What's new

Komputery i Informatyka

Status
Not open for further replies.

Krecioo

Colorful!
Joined
Sep 6, 2010
Messages
416
Reaction score
67
Ostatnio gdy wszed?em do dzia?u Komputery i Informatyka to zobaczy?em dwa nowe dzia?y. Stworzenie jednego z nich by?o ?wietnym pomys?em, za to drugi jest po prostu zb?dny i bardzo myl?cy.

Chodzi mi tu mianowicie o poddzia? Problemy. Gdyby?cie przejrzeli sobie dzia? Komputery i Informatyka to zauwa?yliby?cie, ?e przewa?aj?ca wi?kszo?? temat?w dotyczy jakiego? problemu z komputerem. Dlatego gdy wszystkie tematy z problemami zaczn? trafia? do poddzia?u Problemy to w g??wnym dziale nastanie pustka i cisza.

Do tego dochodzi te? znana nam wszystkim tendencja u?ytkownik?w tego forum do pisania temat?w gdzie popadnie, bez uprzedniego sprawdzenia czy gdzie? nie znajduj? si? odpowiedniejszy dzia?. Wed?ug mnie b?dzie to wygl?da?o mniej wi?cej tak:

  • Na forum loguje si? delikwent z problemem, kt?ry dotyczy jego komputera
  • Szuka dzia?u, w kt?rym b?dzie m?g? przedstawi? sw?j problem
  • Znajduj?c dzia? Komputery i Informatyka i zak?ada w nim temat nie patrz?c, ?e odrobink? wy?ej znajduje si? poddzia? Problemy
  • Dostaje ostrze?enia/upomnienie za z?y dzia?

A chyba takich sytuacji chcemy unikn??. Forum powinno by? przyjazne dla u?ytkownika i nie powinno posiada? tysi?ca niepotrzebnych poddzia??w, w kt?rych nasz biedny u?ytkownik si? gubi. Dlatego prosz? o usuni?cie poddzia?u Problemy i o zastanawianie si? nast?pnym razem czy kolejny poddzia? na pewno jest konieczny i czy jego powstanie nie b?dzie wprowadza? u?ytkownik?w w b??d.

---------------------------------------------

A teraz tak poza tematem. Mimo, ?e skrytykowa?em poddzia? Problemy to nie oznacza, ?e nie podoba mi si? pomys? z poddzia?em Rozwi?zane problemy. Wed?ug mnie by?o to ?wietne posuni?cie, ale teraz trzeba si? postara? ?eby nie spali? on na panewce.
 

Dolmet

Senior User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
757
Reaction score
55
Age
30
Odp: Komputery i Informatyka

No w sumie to jestem za, bo daj?c im warny za to ?e napisali w z?ym dziale a jakby nie by?o napisali na komputery i informatyka u?ytkownicy ?le pomy?l? o administratorach tego forum ?e za darmo rozdaj? te warny! i zrobi si? nie przyjemnie;p

Jestem za usuni?ciem poddzia?u problemy;)

I by?bym za dodaniem dzia?u (Analiza log?w Combofix, OTL oraz GMER I Likwidowanie wirus?w, spyware i adware.)
Dzi?kuj? to wszystko z mojej strony :p
 
Last edited:

Marcin24

Ja i Kazia
Joined
Oct 14, 2008
Messages
1,620
Reaction score
222
Age
29
Odp: Komputery i Informatyka

Po to jest poddzia? "problemy" ?eby opisa? w nim swoje problemy ;x
Dlatego w?a?nie zosta? stworzony ten poddzia?, aby nie by?o syfu, a ty chcesz do niego zn?w powr?ci?.
Zwr?ci?e? ten uwag? na te warny, jednak warn jest oznak? nieznajomo?ci regulaminu, je?eli kto? nie potrafi znale?? dzia?u w kt?rym ma napisa?, dostanie odpowiedni? kar?.
M?wisz, ze forum ma by? przyjazne u?ytkownikowi. Teraz i tak wi?kszo?? moderator?w traktuje ulgowo ludzi ?ami?cych regulamin(za z?y dzia? dosta?by pewnie upomnienie, bo prawie trafi? :))
Mo?e ju? by?e? na forum za czas?w 08, je?li nie, to tak naprawd? nie mo?esz wiedzie? za wiele o rygorze na tym forum.

