What's new

Nowy rozdział w życiu forum

Kuzyn

Dziad.
Staff member
Joined
May 3, 2008
Messages
1,936
Reaction score
165
Witajcie!

Zanim przejdziemy do konkretów chciałem przytoczyć wypowiedź założyciela tego forum z 11 marca 2007 roku - Alastora:

Miło mi ogłosić, że w Internecie pojawiła się nowa strona na temat Tibii - Tibia.net.pl
W założeniu nie ma to być kolejna, nic nie znacząca strona, lecz serwis tworzony przez społeczność,
która - mam taką nadzieję - niedługo da o sobie znać i tchnie życie w nowo powstałą stronę.
Przyjmiemy każda pomocną dłoń.

Tibia.net.pl - zapraszamy!

Czy ktoś wtedy spodziewał się, że dzisiaj dalej będziemy spotykać się pod tym samym adresem? A jednak, 12 lat po starcie forum, a my wciąż tutaj jesteśmy. Oczywiście nie bez powodu zacytowałem ten komunikat, chciałbym abyśmy wspólnie rozpoczęli kolejny, nowy rozdział, ale do tego potrzebni jesteście wy - społeczność. Nie da się ukryć, że przez ostatnie lata popularność tego portalu spadła i prawdopodobnie juz nigdy nie wróci na poziom z czasów swojej świetności, ale możemy odwrócić ten trend i tchnąć trochę życia w to miejsce! Część z Was zapewne zauważyła pewne zmiany kadrowe, pojawił się nowy administrator DamYan do kadry wróciłem też i ja - Kuzyn. Nie oznacza to zmiany właściciela forum, ani ja, ani DamYan nie przejęliśmy strony. Natomiast dotychczasowi członkowie kadry w ramach restrukturyzacji zostali przeniesieni w stan spoczynku. Mowa tutaj o byłym administratorze Ciamciaj Bigos moderatorach DenZ Gumiok Mieszanina vimpexx, ot expertach buchaLL fridai Glombersik Saiyans King TenTypSwir oraz VIPach Dantez Ellero Infelicity i Kuzirashi. Wszyscy zgodnie z tradycją zostaną odziani w fiolet i rangę Zasłużonych. Jeśli wyżej wymienione osoby wciąż będą chciały pomagać przy pracy nad forum, to jest to jak najbardziej możliwe! Dla osób chętnych spróbowania swoich sił w roli kadrowicza, zostaną ogłoszone nabory w późniejszym czasie.

Rangi, unbany, polityka na przyszłość
Z racji zachodzących zmian ogłaszamy, że będziemy starali się odbanować jak największą liczbę użytkowników, którzy zostali pozbawieni dostępu do forum w wyniku nieporozumień personalnych. Część osób będzie odbanowana w tak zwanym międzyczasie, jeśli jednak są osoby, które pragną uzyskać dostęp do swojego starego, zapomnianego konta to nie krępujcie się i piszcie odwołania. W taki sposób najszybciej uda nam się rozpatrzyć sprawę. Spytacie pewnie dlaczego? Ano dlatego, że chcemy przywrócić chociaż część starej społeczności, która sporo wniosła do życia forum. Zapewne wróci też temat rangi Zasłużonych, nie będziemy jej ściągać użytkownikom, którzy już ją mają. Jeśli uznamy, że dana osoba zasługuje na jej przyznanie, to zrobimy to.

Zmieni się też sposób w jaki będzie moderowane forum. Przede wszystkim, bany będą ostatecznością. Nie będziemy też bawić się w wystawianie ostrzeżeń za każdą możliwą rzecz, jeśli uznamy, że dany post narusza w istotny sposób regulamin to zostanie po prostu skasowany. Wiadomo, od czasu do czasu może trafić się ktoś, kto będzie ten regulamin łamał umyślnie, wtedy zastosujemy ostrzeżenia i przypomnimy, że nie warto postępować w taki sposób.

