What's new

-Tibia 8.60 Crutum.com - 100% serwer na podstawie real tibi 8.60

kubq

Senior User
Joined
Dec 12, 2008
Messages
1,164
Reaction score
40
prez.png
Prezentacja
Stara Tibia - Czy pami?tasz jak m?cz?ce by?o wyj?cie z Rookgarda? Ta adrenalina podczas walki z Minotaurem Guardem. Gdy ka?dy ruch i podj?ta decyzja mia?a wielki wp?yw w rozwoju Twej postaci.
Te szybkie bicie serca podczas PvP..
Zabicie pierwszego smoka kt?re by?o niesamowicie satysfakcjonuj?ce.
Dlaczego powinni?my tylko sobie o tym przypomina? skoro mo?emy tak ?y??

Crutum - Marka stworzona w celu kompletnej reprodukcji real tibi na najpopularniejszej wersji.
Nasza ekipa podejmuje si? zadania kt?rego nikt wcze?niej nie odwa?y? si? wykona?. Jest to wielkim wyzwaniem, stworzenie dok?adnej reprodukcji Tibi wymaga sporego po?wi?cenia czasu i do?wiadczenia.
Natomiast my lubimy wyzwania i wierzymy w ten projekt.
CipSoft pope?ni? wiele b??d?w, kt?rych my nie powt?rzymy.


wiz.png
Wizja przysz?osci
Cel - Naszym pierwszym i najwa?niejszym celem jest doprowadzenie Crutum do doskona?o?ci wzgl?dem Tibi na wersji 8.60. Wszystko musi by? dopi?te na ostatni guzik, aby Wasza gra by?a najprzyjemniejsza.
Gdy pierwszy cel zostanie osi?gniety, zajmiemy si? dodawaniem nowych system?w, questow, expowisk oraz misji.

Swiaty - Na Crutum nie zabraknie ?adnego typu PvP.
Powstan? w przysz?osci ?wiaty NoPvP i Hardcore PvP.
Lokalizacje ?wiat?w b?d? w Europie i Ameryce.
?wiaty Crutum nigdy nie b?d? restartowane.


wor.png
Pierwszy ?wiat
Antera - 12 sierpnia o godzinie 14:00 wystartuje nasz pierwszy ?wiat. Lokalizacja w Europie i tryb PvP.

Konfiguracja - Wszystko na ?wiecie Antera b?dzie skonfigurowane wzgl?dem real tibi.
Exp i skille x1, limitowane potiony, wymagana nauka spelli.


imp.png
Wa?ne Informacje
Bot - Ca?kowicie zabronione u?ywanie bot?w,macro na serwerze. B?dzie to karane banami. Pierwsze ostrze?enie b?dzie banem na 24 godziny, nast?pnie ban na 7 dni, 30 dni i usuniecie konta.
Multi klient jest dozwolony.

Klient - Aby gra? na Crutum, potrzebny jest nasz w?asny klient. Jest on normalnym klientem tibi 8.6 bez ?adnych modyfikacji.
Nie po??czycie si? na Crutum z IP changer?w.


bot.png
Zglaszanie
Bledy - Pracujemy od 2 miesi?cy nad serwerem, naprawiamy b??dy i wype?niamy braki ale real tibia jest naprawd? wielka i du?o rzeczy mo?e nam wymkn??. Liczymy na Was, zg?aszajcie nam b??dy oraz braki i my si? nimi zajmiemy!

Botterzy - Je?eli spotkacie w grze bottera, nie wahajcie si? go zg?osi?.


even.png
Konkursy
Facebook - Spr?buj wygra? w loterii a? 7 dni darmowego Pacca.
Polub nasz FanPage.
Kliknij serduszko na po?cie.
Udost?pnij go na Twojej ?cianie.
Skomentuj Twoim nickiem w grze.
Loteria odb?dzie si? 10 minut przed startem Antery.
10 Pacc'?w do wygrania.
Wygrane osoby zostan? poinformowane w po?cie.
Link do posta:

50 poziom - Pierwsze trzy osoby kt?re osi?gn? 50 poziom dostan? 3 dni Pacca.

fb.png


fb2.png


fb3.png

 

Nush

Advanced User
Joined
May 10, 2012
Messages
381
Reaction score
11
Odp: Crutum.com - 100% serwer na podstawie real tibi 8.60

Sama zapowied? brzmi ?wietnie, ale czym si? to w zasadzie r??ni od 8.6 silnik?w z neta? Wydaje si? ?e kto? pr?buje stworzy? tibie otsa, w tym zgarnia? na tym siano.
 

