What's new

Od partacza do wymiatacza - czyli jak zosta? tutorem!

Status
Not open for further replies.

Fireflies

Advanced User
Joined
May 27, 2010
Messages
200
Reaction score
13
Witajcie! Dzisiaj przedstawi? Wam, co musicie spe?ni?, aby zosta? nauczycielem (Tutorem).

Spis tre?ci:
1. Wst?p.
2. Wymagania.
3. Przywileje.
4. Zako?czenie.

1. Wst?p.
Jeszcze kilka lat temu, aby zosta? Tutorem trzeba by?o si? wiele stara?, musia?e? zosta? zauwa?ony przez GameMaster?w, kt?rzy wstawiliby si? za Tob? "u g?ry". Pomoc graczom nie by?a wystarczaj?ca, trzeba by?o wychodzi? z w?asnymi propozycjami, raportowa? b??dy. Czasy jednak si? zmieni?y - GameMasterowie zostali wydaleni na emerytur? razem z ich rang? oraz przywilejami. Od teraz, aby zosta? tutorem wystarczy pomaga? graczom. Nic wi?cej!

2. Wymagania.
Aby zosta? nauczycielem, wymagane jest:
a) Konto, na kt?rym mamy posta? musi by? zarejestrowane. (Posiada? tzw. Recovery Key)
b) Konto musi zosta? za?o?one minimum 3 miesi?ce wcze?niej.
c) Nie mog?o by? nigdy podejrzane o oszustwo (czyt. nie mo?e posiada? "Criminal Record").
d) Nakazuje si? mie? posta? z dwudziestym lub wi?kszym poziomem.
e) Posta? musi otrzyma? 40 "Thank you" w okresie 90 dni!
f) ?wietna znajomo?? j?zyka angielskiego.


Uwagi:
1. Aby zarejestrowa? konto, wchodzimy na stron? tibia.com, logujemy si? i klikamy w "Registry account", dalej wykonujemy podane operacje.
2. Podejrzenie o oszustwo mo?e wykona? ka?dy gracz. Dlatego trzeba si? pilnowa?. Gracz, kt?ry u?ywa nielegalnego oprogramowania nie utrzyma swojej pozycji.
3. "Thank You" Mo?emy zdoby? na 4 sposoby. Pisz?c, na:
- Help Boardzie
- Technical Support Boardzie
- Biling Boardzie
- W grze, na kanale Help (wszystkie 3 powy?sze s? na oficjalnym forum gry).


Z w?asnego do?wiadczenia podpowiem Wam, aby?cie przestudiowali t? stron?: , kt?ra zapewne przybli?y Wam rol? Tutora.

3. Przywileje.

Je?eli ju? spe?nicie wszystkie podane warunki, zostaniecie automatycznie Tutorami. Taki kto? dostaje nast?puj?ce przywileje:
1. Unikalny kolor na kanale Help.
2. Trzy nowe okna w kliencie Tibii, CTRL + Z w kt?rym zg?aszamy b??dy w grze, CTRL + Y zg?aszanie tzw. namelock?w, czyli nieregulaminowych nazw graczy, CTRL + O specjalny kana? dla tutor?w.
3. Szacunek! - jest to aktualnie jedyna ranga, na kt?r? mo?na awansowa?.

4. Zako?czenie.
C??, mini poradnik dotycz?cy tego, jak ?atwo mo?na zosta? tutorem dobieg? ko?ca. Napisa?em go ze wzgl?du na to, ?e zasz?y radykalne zmiany podczas ostatnich aktualizacji. Z g?ry przepraszam je?eli powsta? ju? taki poradnik, gdy? widzia?em tylko stare, ju? nie obowi?zuj?ce.
Ca?o?? pisa?em sam i korzysta?em z serwisu tibia-wiki.net jak i z w?asnego do?wiadczenia, poniewa? sam jestem tutorem od kilku tygodni.
Prosz? o komentarze!

Poradnik powsta? na zlecenie tibia.net.pl i jego prawa autorskie przynale?? do tej witryny oraz u?ytkownika Fireflies.
 
  • Like
Reactions: Sco

Serj_Tankian

You've been - thunderstruck.
Joined
Apr 5, 2009
Messages
1,086
Reaction score
69
Age
29
Odp: Od partacza do wymiatacza - czyli jak zosta? tutorem!

Troszk? s?abo, ?e ?adnych zdj??, mog?e? si? deczko bardziej wysili?, poszpera?, a tak to troszk? jak na si?? robione (wiem, jest na si??, bo jeste? na suppie ;d).
Jest natomiast kolorowo, czcionka og?lnie rzecz ujmuj?c odjechana w kosmos. Do?? rzeczowo, kr?tko, tak jak nale?y.
Solidne 7/10.
 

Fireflies

Advanced User
Joined
May 27, 2010
Messages
200
Reaction score
13
Odp: Od partacza do wymiatacza - czyli jak zosta? tutorem!

