What's new

-Łatwy Pixel Art - Jak zrobi? miecz? Poradnik

Status
Not open for further replies.

Aaviq7

User
Joined
Nov 5, 2010
Messages
40
Reaction score
2
Wiem, ?e z?y dzia?!
W dziale o poradnikach, z niewiadomego mi powodu jak klika?em "nowy temat" przekierowywa?o mnie na strone g??wn?, i automatycznie czy?ci?o wszystkie cookies.
Prosz?, o przeniesienie tego tematu, i dodanie prefixu "?redni".


Na pocz?tek chce powiedzie? pare wa?nych rzeczy.
Poradnik jest m?j! Je?li zauwa?y?e? gdzie? indziej taki sam poradnik - to nie ja by?em t? osob? kt?ra kopiowa?a!
Co do prefixu, to wybra?em taki, gdy? dla niekt?rych poradnik mo?e si? zdawa? okropnie trudny, a dla innych bardzo prosty.
PS. poradnik jest tylko o robieniu miecza, nie b?de robi? multum z tematu.


Spis tre?ci
Co to jest Pixel Art?
Co b?dzie potrzebne?
Jak zrobi? efektywny miecz przy u?yciu Linearta
Kolorowanie i Cieniowanie
Dodatki
Inne sprawy



Ok, no to zaczynajmy!

Co to jest Pixel Art?
Pixel art jest sposobem tworzenia grafiki rastrowej za pomoc? program?w pozwalaj?cych na edytowanie obraz?w na poziomie pojedynczych pikseli.

Co b?dzie potrzebne?
Pocz?tkowo powiem, ?e je?li nie wiesz co znaczy skr?t "PPM", odpu?? sobie czytanie tego poradnika, i tak, i tak nic z niego nie zrozumiesz.
Nie, nic nie b?dziemy ?ci?ga?, nie musisz wychodzi? z tematu. ;)
Najwa?niejszy oczywi?cie jest program, gdy? nie b?dziemy tego robi? po przez malowanie o??wkiem monitora. ;D
Paint!
Najlepszy program do takich rzeczy! Nie b?dziemy u?ywa?, ?adnych photo-shop?w, gimp?w i innego syfu.
Odpowiedzi? jest paint. ;)
Inne rzeczy:
- Troche wolnego czasu
- Czytanie ze zrozumieniem
No i chyba to wszystko. ;D


Jak zrobi? efektywny miecz przy u?yciu Linearta
Jakby co, ostrze to ten metal kt?ry ??czy si? z r?koje?ci?.
Zaczniemy od tego, ?e otworzymy Painta.
Ikonka wygl?da mniej-wi?cej tak:
poradnik1.png

Teraz musimy wype?ni? ca?y ekran r??owym kolorem (odcie? na screenie).
Zawsze w Pixel Artach u?ywamy takiego t?a, gdy? rzadko si? zda?a, ?e miesza si? one z pixel artem.
poradnik2.png

W paintcie jest narz?dzie kt?rym mo?esz jednym zamachem pokolorowa? ca?e t?o.
To jest te narz?dzie (instrukcji do u?ycia go nie b?de dawa? bo jest to banalne, a i tak t?umacze wszystko krok po kroku)
poradnik3.png


Lupom zmieniamy ekran na 8x (pocz?tkowo mia? by? 36x36 px)
Przypominam, ?e t?o ma by? r??owe!
Oczywi?cie nie b?dziemy rysowa? po pustej kartce dlatego robimy sobie siatke.
poradnik4.png

Teraz wszystko powinno wygl?da? tak:
poradnik5.png


Jeste?my gotowi do robienia miecza
Rysujemy kszta?t miecza:
poradnik6i.png

Ja zrobi?em to fatalnie, ale licze, ?e znajdzie si? kto? lepszy w robieniu tego. ;dd

Kolorowanie i Cieniowanie
Teraz najtrudniejsze... cieniujemy. Dodajemy kolory>
Szary i Bia?y. M?wi?c szary mam namy?li ten po lewej koloru czarnego na palecie.
Wszystko teraz wygl?da o tak:
poradnik7.png

Potrzebujemy teraz mocniejszego odcieniu szarego koloru.
?eby taki zrobi?, robimy nast?puj?ce rzeczy:
Wchodzimy w kolory>Edytuj Kolory...
Poka?e nam si? okienko:
poradnik8.png

Tutaj tak?e nie b?de opisywa?, jak si? obs?ugiwa? i zrobi? ciemniejszy kolor. Do tego sami powinni?cie doj?? po 3 min.
U?ywaj?c kolor?w, stw?rz takie co?:
poradnik9.png