Moim zdaniem, dzia? jest potrzebny.

a co do tego ile jestem na forum to przeczytaj se "Zarejestrowany: 20 kwi 2008"

To by?o do Nioha-.-
 
Last edited:

DevLord

Senior User
Joined
Apr 5, 2008
Messages
1,127
Reaction score
284
Odp: Komputery i Informatyka

W g??wnym dziale b?d? tematy og?lne, a w poddziale problemy tylko tematy dotycz?ce problem?w. Jak kto? potrafi czyta? to napisze w dobrym dziale. Z reszt?, gdy kto? zamiast w poddziale napisze w g??wnym nie powinno by? chyba ostrze?enia tylko upomnienie.

Porz?dek na forum by? musi i takie posegregowanie temat?w uwa?am za potrzebne.

@Dolmet:
Co do twojego pomys?u dzia? ?wieci?by pustkami, wydaj? mi si?, ?e 1 temat by starczy?.
 

Keryot

User
Joined
Sep 6, 2010
Messages
30
Reaction score
6
Odp: Komputery i Informatyka

Moim zdaniem dzia? "problemy" powinien zosta?. To, ?e ludzie nie potrafi? z niego korzysta? nie znaczy, ?e trzeba go zmienia?. Fakt, ?e dzi?ki takiemu rozwi?zaniu liczba temat?w w "Komputery i informatyka" diametralnie spadnie, ale mo?e to nawet lepiej - mniej syfu, wszystko b?dzie w miar? dobrze posegregowane i tematy og?lne nie b?d? si? miesza? z problemami.

Dolmet said:
I by?bym za dodaniem dzia?u (Analiza log?w Combofix, OTL oraz GMER I Likwidowanie wirus?w, spyware i adware.)
W takim dziale doczekaliby?my si? mo?e 3 temat?w... po roku xd
 

Dolmet

Senior User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
757
Reaction score
55
Age
30
Odp: Komputery i Informatyka

by?o by ich wi?cej bo znale?li by si? u?ytkownicy co odrazu by tam logi dawali;p
a co do tego ile jestem na forum to przeczytaj se "Zarejestrowany: 20 kwi 2008"
 

Krecioo

Colorful!
Joined
Sep 6, 2010
Messages
416
Reaction score
67
Odp: Komputery i Informatyka

Dlatego w?a?nie zosta? stworzony ten poddzia?, aby nie by?o syfu, a ty chcesz do niego zn?w powr?ci?.
W dziale Komputery i Informatyka nie pojawiaj? si? a? tak cz?sto nowe tematy ?eby mo?na by?o m?wi? o syfie, wi?c takie rozdzielenie dzia?u mo?e wprowadzi? tylko zamieszanie. Tematy z problemami mog?yby by? w dziale g??wnym a po rozwi?zaniu problemu trafia?yby do poddzia?u Rozwi?zane Problemy. Wtedy nie by?oby syfu i nierozgarni?ci u?ytkownicy nie dostawaliby ostrze?enia za z?y dzia?.

M?wisz, ze forum ma by? przyjazne u?ytkownikowi. Teraz i tak wi?kszo?? moderator?w traktuje ulgowo ludzi ?ami?cych regulamin(za z?y dzia? dosta?by pewnie upomnienie, bo prawie trafi? )
M?wi?c o przyjaznemu u?ytkownikowi forum mia?em na my?li przemy?lany i ?atwy w zrozumieniu rozk?ad dzia??w a nie stosunek moderator?w do u?ytkownik?w.

W g??wnym dziale b?d? tematy og?lne, a w poddziale problemy tylko tematy dotycz?ce problem?w.
No w?a?nie chodzi o to, ?e du?a wi?kszo?? temat?w w dziale Komputery i Informatyka traktuje o problemach, wi?c takie tworzenie poddzia?u jest bezsensu, poniewa? g??wny dzia? opustoszeje... Ale to ju? pisa?em wy?ej ^^

Z reszt?, gdy kto? zamiast w poddziale napisze w g??wnym nie powinno by? chyba ostrze?enia tylko upomnienie.
Postaw si? na miejscu u?ytkownika kt?ry dosta? ostrze?enie/upomnienie za stworzenie tematu w jego mniemaniu w dobrym dziale. Osoba taka jest rozgoryczona i po prostu wkurzona na kadr?. Znaj?c ?ycie nie odwo?a si? nawet od ostrze?enia i b?dzie ?y?a w prze?wiadczeniu, ?e kadra na tnet jest be, fuj i co jeszcze... A chyba czego? takiego nie chcemy.
 

