What's new

Masz problem? Napisz!

Status
Not open for further replies.
A

AOTG

Guest
~Witam!
Postanowi?em za?o?y? temat zbiorczy, w kt?rym udziela?bym odpowiedzi na wasze problemy lecz i wy mogliby?cie udziela? pomocy innym :)
-
Na jakie tematy udzielam pomocy?
1. Konfiguracja Bazy za pomoc? XAMPPA
2. Instalacja G?siora pod TFS 0.3.6
3. Obs?uga RME Map Editor.
4. Wszystko na temat map.
5. Cz??ciowo mog? udziela? pomocy na temat skrypt?w (wymaga d?u?szego czasu).
6. Problemy z ustawianiem config lua.
7. Problemy z IP.
8. Problemy z portami i routerami.
9. Stawianie OTSa, jego budowa itp.
10. Wyci?ganie, podmiana i wstawianie nowych grafik. Og?lna praca z klientem.
11. I inne, o kt?rych mog?em zapomnie?.
-
Na jakie tematy nie udzielam pomocy?
1. Zaawansowana budowa skryptu. Chyba, ?e dogadam si? ze skrypterem na forum, kt?ry by?by w stanie udziela? szerszej pomocy.
2. To co zwi?zane z Real Tibi? czyli expienie, eq itp. Od tego s?u?y ten dzia?.
-
Mini-regulamin mojego tematu.
1. Zakaz na?miewania si? z innych i wyszydzania z nich z powodu ich nie wiedzy lub braku umiej?tno?ci.
2. Je?li masz wi?cej lub jeden problem umie?? go w jednym po?cie. Chyba, ?e pojawi si? kolejny a tw?j post, nie b?dzie ju? na aktualnie wy?wietlanej stronie. Pami?taj, ?e gdy odwiedzam temat, b?d? czyta? wszystkie posty od mojej nie obecno?ci. Nie ma powodu do zak?adania nadmiernej ilo?ci post?w.
3. Zakaz pisania post?w nie zwi?zanych z pomoc?, czyli prowadzenia dyskusji. Oczywi?cie sugestie i inne rozwi?zania problem?w mile widziane.
4. Zakaz podawania hack-link?w, napisanie takiego postu poskutkuje konsekwencjami, kt?re wymierzy moderator.
5. Zakaz reklamowania zewn?trznych stron, kt?re rzekomo udzielaj? pomocy.
6. Obowi?zek przestrzegania g??wnego regulaminu forum jak i regulaminu dotycz?cego tego dzia?u.
7. Zakaz udzielania pomocy w zamian za ?ebranie o reputacje czy oferowanie pomocy za pieni?dze itp.
-
Zapraszam do zadawania pyta? i udzielania odpowiedzi je?li znamy rozwi?zanie. Wszystko odbywa si? bez zobowi?za? i jakichkolwiek p?atno?ci!

Notka moderatorska:
Zamykam na ?yczenie autora.
 
A

AOTG

Guest
Odp: Masz problem? Napisz!

@Bump
~rezerwacja na przygotowanie ma?ego FAQ~
-
FAQ
-
A. Jak mog? sprawdzi? moje ip?
B. Wystarczy wej?? na stron? .
Link dzi?ki uprzejmo?ci Marcinoos66
-
A. Nie za?adowa? bazy danych do programu, co mo?e by? g??wn? przyczyn??
B. Cz?sto zdarza si?, ?e u?ytkownik zapomina skonfigurowa? config.lua. Znajduj? si? tam opcja m?wi?ca o rodzaju bazy. Zmieniamy z sqllite na mysql.
-
A. Jak edytowa? klienta w raz grafikami?
B. Zapraszam tu i tu.
-
A. Mam program XAMPP i nie uruchami mi si? Apache.
B. Prawdopodobnie port blokuje ci Skype. Wejd? w jego ustawienia zaawansowane od po??czenia i odznacz opcj? o u?ywaniu alternatywnych port?w.