Teraz dodajmy pare detali do cienia, ?eby miecz wygl?da? nast?puj?co:
poradnik10.png

To samo robimy z r?koje?ciom i r?czkom. Cieniujemy!
poradnik11.png

Ko?cowy efekt:
knce.png



Dodatki
Dodatki = mo?emy doda? diamenciki, animacje itp.
Nie b?de wklej?l screen?w bo wiadomo o co chodzi. ;)

Inne sprawy
Osobi?cie polecam zapisywa? swoje pixel arty w formacie PNG i GIF.
Nigdy nie zapisujemy na JPG! JPG okropnie psuje jako?? i robi z miecza, widelec. -.-
Pewien m?otek, mi si? sapa?, ?e nie powiedzia?em jak zapisywa? w JPG, co jest bardziej proste, ni? znanie oczywistych skr?t?w, tak jak wspomina?em na pocz?tku.
Na ko?cu tytu?u swojego dzie?a wstawiasz ".jpg" - proste, czy? nie?


Do tego wszystkiego, chcia?bym wspomnie?, ?e poradnik jest m?j i zastrze?am, kopiowania go bez mojej zgody!

No mam nadzieje, ?e po moim poradniku chocia? troche z?apali?cie w tym skilla. ;dd

Regards,
Aaviq
 

emememsik

Advanced User
Joined
Nov 5, 2010
Messages
169
Reaction score
18
Odp: Pixel Art - Jak zrobi? miecz? Poradnik

Ortografia, ortografia. Nie wiem czy poradnik dobry bo w tym nie siedz?, lecz wydaje mi si? ?e zrobienie czego? takiego jest proste a nie trudne.
 
Joined
Dec 29, 2010
Messages
27
Reaction score
1
Spodobalo mi sie napewno poprobuje . Z gory dzieki ;)
07650320677476241208.jpg

Mi to tak wysz?o ;D Dzieki ;)
 
Last edited by a moderator:

Uzzio

Advanced User
Joined
Oct 6, 2008
Messages
194
Reaction score
12
Odp: Pixel Art - Jak zrobi? miecz? Poradnik

Bardzo dobry poradnik, wszystko wyt?umaczone krok po kroku. ?adny mieczyk Ci wyszed?, oby wi?cej takich poradnik?w 10/10.
 

Xentaziz

Advanced User
Joined
Nov 20, 2010
Messages
162
Reaction score
19
Odp: Pixel Art - Jak zrobi? miecz? Poradnik

@emememsik,
Ortografia, ortografia. Nie wiem czy poradnik dobry bo w tym nie siedz?, lecz wydaje mi si? ?e zrobienie czego? takiego jest proste a nie trudne.
Wydaje Ci si?? Nie mam poj?cia co mia? owy post wnie?? do tematu.
@Temat, Rozumiem, ?e to banalne jednak napisa?e?, ?e zaprezentujesz wszystko krok po kroku. Zapomnia?e? doda? jak zapisa? plik w formacie jpg. Poradnika ocenia? nie b?d? bo wydaje mi si?, ?e takiej oceny nie przyj??by? do wiadomo?ci. No dobra, 64 punkty na 100 mo?liwych.

@D??, wspomnia?em, ?e jest to banalne. Jednak skoro ma by? poradnik "krok po kroku" to ta akcja, r?wnie? powinna by? umieszczona.
Za to i? nie potrafisz czyta? ze zrozumieniem, chod? sam masz takie wymogi moja og?lna ocena spada - 53 punkty na 100 mo?liwych. Haha, xdd.

@D??2, moim zdaniem o wiele trudniejszy jest spos?b na zapisywanie plik?w w formacie jpg ni?eli otwieranie aplikacji paint czy wype?nianie obrazu u?ywaj?c palety kolor?w. Ma?o tego - Twoim zdaniem osoby, kt?re nie znaj? definicji do skr?tu ppm nie maj? na co ogl?da? poradnika. Istnieje wi?cej skr?t?w tego typu:
p.p.m. - pod poziomem morza
ppm - parts per million

@D??3, Chyba Twoja m?zgownica r?wnie? nie jest nazbyt du?a. Banalnymi rzeczami do zrobienia jest wszystko to co umie?ci?e? w poradniku. Same akcje podstawowe - poradnik zas?uguje na miano bardzo ?atwego niepotrzebnego pomocnika. Jestem "Nie ogarem"? By? mo?e, jednak niesprecyzowanie pewnych wypowiedzi przez Ciebie w swoim w?asnym poradniku to podchodzi pod ?enad?. Ponownie zmieniam zdanie na temat owego poradnika - moja ocena wci?? spada, 36 punkt?w na 100 mo?liwych.
 