kubq

Senior User
Joined
Dec 12, 2008
Messages
1,164
Reaction score
40
Odp: Crutum.com - 100% serwer na podstawie real tibi 8.60

Ostatnio chcialem wrocic do tibii po 4 letniej przerwie tyle ze nowa tibia mnie odstraszyla szczegolnie ich nowy klient. Bardzo dobrze wspominam tibie na wersji 8.6 i dlatego chce ja "ozywic".
Oczywiscie mam zamiar na tym zarabiac, poniewaz spedzam przy tym serwerze bardzo duzo czasu. Podam 1 przyklad, spedzilem dzisiaj 10 godzin na wrzuceniu dokladnie 1015 obrazkow lokalizacji domkow na stronie, a przy zmianie nazw domkow i poprawieniu wszystkich nawet nie wspominiam ^^.
Crutum bedzie sie roznilo tym ze bedzie wzorowane 100% na real tibii, gdzie znajdziesz 8.6 real mape z systemem kupowania domkow na stronie? Guild hall moze kupic tylko lider jesli ma 4 vice liderow i tym podobne systemy.
Wszystkie silniki z neta sa przygotowane pod otsa, orshabaala bardziej a nie pod "Tibie".

Nie bedzie latwo ale tak jak napisalem w prezentacji, lubie wyzwania i naprawde zyje tym projektem mam nadzieje ze ludzie beda brac w tym udzial.
 

Nush

Advanced User
Joined
May 10, 2012
Messages
381
Reaction score
11
Odp: Crutum.com - 100% serwer na podstawie real tibi 8.60

No dobra, ale robienie serwera pod "Tibi?" nie maj?c zapewnionych nawet 200 ludzi na start serwera to raczej g?upota, nie prawda??
 

Sooh

Advanced User
Joined
Jun 26, 2014
Messages
489
Reaction score
26
Age
30
Odp: Crutum.com - 100% serwer na podstawie real tibi 8.60

I tak nie b?dzie to real ... hexana 8.60 najbardziej podobna do rl, quest logi, questy jak postman, zrobisz tak jak by?o to kiedy?, nie wierze ze ci si? uda, a rl map gdzie idziesz przez poi jak na Evo bez robienia pobocznych misji to nie rl :(
 

kubq

Senior User
Joined
Dec 12, 2008
Messages
1,164
Reaction score
40
Odp: Crutum.com - 100% serwer na podstawie real tibi 8.60

Nush, zakupilem 48h licznika na otservlist, licze na 200 osob minimalnie na start.

Sooh, wiem ze bedzie ciezko, po tygodniu pracy przy tym serwerze sam sie zastanawialem co ja k*rwa robie ha ha. Ale zaangazowalem sie i naprawde chce to doprowadzic do perfekcji a jesli ludzia sie pomysl spodoba to doda mi to jeszcze wiecej zapalu.
No ja to wiem, ogolnie wszystkie inne questy sa takie same. Wiekszosci questow sie nie robi bo exp jest szybki i np tak jak w sliderze, quest na noble armor nikt nigdy na otsach nie robil bo mu byl nie potrzebny, dlatego dzieki expie x1, kazdy quest misja i potwor ma swoje znaczenie.
 

cisowiaanka

Advanced User
Joined
Feb 17, 2013
Messages
196
Reaction score
4
Odp: Crutum.com - 100% serwer na podstawie real tibi 8.60

ch?tnie bym zawita? na taki serwer gdzie jest exp x1 od samego poczatku. brakuje starej tibii. hexera i hexana to same boty
 

Sooh

Advanced User
Joined
Jun 26, 2014
Messages
489
Reaction score
26
Age
30
Odp: Crutum.com - 100% serwer na podstawie real tibi 8.60

Ostatnio chcialem wrocic do tibii po 4 letniej przerwie tyle ze nowa tibia mnie odstraszyla szczegolnie ich nowy klient. Bardzo dobrze wspominam tibie na wersji 8.6 i dlatego chce ja "ozywic".
Oczywiscie mam zamiar na tym zarabiac, poniewaz spedzam przy tym serwerze bardzo duzo czasu. Podam 1 przyklad, spedzilem dzisiaj 10 godzin na wrzuceniu dokladnie 1015 obrazkow lokalizacji domkow na stronie, a przy zmianie nazw domkow i poprawieniu wszystkich nawet nie wspominiam ^^.
Crutum bedzie sie roznilo tym ze bedzie wzorowane 100% na real tibii, gdzie znajdziesz 8.6 real mape z systemem kupowania domkow na stronie? Guild hall moze kupic tylko lider jesli ma 4 vice liderow i tym podobne systemy.
Wszystkie silniki z neta sa przygotowane pod otsa, orshabaala bardziej a nie pod "Tibie".

