What's new

Papierosy.

Status
Not open for further replies.

Dechalol

Active User
Joined
Apr 6, 2008
Messages
137
Reaction score
86
Witajcie. Dzisiaj mam lekko niecodzienne pytanie do was u?ytkownicy. Dok?adnie chodzi mi o papierosy. Dzie? w dzie? id?c na dw?r, do sklepu czy gdzie? widz? 11-16 latk?w pal?cych tzw. 'fajki'. Pytanie kieruj? do was, poniewa? na ulicy si? tego nie dowiem. Jak to jest pali?? Ofc. sam spali?em mo?e 13(?) przez ca?e moje ?ycie. Na koniec tego postu poka?? wam statystyki, kt?re znalaz?em w internecie.

1. Statystyki:
· 47% m??czyzn i 23% kobiet w Polsce w wieku 16 i wi?cej lat jest palaczami tytoniu.
· Oko?o 10 mln Polak?w pali regularnie 15-20 sztuk papieros?w dziennie.
· Prawie 5 mln tych os?b pali d?u?ej ni? 20 lat.
· Ka?dego roku 100 tys. zgon?w w Polsce ma bezpo?redni zwi?zek z negatywnymi skutkami palenia tytoniu
· W Polsce codziennie zaczyna pali? oko?o 500 nieletnich ch?opc?w i dziewcz?t, a rocznie pr?buje palenia oko?o 180 tys. dzieci.
· Szacuje si?, i? dzieci w Polsce wypalaj? rocznie 3-4 mld sztuk papieros?w.
· Papierosy s? jedynym legalnie sprzedawanym ?rodkiem rakotw?rczym w Polsce i na ?wiecie.
· Co 10 sekund na ?wiecie umiera kto? na chorob? wywo?an? paleniem tytoniu.
· 40% na?ogowych palaczy umrze przed 65 rokiem ?ycia, a spo?r?d niepal?cych tylko 15%.
· Do kontaktu z papierosami Przyznaje si? a? 70% 15-letnich dziewcz?t
· Przeci?tny Polak powy?ej pi?tnastego roku ?ycia wypala ?rednio 3620 papieros?w

#Trapey
Dok?adnie..
 

Constantine

everybody dies
Joined
Oct 27, 2008
Messages
1,071
Reaction score
145
Age
29
Odp: Papierosy.

Huh? G?upie pytanie - "jak to jest pali??"

Ja pal?, i to musz? powiedzie?, ?e nie ma?o. Dlaczego? Nie wiem, to co? takiego jak piwo, napijesz si?, p??niej znowu i tak w k??ko, a? w ko?cu zacznie ci smakowa?.
W rok szkolny i tak pewnie przestan?.

Beoska said:
Ja jestem palaczem i wiem to, wszak na??g zaw?adn?? mym m?odym cia?kiem, a samica raka rozwija mi si? ju? gdzie? pomi?dzy p?cherzykami p?ucnymi i czeka, a? zap?odni? j? dymem z fajki - wtedy dopiero jej dzieci zapanuj? nad pozosta?ymi organami i umr? w konwulsjach.
Lubi? pali?. Uwielbiam, kiedy dym tytoniowy dostaje si? do moich zasmolonych p?uc i kot?uje si? w nich d?u?sz? chwil? po to, by za chwil? ulotni? si? do powietrza i pofrun?? do nieba. Delikatny syk palonego tytoniu i, kt?ry s?ysz? za ka?dym zaci?gni?ciem jest muzyk? dla moich uszu, a mo?liwo?? palenia papierosa na ?wie?ym powietrzu, w nocy, zamykaj?c przy tym oczy - rozkosz bog?w.

Cholera, nareszcie kto? z kim mo?na pogada?! : ]
 
Last edited:

Trapey

Active User
Joined
Jun 6, 2009
Messages
108
Reaction score
21
Age
29
Odp: Papierosy.

Huh? G?upie pytanie - "jak to jest pali??"
Ja pal?, i to musz? powiedzie?, ?e nie ma?o. Dlaczego? Nie wiem, to co? takiego jak piwo, napijesz si?, p??niej znowu i tak w k??ko, a? w ko?cu zacznie ci smakowa?.
W rok szkolny i tak pewnie przestan?.

