Not open for further replies.

karmazynowy

Active User
Joined
Feb 12, 2009
Messages
59
Reaction score
1
Witam. Niedawno zainteresowalem sie skryptem prostym lecz pomocnym mianowicie auto 200 lootitems. Bardzo fajne jest to ze nie trzeba do zbierania kazdego itemu dodawac osobno tylko spokojnie za pomoca excela moge dodac masowo itemy (pomocne na otsach itp) I tutaj pojawila mi sie mysl. Czy mozna by zrobic tak ze np auto 200 collectitems bp id zrobic tak ze zamiast id zrobic odnosnik do lootitems? Byloby to dla mnie bardzo pomocne poniewaz bym edytowal 1 plik i mial do wszystkiego. Chodzi mi o podnoszenie z ziemi itemow z lootitems.txt

pozdrawiam
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: zbieranie loot items

Nie wiem do konca jak to lootitems wyglada... Ale w collectitems musisz miec podane id. Wiec generalnie jesli wstawisz tam zmienna ktora sie sklada zlisty id to powinno dzialac.
Przykladowo.
Tu podane 2 itemy:
PHP:
auto 1 collectitems 'empty' 123 456
Tu podane te same itemy w zmiennej:
PHP:
auto 1 set $itemy 123 456 | collectitems 'empty' $itemy
Teraz jesli twoje lootitems ma taka liste id itemow ktora bedzie dzialac z tym skryptem mozesz to jakos wykorzystac...
Ale tez mowie, ze sam nie wiem jak wyglada to lootitems doglebniej wiec nie wiem co mozna kobinowac z tym...
 

karmazynowy

Active User
Joined
Feb 12, 2009
Messages
59
Reaction score
1
Odp: zbieranie loot items

Tak, moglbym dodac zmienna lecz to i tak powoduje, ze musze recznie przepisac id itemow. Lootitems.txt wyglada tak, ze jest podane id przedmioty nastepnie 0 i opcjonalnie podana nazwa tego itemu. Chodzi glownie o to zeby dodac zmienna, ktora bedzie prowadzila do pliku z itemami i odczytywala id przedmiotow, ktore nalezy podniesc. Nie wiem czy w ogole to mozliwe po prostu mi do glowy taki pomysl przyszedl :)
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: zbieranie loot items

Mozna by kombinowac duzo z tym... Ale zmienna dlugosc nazwy przedmiotow, to zero, to, ze wszystko jest w innych linijkach... Problematyczne bardzo.
•$filesline,'nazwapliku'.'tekst' zwr?ci 1 je?eli dany tekst znajduje si? w pliku o danej nazwie
przyk?ad: if [$filesline.'frigo.txt'.'fire elemental'] say 'exori frigo', u?yje czaru 'exori frigo' je?eli znajdzie w pliku 'frigo.txt' lini? z dok?adnym napisem 'fire elemental

•$filerandomline.'filename' zwr?ci losow? lini? z pliku 'filename'
przyk?ad: if [$curmsg.content ? 'hello' && $curmsg.isdefault] say "$filerandomline.'himsgresponder.txt'", sprawi, ?e Twoja posta? powie losow? lini? z pliku 'himsgresponder.txt', je?eli kto? napisze 'hello' na default

•$fileline,'$filename.xyz'.n zwr?ci lini? 'n' z pliku 'filename.xyz'
przyk?ad: say "[$fileline.'testbot,txt',30]", sprawi, ?e Twoja posta? powie 30 lini? z pliku 'testbot.txt'

•$token.'text'.n zwraca n-t? cz??? (s?owo/element) napisu. Cz??ci? mo?e by? r?wnie dobrze s?owo kt?re ko?czy si? spacj? lub zacytowanym/obj?tym w apostrofy. Je?eli zapomnis ustawi? n to zwr?cona cz??? tekstu b?dzie pierwsz? jego cz??ci?. Za???my, ?e tekst to '12 "34 56" 78', n=1 zwr?ci: 12, n=2 zwr?ci: 34 56 a n=3 zwr?ci: 78
przyk?ad: if [$token.'$lastmsg.sender' == 'GM'] logout, wyloguje Twoj? posta? je?eli, pierwsza cz??? nicku tego, kt?ry wys?a? ostatni? wiadomo?? jest 'GM'

•$cutstr.'string'.pozycjastartowa.d?ugo?? pozwala na uci?cie tekstu
przyk?ad: $cutstr.'123456'.2.3, zwr?ci 234, 3 oznacza pobranie 3 znak?w a 2 zacz?cie od znaku drugiego. Mo?esz omin?? wpisanie d?ugo?ci pobieranego tekstu, w takim wypadku bot pobierze wszystko, np. $cutstr.'123456'.2 zwr?ci 23456

Mozna by z tego cos pomyslec czy nie da rady brac 4 pierwszych znakow z kazdej linijki...
Ale tez ilosc linijek sie zmienia w zaleznosci od ilosci itemow. Wiec sam skrypt by mial ze 100 np zmiennych i nie byly by wszystkei wykorzystywane, albo by mial mniej niz potrzeba i tez by nie zbieral wszystkich itemow...

Poza tym skoro i tak do pliku musisz dodac id to co za problem dodac je do skryptu?
A jeszcze lepiej bylo by chyba od razu dodac wszystkie id z tibii. Wez jakis program ktory ci wygeneruje numerki od 0001 do np 15000 oddzielone spacjami, skopiujesz i wrzucasz do skryptu po prostu. Wtedy ci bedzie podnosic kazdy istniejacy itemek chyba.
Choc jeszcze jeden problem jest... Skrypty nie moga byc takie dlugie... Bo w hotkeys ucina jak jest za dlugi. Wtedy mozna sie bawic z plikiem. Dac skrypt ze zmienna a ta zmienna byla by okreslana w pliku w ktorym moglo by byc nawet 1000000 id. Problem tez kolejny z tym, ze jak bedzie to za dlugie to moze nie ogarniac elf za szybko, albo caly mulic, albo mulic kompa, albo mulic tylko ten skrypt i zbierac powoli. W kazdym razie... Ciezko cos wymyslic z tym.
Ale zawsze mozna uzyc innego wyjscia. Pickupitems podnosi kazdy item z pod postaci. A do tego skrypt ktory z kazdej kratki przesuwa itemy pod ciebie i tyle. Chociaz tez nie dziala to idelanie to lepsze to niz nic.
 
Status
Not open for further replies.
Top