What's new

Bo DRUID to pot?ga..

MrcN

Advanced User
Joined
Aug 12, 2009
Messages
266
Reaction score
26
Witam, chcia?bym przedstawi? Wam poradnik na temat profesji jak? jest Druid, w p??niejszym etapie poradnika - Elder Druid. Ma on za zadanie pom?c wam W grze dan? profesj?, poka?e Wam na czym expi?, jak zarabia?, co mo?e przyda? si? naszemu bohaterowi oraz .. oraz gwarantuj? Wam, ?e u mnie nudzi? si? nie mo?na ;)

Spis tre?ci ? Nie b?dzie nam potrzebny, tre?? b?dzie tak ciekawa, ?e nie b?dziecie zwraca? uwagi na czas kt?ry p?ynie nieub?aganie..

Zacznijmy najpierw od opisania tej?e pi?knej profesji ;)
Wielu z Was, albo przynajmniej Wasi koledzy twierdzicie, ?e ?eby gra? tak? profesj? trzeba nie mie? sumienia i posiada? du?o pieni?dzy (czyt. Bogatych rodzic?w) a na samo s?owo Druid robi Wam si? nie dobrze poniewa? oznacza to tylko jedno - WASTE.
Ot?? w cale tak nie jest, albo nie musi by?. Dzi?ki temu poradnikowi pojmiecie jak efektownie gra? Druidem.
Nasz sioher - bo tak potocznie mo?na nazwa? Druida otrzymuje 5 punkt?w ?ycia, 30 punkt?w many oraz 10o.z capa na awans na wy?szy poziom do?wiadczenia, co za tym idzie - ma?a ilo?? hp, capa oraz ogromna ilo?? many. Wielu z Was wbija 30 lvl t? profesj? i s?dzi, ?e dalsza gra jest bez sensu - 'Nie mog? i?? na nic lepszego','booo?eeee, te manasy..','i gdzie ja mam expi??'. Ju? wyja?niam .. stw?rz knighta, wbij taki sam poziom - o ile w og?le wbijesz, najpierw trzeba mie? skille ! Wi?c ? Nadal s?dzisz, ?e wybrana tutaj profesja jest do niczego ? Tak ? Prosz?, jedziemy dalej .. Stw?rz paladyna, wbij 30 lvl.. I jak ? Poszed?e? na co? lepszego ? No co jest, wracasz ju? z hunta ? Czy?by twoja amunicja zabra?a Ci ca?ego capa ? [cyt. 16:13 Ilirij [47]: kurwa koniec rs i do dpeo musze pylac :D] Uuu, jak mi szkoda.. Nie wspominaj?c ju? o skillach, chocia? tutaj - lec? one szybciej ni? u knighta.
[Teraz przeczytaj jeszcze raz ostatnie zdania i przemy?l to co napisa?em]
.
Teraz ju? wiesz, ?e druid nie jest w cale najs?absz? profesj?, baa .. powiem wi?cej jest on jedn? z najlepszych (4) profesji ;)
Oczywi?cie, ?e do tego potrzebny jest nam zapa? do gry, cierpliwo?? i 'zami?owanie' do druida oraz umiej?tno?ci bo bez tego .. powiedzmy sobie szczerze - ani rusz !

Oczywi?cie mam nadziej?, ?e nie musz? pisa? .. zreszt? .. napisz?..
Druid pos?uguje si? Rodem (tzw. r?zg?), w zale?no?ci od poziomu do?wiadczenia mamy mo?liwo?? na pos?ugiwanie si? lepsz? r?zg? z wi?kszym dmg (tzw. obra?eniami), dla druida najwa?niejszy jest magiczny poziom (czyt. mlvl), to w?a?nie dzi?ki niemu zale?y jakie obra?enia zadajemy, im wi?kszy poziom magiczny - tym wi?ksze tzw. hity.

Je?li czytacie to zdanie to znaczy, ?e nie zanudzi?em Was i jeste?cie ciekawi dalszego opisu tej profesji, dobrze .. lecimy dalej. Teraz zajmiemy si? mo?e [+] i [-] druida.

