What's new

Microsoft Flight Simulator X (FSX)

Status
Not open for further replies.

Fireflies

Advanced User
Joined
May 27, 2010
Messages
200
Reaction score
13
Witajcie! Za?o?y?em ten temat dla fan?w symulator?w lotu. Wymieni?em tylko jeden tytu?, gdy? sam na nim latam. Jakie macie og?lne wra?enia?

Co? o symulatorze (pisa?em w?asnor?cznie, stop ACTA):
FSX to symulator lot?w r??nymi statkami powietrznymi. Nie jest to gra, a ka?dy kto my?li inaczej jest w b??dzie. Na symulatorze tym lataj? piloci zanim zasi?d? za sterami prawdziwego samolotu. Symulator posiada ponad 24.000 lotnisk na ca?ym ?wiecie. Ja sam mieszkam nieopodal Bielska-Bia?ego i takie lotnisko sportowe jak Aleksandrowice r?wnie? znajduje si? w ich bazie! W dodatku mo?emy sami uzgodni? sobie warunki pogodowe, lub ?ci?gn?? prawdziw? pogod? z firmy Jeppesen, kt?ra jest dor?czycielem pogody u?ytkownikom Boeing?w. W defaultowych samolotach mo?emy zasi??? za sterami takich samolot?w jak Cessna, Mooney Bravo, a ko?cz?c na Airbusie a321 i Boeingach -737, -747. Dla fan?w szybownictwa mo?emy i takim samolotem wyruszy? w podr??. Wszystkie samoloty sa wiernie odwzorowane! Masa dodatk?w zrobiona przez u?ytkownik?w FSX pozwala nam na zabaw? innymi samolotami jak i tymi starszymi tak i nowymi (np.: Airbus A380). U?ytkownicy stworzyli r?wnie? sie? VATSIM, na kt?rej przestrzega si? zasad panuj?cych w prawdziwym lotnictwie. Przez co mo?emy nie raz spotka? pilot?w i kontroler?w poza prac? w rzeczywisto?ci. Mam nadziej?, ?e Was przekona?em, aby spr?bowa?! Nie zra?ajcie si? na pocz?tku, ja aby opanowa? trzy samoloty (Maule Orion, mooney bravo, boeing 737) potrzebowa?em ponad 4 miesi?cy. Najwa?niejsze, aby codziennie uczy? si? i ?wiczy?.

Zamierzam i?? do Technikum Mechaniki Awioniki, a potem do LOT-u, aby zrobi? tak zwan? lojalk? (oni p?aca mi za kursy[kt?re kosztuj? oko?o 250 tysi?cy z?otych], a ja przez kilka lat latam dla nich odrabiaj?c koszty). Wci?gn?? mnie ten symulator, mam nadziej?, ?e i Was te?! Do zobaczenia na wirtualnym niebie, po?amania podwozia!
Pozdrawiam!
 

Sondernon

User
Joined
Dec 16, 2011
Messages
39
Reaction score
1
Odp: Microsoft Flight Simulator X (FSX)

Zamierzam i?? do Technikum Mechaniki Awioniki, a potem do LOT-u, aby zrobi? tak zwan? lojalk? (oni p?aca mi za kursy[kt?re kosztuj? oko?o 250 tysi?cy z?otych], a ja przez kilka lat latam dla nich odrabiaj?c koszty). Wci?gn?? mnie ten symulator, mam nadziej?, ?e i Was te?! Do zobaczenia na wirtualnym niebie, po?amania podwozia!
Pozdrawiam!


Kilka lat odpracowywa? kursy? kilkana?cie, my?l?, ?e pilot zarabia max. 6k. Poza tym, ka?dy g?upi mo?e i?? na taki kurs i szybko spierdo*i?, wi?c co? mi tu nie pasuje...
 

Fireflies

Advanced User
Joined
May 27, 2010
Messages
200
Reaction score
13
Odp: Microsoft Flight Simulator X (FSX)

Kilka lat odpracowywa? kursy? kilkana?cie, my?l?, ?e pilot zarabia max. 6k. Poza tym, ka?dy g?upi mo?e i?? na taki kurs i szybko spierdo*i?, wi?c co? mi tu nie pasuje...

?le my?lisz, pierwszy oficer, kt?rym jeste? po sko?czeniu kurs?w zarabia w dobrych liniach od 12-16 tysi?cy. Dane s? rozbie?ne bo ?adna firma nie przedstawia warunk?w zatrudnienia. Kapitanowie, na kt?rych zwykle pracuj? si? za 10-15 lat zarabiaj? ponad 20k + maj? zakwaterowanie, posi?ki itd. 6 tysi?cy to mo?e zarabia? prywaciarz, kt?ry nie ma zdanych wszystkich kurs?w i lata na samolotach klasy przestrzeni powietrznej D.
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Microsoft Flight Simulator X (FSX)

Kilka lat odpracowywa? kursy? kilkana?cie, my?l?, ?e pilot zarabia max. 6k. Poza tym, ka?dy g?upi mo?e i?? na taki kurs i szybko spierdo*i?, wi?c co? mi tu nie pasuje...