Papierosy nie smakuj?, bo dym chyba czu??

#Topic
M?j kolega pali? kiedy? ze mn? 3 miesi?ce, przestali?my. Potem gdy wr?ci?em do polski, on po roku mojego pobytu zacz?? pali?, ja powiedzia?em ?e nie rusze tego g?wna i nada? mam takie zdanie. Nie rusze niczego co pogarsza zdrowie. Palenie zabija i to ka?dy wie. M?j ojciec pali ju? od nastolatka, nie mia? raka i oby tak zosta?o a ma z 50 lat, ju? nie pami?tam. Moja mama mia?a raka, ale niewiem czy przez palenie, chyba tak, naszcz??cie z nim wygra?a. Mam kolege, totalny debil... Pali ale sam niewie dlaczego, ja wiem, pali dlatego ?e jego kolega zacz?? z nim pali?. C??, ?al mi go, bo takiego debila przebije tylko m?j kuzyn kt?ry nie pali i o paleniu nawet nie my?li, i bardzo mnie to zadawala, chocia? to debil. Jednak gdy ja pali?em, to dla mnie by?o w tym fajne ?e mi si? mi?o trzyma?o papierosa. Nie ma to jak wsadzi? papier do ust i go spali?.
 
Last edited:

Beoska

Przeorysza Zakonu Noob?w
Joined
Nov 12, 2008
Messages
912
Reaction score
229
Age
33
Odp: Papierosy.

Ja jestem palaczem i wiem to, wszak na??g zaw?adn?? mym m?odym cia?kiem, a samica raka rozwija mi si? ju? gdzie? pomi?dzy p?cherzykami p?ucnymi i czeka, a? zap?odni? j? dymem z fajki - wtedy dopiero jej dzieci zapanuj? nad pozosta?ymi organami i umr? w konwulsjach.
Lubi? pali?. Uwielbiam, kiedy dym tytoniowy dostaje si? do moich zasmolonych p?uc i kot?uje si? w nich d?u?sz? chwil? po to, by za chwil? ulotni? si? do powietrza i pofrun?? do nieba. Delikatny syk palonego tytoniu, kt?ry s?ysz? za ka?dym zaci?gni?ciem jest muzyk? dla moich uszu, a mo?liwo?? palenia papierosa na ?wie?ym powietrzu, w nocy, zamykaj?c przy tym oczy - rozkosz bog?w.
 
  • Like
Reactions: Zia

Miki

HardcorowyKoksu
Joined
Jun 27, 2008
Messages
1,302
Reaction score
226
Age
30
Odp: Papierosy.

Heh statystyki jak najbardziej prawdziwe. Sam maj?c 8 lat pali?em. ;d Co prawda ma kariera palacza trwa?a 3 dni, dop?ki rodzice si? nie dowiedzieli i nie dosta?em ci??ko w dup?. ;d P??niej w wieku ok 12 lat pali?em przez ok tydzie?. Po czym sko?czy?o si? jak za 1 razem i ciesz? si? z tego, bo by? mo?e by?bym teraz na?ogowcem i bym uzale?niony od tego czego teraz nienawidz?. Sam nie wiem czemu pali?em, czy mi smakowa?o? Nie pami?tam. Z tym wszystkim kry?em si?, pali?em najcz??ciej z jednym kumplem wi?c nie chcia?em nikomu zaimponowa?. Tak po prostu wysz?o.

Pozdrawiam wszystkich palaczy, aby?cie kiedy? dostali w darze rozum. ;d
 

Devosek

Advanced User
Joined
Mar 23, 2009
Messages
159
Reaction score
16
Odp: Papierosy.

W wieku oko?o 9-10(nie pami?tam) lat mog?em ju? zapali? i czego wi?cej chcie?? :S Jednak nie palcie dzieci im p??niej spr?bujecie tym lepiej ;) Na??g to na??g, ty decydujesz czy chcesz czy nie? x) Na??g to na??g.
 

Xinx

Senior User
Joined
Jun 17, 2008
Messages
712
Reaction score
127
Age
31
Odp: Papierosy.

