What's new

Diana

mertv

meretve
Joined
Sep 18, 2009
Messages
834
Reaction score
99
Odp: Diana

Diana jest postaci? ap carry, radzi sobie najlepiej w ?rodkowej alei, lecz mo?e r?wnie? walczy? na g?rnej. Posta? jest zbalansowana i dor?wnuje innym postaciom, oczywi?cie je?li potrafisz wykorzysta? jej zalety i poradzi? sobie z jej wadami. Jest dosy? mobilna, posiada a? 2 doskoki + przyci?gni?cie. Tarcza daje ci troch? sustaina na linii. Je?li nie masz problemu z celowanie skillshotami (jej Q jest g??wnym ?r?d?em obra?e?) to polecam.
 

Tayan

Advanced User
Joined
Oct 20, 2012
Messages
243
Reaction score
13
Odp: Diana

Wg. mnie Diana jest jedn? z najlepszych postaci w League of Legends. Fakt ma kilka zalet, ale my?l?, ?e przewag? s? +sy. Tak jak Pan @up m?wi?, jest to posta? na Midline, wi?c wystarcz? 3-4 feedy, aby dobrze si? ni? gra?o.
 

Vrael

Porzuci? wszystko to wszystko odzyska?
Joined
Aug 13, 2008
Messages
589
Reaction score
87
Odp: Diana

Potwierdzam, nafeedowana Diana to pot?ga, trzeba tylko dobrze ogarnia? jej umiej?tno?ci i wiedzie?, na ile mo?na sobie pozwoli?. ?atwo te? straci? ca?y potencja? bojowy na samym pocz?tku walki u?ywaj?c w po?piechu ultimate na celu, kt?ry uznali?my za trafiony za pomoc? Q, a trafiony jakim? cudem nie zosta? - kilkana?cie sekund cooldowna na dasha i mo?liwo?ci walki Diany spadaj? poni?ej przeci?tnej. Na midlane radzi sobie prawie z ka?dym, wystarczy tylko umie? dobrze lasthitowa? postaci? walcz?c? wr?cz (co chyba nie stanowi problemu dla graczy powy?ej 15 poziomu). Od czas do czasu szybka wycieczka na inn? lini? pozwala na wbicie sobie przewagi w early, potem ju? idzie z g?rki. Nauka dobrego celowania Q to max. 2 gry, o ile kto? nie jest kompletnym beztalenciem. Po nerfie nie jest ju? tak pot??na, jak kiedy?, ale nadal jak najbardziej polecam na ?rodkow? lini?.
 

mertv

meretve
Joined
Sep 18, 2009
Messages
834
Reaction score
99
Odp: Diana

Dodatkowo musisz pami?ta? aby w miar? mo?liwo?ci nie gra? na czerpi?ce korzy?? z walki wr?cz z tob?. Chodzi mi tutaj o morda, cho gatha. Staraj si? r?wnie? nie gra? na championy outdamaguj?ce ci? i maj?ce jakikolwiek skill do ucieczki od ciebie (Syndra, Ahri!). Po?wicz troch?, dobra diana potrafi du?o namiesza?.
 

Speeder

Ehuheuheuu
Joined
Mar 29, 2008
Messages
1,021
Reaction score
287
Age
32
Odp: Diana

z tego co wiem to na topie tez sobie dobrze radzi
Radzi sobie, ale traci potencja? przeciwko mocnym tankom. Musi spamowa? spellami, a z man? na pocz?tku nie jest u niej tak super. Zdecydowanie lepiej na midzie, ewentualnie w jungli, bo gankowanie ma nawet niez?e, je?li oczywi?cie trafi si? z q, p??niej szybki dash, przyci?gni?cie, no i oponent mo?e mie? problem, i albo zginie, albo straci flash i b?dzie musia? si? cofa? do bazy, co od razu da przewag? Twojemu sojusznikowi na linii.
 

Marcinos24

Active User
Joined
May 19, 2013
Messages
78
Reaction score
4
Odp: Diana

Nie wiem w jakiej grasz mecie, ale ja przez ostatnie dwa miesi?ce widz? na topie postaci typu zed, khazix, rumble, czy elise. Je?li te postacie s? mocnymi tankami to gramy chyba w inne gry. Ale fakt, Diana na topie traci potencja?, ale nie przez 'tank?w', a bardzo ograniczon? mo?liwo?? roamu i gankowania.
 

Speeder

Ehuheuheuu
Joined
Mar 29, 2008
Messages
1,021
Reaction score
287
Age
32
Odp: Diana

Nie wiem w jakiej grasz mecie, ale ja przez ostatnie dwa miesi?ce widz? na topie postaci typu zed, khazix, rumble, czy elise. Je?li te postacie s? mocnymi tankami to gramy chyba w inne gry. Ale fakt, Diana na topie traci potencja?, ale nie przez 'tank?w', a bardzo ograniczon? mo?liwo?? roamu i gankowania.
Dobrze, s? tam squishy postacie, ale nie w ka?dej grze, zreszt? Zed i Kha lepiej sprawdz? si? na midzie, gdzie mog? w chwil? zgasi? apc i ?atwo wesprze? inne linie, najcz??ciej bota, gdzie takowy Zed na combo k?adzie przeciwnego adc, z topa lata? na bota nie b?dzie. Jednak graj?c Dian? na topie przeciwko ap tankom jak Shen czy Malph ju? tak ciekawie nie jest, dlatego wed?ug mnie granie Dian? topa to czysta g?upota i marnowanie jej potencja?u ; )
 
Top