What's new

Dok?d zmierza OTS?

Status
Not open for further replies.

Dubler

Lua Factory =)
Joined
Apr 8, 2009
Messages
1,874
Reaction score
112
Tak przegl?dam sobie zapowiedzi i serwery, przegl?dam i mnie kurwica ?apie jak patrze na serwery kt?re dziesi?tki razy t? sam? grafik? u?ywaj? albo wr?cz potrafi? si? pochwali? ?e z vampire leci vampire dust a elf?w holy orchids. No najzabawniejsze znajduj? si? i tacy kt?rzy takie otsy chwal?. Rozumiem ?e nie powinno si? kopa? le??cego no ale ?ebranie rep?w i thanks?w w ten spos?b... W ka?dym razie na obecnym rynku ot nie widz? ?adnych szans dla liniowych evo/RLek. Nasuwa mi si? pytanie z tematu: Dok?d ta arena OTS zmierza? Moim zdaniem jakie? nielinowe projekty ze ?wie?ymi pomys?ami to jedyna nadzieja na jakikolwiek rozw?j. A wy co my?licie?
 

Wildhells

Senior User
Joined
Feb 4, 2012
Messages
2,346
Reaction score
119
Odp: Dok?d zmierza OTS?

Dobry serwer RPG m?g?by jako? to ustabilizowa?. Przyk?adem takiego serwera jest Altaron. My?l?, ?e jakby?my chcieli stworzenie dobrego RPG z real map? nie by?oby takie trudne. Wraz z Sey? tworzymy taki w?a?nie ma?y projekt.
 

Kuzyn

Dziad.
Staff member
Joined
May 3, 2008
Messages
1,936
Reaction score
165
Odp: Dok?d zmierza OTS?

Jesli na otlandzie co? si? ruszy i tam zajda zmiany to na ich podstawie b?dzie mo?na rozkminia? co z otsami.
 

DawToreq

Deus est.
Joined
Feb 14, 2010
Messages
356
Reaction score
46
Odp: Dok?d zmierza OTS?

Jak dla mnie to otsy typu evo/RL albo cos w ten dese? s? bez sensu ;/ a powstaj? tylko dlatego ze kto? nie umie gra? na RL(ale to szczeg??) Otsy powinny by? jaka? odskoczni? od RL tibii czyli typu Anime itp. ale to i tak wiele os?b p?acze ze "jak mo?na takie g?wna robi?..." Teraz tez jako? nikomu nie chce si? robi? nic nowego z nowymi skryptami z jaka? w?asn? fabu?? i grafikami bo ludzie wola w?a?nie gra? na tych patologicznych podrobach evo/RL bo to ju? s? sprawdzone serwery i ka?dy wie gdzie, co, jak, z czym. Wiec po co na czym? nowym b?dzie si? m?czy?? Mo?liwe jest tez ?e wiele os?b potrafi?oby zrobi? jaki? oryginalny super ots ale np. nie umie tworzy? skrypt?w, map, acc makerow itp. (np. tak jak ja XD) I tak nie ma si? co przejmowa? Tibia a dlaczego? Bo teraz tibia sama wprowadza jakie? g?upie duperele i straci?a ju? sw?j klimat ;_; (gdzie? na tibii 7.6 mo?e troszeczk? wy?ej do 8.6?) i ludzie od niej odchodz?. Ale to te? nie tylko wina RL tibii bo tak?e graczy ;x bo tak jak widz? ze niekt?rzy u?ywaj? tych g?upich elfow, srelfow itp.to si? p?aka? chce. I gdzie tu przyjemno?? z gry? ;/ (a jak kto? u?ywa elfy i inne boty na otsach to wd?g. mnie to jakie? niedojeby co gra? nie umiej?).
Dziekuje bardzo tyle z mojej strony XD
 

Bermundo

Advanced User
Joined
Oct 10, 2010
Messages
315
Reaction score
4
Odp: Dok?d zmierza OTS?

A co powiecie na temat mojej nowosci, bez sms shopa niskie rate, wlasna mapa, wlasne skrypty ;)?
 

