What's new

Okupacja - Almanach Drugi

Jestemlegenda

Advanced User
Joined
Mar 18, 2011
Messages
215
Reaction score
12
Age
28
No witam, witam. Wywiadu nie udziel?. Nie no ?art (kto by go chcia? ode mnie).
No tak, tak. Nikt nie czyta, bo niby ma?o zach?caj?ce itp. No ale ja i tak wrzuc? drug? cz??? i tak ju? szarpanego opowiadania.

Nadesz?o lato... Chocia? wygl?da?o wszystko jakby by?a zima. Pe?no py?u, ?r?cych, bia?ych substancji i krwi. Przera?aj?cy widok.
Min??o ju? 20 lat od bitwy. Ludzie ju? si? przyzwyczaili do panuj?cych warunk?w. Wkr?tce jednak mia? si? narodzi? kto?, kto wyzwoli wszystkich spod tyranii. Legenda m?wi?a o "Mrocznym rycerzu, kt?ry uratowa? ?wiat". Dziwne aczkolwiek by?o to, ?e nazwany on zosta? Mrocznym Rycerzem. Czy? nie dziwne? Inne nauki g?osz?, ?e nadejdzie s?d ostateczny, rozdzielenie dobra od z?a, nadej?cie Boga Wszechmog?cego, o kt?rym w tych czasach ma?o by?o wiadomo. W pewnej przysz?o?ci urodzi? si? malec - Jan. Jan by? poczciwym dzieckiem, nie broi?, uczy? si? dobrze. Jednak po 2 latach zmar?a jego matka - Valerie. By?a ona pobo?na i bardzo dobrze wychowywa?a swojego syna. Ale "Vanessa" - straszna choroba ?miertelna, nie mia?a lito?ci. Jan po tym zdarzeniu sta? si? bardzo nie spokojny. I tak by?o do osi?gni?cia 17 lat. Jego ojciec, jeden z "Kupc?w Sieciowych" mia? stawi? si? na spotkanie z innymi. Mieli oni tworzy? tajn? organizacj? podziemnych tuneli mi?dzykontynentalnymi. Tak?e przedstawiciele kupc?w Argo?skich mieli si? tam zjawi?.
Po pewnym czasie Dariusz - ojciec Jana, razem z przyjaci??mi, kupcami, stawi? si? na spotkanie w Ko?ciele Bractwa Katjusza Ruin Stolicy. Spotkali oni tam... wisielc?w. Wszyscy zostali powieszeni przez Argon?w. Dariusz w raz z przyjaci??mi sp??ni? si?. By?o to ogromne szcz??cie. Jednak drzwi do Ko?cio?a zamkn??y si? i jedynie trzech kupc?w, razem z Dariuszem wydostali si? w por?. Ko?ci?? zosta? podpalony, a reszta kupc?w spalona. Po drodze jeden z ?owc?w Argo?skich strzeli? w plecy Dariusza, przyczyniaj?c si? do jego ?mierci. Kupcy przybyli do wioski, gdzie mieszka? Jan by powiadomi? go o ?mierci jego ojca Dariusza. Zap?akany w ciszy przysi?g bogom zemst?. O dziwo ods?uchali go i rzekli "Bo taka jest wola najwy?szego Uman'a, wi?c niechaj stanie si? zemsta! Oto nadszed? syn boski, pogromca tyranii, mesjasz - Jerich!". Jan nie wiedzia? kto by? tym "Jerichem - Mesjaszem", kt?ry mia? zbawi? ludzko??. Wyruszy? do Thais, w?wczas City One. Zosta? tam pojmany, a nast?pnie wypuszczony przez szpiega rebeliant?w - Niwer?. Po dniu zidentyfikowano go jako syna Trzeciego Celu - Dariusza. Wezwano wszystkich w?wczas patroluj?cych miasto stra?nik?w w pogo? za rebeliantem. Jan nie wiedzia? o co chodzi i po m?cz?cej ucieczce zosta? z?apany, a nast?pnie uwolniony przez Niwer?. Zaprowadzi?a ona Jana do tajnego pomieszczenia Bractwa Katjusza Ruin Stolicy - potocznie zwanymi Rebeliantami. Jan musia? zosta? "przetransportowany" do piwnic zamku Thais. Jednak by?a to odleg?o?? niemo?liwa do przej?cia ulicami. Pr?ba teleportowania zosta?a zako?czona niepowodzeniem. Jan zmuszony zosta? do krycia si? i jednocze?nie doj?cia do piwnic. Spotka? tam op?r, jednak przezwyci??y? go z pomoc? rebeliant?w. Przyw?dca wyja?ni? mu, ?e on mo?e by? Jerichem i on mo?e wybawi? ludzko??. Powoli opracowywali plan wyzwolenia pierw Venore, a potem kolejnych miast. Nie wiadomo, czy uda si? wyzwoli? wszystkie miasta...

No to na tyle. Komentujcie (czego zapewne nie zrobicie), oceniajcie. Pozdrawiam. Id? szpila? w Tibie.
 
Top