Plusy :

+Ogromna ilo?? many.
+Bardzo du?o ciekawych czar?w.
+Druid jest szybszy ni?eli knight czy paladyn (czyt. czar utani gran hur)
+Bardzo dobre PvP.
+Przywo?uje summony (potwory kt?re zrobi? co tylko karzesz)
+Nie musi nosi? health potion?w.
+Najbardziej po??dana profesja.
+Zarabia na runach (potrzeba du?ego lvl'a)
+Posiada czary dzi?ki kt?rym uleczysz swoich kompan?w.
+Mo?e robi? runy lecz?ce.
..oraz wiele, wiele innych, ale o tym dowiecie si? sami, gdy b?dziecie poznawa? ?wiat Tibisjki biegaj?c pixelem po pixelach :D

Minusy :

-Ma?o ?ycia.
-Ma?o cap'a.
-Musi nosi? ogromn? ilo?? manas?w.
-Ma?o zarabia(dot. +50)a nawet traci na ma?ym lvlu, p??niej tylko zyski.
-Musi u?ywa? many aby strzela? z r??d?ki.
-Nie mo?e expi? na masowych respach.
-Ma?o czar?w ofensywnych.

Mo?e by? ? My?l?, ?e wypisa?em te najwa?niejsze, kt?re pomog? ;)
A teraz.. no tak, co teraz ? Macie jaki? pomys? ? Ahh, no tak ..
CZARY ! CZARY ! i jeszcze raz CZARY ! Bez tego mo?ecie ju? da? exita na druidzie ^^.


Exura - Czar lecz?cy.
Exura Gran - Czar lecz?cy o wi?kszej sile.
Exevo Pan - Zawsze si? przydaj?.
Exana Pox - Spr?buj i?? bez tego na Wyrverna :D
Utamo vita - przez 3 minuty i 20 sekund nasza mana jest traktowana jako ?ycie, ma?o przydatne, lepszym rozwi?zaniem s? energy ringi.
Exevo Frigo Hur - Podstawowy czar ofensywny ka?dego druida !
Utevo Res" - Czar dzi?ki kt?remu b?dziemy w stanie przywo?a? dane potworki, bardziej przydatne na ?wiatach Open PvP do pekowania.
Adori Mas Frigo - Tworzymy rune avalanche, nasze g??wne ?r?d?o zysku je?li nie mamy pacc, cena - 3k~/bp.
Exani Hur up/down - Pozwala na szybkie przej?cie na d??/g?r? (tylko wybrane miejsca)
Exori flam/tera/frigo/mort/vis - Bardzo przydatny czar! w po??czeniu z r??dka zadajemy bardzo dobry dmg potworom.
Utani Hur - przydatne, szybciej si? poruszamy.
Utani Gran Hur - Poruszamy si? o wiele szybciej lecz na kr?tszy czas.
Exura Sio - Leczymy przyjaci??, przydatne w teamie.
Exura Gran Mas Res - Leczymy wszystko w ok??,36 sqm od nas, bardzo przydatne na hunty do leczenia summon?w.
Adori Frigo - Podstawowa runa do zabijania demon?w [team], warto j? wyrabia?, cena - 2.5k~/bp.
Exevo Gran Mas Frigo - Najlepszy obszarowy czar druida! Bardzo przydatny na wi?kszym lvlu do wybijania mocnych potwor?w kt?re zebra?y si? w ma?ym pomieszczeniu.
Dobrze, kolejny rozdzia? zamkni?ty, na pewno przydatny. Teraz b?d? ju? takie tematy ' na oklep ' ale bez tego poradnik nie b?dzie pe?ny, b?dzie po prostu bezu?yteczny..
Zajmijmy si? teraz naszym ekwipunkiem - pomijam rooka, bo o to m?j poradnik nie zahacza.


Level 8-20.

, oraz r?zgi.

Level 21-40.