Mam kolege, totalny debil... Pali ale sam niewie dlaczego

Jak my to nazywamy : Popiska..

Pal? od 13 roku ?ycia,kiedy?,razem z kuplami palili?my,?eby si? odstresowa? od ci??kiej lekcji,czy te? po ca?ym dniu,jak nie da?o si? nigdzie wyj??.Teraz - pal?,bo musz?.Mimo i? "rzuca?em" szlugi i potrafi?em nie pali? ok. 2 tygodni jako? nie mog?em wytrzyma? i zapali?em.

btw Na co? trzeba umiera? ;d

Pozdrawiam,
Xinx.
 
  • Like
Reactions: Zia

Xayan

Senior User
Joined
Jul 4, 2009
Messages
2,608
Reaction score
390
Age
28
Odp: Papierosy.

· Szacuje si?, i? dzieci w Polsce wypalaj? rocznie 3-4 mld sztuk papieros?w.
O kur**!

Nie pali?em, nie pal?, nie b?d? pali?. Nie b?d? psu? sobie p?uc. Nie chc? wiedzie?, jak to jest, gdy si? pali. W podstaw?wce, w sz?stej klasie kto? kiedy? przyni?s? papierosy i wtedy kilka os?b zapali?o.
 

marek677

Active User
Joined
May 3, 2008
Messages
83
Reaction score
3
Odp: Papierosy.

Raz Sprubowalem kiedy mialem 13 lat. Szczerze mowiac to dla szpanu chyba ;p Nie pociaga mnie to... Nie pale. A tak wgl to fajki w gore ida i macie zdeczko przerabane...
 
G

Gudio

Guest
Odp: Papierosy.

Ja tam mam wywalone na to, czy to szkodzi czy nie, ale ja osobi?cie pali? nie b?d?. Dym wydostaj?cy si? z ust palaczy jest okropny i to mnie odstrasza. Nie b?d? pali?, id? ?ladami ojca \m/
 

Tollak

Advanced User
Joined
Jan 21, 2009
Messages
219
Reaction score
17
Odp: Papierosy.

Ja nigdy nie b?d? pali? bo od tego na?ogu nie da si? uciec.
Wiem,?e bardzo du?o m?odych zw?aszcza os?b pali i nie martwi? si? co b?dzie za kilka lat.
Przeczytajcie to co m?wi? o paleniu:
Palenie papieros?w przez dzieci i m?odzie? w wieku szkolnym wywo?uje jeszcze wi?ksze
szkody ni? palenie przez doros?ych. Por?wnuj?c ?wiadectwa szkolne w Niemczech, Szwajcarii. USA, Wielkiej Brytanii i innych krajach badacze stwierdzili, ?e uczniowie pal?cy maj? o 25% gorsze wyniki w nauce. Na odrabianie zada? potrzebuj? wi?cej czasu, gorzej ucz? si? na pami??, w badaniach testowych pope?niaj? wi?cej b??d?w. Dzieci pal?ce papierosy maj? ni?szy wzrost, mniejsz? wag? cia?a, mniejszy obw?d klatki piersiowej. Osi?gaj? gorsze wyniki w sporcie: w biegach, marszu i p?ywaniu.
Papierosy mo?na wsz?dzie kupi? bez trudu. S? do?? tanie i ?atwo dost?pne dla m?odych ludzi, kt?rzy ch?tnie w ten spos?b manifestuj? swoj? doros?o?? i niezale?no??.
 

Ognisty

Magic System
Joined
Apr 5, 2008
Messages
417
Reaction score
181
Age
31
Odp: Papierosy.

Pal? od 13 roku ?ycia,kiedy?,razem z kuplami palili?my,?eby si? odstresowa? od ci??kiej lekcji,czy te? po ca?ym dniu,jak nie da?o si? nigdzie wyj??.Teraz - pal?,bo musz?.Mimo i? "rzuca?em" szlugi i potrafi?em nie pali? ok. 2 tygodni jako? nie mog?em wytrzyma? i zapali?em

Mam tak samo jak Ty, tylko ?e na?ogowo pal? od 15 roku ?ycia, pr?bowa?em rzuci? lecz po tygodniu zn?w zapali?em (nie mam silnej woli:confused:) teraz papierosy maj? podro?e? o 120-130% wi?c rzadziej b?d? kupowa? fajki co wi??e si? z tym ?e mo?e rzuc? ;D
 

Zia

Advanced User
Joined
Apr 5, 2008
Messages
349
Reaction score
56
Odp: Papierosy.