[unfinished]
 
Last edited:

Sensi89

Advanced User
Joined
May 8, 2010
Messages
209
Reaction score
15
Odp: Masz problem? Napisz!

AOTG Gdy nie b?dziesz czego? wiedzia? to postaram si? pom?c.
 

stw997

Active User
Joined
Jun 13, 2010
Messages
108
Reaction score
9
Odp: Masz problem? Napisz!

Mam problem a mianowicie jakie mam ip...
bo niewiem gdzie sprawdzic!
 

Marcinoos66

Senior User
Joined
Dec 18, 2008
Messages
1,196
Reaction score
99
Odp: Masz problem? Napisz!

Tutaj masz stron?, od razu wy?wietla jakie masz ip, a je?eli sprawdzisz pokarze te? czy zewn?trzne czy wewn?trzne..
 

Sensi89

Advanced User
Joined
May 8, 2010
Messages
209
Reaction score
15
Odp: Masz problem? Napisz!

Witam. Szukam skryptu kt?ry gdy gracz "umiera" sprawdza storage xxx i je?li storage >= 1 dodaje graczowi full hp i man? a nast?pmnie zmniejsza storage o 1

Co? typu wskrzeszenie.
 

stw997

Active User
Joined
Jun 13, 2010
Messages
108
Reaction score
9
Odp: Masz problem? Napisz!

Mam jeszcze problem z portami. Podobno mozna dodac do wyjatkow czy cos takiego port 7171.
 
A

AOTG

Guest
Odp: Masz problem? Napisz!

@stw997

Aby doda? port do listy wyj?tk?w Zapory systemu Windows

1.Otw?rz aplet Zapora systemu Windows.
2.Kliknij kart? Wyj?tki, a nast?pnie kliknij przycisk Dodaj port.
3.W polu Nazwa wpisz nazw? wyj?tku dla portu. Wpisana nazwa b?dzie wy?wietlana na li?cie wyj?tk?w.
4.W polu Numer portu wpisz numer portu, kt?ry chcesz doda? do listy wyj?tk?w.
5.Kliknij opcj? TCP lub opcj? UDP, zale?nie od typu ruchu, jaki port obs?uguje, a nast?pnie kliknij przycisk OK.

Uwagi od Microsoft

1.Aby wykona? t? procedur?, u?ytkownik musi by? cz?onkiem grupy Administratorzy na komputerze lokalnym lub mie? delegowane odpowiednie uprawnienia. Je?li komputer jest przy??czony do domeny, procedur? t? by? mo?e b?d? mogli wykona? cz?onkowie grupy Administratorzy domeny.
2.Aby uruchomi? Zapor? systemu Windows, kliknij przycisk Start, wska? polecenie Panel sterowania, a nast?pnie kliknij ikon? Zapora systemu Windows.
3.Aby wykona? t? procedur? i skonfigurowa? inne ustawienia Zapory systemu Windows, mo?na te? u?y? polecenia netsh w kontek?cie zapory.
4.Aby wykona? t? procedur? i skonfigurowa? inne ustawienia Zapory systemu Windows, mo?na te? u?y? ustawie? zasad grupy.
5.Ustawienia Zapory systemu Windows mo?na konfigurowa? w profilu standardowym lub w profilu domeny. Profil domeny jest u?ywany, kiedy komputer jest po??czony z sieci?, w kt?rej znajduje si? konto domeny tego komputera. Profil standardowy jest u?ywany, kiedy komputer ??czy si? z sieci? inn? ni? sie?, w kt?rej znajduje si? konto domeny tego komputera — na przyk?ad z sieci? publiczn? lub z Internetem. Podczas wykonywania tej procedury nale?y si? upewni?, ?e Zapora systemu Windows u?ywa poprawnego profilu.
6.Je?li ustawienie Zapory systemu Windows jest wygaszone w graficznym interfejsie u?ytkownika, a na karcie Og?lne wy?wietlany jest komunikat Dla Twego bezpiecze?stwa zasady grupy kontroluj? niekt?re ustawienia, ustawienie to mo?e by? zarz?dzane za po?rednictwem zasad grupy. Je?li ustawienie Zapory systemu Windows jest wygaszone, a na karcie Og?lne wy?wietlany jest komunikat Musisz by? administratorem komputera, aby zmieni? te ustawienia, u?ytkownik nie ma praw administracyjnych do skonfigurowania Zapory systemu Windows.
7.W systemie Windows Server 2003 Zapora systemu Windows jest domy?lnie wy??czona i Zapora systemu Windows/us?uga Udost?pnianie po??czenia internetowego jest domy?lnie wy??czona. W przypadku wykonywania tej procedury w sytuacji, gdy Zapora systemu Windows nie by?a nigdy uruchamiana, konieczne mo?e by? uruchomienie Zapory systemu Windows/us?ugi Udost?pnianie po??czenia internetowego.
8.Us?uga Zapora systemu Windows nie jest dost?pna w pierwotnych wersjach system?w operacyjnych Windows Server 2003.
9.Dodanie portu do listy wyj?tk?w mo?e obni?y? bezpiecze?stwo komputera, poniewa? dodany port b?dzie otwarty zawsze, gdy komputer jest uruchomiony. Porty nale?y dodawa? do listy wyj?tk?w tylko wtedy, gdy do listy wyj?tk?w nie mo?na doda? programu.
10.Nale?y skonfigurowa? opcje zakresu dla wszystkich w??czonych wyj?tk?w.
 