,oraz r?zgi.

Level 41-80.



Level 81 i wy?ej.

bootsofhaste.gif


Takie eq jakie zaprezentowa?em jest najbardziej opcjonalne ;)
 

MrcN

Advanced User
Joined
Aug 12, 2009
Messages
266
Reaction score
26
Odp: Bo DRUID to pot?ga..

Dorzuc? teraz mo?e jeszcze potiony.

Mana_Potion.gif
Normal mana potion - przywraca do 120 punktow many, mozna uzywac na kazdym lvlu. Oczywi?cie gdy mamy tak? mo?liwo?? przechodzimy na kolejny rodzaj potion?w.
Strong_Mana_Potion.gif
Strong mana potion - przywraca do 200 punktow many, mozna uzywac od 50 lvla. Tutaj radz? u?ywa? je do oko?o 100 lvla (pomijaj?c hunty w teamie, wtedy na 80+lvl bierzemy Greaty). Dlaczego ? A to dlatego, ?e bardziej si? op?aca, mniejsza waste (je?li ju? jest).
Great_Mana_Potion.gif
Great mana potion - przywraca do 300 punktow many, mozna uzywac od 80 lvla. Tutaj nosimy je od 100~ lvla lub na hunty w teamie. S? bezpieczniejsze i zabieraj? mniej capa (Zamiast 10 BP SMP wezmiesz 6 BP GMP)


Gdy ju? mamy dane eq, potiony oraz wiedz? teoretyczn? jeste?my w stanie expi?.

Najciekawszy my?l? dla Was punkt poradnika, a mianowicie - Expowiska oraz jaki poziom magiczny na poziom do?wiadczenia.


Level - Magic Level.

30 lvl - 30 mlvl.
40 lvl - 45 mlvl.
50 lvl - 50 mlvl.
65 lvl - 55 mlvl.
80+lvl - 65+ mlvl.

Mapa ? Mapa b?dzie Wam nie potrzebna poniewa? to jest poradnik a nie jaki? bot kt?ry robi wszystko za Was, to Wy macie poznawa? ?wiat Tibijski - ja ju? pozna?em i dlatego przedstawiam Wam moj? wiedz?. Podam Wam tylko na czym macie expi? i na jakim lewelu, a Wy za pomoc? google oraz wiki.hunted poszukacie sobie ju? odpowiedni resp :)

Podziel? to na dwie grupy, jedna - FACC, druga - PACC.


1. FACC


+20 Level -




21-50 Level -






51+ Level-



Nic innego nie jestem w stanie Wam podpowiedzie?, pokaza? poniewa? wi?cej mo?liwo?ci nie ma je?li chcemy robi? dobre PG, jak wida? .. gra na faccu jest mozolna i nudna. Dlatego te? czym pr?dzej udajemy si? w 2 wymiar - PACC.

+25 Level -





26-50 Level-



51-80 Level -

[/URL]
necromancerr.gif


81-100 Level -




100+ Level -


oraz masa, masa innych stworze? kt?re czekaj? na Ciebie w mrocznych jaskiniach Yalahar i Svargrond ..

Nie pomy?la?em o napisaniu Wam porad, jak expi? na danych potworach, dzi?kuj? wszystkim komentuj?cym :)

FACC :