Troszk? s?abo, ?e ?adnych zdj??, mog?e? si? deczko bardziej wysili?, poszpera?, a tak to troszk? jak na si?? robione (wiem, jest na si??, bo jeste? na suppie ;d).
Jest natomiast kolorowo, czcionka og?lnie rzecz ujmuj?c odjechana w kosmos. Do?? rzeczowo, kr?tko, tak jak nale?y.
Solidne 7/10.

Dzi?kuj? za komentarz. Powiedz mi prosz? co mia?em zrobi? za zdj?cia, to uzupe?ni?. Jako? w tym poradniku nie widzia?em na nie miejsca. Ale oczywi?cie przyznaje, ?e w niekt?rych miejscach ewentualnie mog?em wstawi?. Tak jak m?wi?, prosz? o podanie przyk?ad?w a na pewno uzupe?ni?! :)
 

Serj_Tankian

You've been - thunderstruck.
Joined
Apr 5, 2009
Messages
1,086
Reaction score
69
Age
29
Odp: Od partacza do wymiatacza - czyli jak zosta? tutorem!

e) Posta? musi otrzyma? 40 "Thank you" w okresie 90 dni!

Pokaza? miejsce, gdzie mo?na przekazywa? fenksy, po jednym zdj?ciu do ka?dego przyk?adu.

1. Unikalny kolor na kanale Help.
2. Trzy nowe okna w kliencie Tibii, CTRL + Z w kt?rym zg?aszamy b??dy w grze, CTRL + Y zg?aszanie tzw. namelock?w, czyli nieregulaminowych nazw graczy, CTRL + O specjalny kana? dla tutor?w.

2 zdj?cia unikalnych okienek i komunikatu jakiego? tutora ?wiec?cego blaskiem pomara?czy w dyskusji.


Poza tym nieliczne b??dy (konkretnie a? 1!):

, kt?ra zapewne uog?lni Wam rol? Tutora.

Nie chodzi?o czasem o "przybli?y" / "unaoczni" ?
 
Last edited:

Sco

Senior User
Joined
Mar 6, 2011
Messages
551
Reaction score
62
Odp: Od partacza do wymiatacza - czyli jak zosta? tutorem!

opisz jeszcze jak przyst?pi? do testu a w wymaganiach nie znalaz?em nic, ze trzeba mie? konto premium, a trzeba mie? : >
 

Fireflies

Advanced User
Joined
May 27, 2010
Messages
200
Reaction score
13
Odp: Od partacza do wymiatacza - czyli jak zosta? tutorem!

B??dy poprawi?em. SCO jednak, nie kabluj?, ale nie skomentowa?e? samego poradnika co podchodzi pod ma?owarto?ciowy post :p Zdj?cia dodam jutro, dzisiaj ju? nie mam si?y.
 

Sco

Senior User
Joined
Mar 6, 2011
Messages
551
Reaction score
62
Odp: Od partacza do wymiatacza - czyli jak zosta? tutorem!

ma?owarto?ciowy to oznacza ma?owarto?ciowy, w tamtym Ci powiedzia?em co powiniene? doda?, ah ten support. a ?ebym za ten post nie dosta? to powiem, ze poradnik ?adny, ma?o informacji ale przejdzie, poza tym, by?e? tutorem?
 

Fireflies

Advanced User
Joined
May 27, 2010
Messages
200
Reaction score
13
Odp: Od partacza do wymiatacza - czyli jak zosta? tutorem!

ma?owarto?ciowy to oznacza ma?owarto?ciowy, w tamtym Ci powiedzia?em co powiniene? doda?, ah ten support. a ?ebym za ten post nie dosta? to powiem, ze poradnik ?adny, ma?o informacji ale przejdzie, poza tym, by?e? tutorem?

By?em senior tutorem 3 lata temu, a po wprowadzeniu tych zmian zacz??em swoj? przygod? z Tibi? od nowa i tak wysz?o, ?e jestem ca?y czas jak na razie. Ale dobra bo odchodzimy od w?tku, a Aramiszon czuwa :D tak ;)
P.S. Ju? nie ma testu na tutora. Stajesz si? nim automatycznie po spe?nieniu tamtych warunk?w.
 
Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: Sco

Kaisus

Advanced User
Joined
Jan 21, 2012
Messages
401
Reaction score
25
Odp: Od partacza do wymiatacza - czyli jak zosta? tutorem!

Poradnik dobry ale jest jedna rzecz jeszcze, trzeba nieby? egoist?.

Og?lnie 9/10.

Wi?cej uwag nie ma.



Regards
Kaisus
 

Strazaczuu

Active User
Joined
May 4, 2010
Messages
61
Reaction score
2
Odp: Od partacza do wymiatacza - czyli jak zosta? tutorem!