Nie bedzie latwo ale tak jak napisalem w prezentacji, lubie wyzwania i naprawde zyje tym projektem mam nadzieje ze ludzie beda brac w tym udzial.

Osobi?cie pracuje nad rozbudowanym systemem licytacji domk?w z mo?liwo?ci? ich opuszczania i wystawiania na sprzeda?, masa roboty, zw?aszcza ?e robi? to z odst?pem 24 godzin, np kto? kupi domek to dopiero po 24h staje si? jego nowym w?a?cicielem. Powodzenia, jednak uwa?am ?e ci si? znudzi.

ch?tnie bym zawita? na taki serwer gdzie jest exp x1 od samego poczatku. brakuje starej tibii. hexera i hexana to same boty
Wiesz ?e jak b?dzie exp x1 to nikt nie b?dzie gra?, zw?aszcza bez bota ;p
 

kubq

Senior User
Joined
Dec 12, 2008
Messages
1,164
Reaction score
40
Odp: Crutum.com - 100% serwer na podstawie real tibi 8.60

ch?tnie bym zawita? na taki serwer gdzie jest exp x1 od samego poczatku. brakuje starej tibii. hexera i hexana to same boty

No i o to nam chodzi. Zapraszamy zapraszamy..

No sooh, bardzo rozwiniety system ma real tibia, ale da sie go zrobic. Dzieki, jesli ludzia sie bedzie podobac i beda mnie wspierac to nie moze mi sie znudzic ^^

Zobaczymy jak bedzie, wiadomo ze wiekszosc exp x1 odstrasza, ale mysle ze znajdzie sie te kilka set graczy ktorzy zagraja na Crutum.
 

Muadka

User
Joined
Feb 25, 2010
Messages
21
Reaction score
0
Odp: Crutum.com - 100% serwer na podstawie real tibi 8.60

Wbije na taki serwer czeka?em bardzo d?ugo mam nadziej? ?e wypali :)
 

kubq

Senior User
Joined
Dec 12, 2008
Messages
1,164
Reaction score
40
Odp: Crutum.com - 100% serwer na podstawie real tibi 8.60

Zapraszam do brania udzialu w loterii facebookowej!
 

kubq

Senior User
Joined
Dec 12, 2008
Messages
1,164
Reaction score
40
Odp: Crutum.com - 100% serwer na podstawie real tibi 8.60

Start serwera juz jutro. Zapraszam!
 

Nush

Advanced User
Joined
May 10, 2012
Messages
381
Reaction score
11
Odp: Crutum.com - 100% serwer na podstawie real tibi 8.60

Tak jak m?wi?em. :(
aee71bf84571ddb520f22387cc576b87.png
 

Don Diablo

Advanced User
Joined
Jun 20, 2010
Messages
294
Reaction score
10
Odp: Crutum.com - 100% serwer na podstawie real tibi 8.60

Gdyby to by?o co? unikalnego (jak np. Demetrii, kt?ra mia?a niestety szybki koniec) to ten exp x1 by? bardziej odpowiedni ?eby d?u?ej odkrywa? "zagadki" servera, ale rl jest oklepane kompletnie. Je?li ju? mia?bym wybiera? to od biedy wola?bym na tym, co aktualnie zrobili z real tibii ni? na otsie, kt?rego przysz?o?? jest zawsze niepewna. Nawet sentyment raczej nie by?by wart masy czasu, kt?ry trzeba by tutaj w?adowa?.
Jakby kwestia expa zosta?a jako? inaczej zrobiona (nie m?wi? o ?adnym expie x10 od razu) to jeszcze jeszcze, ale przy idealnym przeliczniku jak na rl, to wed?ug mnie nie ma sensu.
 

kubq

Senior User
Joined
Dec 12, 2008
Messages
1,164
Reaction score
40
Odp: Crutum.com - 100% serwer na podstawie real tibi 8.60

No przejechalem sie ostro. Wierzylem w potencjal tego pomyslu, ja sam bym na takim serwerze zagral ale jak widac jestesmy tylko mala liczba osob ktora pragnie taki serwer.. Reklama napewno byla dobra, mielism zasieg do 6k osob unikalnych wiec tu problemem byl calkowity pomysl.

Teraz juz wiem ze takie cos sie nie uda, ale wierze nadal w to ze jesli przepracuje ten pomysl i pojde bardziej w strone ots ale nadal w stylu rpg to moze sie udac.