stw997

Active User
Joined
Jun 13, 2010
Messages
108
Reaction score
9
Odp: Masz problem? Napisz!

Co do tych portow niemoge znalesc tych zapor systemu windows. gdy wchodze w panel sterowania to mam takie ikony
"wyglad i kompozycje"
"druikarki i inny sprzet"
"polaczenia sieciowe i internetowe"
"konta uzytkownikow"
"dodaj lub usun program"
'data,godzina,itp"
"dzwieki,mowa i uzadzenia audio"
"opcje ulatwin dostempu"
"wydajnosc i konwersacja"!!!
niema zandej zapory systemu windows!
 
A

AOTG

Guest
Odp: Masz problem? Napisz!

@stw997
Po lewej stronie masz panel i opcj? Prze??cz do widoku klasycznego. Wtedy pojawi ci si? od razu wiele wi?cej opcji. Zapewne na samym ko?cu b?dzie Zapora.

zapora.png
 

stw997

Active User
Joined
Jun 13, 2010
Messages
108
Reaction score
9
Odp: Masz problem? Napisz!

nadal niemam takiego czegos!

AA i mam Windows XP
 

Kuszczyk

Advanced User
Joined
Apr 14, 2010
Messages
155
Reaction score
7
Odp: Masz problem? Napisz!

Elo mam rme pod 7.92 no i nie moge exportowa? mapy;/ 2 problem to raw pallete;/ moge tylko z niej uzywac;/ wykonczenia musze i bordery robic sam... Wiesz jak temu zapobiec??
 

xX Ninja Xx

Advanced User
Joined
Jul 28, 2009
Messages
398
Reaction score
28
Odp: Masz problem? Napisz!

Jak pr?buje to odpali? mape sadteammapper to mi wyskakuje takie co? :
rme.png

Wybra?em folder z tibi? 8.54 ale gdy klikam ok znowu pokazuje si? ten komunikat ;/ Pr?bowa?em ju? reinstala tibii ale to nic nie da?o. Prosz? o pomoc, b?d? reputy za ka?de sensowne odpowiedzi.

@stw997

?lepy jeste?? Napisa?em, ?e wybra?em folder z tibi? 8.54 i tam ju? jest tibia.spr i tibia.dat. Mia?y by? sensowne odpowiedzi a nie takie co?...
 
Last edited:

stw997

Active User
Joined
Jun 13, 2010
Messages
108
Reaction score
9
Odp: Masz problem? Napisz!

wklej tibia.dat i tibia.spr znajdziesz je w klijecie tibi!
 
