What's new

Konfiguracja Polaczenia Dziwny problem z Hamachi.

Status
Not open for further replies.

Martow

Active User
Joined
Feb 9, 2013
Messages
121
Reaction score
4
Ot?? mam dziwny problem z hamachi. Mam neta z mutlimedi. Mam router od nich + w?asny wifi tp linka. Na tp linku mam odblokowane porty natomiast router multimedii je blokuej :(. Problem jest z Hamachi. Ot?? jak chce postawi? serwer ots czy jaka? inn? gr? to tylko z 1 kumplem mam ograniczon? ??czno?? i lagi. Jak on hostuje s? lagi, jak ja te?. Nie wiem dlaczego tak si? dzieje. On gra z innymi bez przeszk?d, zreszt? ja tak samo. Jedynie gdy ja hostuje serwer lub on i gramy razem to s? lagi :/

Z?y dzia?, przenosz? //Dziki~~
 
Joined
Jul 7, 2010
Messages
2,061
Reaction score
193
Age
27
Odp: Dziwny problem z Hamachi.

Nie wiem czy dobrze zrozumia?em tw?j post, masz 2 routery, czy router + modem?
Gdyby co? blokowa?o Wam porty, to by?cie w og?le nie mogli wbi? na swoje serwery wi?c problem musi tkwi? w innym miejscu.
Jak? masz Ty i Tw?j kolega pr?dko?? internetu, parametry komputera a mo?e masz jakie? firewalle?

Pozdrawiam
 

Martow

Active User
Joined
Feb 9, 2013
Messages
121
Reaction score
4
Odp: Dziwny problem z Hamachi.

Firewall wy??czony, kompy mocny. Ja mam neta 20mb/s on 4 mb/s. Mam 2 routery. W?asny TP link oraz router od multimedi, kt?ry pobiera sygna? ?wiat?owodowy i rozdziela na sygna? telefonu - telewizj? - internet. Gdybym mia? modem to by by?o ok, bo bym tylko zrobi? dmz na swoim routerze i bym hostowa? bez hamachi. A niestety m?j router tp - link ma zrobionego dmz, ale ten "router" od multimedii ma zablokowane porty :/ Nie mam jak si? zalogowa? na niego bo nie mam loginu oraz has?a :(
 
Joined
Jul 7, 2010
Messages
2,061
Reaction score
193
Age
27
Odp: Dziwny problem z Hamachi.

Spr?buj znale?? z ty?u ma?? dziurk? rozmiaru wyka?aczki, nast?pnie wsad? j? tam i gdy us?yszysz ,,wklikni?cie" si? przycisku przytrzymaj wyka?aczk? z 10 sekund po czym j? wyjmij.
Router powinien si? zresetowa? to ustawie? fabrycznych, tj. login admin / bez has?a (lub co? w tym deseniu).
Po tej operacji powiniene? bezproblemowo si? zalogowa? i skonfigurowa? router wed?ug w?asnych preferencji.

Pozdrawiam
 

Martow

Active User
Joined
Feb 9, 2013
Messages
121
Reaction score
4
Odp: Dziwny problem z Hamachi.

To dzia?a troszeczk? na innej zasadzie. Opisze to pro?ciej. Kabel ?wiat?owodowy idzie do takiego oto urz?dzenia tzw. routera jak w tym w?tku ( ). Nast?pnie z tej skrzynki id? 3 kable. Do TV - telewizja, do telefonu - sygna? oraz RJ45 do mojego routera wifi TP - Linka. Na moim routerze (tp - link) mam zrobionego DMZ, natomiast nie mam jak si? dosta? do tej ich skrzynki od multimedii bo nie mam loginu oraz has?a wi?c dmz nie zrobi? :(
 
Joined
Jul 7, 2010
Messages
2,061
Reaction score
193
Age
27
Odp: Dziwny problem z Hamachi.

Dlatego w?a?nie opisa?em Ci proces resetowania ustawie?, loginu oraz has?a - by? m?g? si? zalogowa? ;)

Pozdrawiam
 
Status
Not open for further replies.
Top