Mysle o kolejnym swiecie, z malym stage na poczatku, przepracowac pacca jakos zeby facc nie byl za bardzo poszkodzony no i ten bot, zeby byl dozwolony..

W ogole serwer nie byl gotowy, sporo bledow jeszcze jest, wiec zanim sproboje z nowym swiatem, zalatam dziury i sie zastanowie porzadnie jak to zrobic.
 

Kubakos

Active User
Joined
Mar 14, 2010
Messages
82
Reaction score
4
Odp: Crutum.com - 100% serwer na podstawie real tibi 8.60

WCZORAJSZY UPDATE:

Antera nie wypalila totalnie. Popelnilismy blad w konfiguracji serwera oraz za wczesnie ja odpalilismy. Postanowilismy wiec, zmienic konfiguracje oraz poswiecic sporo czasu na naprawianiu
bledow.

Nowa Konfiguracja:
Boty dozwolone.
Regeneracja hp i mp jest 4x wieksza.
Przy osiagnieciu nowego poziomu, mana i zycie sie laduja na maksa.
Regeneracja staminy 2x szybsza.
Clean wylaczony.
Wgralismy exp stage:
1 - 8 : x6
9 - 20 : x5
21 - 30 : x4
31 - 40 : x3
41 - 50 : x2
51 + : x1

Bledy i dodatki:
Czary mozna juz kupowac u Ursula.
Spawn rotow zmniejszony w kopalni na polnoc od Thais.
Wszystkie itemy mozna juz nosic po zdobyciu promocji.
Lailene NPC dodany w Edron.
Brakujacy spawn piratow dodany w Yalahar.
Hardek skupuje juz Orcish Axe.
Edron Guardsman chodzi.
PZ dodane w gornej czesci depot w Edron.
Willard skupuje katane.
Blad mapy poprawiony w kopalni rotwormow w Edron.
Zamiana coinsow w bp dodana.
Teraz mozna polozyc 10 itemow na 1 stacku.
Guil Hall w Edron poprawiony.
Carrion Worm Fang ma ustawione dobre ID.
Outfit NPC Amanda zmieniony.
Czas pushu zmniejszony.
Dodany brakujacy loot do potworow typu: cyclops toe, quara tentacle itp..
Grizzly Adams skupuje itemy.
PZ dodany na magic carpets.
Parcel System poprawiony.
Memech skupuje teraz brass i viking helmety.
Cialo Energy Elemental poprawione.



Przyszlosc:
W przyszlosci planujemy przepracowac PACC i FACC system.
FACC bedzie mogl plywac statkiem i kupowac spelle oraz promocje ale 2x drozej niz PACC.
PACC natomiast, bedzie posiadal regeneracje staminy w pz, oraz darmowe plywanie statkami.
Dostep do outfitow i domkow.
 

kubq

Senior User
Joined
Dec 12, 2008
Messages
1,164
Reaction score
40
Odp: Crutum.com - 100% serwer na podstawie real tibi 8.60

Poprawione bledy:
Dragon Tails loot dodany do Dragonow.
Life ring quest poprawiony.
6 small rubies quest juz dziala.
NPC Puffles sprzedaje spelle dla Knighta.
NPC Gundralph sprzedaje spelle dla profesji magicznych lecz nie jest on 100% skonczony.
Cialo Mummy nie psuje sie juz tak szybko.
Stalker nie bije juz tak szybko.
Cialo Water Elemental poprawione.
NPC Buddel wysyla teraz na dobra pozycje Okolnir i Svargrond.
Lottery Ticket juz dziala.
Poprawione schody u Djinow na Yalahar.
Xodet juz nie skupuje rozdzek.
Plywanie do Svargrond poprawione.
Czas startowania raidow zmniejszony.
Regeneracja staminy poprawiona (2x szybsza).
Wszystkie NPC ktore skupuja itemy zostaly poprawione.
Zdjecie loga PSC naprawione.
NPC Captain Haba wysyla juz na Sea Serpents.
Moc czaru Exori Hur lekko zwiekszona.

Nowosc:
Dodany zostal Team Hunt system. Bonus na shared exp w zaleznosci od ilosci roznych profesji w party.

Nie naprawilismy jeszcze wszystkich przez was zgloszonych bledow ale pracujemy nad tym.

Dzieki za zgloszenia i milej gry zycze.
 

Sooh

Advanced User
Joined
Jun 26, 2014
Messages
489
Reaction score
26
Age
30
Odp: Crutum.com - 100% serwer na podstawie real tibi 8.60

dzia?aj dzia?aj ;p
 
Top