Wildhells

Senior User
Joined
Feb 4, 2012
Messages
2,346
Reaction score
119
Odp: Dok?d zmierza OTS?

A co powiecie na temat mojej nowosci, bez sms shopa niskie rate, wlasna mapa, wlasne skrypty ;)?

Bez SMS Shopa, w?asna mapa i skrypty do tego dor?b grafik? i b?dzie mo?e RPG je?li nie ma tam teleport?w i s? questy zadaniowe, a nie skrzynkowe.
 

Bermundo

Advanced User
Joined
Oct 10, 2010
Messages
315
Reaction score
4
Odp: Dok?d zmierza OTS?

Z grafikami ciezko, bazujemy na 8.6 teleportow nie ma, questy sa skrzynkowe jak i zadaniowe.

@@Edit
Posiadamy tez system frakcji, achievementy to oczywiste przy rpg, ale to nie typowy serwer RPG, exp jest maly, ale nie robilismy go specjalnie pod to zeby mulic na cyklopach 2 tygodnie :p
 

Alvaroth

User
Joined
Aug 30, 2013
Messages
24
Reaction score
0
Odp: Dok?d zmierza OTS?

Co z tego, ?e zrobicie full rpg serwer? Zrobisz ma?y exp nie wbija ludzie, a jak wbija to wyjda po chwili bo ktos wbil wiekszy lvl i nie ma sensu grac.

Zrobisz dobry serwer ze srednimi ratami? Nie wbija ludzie bo jest duzo takich otsow.

Mozna powiedziec jedno, otsy juz padaja, sam talaturen nie wiem teraz jak dopisac regulki do swojego silnika, tak aby czytalo tibie 10.2 po zmianach.

Mozna by nawet powiedziec, ze shadowcores pada, od 2 miesiecy maja tam wyjebane na serwer.

OTSy zmierzaja do upadku, sama rl tibia bedzie stac dlugo, poniewaz ludzie maja postacie 200+ i wola wejsc na rl tibie, gdzie bot zarobi im kase a oni ew. sie pobija na rl tibia.
 

Shikate

Nie przejdziesz!
Joined
Feb 11, 2011
Messages
946
Reaction score
92
Odp: Dok?d zmierza OTS?

Nie mog? si? zgodzi?, ?e RPG s? z?e. Owszem, one s? nudne, gdy RPG bazuje w?a?nie na tym, co powiedzia? Wildhells, czyli: RPG z real map?, czy te?, bro? Bo?e, EVO kt?re kto? nazwa? RPG'em. Gdy mamy jeden z tych dw?ch przypadk?w, wtedy dochodzi do tego, ?e ludziom si? nudzi - jest to normalne. Gdy mamy dwa takie same serwery, tylko jeden to exp x3, a drugi to exp x 3000, to nie zdziwi? si?, ?e kto? woli i?? od razu na wy?szy pr?g. Ma?o kto rozumie to, ?e RPG to ca?kiem osobny gatunek, kt?ry nie ma nic wsp?lnego z EVO i REAL map?. Sp?jrzmy na RonOTS, Altaron - to s? przedstawiciele RPG. Jest ich niedu?o, to fakt, ale prawd? jest, ?e tworzenie czego? takiego trwa latami, jednak gdy wszystko p?jdzie zgodnie z planem, na pewno my?lenie typu: ,,OMg, nie wbije, bo chc? mie? ju? 123414 lvl'' jest ca?kowicie idiotyczne i pozbawione sensu. W prawdziwej tibii level zawsze co? znaczy?, walczy?o si? i mia?o si? satysfakcj? z ka?dego jednego, co jest fajnego w tym, ?e po zabiciu rotworma idziesz na 130 lvl? Nie wiem, mo?e kogo? to podnieca, dla mnie to si? mija z celem grania.
 

Ciamciaj Bigos

ก้้้้้้&
Joined
Jun 6, 2013
Messages
2,081
Reaction score
192
Odp: Dok?d zmierza OTS?

dokad zmierza? co chwila powstaje nowy serwer i kazdy to podrobka drugiego ;l lista serwerow ostatnio okropnie spadla z 8 stron na 2 ...
 