Ja jestem palaczem i wiem to, wszak na??g zaw?adn?? mym m?odym cia?kiem, a samica raka rozwija mi si? ju? gdzie? pomi?dzy p?cherzykami p?ucnymi i czeka, a? zap?odni? j? dymem z fajki - wtedy dopiero jej dzieci zapanuj? nad pozosta?ymi organami i umr? w konwulsjach.
Lubi? pali?. Uwielbiam, kiedy dym tytoniowy dostaje si? do moich zasmolonych p?uc i kot?uje si? w nich d?u?sz? chwil? po to, by za chwil? ulotni? si? do powietrza i pofrun?? do nieba. Delikatny syk palonego tytoniu, kt?ry s?ysz? za ka?dym zaci?gni?ciem jest muzyk? dla moich uszu, a mo?liwo?? palenia papierosa na ?wie?ym powietrzu, w nocy, zamykaj?c przy tym oczy - rozkosz bog?w.
I to si? nazywa by? kim? konkrentym! Dok?adnie opisujesz swoje uczucia co oznacza, ?e nie jest to szpan przed 'lepszymi' pal?cymi kole?ankami.


Ja, gdy tylko odpal? papierosa czuj? si? wolny, mog? dos?ownie wci?ga? trucizn? i nikt mi nie zabroni! Tak samo jest z alkoholem, z tym ?e dziennie spalam ~15-20 (zale?y od towarzystwa itp) fajek, a piw? Ci??ko powiedzie?,bo nie musz? pi? codziennie.

Tak samo z "zielskiem". Jednak?e te r?wnie? nie pal? codziennie, poniewa? ka?dy gram kosztuje mnie ~15-30 z? (zale?y od jako?ci).

Pozdro.

Sportowcy nie pal? (<lol2>)
 

Constantine

everybody dies
Joined
Oct 27, 2008
Messages
1,071
Reaction score
145
Age
29
Odp: Papierosy.

Zia said:
(...)
Sportowcy nie pal? (<lol2>)

Teraz to p?acze ze ?miechu. : ]

W?a?nie wi?kszo?? sportowc?w pali (czy to papierosy czy te? "zielonk?"), bo chc? by? "fajni"...
 

DreamerDream

Advanced User
Joined
Aug 28, 2008
Messages
280
Reaction score
20
Odp: Papierosy.

@Up
Przez zielonke, szybciej zdechn? (niezas?uguj? na inne okre?lenie).

@Topic
Najwi?cej m?odzie?y pali w gimnazjum. Cz?sto widze jak sie gdzie? chowaj? po k?tach lub uciekaj? z teranu szko?y i pal?.

A tak wog?le to papierosy m?g? wymy?le? tylko egoista. Dlaczego? Wida?, ?e niezale?a?o mu na ?yciu/zdrowiu innych, tylko zale?a?o na kasie. Ten kole? musia? by? gorszy ni? nooby gadaj?ce PLX FREE ITAMZ.
 

Infinity

Senior User
Joined
May 28, 2008
Messages
594
Reaction score
102
Odp: Papierosy.

Teraz to p?acze ze ?miechu. : ]
W?a?nie wi?kszo?? sportowc?w pali (czy to papierosy czy te? "zielonk?"), bo chc? by? "fajni"...
I niszcza sobie karier?... ;-]

Ja nie mam zamiaru nawet posmakowa?, bo po co mam sie zabija?? To podchodzi pod samob?jstwo, a to jest jeden z grzech?w (xD!). W ka?dym razie ka?dy m?wi - na??g - dla mnie marna wym?wka, no ale do cholery, wolisz umrze?, czy ?y? dalej?
Dym - dusi, a gdy jest w p?uchach, robi niewyobra?alne spustoszenie.

Inne statystyki:
w sumie Polacy wypalaj? 4,5 miliarda opakowa? rocznie za 16 miliard?w z?