No nie bardzo... To nie jest tak sobie, to jest umowa. Pojdziesz sobie na kurs, spierdolisz, masz przejebane... Jednym slowem.
No ale swoja droga przy dobrym ustawieniu i tak poltora roku pracy za darmo. Albo 3 lata z polowa wynagrodzenia... Zalezy jak to wszystko ma wygladac w rozliczeniach.
Mimo wszystko nawet jak by to mialo byc 5 lat to i tak sie moze oplacac. Bo masz zapewniona dobrze platna prace i przy okazji zrobione kursy ktore sa troszke drogie...

Co do symulatora. Slyszalem o tym chwile wczesniej zanim pisales na forum. Nawet nie wiem gdzie na to trafilem. Zbytniom nie nie zainteresowal temat... Dla mnie nudaa...
 

Sondernon

User
Joined
Dec 16, 2011
Messages
39
Reaction score
1
Odp: Microsoft Flight Simulator X (FSX)

No nie bardzo... To nie jest tak sobie, to jest umowa. Pojdziesz sobie na kurs, spierdolisz, masz przejebane... Jednym slowem.
No ale swoja droga przy dobrym ustawieniu i tak poltora roku pracy za darmo. Albo 3 lata z polowa wynagrodzenia... Zalezy jak to wszystko ma wygladac w rozliczeniach.
Mimo wszystko nawet jak by to mialo byc 5 lat to i tak sie moze oplacac. Bo masz zapewniona dobrze platna prace i przy okazji zrobione kursy ktore sa troszke drogie...

Co do symulatora. Slyszalem o tym chwile wczesniej zanim pisales na forum. Nawet nie wiem gdzie na to trafilem. Zbytniom nie nie zainteresowal temat... Dla mnie nudaa...

przejebane? buhahaha...
Ludzie zaci?gaj? kredyty na s?siad?w/s?siadki i jako? ?yj? w bezpiecznym miejscu... Gdybym si? tym interesowa? to poszed?bym na kurs, zda?bym i bym spierdo*i? np. do niemiec/ szwajcarii i by mi ch*ja zrobili.
Uwierz mi byle komu kursu nie dadz? a zw?aszcza nie za friko... co? czuj?, ?e jest to umowa na kart? kredytow?/kredyt a mianowicie ty si? zaci?gasz a oni sp?acaj? tw?j d?ug, wi?c je?li im spierniczysz to i tak b?d? na plusie.
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Microsoft Flight Simulator X (FSX)

przejebane? buhahaha...
Ludzie zaci?gaj? kredyty na s?siad?w/s?siadki i jako? ?yj? w bezpiecznym miejscu... Gdybym si? tym interesowa? to poszed?bym na kurs, zda?bym i bym spierdo*i? np. do niemiec/ szwajcarii i by mi ch*ja zrobili.
Uwierz mi byle komu kursu nie dadz? a zw?aszcza nie za friko... co? czuj?, ?e jest to umowa na kart? kredytow?/kredyt a mianowicie ty si? zaci?gasz a oni sp?acaj? tw?j d?ug, wi?c je?li im spierniczysz to i tak b?d? na plusie.

Nie o tym troche temat, ale wiesz co? To nie jest jakas mala firma, to jest potezna, bogata i wplywowa firma. Umowa to umowa, beda cie wzywac do sadow jak sie nie stawisz to cie zamkna. To, ze uciekniesz do niemiec nic ci nie da, bo tam tez jest prawo i rzad wspolpracuje z polskim rzadem. Musial bys spierdalac na jakas chujowa wyspe gdzie nie ma prawa i nie beda cie scigac... Cala taka akcja byla by porownywalna wedlug prawa z zapierdoleniem 300 000 pln prosto z sejfu bankowego. Wiec co ty pierdolisz, ze bys mial spokoj?
No moze nie do konca to samo co taka kradziez, ale bez przesady, pieniadze to pieniadze.
I dadza kurs byle komu. Jesli zaplacisz te 250k to dadza kurs. Jesli podpiszesz umowe ktora bedzie cie pociagac do odpowiedzialnosci karnej jesli tego nie odpracujesz to tez ci dadza.
Czlowieku to nie jest jakas tam zabawa tylko zycie i takie jest prawo.
 
Last edited:

Fireflies

Advanced User
Joined
May 27, 2010
Messages
200
Reaction score
13
Odp: Microsoft Flight Simulator X (FSX)

Jest taki problem, ?e Ty widzisz wsz?dzie spiski. Z byle kim nie podpisuj? takich um?w. Zazwyczaj s? to osoby juz zaznajomione z tematyk? (np.: lataj?c na szybowcach lub na silniku typu Prop) i w lotnictwie ju? o nich s?yszano. Nie wezm? kogo? kto sko?czy? politechnik? Rzeszowsk? pod kierunkiem mechaniki awioniki i nie by?o o nim s?ycha?. Og?lnie w tym zawodzie trzeba mie? spore plecy. R?wnie? nikt nie zostaje pilotem bo tak? prac? wybra?. Zostaj? nimi tylko fascynaci, kt?rzy od szczeni?cych lat marzyli o lataniu na tego typu maszynach :) Co do kurs?w - nawet je?li "spierdolisz" to zostajesz wpisany na czarn? list? pilot?w, jest ona og?lnodost?pna dla wszystkich i nie znajdziesz zatrudnienia ;)
 
Status
Not open for further replies.
Top