What's new

Dodatkowa wentylacja laptopa

kubq

Senior User
Joined
Dec 12, 2008
Messages
1,164
Reaction score
40
Siemka, kupilem sobie rok temu Lenovo y50-70, ma dosc ciekawe parametry jedyny wielki minus : wentylacja. Jest bardzo zle zrobiona, pod spodem laptopa. Podczas grania w Gta V na najwyzszych parametrach laptop dochodzil do 90 stopni po 15 minutach, przez co spalil mi sie pas graficzny.
Nie ukrywam ze chcialbym sobie czasem pograc w ta gierke lecz boje sie o nowe spalenie. Slyszalem o dodatkowych wentylatorach i chcialbym wiedziec czy ktos was to juz testowal. To dziala? Oplaca sie? Jakies marki unikac?

Przyklad dodatkowego wentylatora :

Mini-Vacuum-USB-Air-Extracting-Cooling-Fan-Cooler-for-Notebook-Laptop-Black_600x600.jpg
 

Sco

Senior User
Joined
Mar 6, 2011
Messages
551
Reaction score
62
Odp: Dodatkowa wentylacja laptopa

napewno co? to da
centercrop

 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Dodatkowa wentylacja laptopa

Co? co pokaza?e? to pierwszy raz na oczy widz?. Ale podstawki ch?odz?ce s? popularne i... dzia?aj?.
Ale tak na prawd? jak chcesz konkretne informacje to s? lepsze miejsca ?eby podpyta?, a nie jakie? zjebane forum o tibii pe?ne trolli xD
 

kubq

Senior User
Joined
Dec 12, 2008
Messages
1,164
Reaction score
40
Odp: Dodatkowa wentylacja laptopa

Co? co pokaza?e? to pierwszy raz na oczy widz?. Ale podstawki ch?odz?ce s? popularne i... dzia?aj?.
Ale tak na prawd? jak chcesz konkretne informacje to s? lepsze miejsca ?eby podpyta?, a nie jakie? zjebane forum o tibii pe?ne trolli xD

No wlasnie sprawa jest taka ze sprobowalem podkladke i bylo jeszcze gorzej.
 

aderben

User
Joined
Feb 21, 2016
Messages
22
Reaction score
2
Odp: Dodatkowa wentylacja laptopa

mi jak sie lapek grza? to kladlem na parapet przy uchylonym oknie i mog?em spokojnie gra? bez obaw przegrzania i wy??czenia :). Pozdrawiam.
 

DenZ

Zasłużony
Joined
Feb 23, 2011
Messages
868
Reaction score
30
Age
28
Odp: Dodatkowa wentylacja laptopa

To co masz jest bardzo dobre, sam tego posiadam i jestem zadowolony.
 

moniko

New User
Joined
Dec 6, 2016
Messages
1
Reaction score
0
Odp: Dodatkowa wentylacja laptopa

Ja stosuj? co? takiego
 

Inspireds

User
Joined
Nov 5, 2016
Messages
11
Reaction score
1
Age
29
Odp: Dodatkowa wentylacja laptopa

Siemka, kupilem sobie rok temu Lenovo y50-70, ma dosc ciekawe parametry jedyny wielki minus : wentylacja. Jest bardzo zle zrobiona, pod spodem laptopa. Podczas grania w Gta V na najwyzszych parametrach laptop dochodzil do 90 stopni po 15 minutach, przez co spalil mi sie pas graficzny.
Nie ukrywam ze chcialbym sobie czasem pograc w ta gierke lecz boje sie o nowe spalenie. Slyszalem o dodatkowych wentylatorach i chcialbym wiedziec czy ktos was to juz testowal. To dziala? Oplaca sie? Jakies marki unikac?

Przyklad dodatkowego wentylatora :


U?ywa?em takiego "wspomagacza", plastik si? nagrzewa?, wentylator oczywi?cie si? kurzy? ale co? tam dmucha? ciep?ym powietrzem.
Plusy? Niska cena to atut, tzn. ja da?em grosze, nie wiem ile ty masz do wydania, do tego mo?esz ustawi? kierunek wydmuchiwanego powietrza, jest do?? ciche i ma nawet fajne pod?wietlenie wentylatora kt?ry kr?ci si? z do?? du?? pr?dko?ci?.
Prawda jest taka, ?e bez podstawki oraz wymienionej pasty, wiele Ci to nie pomo?e. Je?eli jednak masz wymienion? past?, to mo?e o 2/3 stopnie spadnie Ci temperatura.

Rada na przysz?o??, trzymasz d?o? na klawiaturze podczas gry? Od razu czu? jak temperatura prawie ?e parzy. Dlatego graj na ni?szych detalach, gdy? bo i? cz?sto mi?dzy Wysokimi a ?rednimi jest znikoma r??nica, a temperatury s? ni?sze i par? FPS'?w dojdzie. Laptop jak ten nie jest do gier pomimo zapewnie? producenta, ch?odzenie procesora i grafiki opiera si? na jednym "aluminiowym" elemencie, wiem bo mam Lenovo.
 
Top