A

AOTG

Guest
Odp: Masz problem? Napisz!

Elo mam rme pod 7.92 no i nie moge exportowa? mapy;/ 2 problem to raw pallete;/ moge tylko z niej uzywac;/ wykonczenia musze i bordery robic sam... Wiesz jak temu zapobiec??

Przeinstaluj RME. Jak b?dzie dalej taki b??d spr?buje skontaktowa? si? p??niej z Tob? na pw, bo spadam na kilka godzin.


nadal niemam takiego czegos!
AA i mam Windows XP
Te? mam Win XP i jest to po prze??czeniu stylu.
Sp?jrz
zapora1.png


Reszcie odpisze jak wr?ce.
 

stw997

Active User
Joined
Jun 13, 2010
Messages
108
Reaction score
9
Odp: Masz problem? Napisz!

Niemam takiego czegos wpisalem nawet w wyszukaj zapora systemu windows i nie ma nic takiego!
 

Viper xD

Senior User
Joined
Jun 22, 2009
Messages
693
Reaction score
110
Odp: Masz problem? Napisz!

Mia?em to samo.Nie pami?tam dok?adnie ale masz np.
F:\Tibia
F:\Tibia\Tibia.exe

Spr?buj zaznaczy? w ten spos?b a potem w ten drugi mi pomaga zawsze.
 

Shyrix

Active User
Joined
Jul 9, 2010
Messages
57
Reaction score
1
Odp: Masz problem? Napisz!

Ja mam taki problem gdy si? loguje na acc maykerze wyskakuje ten b??d :

Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'SQLSTATE[42S22]: Column not found: 1054 Unknown column 'active' in 'field list'' in D:\Programy\Xamp\xampp\htdocs\pot\OTS_Account.php: 794 Stack trace: #0 D:\Programy\Xamp\xampp\htdocs\pot\OTS_Account.php( 794): PDO->query('SELECT `active`...') #1 D:\Programy\Xamp\xampp\htdocs\pot\OTS_Account.php( 771): OTS_Account->loadBan() #2 D:\Programy\Xamp\xampp\htdocs\accountmanagement.ph p(30): OTS_Account->isBanned() #3 D:\Programy\Xamp\xampp\htdocs\index.php(130): include('D:\Programy\Xam...') #4 {main} thrown in D:\Programy\Xamp\xampp\htdocs\pot\OTS_Account.php on line 794

Problem rozwi?zany.
 
Last edited:

AlcikOTS

Active User
Joined
Aug 28, 2008
Messages
112
Reaction score
4
Odp: Masz problem? Napisz!

Ja mam do?? powa?ny problem ;D

Przez pocz?tek dnia server chodzi? bez zarzut?w, jednak wieczorem gdy chcia?em lookn?? ile jest os?b online za uwarzy?em ?e Server Log(To okno od servera) od pewnego czasu si? nie zmienia. Wpisa?em passy na GMa i po wybraniu postaci nie mog?em si? zalogowa?. Server po prostu si? zaci??.

Zrestartowa?em silnik i ju? mog?em si? zalogowa?. Zalogowa?em si? na moja normaln? posta? i gdy zaatakowa?em Training Monka server znowu si? zaci??, dok?adnie tak jak wcze?niej. Sprawdza?em te? na innych potworach oraz innymi postaciami i jest ten sam problem. Jednak gdy atakuje co? GMem to nic si? nie dzieje. No normalnie wszytko dzia?a. Nie mam poj?cia ocb wi?c pisz? ten post z pro?b? o pomoc.

Dam troch? info:

Silnik: TFS 0.3.6. (Crying Damson)
Tibia: Oryginalnie 8.54 jednak przerobi?em do protoko?u 8.57
Mapa: Evo
System Operacyjny: Windows 7


To ju? wszytko, jak by co? by?o potrzebne to piszcie.


@stw997

Mo?e system w angielskiej wersji j?zykowej??? Szukaj Windows Firewall.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top