Trolle, Rotwormy i Dwarfy - Sprawa wygl?da tak, bierzemy r?zg? na dany lvl, 5 meat?w, wchodzimy na resp i bijemy. Nic trudnego, nie wiem jak mog? Wam do bardziej opisa? :D
Tomby - tutaj mamy ju? 21-50 lvl. Na 20 lvlu biegamy tak, aby stworzenia nie mog?y zada? nam ?adnych obra?e?. Zmniejszy to waste w mane, co skutkuje d?u?szym expem. Przydatny b?dzie tutaj czar Exevo Frigo Hur. Lurujemy po 2-3 potworki i biegn?c przed siebie odwracamy si? i uderzamy z tego w?a?nie czaru.
Dwarfy Gardy - Tutaj expimy tak samo jak na tombach tyle ?e musimy uwa?a? aby nie zlurowa? sobie za du?o krasnolud?w, je?li tak si? stanie grozi nam ?mier?, je?eli uda si? nam uciec to dalsze expienie nie b?dzie mo?liwe, chodzi tutaj o mniejszy lvl. Na poziomie 40+ spokojnie mo?emy lurowa? po 2 a nawet 3 guardy bij?c je z Exevo Frigo Hur.
Dragony + Dragon Lordy - To tutaj tak na prawd? zaczyna si? ca?a zabawa :D Brak capa, du?o ilo?? manas?w, po prostu co? niesamowitego :D Wybieramy sobie resp drag?w np. dragon lair w Venore. Je?li jest du?o ludzi (?wiat non-pvp) staramy si? biega? po prawej stronie, biegaj?c po pi?trach. Kiedy mamy ju? na sobie draga stajemy na ukos, tutaj przyda nam si? lodowa r?zga .. kiedy jeste?my w stanie u?y? Exevo Frigo Hur, stajemy na przeciwko draga i wykonujemy t? czynno??. Nast?pnie przemieszczamy si? z powrotem na nasz? star? pozycj? i wykonujemy t? czynno?? kilka razy, przecie? dragon nie ma za du?o hp. Ta taktyka tyczy si? ka?dego lvla, aby zmniejszy? waste w man? ;) Kiedy ju? palimy poty, puste viale wyrzucamy, cap jest nam potrzebny. Wiem, ?e mo?na sprzeda? viale u NPC, ale jeden bp manas?w zajmuje za???my 50 capa, za 50 capa mo?emy mie? 500 gp, a bp viali kosztuje 100 gp ;) Na dragon lordach sprawa wygl?da nieco inaczej, taka sama taktyka, ale z utam?. Je?li mamy icycle/sd to u?ywamy (chyba, ?e nie chcemy mie? waste) Je?li chodzi o wieksze lvl, exurka + exevo frigo hur + icycle i wszystko jasne ;)

PACC :


Trolle, Rotwormy, Larvy - R?zga + Exori Flam.
Ghoule, Cyclopy, Necro, Dragi - R?zga + Exori Flam (Ghoule, Cyce, Necro) + Exori Frigo (Dragi). U?ywaj?c tych czar?w staramy si? ucieka?, nie tyczy si? Necro.
Crystal Spidery - Exori Vis + ucieczka. Du?a ilo?? wolnego capa.
Dragon Lordy - Na wy?szym lvlu zak?adamy energy ringa, softy (jesli mamy) i zabieramy ze soba du?? ilo?? manas?w oraz avalanche. Lurujemy po 2-3 i ciskamy z ava. Mega waste = Mega Exp.
Hero/Necro - Radz? wybra? jedn? z dzielnic Yalaharu. Biegamy w oko? schod?w bij?c z Exori Flam w Necro i Exori Mort w Hero.
Worker/War Golemy - Bardzo silne stworzenia lecz ob?dzie si? bez energy ringa czy te? utamy. Staramy si? ucieka?, gdy goni? nas dwa staramy si? robi? tak aby bil nas tylko jeden, nie uciekamy dalej poniewa? zlurujemy wi?cej a to skutkuje dedem - nie dot. pojedynczych, podw?jnych resp?w.
Je?li chodzi o War Golemy to .. tutaj jest ci?zej, pojedynczo damy rad? bez utamy, je?li chcemy expi? normalnie, nie czekaj?c a? si? zrespi nalezy znale?? team lub mi?c 150+ lvl chociaz i tak tutaj bedzie hardkor :D
Hellspawny i Plage - ONLY TEAM, ?eby dobrze si? expi?o 100+ lvl, mo?na i?c oczywiscie na 60, ale nie ma takiej potrzeby, wieksze waste, mniejszy exp.
Exori Frigo w helle i Exori Vis w plage, je?li bloker posiada 90 poziom to luruje po 2-4 helle, wtedy u?ywacie Exevo Frigo Hur lub Ava ;) Na tych stworzeniach ?atwo o trapa.
Water Elementale - Exori Vis + Exura. Je?li jest mo?liwo?? to uciekamy, jesli nie, stoimy w miejscu na skos.

