What's new

Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej 2010

Status
Not open for further replies.

Patryksw

Senior User
Joined
Apr 24, 2009
Messages
650
Reaction score
148
Witam. Jak zapewne wiecie, 11 czerwca rozpoczynaj? si? Mistrzostwa ?wiata (M?) w pi?ce no?nej. Mistrzostwa zostan? rozegrane w Republice Po?udniowej Afryki. Jak raczej wszyscy wiedz?, polska dru?yna nie zakwalifikowa?a si? do mistrzostw ?wiata w tym roku.

Kraje kt?re bior? udzia? w mistrzostwach:

Grupa A:
  • Republika Po?udniowej Afryki
  • Meksyk
  • Urugwaj
  • Francja

Grupa B:
  • Argentyna
  • Nigeria
  • Korea Po?udniowa
  • Grecja

Grupa C:
  • Anglia
  • USA
  • Algieria
  • S?owenia

Grupa D:
  • Niemcy
  • Australia
  • Serbia
  • Ghana

Grupa E:
  • Holandia
  • Dania
  • Japonia
  • Kamerun

Grupa F:
  • W?ochy
  • Paragwaj
  • Nowa Zelandia
  • S?owacja

Grupa G:
  • Brazylia
  • Korea P??nocna
  • Wybrze?e Ko?ci S?oniowej
  • Portugalia

Grupa H:
  • Hiszpania
  • Szwajcaria
  • Honduras
  • Chile

Mistrzostwa b?d? trwa?y 1 miesi?c, czyli od 11 czerwca do 11 lipca.

Jaka dru?yna wed?ug was wygra mistrzostwa ?wiata 2010?
Wed?ug mnie wygra Hiszpania lub Portugalia (nie wiem, ja tylko tak my?l? :D).
Czekam na wasze opinie.

@DTP
Te? my?la?em nad W?ochami, jednak zniech?ci?o mnie to ?e Alessandro Del Piero nie b?dzie gra? od pocz?tku. Chyba ?e co? si? zmieni?o..
 

Dtp

Senior User
Joined
Dec 29, 2009
Messages
519
Reaction score
107
Age
29
Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Moim zdaniem w finale znajd? si? W?ochy i Anglia ale my?l?, ?e ci pierwsi wygraj? Mistrzostwa ?wiata. Andrea Pirlo poka?e gr?. Licz? na W?och?w.
 

Toichi

Advanced User
Joined
Feb 27, 2010
Messages
221
Reaction score
15
Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Ja jestem za W?ochami, Angli?, Francj? i Brazyli?. Cztery kraje kt?re maj? okazje co? zdoby? na tegorocznym M?. Najbardziej szkoda mi Polak?w gdy? mieli?my szans? przej??.
 

Inkognito

User
Joined
May 28, 2010
Messages
40
Reaction score
0
Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Szczerze to stawiam na holandie, ale wydaje mi si?, ?e wygra Hiszpania.
 

Abnormal

User
Joined
Jun 3, 2010
Messages
40
Reaction score
4
Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Nawet nie wiecie co si? w Londynie z tego powodu dzieje. Wsz?dzie powywieszane Angielskie flagi. Na domach, autach, rowerach, w?a?ciwie wsz?dzie gdzie mog?. Moim zdaniem powalczy? szans? ma Anglia, W?ochy, Brazylia i Niemcy.
 

Speeder

Ehuheuheuu
Joined
Mar 29, 2008
Messages
1,021
Reaction score
287
Age
32
Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Ca?ym sercem stoj? za Argentyn?, nawet mimo miernych czasami wynik?w - sk?ad maj? idealny, a ofensyw? najlepsz?, jaka mo?e by?, tylko brakuje im tego ostatniego s?owa. S?dz?, ?e w finale maj? szans? znale?? si? Hiszpanie, Niemcy b?d? Brazylijczycy. Nie widz? jako? wielkich szans W?och?w, Holendr?w i Portugalczyk?w, powalczy? mog? Francuzi, ale to i tak nie ta sama dru?yna, co sprzed czterech lat ; )
 

GregoRex

Senior User
Joined
Dec 26, 2008
Messages
1,185
Reaction score
95
Age
30
Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Og?lnie poziom grup jest w miar? wyr?wnany. Mo?emy si? spodziewa? wielu sensacji na tym mundialu, np. ze strony Egipcjan lub Amerykan?w. Nie zapominajmy r?wnie? o gospodarzach.