Struktura działów
Forum zostanie przebudowane w taki sposób, aby swoją strukturą zachęcało użytkownika do postowania, a nie odstraszało ilością martwych i porzuconych działów. Lecąc od góry, przyszłość Gazetki TneT stoi pod znakiem zapytania, jest to temat do dalszych dyskusji. Może zdecydujemy się na uruchomienie kanału na YT i podpięcia pod to recenzji serwerów? Jeśli chodzi o kategorię Tibia to zajdzie tutaj proces łączenia dziaów i będzie ona wyglądała tak:
  • Dyskusja ogólna
  • Pomoc z Tibią (poddział Poradniki oraz Archiwum Poradników)
  • Multimedia
Dalszą kategorią będzie OpenTibia, w której znajdziemy:
  • Dyskusja ogólna OT (od teraz tematy serwerów w produkcji będą tutaj!)
  • Pomoc z OT (poddział Poszukuję)
  • Download (poddział Narzędzia, Dystrybucje, Silniki, Mapy)
  • Biblioteka kodów (poddziały dla każdego typu kodów)
  • Mapping (poddział Konkursy)
  • Grafika
  • Serwery (dział dla serwerów już po starcie)
  • Zespoły
  • Boty (poddział Pomoc, Poradniki, Download i Skrypty)
Następna kategoria Tawerna:
  • Hyde Park
  • Aktualności
  • Gry komputerowe
  • Strefa IT (w odróżnieniu od powyższego działu, dotyczy sprzętu, programowania)
  • Muzyka
  • Wideo (dla seriali, filmów)
  • Market (postaci, przedmiotów, kont, rowerów, samochodów, czego chcecie ;])
  • Prezentacje
  • Kosz
Współprace i reklamy serwerów
Zostanie nawiązana współpraca z serwerem Ranger's Arcani, którego premiera zbliża się coraz bardziej. W ramach tego zostanie utworzona osobna kategoria na forum poświęcona sprawom serwera. Mimo partnerstwa z RA wciąż będzie istniała możliwość zareklamowania się w postaci banera po prawej stronie na wysuwanym panelu. Ponadto nawiążemy kontakt z jedną listą OTSów. Będziemy starać się śledzić wszelkie nowe projekty związane z rozwojem sceny OpenTibia i patronować im jako forum.

Konkursy
Gdy już uda nam się opanować sytuację na forum i wprowadzić wszelkie potrzebne zmiany, weźmiemy się za organizację konkursów z upominkami. Na pewno wznowiony zostanie turniej mapperski, jeśli pojawią się też nowe i ciekawe galerie grafików, także oni dostaną swój własny turniej. Ponadto możemy pomyśleć nad wspólnym graniem w różne inne popularne ostatnio tytuły i może w nich zorganizujemy jakieś zawody dla użytkowników.

Podsumowanie
Udało Wam się wytrwać do końca? Super! Teraz mamy do Was tylko jedną prośbę, dajcie nam trochę czasu na dopięcie wszystkich tematów. Nie jesteśmy właścicielami forum więc pewne sprawy nie mogą być załatwione od razu. Mam tutaj na myśli takie rzeczy jak poprawianie błędy z edycją postów (mamy rozwiązanie!), zmiana stylu czy aktualizacja silnika forumowego. Oczywiście bez Waszej aktywności to wszystko nie będzie miało sensu! Szczerze liczę na to, że możemy podnieść tę stronę raz jeszcze i utrzymać ją na przyzwoitym poziomie. Jeśli macie jakieś uwagi lub zastrzeżenia, piszcie śmiało. Wszelkie sugestie też mile widziane, nawet jeśli nie będziemy się z nimi zgadzać to postaramy się osiągnąć jakiś kompromis i wytłumaczyć jak widzimy to z naszej strony.

No to hej!
Kuzyn
 

Venuto

Advanced User
Joined
Jan 15, 2016
Messages
252
Reaction score
2
Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

[MENTION=406296]Kuzyn[/MENTION] jaki? rok temu by?e? online na stronie i aktualizowa?e? forum w przer??ne ciekawostki typu gazetka itd. :) widz?, ?e tym razem te? dzia?asz na 100% mam nadzieje, ?e te s?owa nie p?jd? na wiatr! Wracam do Tibii!
 

Awesome Asimov

Forum friend
Joined
Nov 29, 2012
Messages
1,865
Reaction score
108
Age
30
Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

No niby fajnie ale ja dalej nie wiem kim jest tamten admin no i te? nie wiem po co si? zabiera? za to forum skoro nie wiadomo do kogo nale?y, ka?dy z Nas pami?ta ile razy forum polecia?o w kosmos czy te? co chwil? jakie? b??dy jak np edycja post?w, polskie znaki na chatbox itd, p?ki forum nie b?dzie nale?e? do odpowiedzialnej osoby to chyba raczej nie ma sensu robi? du?ej akcji.
 

