What's new

Npc rpg style

Status
Not open for further replies.

AnimaXxX

Advanced User
Joined
Mar 25, 2011
Messages
195
Reaction score
27
Yo ziomy i nie ziomy.
W weekend z nud?w sobie napisa?em skrypt (2 tygodnie temu).

Aktualne mo?liwo?ci:
Code:
	- [v] sakwa u sprzedawcy
	- [v] nie jednolita rozmowa z npc
	- [v] magazyn
	- [v] sprzedawanie itemkow
	- [v] skupowanie itemkow
	- [v] ograniczone miejsce w magazynie
	- [v] dostawy do sklepu o danej godzinie
	-* [v] zmienne ceny u sprzedawcy (zale?nie od ilo?? towaru)
	-* [v] dwuj?zyczna rozmowa z NPC
	-* [v] info o NPC (karta ofert)
Opis: Nie b?d? zbytnio rozpisywa?, ale pokr?tce polega on na tym, ?e ka?dy NPC ma sw?j magazyn, pieni?dze oraz kart? na kt?rej mo?emy sprawdzi? jakie s? aktualne ceny i informacje u NPC. NPC ma ograniczon? ilo?? przedmiot?w (ro?nie gdy sprzedajemy, maleje gdy kupujemy). Ceny s? zale?ne od ilo?ci przedmiot?w u NPC. Opcjonalnie mo?na ustawi? podatek pobierany przy sprzeda?y i zakupie. Z NPC rozmawia? mo?emy w 2 j?zykach, zale?nie od tego jak si? przywitamy. Towar do sklepu przychodzi o okre?lonej godzinie i wiele wi?cej ; )


Flimik (srr, ?e chujnia nagranie, ale nie jestem re?yserem ^.-):

Zastrzegam sobie prawa do skryptu.
A i nie wy?miewajcie mnie za bardzo, bo ten skrypt z nud?w napisa?em.
Pozdrawiam,
Animax.
 

Nonix

Advanced User
Joined
Oct 27, 2008
Messages
314
Reaction score
30
Odp: Npc rpg style

Zadziwi?e? mnie tym nowym innowacyjnym systemem kt?ry bardzo urozmaici gre RPG na OTSach, tw?j wspania?y pomys? musi zosta? opublikowany!
Jeszcze zr?b ?eby, o danej godzinie NPC poszed? do ???ka w swoim domku spa?.
Na prawd? wielce cie podziwiam 10/10!
 

AnimaXxX

Advanced User
Joined
Mar 25, 2011
Messages
195
Reaction score
27
Odp: Npc rpg style

Nonix said:
Jeszcze zr?b ?eby, o danej godzinie NPC poszed? do ???ka w swoim domku spa?.
Hm... Nie g?upi pomys? ; ) Doda si? po ?wi?tach.
 

Dragomirus

New User
Joined
Nov 21, 2010
Messages
4
Reaction score
1
Odp: Npc rpg style

Og?lnie to zawsze brakowa?o mi takich skrypt?w na otsach, w ko?cu prawdziwy RPGowy element rozgrywki. Fajnie by by?o jakby? jeszcze doda? mo?liwo?? wczytywania ?atwiejszego item?w do listy(chyba ?e takowa ju? jest) np. z innego pliku xml lub txt.
 

AnimaXxX

Advanced User
Joined
Mar 25, 2011
Messages
195
Reaction score
27
Odp: Npc rpg style

@Up
To si? opiera na bazie SQL. Wystarczy raz doda? item, potem tylko w pliku ustawiasz ile ma przychodzi? przy dostawie ^.^
 

Oskar

Forum friend
Joined
Jan 24, 2009
Messages
2,256
Reaction score
331
Odp: Npc rpg style

Skrypt genialny, pozwolisz, ?e sobie takowy napisz? i wykorzystam u siebie na serwerze?

#edit
Tak jak m?wi Pan pode mn?, nie mo?esz zabroni? u?ywania pomys?u, skryptu owszem, ale takowego nikt nie ma ^^
 
Last edited:

Eldiane

Advanced User
Joined
Aug 28, 2008
Messages
490
Reaction score
45
Odp: Npc rpg style

Skrypt ciekawy, byle jaki noobek sobie takiego nie postawi na serwerze ale przesadzasz z :
"Zastrzegam sobie prawa do pomys?u" ;] Patent masz:D?
 

AnimaXxX

Advanced User
Joined
Mar 25, 2011
Messages
195
Reaction score
27
Odp: Npc rpg style

#Oskar
Nie mog? Ci zabroni?, ?eby? takiego skryptu nie pisa? ^.^

#Eldiane
W sumie racja ^^
 

Oskar

Forum friend
Joined
Jan 24, 2009
Messages
2,256
Reaction score
331
Odp: Npc rpg style

#up
Ju? napisa?em xd
Bardzo prosty skrypt, a jaki u?yteczny ^^ Mo?na doda? mn?stwo rzeczy, urealniaj?cych gr?.
 