Szara Eminencja

Advanced User
Joined
Jun 28, 2010
Messages
230
Reaction score
19
Odp: Komputery i Informatyka

Bezsensu, dla mnie to w og?le nie jest ?aden problem. Loguje si? kole?, no spoko przegl?da ca?e forum od g?ry do do?u i widzi dzia? problemy, ba! wie, ?e to forum o tibii to chyba my?li logicznie, ?e je?li palnie jak?? g?upot? o komputerze to go czeka ch?osta. Dlatego szuka dalej, szuka a? w ko?cu znajduje, azyl jego miejsce "Informatyka", a w tym dziale jasno i wyra?nie napisany PODDZIA?, "problemy". Chyba kto? t?py musia?by nie zgadn?? do czego jest subforum, a je?li jednak nie to po prostu nie dor?s? do korzystania z forum prosta sprawa.
 

Dakomos

Active User
Joined
Sep 20, 2008
Messages
58
Reaction score
24
Odp: Komputery i Informatyka

To mo?na przy rejestracji doda? wymagane radio - "Czy jeste? debilem?" TAK/NIE
Debile mog? otrzymywa? wskaz?wki w formie msg przy pisaniu, np "czy sprawdzi?e?, gdzie piszesz?".
 

Dolmet

Senior User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
757
Reaction score
55
Age
30
Odp: Komputery i Informatyka

Bezsensu, dla mnie to w og?le nie jest ?aden problem. Loguje si? kole?, no spoko przegl?da ca?e forum od g?ry do do?u i widzi dzia? problemy, ba! wie, ?e to forum o tibii to chyba my?li logicznie, ?e je?li palnie jak?? g?upot? o komputerze to go czeka ch?osta. Dlatego szuka dalej, szuka a? w ko?cu znajduje, azyl jego miejsce "Informatyka", a w tym dziale jasno i wyra?nie napisany PODDZIA?, "problemy". Chyba kto? t?py musia?by nie zgadn?? do czego jest subforum, a je?li jednak nie to po prostu nie dor?s? do korzystania z forum prosta sprawa.

To wyja?nij mi dlaczego ka?dy jest wielce "T?py" i pisze nie w problemy a odrazu na ofen w Komputery i informatyka
 

Krecioo

Colorful!
Joined
Sep 6, 2010
Messages
416
Reaction score
67
Odp: Komputery i Informatyka

Od?wie?am <znaki>
 

Dolmet

Senior User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
757
Reaction score
55
Age
30
Odp: Komputery i Informatyka

i dalej wi?ksza liczba u?ytkownik?w tworzy posty w g??wnym dziale a nie w dziale problemy...
 

Archimonde

Suple!
Joined
Aug 18, 2008
Messages
1,215
Reaction score
268
Odp: Komputery i Informatyka

i dalej wi?ksza liczba u?ytkownik?w tworzy posty w g??wnym dziale a nie w dziale problemy...
To niech moderator klika kwadraciki i przenosi oraz warnuje co? w tym trudnego albo czasoch?onnego? A w og?le to sam pomys? chujowy, bo to w ko?cu helo? forum tibijskie? Jak kto? ma problem z blaszakiem to na forum o takiej tematyce niech zasuwa, a nie na forum tibijskim, gdzie dostanie tylko rad? o zmianie pf sterownik?w?(buahuahhua) narka.
 

Dolmet

Senior User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
757
Reaction score
55
Age
30
Odp: Komputery i Informatyka

To niech moderator klika kwadraciki i przenosi oraz warnuje co? w tym trudnego albo czasoch?onnego? A w og?le to sam pomys? chujowy, bo to w ko?cu helo? forum tibijskie? Jak kto? ma problem z blaszakiem to na forum o takiej tematyce niech zasuwa, a nie na forum tibijskim, gdzie dostanie tylko rad? o zmianie pf sterownik?w?(buahuahhua) narka.

Jedni nie s? tak napaleni jak ty i wol? napisa? gdzie? gdzie maj? ju? konto i nie musz? si? rejestrowa?, paru informatyk?w tu jest i zawsze umie pom?c wi?c nie trzeba tylko o tematyce tibii pisa?. Nie dostaj? rad na temat zmiany sterownik?w przynajmniej nie odemnie! bo ja si? staram przeanalizowa? problem doszcz?tnie i dopiero wtedy zacz?? pomaga? z tym problemem...
 
Status
Not open for further replies.
Top