Korzonek

Forum friend
Joined
Apr 11, 2008
Messages
940
Reaction score
190
Age
29
Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

Po prostu - Powodzenia ;)
 

DenZ

Zasłużony
Joined
Feb 23, 2011
Messages
868
Reaction score
30
Age
28
Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

Kaj moja ranga !!!!!!!!!!!!!!!! :(

A tak serio to ?ycz? powodzenia, mi?o by?o zajmowa? si? forum pod nieobecno?? ka?dego z moderator?w i administrator?w ^.^


 
Last edited:

Kuzyn

Dziad.
Staff member
Joined
May 3, 2008
Messages
1,936
Reaction score
165
Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

[MENTION=406296]Kuzyn[/MENTION] jaki? rok temu by?e? online na stronie i aktualizowa?e? forum w przer??ne ciekawostki typu gazetka itd. :) widz?, ?e tym razem te? dzia?asz na 100% mam nadzieje, ?e te s?owa nie p?jd? na wiatr! Wracam do Tibii!
Wiele by?o os?b by?o, kt?re chcia?y tchn?? troch? ?ycia w forum, ale nie zawsze trafia?y na dobry klimat. Mam nadziej?, ?e tym razem b?dzie inaczej =)

No niby fajnie ale ja dalej nie wiem kim jest tamten admin no i te? nie wiem po co si? zabiera? za to forum skoro nie wiadomo do kogo nale?y, ka?dy z Nas pami?ta ile razy forum polecia?o w kosmos czy te? co chwil? jakie? b??dy jak np edycja post?w, polskie znaki na chatbox itd, p?ki forum nie b?dzie nale?e? do odpowiedzialnej osoby to chyba raczej nie ma sensu robi? du?ej akcji.
Wiemy do kogo nale?y forum, o czym ?wiadczy? mo?e sam fakt powo?ania nowej kadry. A drugi administrator DamYan to m?j dobry znajomy, kt?ry sam zainicjowa? ca?y proces i b?dzie stara? si? zaopiekowa? forum od strony technicznej by wyeliminowa? takie b??dy jak w?a?nie wspomniane przez ciebie polskie znaki na chatboxie czy edycja post?w.

Po prostu - Powodzenia ;)
Dzi?ki!

Kaj moja ranga !!!!!!!!!!!!!!!! :(

A tak serio to ?ycz? powodzenia, mi?o by?o zajmowa? si? forum pod nieobecno?? ka?dego z moderator?w i administrator?w ^.^
Zawsze jaki? szeryf na posterunku by? ;D
 

Raoul

Advanced User
Joined
Nov 25, 2009
Messages
183
Reaction score
12
Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

I tak wuj z tego b?dzie. Spo?eczno?? kt?ra kiedy? tworzy?a to forum dzi? siedzi za kratami albo na cmentarzu. Cz??? te? pozak?ada?a rodziny a nowych user?w nie ma i niewiele si? zapowiada ?eby nowi przyszli. M?odzie? teraz idzie mocno w brutalne fps'y, s?uchanie rapu i u?ywki typu papierosy, narkotyki b?d? alkohol i ich Tibia nie interesuje. Dzi?kuj? za t? wypowied? i pozdrawiam bardzo serdecznie.
 

TenTypSwir

NNSTORY.EU Developer
Joined
Jun 8, 2010
Messages
1,657
Reaction score
117
Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

Niestety ale tu sie musze z Raoulem zgodzic... Wiekszosc tibijskich for przesz?a w dlugi sen zimowy i nic dla nich wiosny nie zapowiada. Spojrzmy prawdzie w oczy - juz nie te czasy, ze ludzie siedz? w kafejkach nocami i expia w tibii badz proboja postawic cos swojego. Nowych uzyszkodnikow od 2-3 lat nie widac (czasem trafi sie jedna owieczka ale nic wiecej) - pomijajac spamboty i multikonta Prawdziwego. Niemniej jednak mam nadziej?, ze sytuacja ulegnie chociaz jako tako poprawie i bedziemy mogli chociaz w dziale pomoc/pytania etc zobaczyc nowe posty ;) Tak jak na mass pw napisales - wchodzic ludzie wchodza ale sa to starzy wyjadacze i wchodza z przyzwyczajenia.
 

Nush

Advanced User
Joined
May 10, 2012
Messages
381
Reaction score
11
Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

siema te? by?em ot expertem i jestem wielkim fanem mog? zas?u?onego?

fajnie ?e nowe zmiany i w og?le, ale mamy 2k19 i w otsy gra coraz mniej os?b pozdrawiam
 

Danio12

Active User
Joined
May 7, 2008
Messages
72
Reaction score
2
Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

Fajnie ze pr?bujecie robi? co? z forum , nie wprowadzi?em wiele na te forum ale jestem z Wami od 10 lat prawie , i jak umia?em to na pw stara?o si? pomoc ;) Mo?e jeszcze Tibia dostanie swoja druga szanse ;) A je?eli nie to proponowa?bym zrobi? dzia? z innymi Grami , gdzie ludzie mog? si? pochwali? serwerami, Kazdy jest z nas cz?owiekiem i potrzebuje rozrywki na pewno kto? z nas Gra w co? innego, a jak wiemy Wasze forum jest do?? rozpoznawalne

Pozdrawiam ;)
 

#Adaś

Senior User
Joined
Jan 22, 2011
Messages
780
Reaction score
23
Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

Ej, a zmienicie mi to co pod nazw? mam bo nie pamietam jak xd
 

kari.