Teraz tak w skr?cie co si? przyda, a nie trzeba si? na ten temat rozpisywa?. Na pewno b?d? to summony, fire elemental, orc berserker oraz monk - podstawowe summony do pk oraz do skilowania. Kolejn? rzecz? b?d? blessy - tutaj nie mamy ?adnych w?tpliwo?ci, na facc wszystkie 4, na pacc wszystkie 5. Przejd?my do PvP, tutaj druid, wraz z sorcererem s? kr?lami, dlaczego ?

Utamo Vita, Utani Gran Hur, Rash, SD, SD, UE, SD, left, right, up, down, back - tylko takie s?owa padaj? podczas Open Battle na vt. Bocenie ? Odpada, nie jest to profesja kt?r? mogliby?my boci?, zreszt? - po co ?



A teraz ciekawostka w postaci wyboru outfitu.


Bardzo elegancko wygl?da profesja magiczna w takim outficie jak Druid, Sumonner, Mage, Wizard czy te? Yalahari. Gramy dla zabawy wi?c nie oszcz?dzajmy na ubiorze !
My?l?, ?e to wszystko, mo?liwe, ?e o czym? zapomnia?em - nie ma obaw ! Wszystko dodam :) Je?li Wam cho? troch? pomog?em to jest mi niezmiernie
mi?o.

A tutaj dow?d na to, ?e druidem mo?na zarabia?, mo?na czerpa? przyjemno??..



All right reserved.
 
Last edited:
G

Guzux

Guest
Odp: Bo DRUID to pot?ga..

Poradnik nie jest z?y ale par? rad. M?g?by? podziela? troch? dzia?y doda? jakie? zdj?cia (ewentualnie) i lewel zmieni? na poziom. Ale sama tre?? jest naprawd? dobra.
 

Frags

Mechaniczna pomara?cza
Joined
Jun 19, 2009
Messages
1,112
Reaction score
139
Odp: Bo DRUID to pot?ga..

Nie jest ?le, przyda?oby si? jednak troszk? zdj??, przydatnych porad. Popracuj na interpunkcj? i sk?adni? zdaniow?. Ma?o estetyki, ma?o rzeczy kt?re mog?yby nauczy? czegokolwiek, typowego gracza, takiego jak ja...
 

MrcN

Advanced User
Joined
Aug 12, 2009
Messages
266
Reaction score
26
Odp: Bo DRUID to pot?ga..

Nie jest ?le, przyda?oby si? jednak troszk? zdj??, przydatnych porad. Popracuj na interpunkcj? i sk?adni? zdaniow?. Ma?o estetyki, ma?o rzeczy kt?re mog?yby nauczy? czegokolwiek, typowego gracza, takiego jak ja...

W sumie, nie mam poj?cia jakie zdj?cia mog? doda?. Pisa?em ju?, ?e to ma by? tylko pomoc, a nie bot kt?ry b?dzie wszystko robi?. Interpunkcja .. wieeeem :D Poradnik ten polega na og?lnym pokazaniu, odwzorowaniu gry druidem, ukazanie, ?e i profesj? jak? jest druid mo?na zarabia? i czerpa? przyjemno?? z gry, a nie uczy? ju? bardziej zaawansowanych graczy - oni powinni ju? sami wiedzie? co, gdzie i jak.
Wi?c jak tak m?wisz, dodam porady, jak expi? na danych potworach ;)

Dzi?ki za komentarze ;)

#edit

Zmieni?em 'lewel' na 'Level'
 
Last edited:

Czempion

Senior User
Joined
May 18, 2008
Messages
656
Reaction score
71
Odp: Bo DRUID to pot?ga..