Last edited:

Aaviq7

User
Joined
Nov 5, 2010
Messages
40
Reaction score
2
Odp: Pixel Art - Jak zrobi? miecz? Poradnik

@up
Na ko?cu tytu?u swojej pracy, dodajesz ".jpg" - proste, czy? nie?

@edit
Ka?da na tyle ogarni?ta osoba, wie jak zapisywa? w tym formacie, m?otku... A na pocz?tku, poradnika napisa?em, ?e je?li nie wiesz co znaczy skr?t "PPM", to ju? mo?esz sobie odpu?ci?. Zapisywanie w JPG, jest jeszcze bardziej proste, ni? zrozumienie tak oczywistego skr?t...

@edit2
Jak jeste? tak ograniczony to mo?na te? uwa?a?, ?e PPM znaczy "Posejdon panuje morzami", ehh?
Da?em g??wne informacje, te potrzebne, zarazem jak te na kt?re odpowied? jest zb?dna... A to, ?e przeoczy?em par? rzeczy kt?re s? banalne do zrozumienia, nie jest ?adn? tragedi?.
To m?j ostatni edit je?li chodzi o t? spraw?. Nie b?d? zmienia?, jednego zdania w 50, bo jaki? nie-ogar si? sapie... Dobranoc :*

@edit3
Owszem, to co jest tutaj umieszczone jest proste, co jest w?a?nie g??wn? zalet? ca?ego tematu. Skomplikowanych rzeczy czyta? si? nikomu nie chc?... Pomimo wszystko w niekt?rych cz??ciach poradniku, mo?na znale?? co? trudnego, a to, ?e ty widzisz wszystko ?atwe, nie znaczy, ?e inni musz? si? do tego stosowa?. Je?li my?lisz, ?e wycieniowanie miecza jest tak banalne, jak zapisanie pliku w formacie jpg, to spr?buj zrobi? taki miecz, a p??niej oddawaj swoje irytuj?ce komentarze,
Nie mam zamiaru edytowa? mojego posta po raz 4, a ty nie masz prawa do edytowania swojego. Je?li pomimo wszystko zrobisz to, postaram si? o pierwsze ostrze?enie, dla Twojej osoby.
 
Last edited:

Venom2010

User
Joined
Sep 2, 2010
Messages
44
Reaction score
1
Odp: Pixel Art - Jak zrobi? miecz? Poradnik

Ja nie jestem zbyt kreatywny ale zrobi?em co? takiego :) Nie wysz?o ale i tak Tu wklej :p

kopiamaska.png


kopiamasak2.png


spodnie.gif


spodnie1.png
 
Last edited:

DjBobi

Active User
Joined
Oct 1, 2010
Messages
89
Reaction score
3
Odp: Pixel Art - Jak zrobi? miecz? Poradnik

He he ?mieszne UP.
Poradnik jak dla mnie przydatny, nigdy nie wiedzia?em jak si? robi itemki do Tibi.
Zawsze my?la?em ze to jaki? program xD (Paint hehe).
10/10 xD
 

Dark SOV

Active User
Joined
Aug 9, 2009
Messages
118
Reaction score
10
Odp: Pixel Art - Jak zrobi? miecz? Poradnik

Hmm poradnik moim zdaniem bardzo dobry :)
pixel art = ?wietna rzecz na zabicie nudy :))
 

Kaisus

Advanced User
Joined
Jan 21, 2012
Messages
401
Reaction score
25
Odp: Pixel Art - Jak zrobi? miecz? Poradnik

Dzi?ki za poradnik. ;) 10/10

Co? mojego co mi wysz?o :

7irou7ik8z1l.bmp


hehe.

Regards,
Kaisus


---Aktualizacja---

Tw?j poradnik ?
Czyli ty to [user]xElf[/user] tak ??

Link [click] do orygina?u, w tym troch? pozmienia?e? ale screeny itd. identyczne ..


-Aktualizacja-
Bo?e kubiczi ja dla beki robi?em bo nie mia?em co robi? na kompie....
Regards,
Kaisus
 
Last edited:

Infelicity

Why bother...
Joined
Dec 30, 2011
Messages
1,091
Reaction score
59
Odp: Pixel Art - Jak zrobi? miecz? Poradnik

Kaisus, zbyt piekne to to niejest. wogole jak ty sie miales zamiar nauczyc ladnie robic jak ten miecz z poradnika to jedno male gowno
 
Status
Not open for further replies.
Top