Osobi?cie uwa?am, ?e faworytami s? Brazylijczycy i to oni maj? najwi?ksze szanse na zdobycie tytu?u mistrza ?wiata. Drug? dobr? dru?yn? jest Argentyna prowadzona przez Diego Maradon?. Niestety nie chc? si? na ich temat wypowiada?, bo mieli sporo "wpadek" w tym sezonie, jednak, patrz?c na nazwiska, maj? ?wietny sk?ad.

Fajnie b?dzie jak Korea Po?udniowa i P??nocna wyjd? z grup i potem na siebie trafi?, mo?e to by? "ciekawy" mecz. xD
 

Antoniusz

Advanced User
Joined
May 25, 2010
Messages
173
Reaction score
19
Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Kto wygra? Typuj? Angli?, b?d? Holandi?. Chocia? nie p?aka?bym, je?eli to Argentyna by zdoby?a mistrzostwo ?wiata.
PS mam nadziej?, ?e nie wyjdzie tak jak zawsz?, ?e wygraj? niezwykle ma?o efektywne Niemcy.
 

Polnix

Advanced User
Joined
Aug 11, 2009
Messages
302
Reaction score
121
Age
28
Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

wed?ug mnie w finale zagra Argentyna i Hiszpania [ci drudzy wygraj? :)]
GregoRex jak wida? "grup? ?mierci" jest grupa G i Korea P??nocna nie b?dzie mia?a ?atwo tak jak Korea Po?udniowa ....

pozdro
 

Punis

Advanced User
Joined
May 25, 2010
Messages
171
Reaction score
19
Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Osobi?cie obstawiam i bardzo chc? aby mundial w RPA wygra?a dru?yna Argentyny. Graj? tam takie pot?gi jak Messi, Aguero czy te? Tevez. Licz? na to, ?e to w?a?nie ta dru?yna zostanie najlepsz? pi?karskim teamem na ?wiecie.
 

Don Wakeful

Senior User
Joined
Nov 29, 2008
Messages
982
Reaction score
243
Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Mo?e i Argentyna ma bardzo dobr? ofensyw?, z defensyw? ju? gorzej, nie jest fatalnie, ale. Argentyna jest dru?yn? pokroju Realu, znakomity sk?ad ale to za ma?o ?eby si?gn?? po mistrza, jeste?cie tak za Argentyn?, a zobaczycie przejedziecie si? na nich. Oczywi?cie ja tak my?l?.

Ja jestem za Hiszpani?, znakomity sk?ad, no i maj? to czego brakuje wi?kszo?ci reprezentacji ZGRANIE, u Argentyny tego nie ma wida? w og?le, akcje prowadzone na chama, zreszt? sami zobaczycie. :)

@down

Dok?adnie Maradona, nie jest dobrym trenerem, nie wiem po co oni go jeszcze trzymaj?.
Co do Anglii, to zgodz? si? - b?d? walczy?.
 
Last edited:

Doman08

Senior User
Joined
Dec 22, 2009
Messages
719
Reaction score
114
Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Ja jestem za Hiszpani?, znakomity sk?ad, no i maj? to czego brakuje wi?kszo?ci reprezentacji ZGRANIE, u Argentyny tego nie ma wida? w og?le, akcje prowadzone na chama, zreszt? sami zobaczycie.
Stawiam na Angli?. Sk?ad jak zwykle bardzo dobry, wspania?a forma Rooneya, pozycja czarnego konia turnieju oraz geniusz Fabio Capello powinny wystarczy?, aby Synowie Albionu osi?gn?li sukces. Co do Argentyny zgodz? si? z Don Wakefulem, ale mam tak?e jedn? aluzj?, a mianowicie niedo?wiadczonego trenera jakim jest Maradona. Mo?e i by? dobrym pi?karzem, a jako trener wywalany by? na zbity pysk nawet ze s?aby dru?yn.
Hiszpania? Oczywi?cie, ?e nie. Chyba nigdy nie zdarzy?o si?, aby kto? wygrywa? ME i M? pod rz?d. Sk?ad dobry, ale brak Senny jako defensywnego pomocnika odbije si? na nich tak, ?e Del Bosque zrozumie swoje najwi?ksze b??dy.
Brazylia ju? dawno opu?ci?a grono najpowa?niejszych kandydat?w. Wybrali chlanie, dziwki, skandale zamiast zwyci?stw. Francja i W?ochy to nie te same dru?yny co kilka lat temu, brak Del Piero czy Zidane odbija si? powa?nie na ich grze. Podobnie jest z Niemcami, cho? u nich nigdy nie wiadomo. Uwielbiaj? podchodzi? z pozycji outsidera i sprawia? niespodzianki. Mimo tego stawiam na Angli? i Rooneya.
 