Last edited:

Wildhells

Senior User
Joined
Feb 4, 2012
Messages
2,346
Reaction score
119
Odp: Dok?d zmierza OTS?

Ludzie po prostu maj? do?? tych samych serwer?w i wol? zosta? na tych aktywniejszych.
 

Kuzyn

Dziad.
Staff member
Joined
May 3, 2008
Messages
1,936
Reaction score
165
Odp: Dok?d zmierza OTS?

Ja czekam a? kto? ogarnie fajny war serwer albo oldschoolowe evo. Inne nie maj? racji bytu.
 

Marshall95

Advanced User
Joined
Oct 2, 2010
Messages
213
Reaction score
9
Odp: Dok?d zmierza OTS?

A ja czekam na evo rpg pod najnowszego klienta czyli 10,10? Mo?e ?mieszne to brzmi ale chcia?bym evo z bardzo niskim stage expem bardzo podoba mi si? simsonots.eu by? mo?e kto? kojarzy ze wzgl?du na swoj? ilo?? quest?w mas? boss?w jest co robi? :) sam ch?tnie wzi??bym si? do pracy nad takim serwerem ale nie mam o tym kompletnie ?adnego poj?cia i niestety musz? zadowoli? tym co inni nam serwuj? a zazwyczaj to marne otsy, kt?re stoj? dwa/trzy tygodnie i upadaj?.
 

Zheyr

Naczelny programista tibia.net.pl
Joined
Aug 10, 2012
Messages
961
Reaction score
114
Odp: Dok?d zmierza OTS?

Na polskiej scenie OTS nie ma ?adnego ciekawego serwera. Wi?kszo?? serwer?w posiada te same systemy, skrypty, map?, b??dy oraz inne chujostwa. Nie ma ?adnego serwera, kt?ry mo?e pochwali? si? czym? unikalnym. Kto? tam wspomnia? o tym, ?e jaki? dobry OTS RPG m?g?by w miar? ustabilizowa? sytuacj?. Wydaje mi si?, ?e nic z tego. Zapowiada?o si? ju? wiele zajebistych serwer?w RPG typu 'Grim OTS', 'Magic OTS (czy jako? tak - tematyka 'Harry Potter'), lecz ?aden z nich nie wystartowa?. Moja opinia jest taka, ?e ch*j wszystko strzeli pr?dzej czy p??niej i tych OTS'?w nie b?dzie w og?le. Zauwa?y?em, ?e ju? ma?o jakie ekipy bawi? si? w tworzenie projekt?w, a jak ju? to robi? to po kilku tygodniach pracy projekt jest wstrzymywany.
Scena OTS zbli?a si? ku ko?cowi.
 

Lucker906

Active User
Joined
Jul 5, 2012
Messages
84
Reaction score
2
Odp: Dok?d zmierza OTS?

Odpowied? na twoje pytanie jest prosta. Tibia ma ju? czasy ?wietno?ci za sob?, jest bardzo star?, 16-letni? gr?. Ludziom po d?u?szym lub kr?tszym czasie si? nudzi i nie chce im si? pracowa? nad serwerami lub nie maj? na to czasu, a nowych r?k do pracy nie ma. Trzeba szczerze przyzna?, ?e kto? kto zaczyna swoj? przygod? z MMO po Tibi? na 99,9% nie si?gnie. Nowych pomys??w brak, a jak ju? co? si? pojawi to i tak wychodzi ?le i nie tak jak pierwotnie zak?adano. Obecnie ludzie graj? dla fanu. Chc? troch? poexpi?, pobi?, pobawi? si? i wyj?? z serwera.

Pozdrawiam.
 

Dubler

Lua Factory =)
Joined
Apr 8, 2009
Messages
1,874
Reaction score
112
Odp: Dok?d zmierza OTS?

nowe pomys?y s? jak najbardziej :) brak inwestor?w
 
Status
Not open for further replies.
Top