Advanced User
Joined
Dec 9, 2011
Messages
166
Reaction score
6
Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

Jest mo?liwo?? zmiany nick'u?
 

Never Give Up

Forum friend
Joined
Jul 7, 2010
Messages
1,552
Reaction score
69
Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

No to wracamy na salony po raz enty.
 

Shikate

Nie przejdziesz!
Joined
Feb 11, 2011
Messages
946
Reaction score
92
Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

No c?? Kuzyn, powodzenia :D. Mam nadziej?, ?e o?ywisz forum, ?ycz? wytrwa?o?ci. Od siebie m?g?bym zaproponowa? zmian? dzia?u Grafika na Grafika i Pixel-art, bo z do?wiadczenia wiem, ?e sama grafika wywo?uje zamieszanie (ludzie tam wrzucaj? swoje loga, banery, strony, a ludzie co rysuj? nie wiedz? gdzie wrzuca? swoje pixele).
 

Martix97

User
Joined
Apr 13, 2018
Messages
17
Reaction score
0
Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

No niby fajnie ale ja dalej nie wiem kim jest tamten admin no i te? nie wiem po co si? zabiera? za to forum skoro nie wiadomo do kogo nale?y, ka?dy z Nas pami?ta ile razy forum polecia?o w kosmos czy te? co chwil? jakie? b??dy jak np edycja post?w, polskie znaki na chatbox itd, p?ki forum nie b?dzie nale?e? do odpowiedzialnej osoby to chyba raczej nie ma sensu robi? du?ej akcji.

Zgadzam si? :). Przez chwil? gdy zobaczy?em ten temat, pomy?la?em ?e by? mo?e kto inny przej?? t? strone, ale jednak nie.
[MENTION=83060]ToP[/MENTION]ic
Tak czy inaczej powodzenia, pami?tam jak Kurtis pr?bowa? co? tu zmieni?, nie uda?o sie, mo?e teraz b?dzie inaczej :).
 

Vrael

Porzuci? wszystko to wszystko odzyska?
Joined
Aug 13, 2008
Messages
589
Reaction score
87
Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

Spo?eczno?? kt?ra kiedy? tworzy?a to forum dzi? siedzi za kratami albo na cmentarzu.

Par? razy by?o blisko!

* * *

10 lat temu w?o?y?em w to forum mas? serca i czasu. Pozna?em tutaj mn?stwo ?wietnych ludzi; z garstk? utrzymuj? kontakt do dzisiaj. Chyba mog? powiedzie?, ?e tnet to wa?ny epizod w moim ?yciu. Dobrze jest czasem zalogowa? si? i zobaczy?, ?e wszystko jeszcze jako-tako stoi, nawet je?li liczba bywalc?w drastycznie spad?a. I ?e jest jeszcze kilka os?b, kt?re ci?gn? w g?r? ten niezmiennie ton?cy statek. Powodzenia!
 

#NOOB

Senior User
Joined
May 25, 2014
Messages
901
Reaction score
89
Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

Wow ciekawe co z tego wyjdzie :D
 

kari.

Advanced User
Joined
Dec 9, 2011
Messages
166
Reaction score
6
Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

Mo?na prosi? o zmiane tekstu pod nazw??
Bo mam "przewodnik" XD


kari1337
 
Last edited:

#NOOB

Senior User
Joined
May 25, 2014
Messages
901
Reaction score
89
Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

Proponuje wszystkie tematy z forum wrzuci? do jakiego? kosza, bo co najmniej 90% jest przeterminowana, w poradnikach pewnie zdj?cia powygasa?y lub s? nieaktualne, w bibliotekach z silnikami i innymi pierdo?ami do pobrania ju? linki powygasa?y i tepe i tede.
 

Kuzyn

Dziad.
Staff member
Joined
May 3, 2008
Messages
1,936
Reaction score
165
Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

Odp: Nowy rozdzia? w ?yciu forum

Proponuje wszystkie tematy z forum wrzuci? do jakiego? kosza, bo co najmniej 90% jest przeterminowana, w poradnikach pewnie zdj?cia powygasa?y lub s? nieaktualne, w bibliotekach z silnikami i innymi pierdo?ami do pobrania ju? linki powygasa?y i tepe i tede.
Zdaj? sobie z tego spraw?. B?d? sukcesywnie aktualizowa? to co si? da, silniki, klienty, poradniki czy jakie? narz?dzia. Na razie przygotowujemy si? na aktualizacj? do vB5, znaj?c ?ycie b?dzie z tym troch? roboty. Jak ju? technikalia forumowe b?d? ?miga? to wracam do tre?ci.
 
Top