A mi si? ten poradnik bardzo podoba, przejrzysty, s? zdj?cia i do tego wszystko pi?knie opisane. Nie dopatrzy?em si? b??d?w, podoba mi si? styl pisania w tym poradniku. Pocz?tkuj?cym na pewno pomo?e.


Pozdrawiam.
 

Konopusik

Active User
Joined
Feb 9, 2009
Messages
58
Reaction score
1
Odp: Bo DRUID to pot?ga..

Zal
1. Po co takie eq? od 8-20lvl najlepsze to dark helmet,dwarven shield,scarf,plate legs,boots,spirit cloak + rod i bp potow.21-40lvl - to samo po co takie drogie? jak dedniesz to ogromne waste,na 40lvl spokojnie styknie blue robe,p legs,bootsy,p amulet,hat of the mad i dragon shield reszta eq tak samo na wyzszych lvl tak samo
2.Exp - dragi mo?na ju? od 33lvl nie mo co zwleka? do 50 bo halistorm rod + icycle lub avalange czy jak to tam sie pisze ;p to latwy sposob na dragona.
3. WIecej nie widze 6/10 popraw i bedzie git
 

MrcN

Advanced User
Joined
Aug 12, 2009
Messages
266
Reaction score
26
Odp: Bo DRUID to pot?ga..

@up

Wida? 0 poj?cia, nie znasz si? to si? nie odzywaj. Jak dedniesz ? A po co s? blessy ? My?l troch? ! Eq jest opcjonalne, a co .. mo?e na 80 lvl w spirycie i plate legach mam biegac ? 33 lvl i dragi - 'z avalanche czy icicle czy jak to sie tam pisze'. Cz?owieku, nie wiesz jak sie nazywaj? runy a m?wisz, ?e ?al i mnie poprawiasz - mo?e nie zauwa?y?e? ale mam 82 eda i wiem jak gra?. A wiesz, ?e avalanche i icycle kosztuje ? I nie s? w cale tanie ? ..
 
Last edited:

Okterian

New User
Joined
Nov 30, 2009
Messages
6
Reaction score
2
Odp: Bo DRUID to pot?ga..

Poradnik ?wietny, nie mam zastrze?e?.

Wszystko opisane tak jak nale?y, tak?e niech ju? ?aden nowicjuszowy druid nie b??dzi tylko przybywa na ten temat i rozpoczyna swoj? przygode z Tibi?, na naprwad? ?wietnej profesji jak? jest druid.
 

Sam Smak

Pomoc Techniczna
Joined
Feb 15, 2009
Messages
340
Reaction score
33
Age
30
Odp: Bo DRUID to pot?ga..

Przejrzysty poradniczek lecz, jest troch? b??d?w bardzo mnie zdziwi?o gdy spojrza?em na eq kt?re preferujesz... tak np. czemu od 81 lv nie ma Spellbook of Dark Mysteries oraz tych lepszych rod?w? :confused: No ale i tak nale?y si? pochwa?a za napisanie tego :)
 

fenris

User
Joined
Dec 3, 2009
Messages
32
Reaction score
4
Odp: Bo DRUID to pot?ga..

Poradnik bardzo fajny daje 10/10
Nic doda? nic uj??:
-s? obrazki (dzi?ki czemu praca jest bardzo czytelna)
-Kolorowo (?atwiej odr??ni? koniec jednego tematu od 2)
-Wypisane wszystko)

?eby wi?cej taki poradnik?w by?o ;D
Da? bym reputa, ale nie mog? ;(
 

Aqumix

New User
Joined
Feb 21, 2010
Messages
1
Reaction score
0
Odp: Bo DRUID to pot?ga..

Mi si? bardzo podoba gram ju? troche druidem i odpowiem na pytanie dla czego nie ma spellbook?w.... poniewa? z shieldem biegasz solo jak masz blokera to ze spelbookiem,wydaje si? ?mieszne a jednak w spelbooku jedzie cie wszystko praktycznie a w shield zawsze co? defa i mniejsze waste :D Respect
 
Top