I ma?y wyci?g ze sk?adu:
Sk?ad i zasady dzia?ania.

W dymie tytoniowym znajduje si? ponad 4000 r??nych substancji, wiele o dzia?aniu toksycznym, mutagennym (uszkadzaj?cym DNA), teratogennym (uszkadzaj?cym p??d), kancerogennym (powoduj?cym rozw?j nowotwor?w).

Pierdole palenie. _/

#edit
nikotyna - alkaloid wyst?puj?cy w li?ciach i korzeniach tytoniu. Ciecz o temperaturze wrzenia 246C, rozpuszczalna w wodzie i w alkoholu, wykazuj?ca aktywno?? optyczn? (lewoskr?tna), na powietrzu brunatniej?ca. Stosowana w medycynie, garbarstwie oraz jako sk?adnik preparat?w owadob?jczych.

#edit2
8. Palenie papieros?w jest w Polsce przyczyn? co drugiego zgonu m??czyzn w wieku 35-69 lat - jeste?my niestety pod tym wzgl?dem ?wiatowym liderem.
9. ?rednia d?ugo?? ?ycia os?b niepal?cych w krajach rozwini?tych systematycznie ro?nie. Szacuje si?, ?e ?rednia r??nica d?ugo?ci ?ycia mi?dzy osobami niepal?cymi a palaczami wynosi 15 lat. Czy warto dla przyjemo?ci zaci?gania si? dymem papierosowym po?wi?ci? 15 lat ?ycia ?
Warto? ; ]
 
Last edited:

DreamerDream

Advanced User
Joined
Aug 28, 2008
Messages
280
Reaction score
20
Odp: Papierosy.

Przez dym, ma sie niewydolno?? p?uc. Troche pobiegniemy i ju? niemo?emy oddycha?. Lecz nie zawsze niewydolno?? p?uc jest przez papierosy, bo ja nieumiem oddycha? jak przez okolo 2-3 minuty b?d? biega?, a jako? niepale i niemam astmy o_O

@Down
Wdychanie dymu szkodzi jak spalenie 1/5
Troche mniej szkodzi wdychanie dymu ni? same palenie. Gdzie? czyta?em, ?e gdy sie pali dym przenika do p?uc gard?a i innych narz?d?w, a gdy wdychasz dym to chyba tylko do p?uc (niepami?tam)
 
Last edited:

Rybol

Senior User
Joined
Jun 12, 2008
Messages
674
Reaction score
93
Odp: Papierosy.

Nie mam nic do palaczy, ja z mojego "towarzystwa" nie pal? jako jedyny. S?ysza?em ?e stoj?c blisko dymu to tak jakby?my spalali 1/3 fajka.
Nie wiem dlaczego, nie ci?gnie mnie do papieros?w, by? mo?e dlatego ?e nie chc? przepierdoli? w nie kasy i to chyba jedyny pow?d.
 

Beoska

Przeorysza Zakonu Noob?w
Joined
Nov 12, 2008
Messages
912
Reaction score
229
Age
33
Odp: Papierosy.

Warto? ; ]
Kwestia gustu. ;] Mnie nie odstraszaj? smutne wiadomo?ci o ludziach, kt?rzy umieraj? na raka p?uc rozwijaj?cego si? w wyniku palenia fajek. Nie przera?a mnie wizja pomarszczonej, ziemistej sk?ry, po???k?ych z?b?w i paznokci, ?mierdz?cych ubra?. Dlaczego? Zabawne, ale p?ki co te rzeczy mnie nie dotycz?. Moja cera, z?by i paznokcie maj? si? ?wietnie, ?adnych pierd?? typu guzy nie mam, ubrania nie ?mierdz? bardziej, ni? po 10 minutach stania w centrum miasta i wdychaniu spalin.
Co tu du?o m?wi?. Hail papierosy. _/
 

Amigoo

User
Joined
Mar 9, 2009
Messages
29
Reaction score
4
Odp: Papierosy.

Papierosy? To tak, jakby? p?aci? dych? za to, ?e kto? dzie? w dzie?, b?dzie Ci powoli odcina? jaja... Dos?ownie...
1247002289_by_Suchutki__500.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Top