What's new

Ehhh Techno

Status
Not open for further replies.

Artin

Advanced User
Joined
Dec 20, 2008
Messages
310
Reaction score
44
Chcia?bym jeszcze was u?wiadomi?,?e to co promuj? viva,4fun,radio,eska to nie techno,tylko najcz??ciej house,dance.Niestety najcz??ciej techno jest wrzucane do tego samego worka z e-housem,trance,dance,hardstyle.
Techno,to nie podgatunek house,trance itp
Podgatunkami techno,uzna? mo?na miedzy innymi Acid techno,Minimal techno ,Ambient Techno.Techno powsta?o w latach 80 w Detroit.Muzyki elektrycznej nie us?yszymy w klubach(s? wyj?tki),bo jest produkowana w taki spos?b, aby miksowanie poszczeg?lnych utwor?w ze sob? by?o ?atwe: utwory s? przewa?nie ca?kowicie instrumentalne i rzadko posiadaj? rozbudowane partie wokalne, w odr??nieniu od takich gatunk?w jak house czy trance.
Techno jest dla mnie wr?cz sztuk?,jest cholernie trudn? sztuk?,jeden kawa?ek jest zbudowany z kilkadziesi?t sampli,kilka loop?w,syntezatory,kiccki,itp i "tw?rca" musi mie? "techiczn?" wiedz? ...og?lnie masterking.
Przy tej muzyce dostaj? powera,wyrywa mnie do ta?ca.
Tak wi?c East Clubbers,C-Bool,Max Farenthide,Eric Prydz,Kalwi i Remi,Manieczki,Kaniku?y itp to nie jest kur*a techno.

Siedz? w tym d?ugo,wi?c si? troch? znam,dobra nie bed? si? rozpisywa?.
Tu chcia?bym wam pokaza? "po??czenie" techno wraz z muzyk? klasyczn?:

Jeff Mills'a bym okre?li? legend? techno,jeden z prekursor?w tego nurtu,prawdziwej muzyki techno.


Oczywi?cie jest tego wi?cej,ale...starczy ;d
Pi?kne,nieprawda? ?
Po prostu chcia?em wam u?wiadomi?,?e to co promuj? programy komercyjne,to nie techno.
Te? wielu kumpli s?ucha East Clubbers,Energy 200,r??nych dj,itp i uwa?aj? si? za s?uchacza techno dlatego wiem,?e wiele os?b nawet nie wie co to techno.
 

Artin

Advanced User
Joined
Dec 20, 2008
Messages
310
Reaction score
44
Odp: Ehhh Techno

Od?wie?am
~~~~~~
 

Aviolles

Advanced User
Joined
Jul 31, 2009
Messages
202
Reaction score
21
Age
23
Odp: Ehhh Techno

Tak. Ludzie si? nie znaj?, m?wi?c lub wmawiaj?c ?e muzyka ?adnie napierdala basem to techno. To co wymieni?e? Eric Prydz to dance i wiele innych kt?re ludzie myl?.

Powiedzmy ?e Harcore i Hardstyle, czym si? r??ni??

Hardcore - Typ muzyki szybkiej, w kt?rej znajduje si? ma?o dialog?w lecz jest sam d?wi?k kt?rym mo?na si? napawa?.

Hardstyle - Muzyka nieco wolniejsza od hardcore, lecz za to twardsza co pozwala na lepszy odjazd.
Napisane by Aviolles.

To samo z techno, dance, trance, house itp. Ja s?ucham techno i wiem czym jest techno. S?ucha kto? Tiesto? Pewnie tak, i twierdzicie ?e tworzy najlepsze techno i ?e jest kr?lem techno? Tak? To si? mylicie. On jest dla mnie najlepszym Dj'em i nie tworzy tylko techna r?wnie? trance jak i house.
 

Freebo

User
Joined
Jul 3, 2009
Messages
36
Reaction score
4
Age
30
Odp: Ehhh Techno

Zgadzam si?. Tylko smutna prawda jest taka, ?e mo?na u?wiadamia? w niesko?czono?? a dla os?b kt?re s?uchaj? metalu, hip-hopu czy czegokolwiek innego nadal to b?dzie 'techno'. Nie interesuje ich ta muzyka wi?c nie b?d? si? w ni? zag??bia?.

Gdzie? widzia?em demotywator idealnie opisuj?cy t? sytuacj?, nie mog? znale??, szkoda. ; )

Edit:
Mam, znalaz?em: )

1248648880_by_Aryjczyk.jpg
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top