What's new

Okupacja - Almanach pierwszy

Jestemlegenda

Advanced User
Joined
Mar 18, 2011
Messages
215
Reaction score
12
Age
28
Witam. Witam po miesi?cach/dniach/godzinach/minutach a nawet sekundach mojego ?ycia. No niestety. Monstrualn? r??nic? sprawi?o to, ?e zapowied? by?a w czerwcu i napisa?em (napisali?my - ja i m?j kumpel re?yser), ?e pierwszy rozdzia? pojawi si? za nied?ugo, gdzie? po czterech dniach od zapowiedzi. No niestety. Los chcia? abym polata? sobie po europie. No c??, mam nadzieje ?e mi to wybaczycie.

Pewnie b?dzie to wielkie rozczarowanie, ale zmieni? nazw? z "Wojny w Zao" na "Okupacja". Trudno. Nie mogli?my u?o?y? fabu?y do tego, bo nie mia?em za bardzo passy, ?eby by? w Zao (w Tibii oczywi?cie). Czas poka?e co b?dzie dalej.

Bez nawijania. Ca?y tekst b?dzie opublikowany zaraz po wyj?ciu wszystkich 3 almanach?w (epizod?w, tak my?l?).

"Stajemy przed wyborem. Wreszcie zbawieni przez naszych "dobroczy?c?w" mo?emy ujrze? ?wiat?o w ciemno?ci! Nie obejdzie si? to niestety bez ofiar tej ewolucji. Taki jest warunek" - Julius Willar podczas okupacji Tibii.

Rok 1345 trzeciego Aeonu. Nic dot?d si? nie zdarzy?o opr?cz paru incydent?w w Vandorze. Nikt jednak si? nie spodziewa?, co przynios? nast?pne dni. Podczas zabawy z okazji obalenia tyranii Bezlitosnej Si?demki wszyscy zauwa?yli ?wiat?a, kt?re unosi?y si? nad niebem przez nast?pne 5 minut. Ludzie my?leli, ?e to petardy lub inne elementy zabawy. Jednak ?wiat?a zgas?y i znowu si? pojawi?y, tym razem zbli?aj?c si? do globu. Nagle rozszed? si? d?wi?k syren w chmurach. Nikt nie wiedzia? co si? dzia?o, gdy nagle na powierzchnie ziemi spad?y ogniste kule. Ludzie uciekali z przera?enia, lecz dla niekt?rych by?o ju? za p??no. Zostali albo spaleni, albo zestrzeleni z nieznanych strza?, kt?re znika?y zaraz po uderzeniu. Na niebie pojawi?y si?... Bo?e... A? trudno to opisa?. Brak s??w. Na niebie pojawi?y si? monstrualne, lataj?ce kolosy razem z nieznan? budowl? w powietrzu. Ona by?a ogromna! Jak milion wie? z Fortecy Ork?w! Ludzie zostali zabici, albo pojmany przez istoty, kt?rych mo?liwo?ci wykracza?y po za normy cz?owieka. Odziani w gigantyczne zbroje z nieznanego materia?u, zdawali si? by? w po?owie cyklopami, a w po?owie jak?? istot? pozaziemsk?. Noc ju? min??a. Wszystkie miasta na kontynencie Tibijskim sta?y w p?omieniach, a w Thais, stan??a Cytadela Argon?w. Ta rasa, zapomniana przez wymiary, sta?a si? pot?g? mi?dzywymiarow?, niszcz?c i niewol?c wszystkie rasy, kt?re stan??y im na drodze. Ludzko?? stan??a przed obliczem zag?ady. Jednak jeden cz?owiek o imieniu Julius Willar, z niewiadomych przyczyn (prawdopodobnie tch?rzostwo) razem z grupk? ludzi przeszed? na stron? Argon?w, staj?c si? Konsulem Ziemskim. Jego w?adza by?a wi?ksza ni? samego kr?la. Bogowie byli bezsilni. A to dlatego, ?e Argoni stworzyli magiczn? barier? "antybosk?" kt?ra blokowa?a dzia?ania Bog?w na ziemi. Dzi?ki Juliusowi Willarowi ziemianie nie mieli zosta? skazani na ?mier?, ale stali si? niewolnikami Argon?w, kt?rzy mieli zamiar ich zmutowa? i do??czy? do armii, albo zamieni? w niewolnik?w, kt?rzy b?d? pracowa? w Cytadeli Argon?w. To nie przynosi?o i tak pociechy. Julius szerzy? propagand? m?wi?c, ?e Argoni pomog? ludzko?ci wkroczy? w nowy etap ewolucji m?wi?c, ?e Argoni to nasi "dobroczy?cy" i "o?wieceni". Nie wiadomo czy ludzko?? zostanie uratowana, czy stanie przed s?dem ostatecznym i zostanie absorbowana przez Argon?w...

To koniec pierwszego almanachu. Jest on kr?tki, ale jak m?wi?em, jest ich trzy. Staram si? podzieli? opowiadania na trzy epizody.

A ty? Chcesz zobaczy? ekranizacje powie?ci "Okupacja"? Oceniaj i "reputuj" lub nie, a b?dziesz mia? szans? zobaczy? produkcje moj? i Bizantera.

Oczekujcie nast?pnej cz??ci!
Pozdrawiam! Dominik Jaskron - Jestemlegenda.

@Refresh

Mog? twierdzi?, ?e pisze to tu dlatego, bo my?la?em, ?e chocia? kto? oceni. Tak naprawd? pisz? to tylko dla siebie x_x
 
Top