Last edited:

Frags

Mechaniczna pomara?cza
Joined
Jun 19, 2009
Messages
1,112
Reaction score
139
Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Ja podejrzewam, ?e Was zaskocz?, te M? to nie b?dzie sukces Anglik?w, Hiszan?w, Argenty?czyk?w. To b?d? sensacyjne mistrzostwa. Ja osobi?cie stawiam na Urugwaj, czemu? Bo ogl?da?em ich dwa mecze i w obu zagrali tak, jak ja najbardziej lubie. Swoim stylem, ofensywnie, efektownie. A nie zapominajmy, ?e Urugwaj ma fenomenalny atak, egzekutor - Forlan, pracowity i skuteczny - Suarez. A jest przecie? jeszcze S. Abreu czy Cavanni. Inn? dru?yn? kt?ra ma moje wsparcie s? du?czycy. Mocna obrona, nienajgorszy atak z Tomassonem i Bendtnerem na czele, to mo?e wypali?. Nast?pni s? serbowie, w sumie nie wiem nawet dlaczego, w meczu z Polsk? pokazali, ?e nie s? w stanie ogarn?? nawet takiego ?redniaka jak w tej chwili Polska. Mo?e dlatego, ?e maj? dobre nazwiska w obronie? Vidi?, Iavnovi?, Suboti?, Koralov czy Dragutinovi? to przecie? ?wiatowa p??ka. Atak te? daje rad?, ?igi?, Lazovi?, Panteli?. Dobrze by by?o, ?eby wywalczy?a co? afryka?ska dru?yna. Tutaj zdecydowanie kr?luje Egipt z M. Zidanem na czele.

@down
M?j b??d x.x
 
Last edited:

Doman08

Senior User
Joined
Dec 22, 2009
Messages
719
Reaction score
114
Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Przykro mi, ale Egiptu nie ma na mistrzostwach ?wiata, musieli ust?pi? miejsca Algierii o ile si? nie myl?. Sam za? Egipt ma zesp?? i Zidan tam nie gra ju? od bardzo dawna. wszystko opiera si? na zawodnikach z ligi egipskiej, a dok?adniej Al Ahly (3/4 sk?adu). Niszcz? zgraniem, ale na lepsze zespo?y ani?eli Nigeria, czy WKS nie maj? armat.
Co do Urugwaju: Owszem ofensywa dobra, a ty? i zapas na ?awce? Nie chc? si? rozpisywa? o po?udniowoameryka?skiej pi?ce, bo z nimi to nigdy nie wiadomo. Z dupy jaki? Ci wpadnie i od razu drugi Ronaldinho, czy Messi :) Takie dziwaki. Gdzie w Europie talent jest szlifowany od 16 roku ?ycia i wszyscy wiedz?, ?e to b?dzie talent. Taki przyk?ad z kosmosu Rooney(najm?odszy strzelec w reprezentacji Anglii, p??niej go bodaj?e Walcott wyprzedzi?) i Liedson(profesjonalny kontrakt 25 lat?) :)

Dania? Tu mnie zagi??e?. Bendtner jest za s?aby, ?eby poci?gn?? gr? Dani, a Thomasson za stary. Defensywa dobra z Simonem Kjaer'em, Danielem Agger'em i Pulsen'em na czele, ale zero kreatywnych zawodnik?w, dzi?ki kt?rym Thomasson i Bendtner mieliby du?o pi?ek, aby wykorzysta? swoje atuty.
Serbia? Tu si? zgodz?, mog? by? czarnym koniem turnieju dochodz?c do ?wier?fina?u.
Sensacyjne mistrzostwa b?d? jak nie wygra ich kto? z magicznej pi?tki: Niemcy, Brazylia, Argentyna, Hiszpania, W?ochy + ewentualnie Francja. Dlatego stawiam na Angli?, nie wygrali ?adnego wi?kszego turnieju od X lat, a teraz maj? tego kt?ry powinien ich poci?gn?? do wygranej- Wazza. Wszystko zale?y od jego formy, je?eli b?dzie wysoka, to zniszczy ka?dego :)