AnimaXxX

Advanced User
Joined
Mar 25, 2011
Messages
195
Reaction score
27
Odp: Npc rpg style

Wiem ; p Skrypt to sam skrypt to bana?, ale pomys? fajny. A za to ja po?ycz? par? pomys??w twoich do mojego OTS ;)
 

Ankledork

Active User
Joined
Feb 2, 2011
Messages
128
Reaction score
12
Odp: Npc rpg style

Jaka wymiana komplement?w. Skrypt prosty - pomys? dobry.​
 

Rangerix

User
Joined
Jul 26, 2010
Messages
20
Reaction score
0
Odp: Npc rpg style

pff co to jest
ja w swoim otsie zastosowa?em kilkadziesi?t npc, i ka?dy zaawansowany, zdecydowanie bardziej ni? tw?j ;]
do tego storage, talkstaty i inne pierdo?y ;]

Reklama:
Code:
As in title!
-After half year of scripting, server is ready now to open first beta tests.
95% of server is prefect written scripts

- A lot of missions for NPC!
- Glory Points system, that you can buy addtional spells, buy skills, special enchantable weapons and gems. to check your glory points state type (!glory)
- Unexhaustable herbal healing/mana givers (STACKABLE HEALING), that makes your playing skills as priority!
-Very good fighting style (like throwing knifes as hotkey to target, enviroment groundshaking etc.), here priority is player skills, not player level
- 3 types of enchanting!
   a) Gem/Pure enchant (attack +)
   b) Enviroment enchant (gives that you can use your weapon and hit the monster, that  makes icy/fiery/earth/energy attack 3x3 square around target
   c) Flawless ice enchant - gives addtional percent of mana, skills, health, faster    regeneration etc.
- Tasks system!
- Arena, that are part of npc missions, and after you are abled to practice and earn glory points with random-spawned monsters!
- Houses with your own experience place!

and much much moreee!!!!

Hamachi:
Network:   evilaltarOT or evilaltarOT1
Password:   hunted
IP: 5.223.142.144
accmaker: http://5.223.142.144

nie chce mi si? t?umaczy? na polski, poprostu trzeba wej?? i zagra? ;]
 

AnimaXxX

Advanced User
Joined
Mar 25, 2011
Messages
195
Reaction score
27
Odp: Npc rpg style

#Up
Tak, wy?mienity OTS ! Nawet na dedyka Cie nie sta? ^.^
Ma?o mnie obchodzi kto co pisze, nudzi?o mi si? to wrzuci?em sobie skrypt. Umiesz lepszy [za to Cie nie b?dzie nikt czci?, bo ten skrypt to amatorka] to pisz. Komentujemy skrypt, a nie tw?j zgwa?cony OTS : )
Imho, "po prostu" pisze si? oddzielnie. Zreszt? u?ywanie "talkstate" i storage to na prawd? musi by? wyczyn dla Ciebie. Medal Ci si? nale?y kolego albo "Nagroda nooba" : )
Zreszt? widzisz gdzie? ?ebym pisa?, ?e ten skrypt jest zaawansowany ?
 
Last edited:

Oskar

Forum friend
Joined
Jan 24, 2009
Messages
2,256
Reaction score
331
Odp: Npc rpg style

pff co to jest
ja w swoim otsie zastosowa?em kilkadziesi?t npc, i ka?dy zaawansowany, zdecydowanie bardziej ni? tw?j ;]
do tego storage, talkstaty i inne pierdo?y ;]

<sarkazm>Jeste? niesamowity wiesz? Storage i talkstaty potrafisz u?ywa?? Szacunek dla Ciebie.</sarkazm>
Przechwalanie si? nie jest drog? ku zaskarbieniu sobie ludzi i przeci?gni?ciu ich na swoj? stron?. Powiedz mi jedn? wa?n? rzecz, albo lepiej poka? - czym wed?ug Ciebie jest zaawansowany skrypt?
Taki?

Czy mo?e taki?

Dla jednych zaawansowanym b?dzie pierwszy, dla niekt?rych drugi, w zale?no?ci od stopnia umiej?tno?ci w czytaniu kodu przez czytaj?cego. Oba skrypty napisa?em ja i nie twierdz?, ?e s? one napisane na wysokim poziomie, wr?cz przeciwnie, wed?ug mnie s? pisane miernym kodem, kt?ry wymaga optymalizacji. Ale ka?dy my?li swoim torem.

#up
Ciesz? si?, ?e na tym padole s? jeszcze tacy ludzie jak Ty.
 
Status
Not open for further replies.
Top