Hmm... Mnie ciekawi jedno stwierdzenie:
Je?eli ju? spe?nicie wszystkie podane warunki, zostaniecie automatycznie Tutorami.
Ja przez s?owo "automatycznie", rozumiem przyznawane tej rangi przez komputer lub jaki? inny automat, a nie osob? (np. z Cip Softu).
Jednak pisz?c:
f) ?wietna znajomo?? j?zyka angielskiego.
Zaprzeczasz s?owu "automatycznie", bo sk?d komputer mo?e wiedzie?, jakie mamy umiej?tno?ci operowania j?zykiem angielskim?
St?d nasuwa si? moje pytanie - czy perfekcyjna znajomo?? j?zyka angielskiego jest rzeczywi?cie bardzo potrzebna, czy te? niezale?nie od tego jak m?wimy po angielsku - dostaniemy tutora?
 

Fireflies

Advanced User
Joined
May 27, 2010
Messages
200
Reaction score
13
Odp: Od partacza do wymiatacza - czyli jak zosta? tutorem!

Hmm... Mnie ciekawi jedno stwierdzenie:

Ja przez s?owo "automatycznie", rozumiem przyznawane tej rangi przez komputer lub jaki? inny automat, a nie osob? (np. z Cip Softu).
Jednak pisz?c:

Zaprzeczasz s?owu "automatycznie", bo sk?d komputer mo?e wiedzie?, jakie mamy umiej?tno?ci operowania j?zykiem angielskim?
St?d nasuwa si? moje pytanie - czy perfekcyjna znajomo?? j?zyka angielskiego jest rzeczywi?cie bardzo potrzebna, czy te? niezale?nie od tego jak m?wimy po angielsku - dostaniemy tutora?

Ten podpunkt mia? na celu, aby gracze, kt?rzy nie znaj? j?zyka angielskiego lepiej nie brali si? za zdobywanie tutora. Oczywi?cie masz jednak racj?, ?e komputer nie sprawdza naszego j?zyka angielskiego ;)
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Od partacza do wymiatacza - czyli jak zosta? tutorem!

Hmm... Mnie ciekawi jedno stwierdzenie:

Ja przez s?owo "automatycznie", rozumiem przyznawane tej rangi przez komputer lub jaki? inny automat, a nie osob? (np. z Cip Softu).
Jednak pisz?c:

Zaprzeczasz s?owu "automatycznie", bo sk?d komputer mo?e wiedzie?, jakie mamy umiej?tno?ci operowania j?zykiem angielskim?
St?d nasuwa si? moje pytanie - czy perfekcyjna znajomo?? j?zyka angielskiego jest rzeczywi?cie bardzo potrzebna, czy te? niezale?nie od tego jak m?wimy po angielsku - dostaniemy tutora?

A widziales punkt o tym, ze trzeba miec plusy od graczy ktorym sie pomoglo na forum? Aby dostawac od nich te plusy trzeba pisac w odpowiednich dzialach po angielsku. Jesli slabo znasz angielski albo wcale to nie zdobedziesz plusow.
W takim razie pokaz mi jak bez znajomosci angielskiego wykonasz ten podpunkt:
e) Posta? musi otrzyma? 40 "Thank you" w okresie 90 dni!

@top
Poradnik nawet niezly. Prosty i krotki. Opisuje poprostu co jest potrzebne. Czy przydatny? Moze komus sie przyda... Chociaz i tak jak ktos wystarczajaco ogarnia zeby byc tutorem to znajdzie te informacje...
 

Strazaczuu

Active User
Joined
May 4, 2010
Messages
61
Reaction score
2
Odp: Od partacza do wymiatacza - czyli jak zosta? tutorem!

A widziales punkt o tym, ze trzeba miec plusy od graczy ktorym sie pomoglo na forum? Aby dostawac od nich te plusy trzeba pisac w odpowiednich dzialach po angielsku. Jesli slabo znasz angielski albo wcale to nie zdobedziesz plusow.
W takim razie pokaz mi jak bez znajomosci angielskiego wykonasz ten podpunkt:


@top
Poradnik nawet niezly. Prosty i krotki. Opisuje poprostu co jest potrzebne. Czy przydatny? Moze komus sie przyda... Chociaz i tak jak ktos wystarczajaco ogarnia zeby byc tutorem to znajdzie te informacje...
40 Thank you zdoby? mo?na w ?atwy spos?b (koledzy i te sprawy), jednak nie o tym mowa.
Ja pyta?em w 100%-ach teoretycznie, czy bez znajomo?ci j. angielskiego MO?LIWE jest zdobycie tutora i odpowied? otrzyma?em (tak, mo?na).
@Topic
Co do poradnika, na prawd? ?wietny - nie ma zb?dnych pierd??, jest czytelny i przejrzysty!
 

Wildhells

Senior User
Joined
Feb 4, 2012
Messages
2,346
Reaction score
119
Odp: Od partacza do wymiatacza - czyli jak zosta? tutorem!

Prosty, przejrzy?cie wykonany poradnik. Na prawd? dobra robota, przyda mi si?. ; )
 

sebul007

User
Joined
Apr 9, 2008
Messages
29
Reaction score
1
Odp: Od partacza do wymiatacza - czyli jak zosta? tutorem!

Dobrze napisany, skorzystam napewno. Daj jeszcze screeny i naprawd? b?dzie super. Moja ocena to 9/10
 
Status
Not open for further replies.
Top