AAAAaaa
Zapomnia?em o Holendrach. Sk?ad boski i beztroski i jak zwykle, po pozbyciu si? Kluiverta, brak im bramkostrzelnego napastnika. Sorry, ale po?amaniec Van Persie, czy pracowity ale kijowy napastnik Kuyt to nie to co Rooney, czy Villa, albo nawet Fabiano. Co za nimi przemawia? POMOC! i ten pan :Wesley Sneijder, co ma form? ch?opak. Jego samego sta?, aby rozwali? Brazyli?, ale musi chcie?. Po stracie Robbena nie daje im zbyt du?ych szans, chyba ?e wr?ci do grania, bo na 100% nie zagra z Dani?, a reszta nie wiadomo.
 
Last edited:

Punis

Advanced User
Joined
May 25, 2010
Messages
171
Reaction score
19
Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Warto r?wnie? doda?, ?e w kadrze Holendr?w nie b?dzie Van der Sara i wielkiego Ruuda, kt?rzy to zrezygnowali z gry dla kadry. Z czarnych koni turnieju da?bym szans? Kameru?czykom. Genialny Eto w ataku, Geremi i paru innych graczy, kt?rzy mog? przechyli? szal? zwyci?stwa na stron? swojego kraju.
 
B

Blackq

Guest
Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Dzisiaj pierwsze mecze, moi dzisiejsi faworyci to Meksyk oraz Francja.
Jako zwyci?zce mundialu obstawiam Brazylie, ju? od d?u?szego czasu dobrze im sz?o na mistrzostwach to i tym razem na pewno daleko zajd? ; )
 

Doman08

Senior User
Joined
Dec 22, 2009
Messages
719
Reaction score
114
Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Dzisiaj pierwsze mecze, moi dzisiejsi faworyci to Meksyk oraz Francja.
C?? po pierwszym meczu. Powiem tyle, ?e zawiod?em si? na trenerze Meksykan?w. Nie wystawi? on moich dw?ch ulubionych zawodnik?w Ochoa i Guardado. Nie ukrywam, ?e mecz by? dosy? dobry i w pocz?tkowej fazie Vela i dos Santos gry?li traw?, ale p??niej, tak jak przewidywa?em, spuchli. wykorzystali to zawodnicy z Rpa strzelaj?c bramk?, p??niej tylko pogo? graczy z ?rodkowej Ameryki i kontrataki Bafana Bafana. Mecz na dobrym poziomie, lecz zbyt wiele nudnych fragment?w i szale?czych atak?w. Oby Urugwaj z Francj? nas nie zawiedli. :) P??niej z edytuj? post.
 

Punis

Advanced User
Joined
May 25, 2010
Messages
171
Reaction score
19
Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Pierwsza po?owa zdecydowanie dla Meksyku. Tylko i wy??cznie szcz??cie uchroni?o zawodnik?w z Afryki od straty bramki. Warto wspomnie? o rzekomym spalonym i gdyby nie on to Meksyk by?by triumfatorem tego meczu inauguracyjnego. Druga po?owa by?a wyr?wnana, du?o akcji z obydwu stron. Pierwsza strzeli?a RPA, potem odpowiedzia? Meksyk po strzale z bliska Marqueza. My?l?, ?e fani futbolu nie mogli si? zawi?? na meczu. By? niez?y, du?o akcji, ?adne podania i par? niez?ych parad bramkarskich!
 

Marcinoos66

Senior User
Joined
Dec 18, 2008
Messages
1,196
Reaction score
99
Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Szkoda Meksyku grali dobrze a? do straconego gola, ale nie wykorzystane sytuacje lubi? si? m?ci?. Troch? zawiod?em si?, ale bardzo ciekawy mecz.
 
B

Blackq

Guest
Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Odp: Mistrzostwa ?wiata w pi?ce no?nej.

Na pocz?tku by?em nastawiony i? meksyk wygra, lecz po pierwszym golu strzelonym przez RPA oraz grze jak? prezentowali po tym golu by?em rozczarowany, troch? szkoda ?e w ostatnich minutach pi?ka nie trafi?a do bramki odbijaj?c si? od s?upka. Jak Doman powiedzia? mecz by? do?? dobry, spodziewa?em si? czego? w stylu reprezentacji Polski : D
Nic tylko czeka? na drugi dzisiejszy mecz :)
 
Status
Not open for further replies.
Top